Jak można skutecznie przyspieszyć pracę nad tłumaczeniami?

W jaki sposób przyśpieszyć prace nad tłumaczeniami?

Każdy miesiąc przynosi lepsze rozwiązania, które pozwalają na szybsze tłumaczenie dokumentów. Jeśli chcesz oferować usługi wysokiej jakości, powinieneś ciągle poprawiać swoje umiejętności i trzymać rękę na pulsie.

O tym, że w branży tłumaczeniowej jest jeszcze wiele do poprawy, świadczy pojawianie się nowych rozwiązań. Jednym ze sposobów na przyśpieszenie współpracy z klientem jest zastosowanie systemu zarządzania tłumaczeniami.

Jeśli jeszcze go nie używasz i posługujesz się e-mailami, tracisz mnóstwo czasu na komunikację, co spowalnia Twoje działania. Mogą się pojawić także opóźnienia w dostarczaniu plików i raportowaniu. Z tego powodu, warto zbadać proces współpracy z klientem i go poprawić.

Ogranicz możliwość popełnienia błędu przez człowieka.

Niezależnie od tego, czy używasz systemu do zarządzania tłumaczeniami, typowa praca przebiega w następujący sposób:

1.Segmentacja plików.
2.Wstępne tłumaczenie.
3.Tłumaczenie.
4.Rekonstrukcja pliku (np DTP).
5.Dostarczenie pliku do klienta.

Ten proces może przebiegać ręcznie, ale znacznie więcej korzyści osiągniesz, gdy go zautomatyzujesz. Pozbędziesz się słabego ogniwa, jakim najczęściej jest sam tłumacz. System wspomaga pracę i eliminuje błędy, ale nie tłumaczy za Ciebie.

Jeśli nie używasz takiego systemu, musisz manualnie przechodzić do kolejnych kroków. Gdy dokończysz już formatowanie pliku, przesyłasz go do klienta. Zachodzi ryzyko, że prześlesz niewłaściwą wersję pliku lub że klient go nie odbierze, bo e-mail trafi do spamu. Z tego powodu projekt znacznie się przedłuża, a Ty tracisz czas na poprawianie błędów. Czy nie można tego uprościć?

Wyobraź sobie, że wysyłasz ten sam plik za pomocą zautomatyzowanego systemu. Gdy ukończysz tłumaczenie, aplikacja sama daje klientowi znać, że może się z nim zapoznać (w chmurze). Dzięki temu oszczędzasz czas i możesz szybciej zająć się kolejnymi tłumaczeniami. Wpływa to korzystnie na zarobki i zadowolenie klienta.

Klient ma pewność, że otrzyma swój plik w umówionym terminie.

Zarządzanie tłumaczeniami zapobiega także innym problemom

Dzięki zarządzaniu, osoba odpowiedzialna za odebranie projektu w firmie, która zamawiała tłumaczenie, może na przykład otrzymać powiadomienie na sms lub e-mail. To bardzo przydatne, gdy chwilowo nie ma jej w biurze. To także sposób na zadawanie pytań, podczas zajmowania się projektem.

Komunikacja e-mailowa wymaga wysłania dużej ilości wiadomości. System pozwala na zgromadzenie wszystkich zapytań w jednym miejscu. E-mail jest wygodną drogą komunikacji, jednak w wielu zastosowaniach powoduje zbyt dużo problemów.

Zgromadzenie wszystkich danych w jednym miejscu jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż przeszukiwanie skrzynek e-mailowych. Foldery można udostępniać różnym osobom, dzięki czemu łatwiejsze zarządzanie projektami.

Korzystny wpływ na inteligencję biznesową

Aby naprawdę zaoszczędzić pieniądze i podejmować prawidłowe decyzje biznesowe, musisz analizować dane na temat tłumaczeń. Dotyczy to zarówno tłumaczy, jak i firm, które z nimi współpracują. W systemie można zgromadzić wszystkie informacje na temat tłumaczeń i następnie użyć ich przy kolejnych projektach.

Wiele firm zdaje sobie sprawę, że jeśli dostarczy tłumaczowi pamięci tłumaczeniowe, może uzyskać lepszą cenę za przetłumaczenie projektu. System ma dużą przewagę nad standardowym sposobem gromadzenia danych, ponieważ działa automatycznie.

Tłumacz może szybko obliczyć czy dużo segmentów się powtarza i dzięki temu zaoferować odpowiednią cenę. Takie raporty są generowane jednym kliknięciem myszki, a zarząd firmy, która poszukuje tłumaczeń, może na ich podstawie wybrać najlepsze biuro tłumaczeń lub tłumacza. To bardzo ważne, gdy dokumenty były uprzednio rozproszone po różnych wydziałach w firmie

Zrób to lepiej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób można zaoszczędzić na tłumaczeniach, napisz do nas. Zaproponujemy Ci rozwiązania, które przyśpieszą tłumaczenie i sprawią, że będziesz czekał krócej na swoje pliki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *