Jak wybrać właściwe biuro tłumaczeń?

Największym problemem klientów, którzy szukają usług tłumaczeniowych, jest znalezienie dobrego biura. W jaki sposób przeanalizować informacje na jego temat, by podjąć najlepszą decyzję? Czy szukać najtańszego biura? Kierować się szybkością wykonania zlecenia? A może rozpocząć współpracę z tłumaczem-freelancerem?

Naszym zdaniem, nie powinieneś kierować się ceną, bo wkrótce będziesz musiał szukać kolejnego biura tłumaczeń. Czas nie może być wyznacznikiem wyboru. Tłumacz Google przetłumaczy Ci tekst w jedną sekundę i za darmo, a mimo to nie chcesz korzystać z jego usług. Wybranie najtańszego tłumacza to podobna decyzja, jak korzystanie z automatycznego programu.

Co liczy się podczas wybierania biura tłumaczeń?

Naszym zdaniem, najważniejszym elementem współpracy jest jakość tłumaczenia, które otrzymujesz od biura tłumaczeń.

Wybierz biuro, które oferuje przetłumaczenie dokumentów od A do Z i zwróci uwagę nie tylko na to, by przekazać tekst w innym języku. Dobre biuro tłumaczeń rozwiąże wszystkie kwestie techniczne związane z tłumaczeniem i dostosowaniem go do potrzeb odpowiedniej grupy docelowej.

Bardzo ważną kwestią jest specjalizacja – gdy potrzebujesz tłumaczeń specjalistycznych, wykonaniem powinien zająć się tłumacz z doświadczeniem w danej dziedzinie. Biura tłumaczeń współpracują z wieloma tłumaczami, dlatego jeśli dostajesz zapewnienie, że Twoim zleceniem zajmie się specjalista, to tak się stanie.

Problemem małych biur tłumaczeń są ograniczone zasoby ludzkie. Jeśli masz do przetłumaczenia bardzo dużo tekstu i chcesz go dostać w krótkim czasie, szybciej zrealizujesz takie zlecenie w dużym biurze.

Na tłumaczenie składają się trzy czynniki – jakość, cena i czas. Jako klient powinieneś zwrócić uwagę, by znaleźć biuro oferujące bardzo dobre tłumaczenia – bez tego współpraca nie ma sensu. Gdy już się upewnisz, że Twoje tłumaczenia są w dobrych rękach, możesz zapytać o możliwość obniżenia ceny lub wykonania zlecenia w krótszym czasie. Wybierz biuro oferujące najlepsze warunki współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *