Tłumaczenie dokumentów do rejestracji samochodu

Od 2008 roku supertłumaczymy dokumenty do rejestracji samochodów z Anglii, Belgii, Holandii lub Niemiec! Nasi specjaliści pomogą Ci sprawnie przejść przez formalności w Wydziale Komunikacji.

Jak mawiał Henry Ford: „bardziej niż cokolwiek innego – przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu”. Zrób wszystko, tak, jak należy!

Przetłumaczymy Ci dokumenty samochodowe tak, że będą „działy” w urzędzie! Obsługujemy 42 języki świata, w tym angielski, francuski i niemiecki.

SUPERTŁUMACZ® to biuro tłumaczeń godne Twojego zaufania!

Tłumaczenie dokumentów do rejestracji samochodu — w jakich przypadkach jest niezbędne?

Pragniesz nacieszyć się jazdą autem, które kupiłeś we Francji lub na Węgrzech? W takim razie nie odwlekaj formalności!

Klienci zazwyczaj pytają nas: „czy potrzebuję tłumaczyć dokumenty do rejestracji samochodu?”. Nie możemy Ci odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Uczciwie należy powiedzieć: „to zależy”.

Na świecie istnieje 195 krajów (dane za ONZ) i każdy z nich ma własne zasady. Co ważne, niektóre państwa obowiązują międzynarodowe umowy, które przekładają się na ułatwienie formalności.

Pamiętaj o pewnej mądrej maksymie mówiącej: „ignorantia iuris nocet”, co być może bardziej kojarzysz jako „nieznajomość prawa szkodzi”. Najpierw poznaj zasady, a dopiero później złóż komplet dokumentów w urzędzie. W przeciwnym razie wszystko może się przeciągnąć w czasie.

Nikt nie lubi wizyt w Wydziale Komunikacji, kolejki i formularze z dziesiątkami rubryk przyprawiają nas o dreszcze. Dobrą praktyką jest zadzwonić lub udać się do właściwej dla Twojego miejsca zamieszkania placówki i tam omówić swoją sytuację z urzędnikiem.

Tak dowiesz się, czy na przykład: potrzebne jest Ci tłumaczenie dokumentu dowodu rejestracyjnego, zaświadczenie o wyrejestrowaniu auta oraz ile czasu masz na zakup nowego ubezpieczenia.

Dlaczego należy porozmawiać z kimś z Wydziału Komunikacji? Każda sytuacja jest inna. Nie masz obowiązku tłumaczenia dokumentów dowodu rejestracyjnego wydanego przez organ państw członkowskich UE, EFTA i Konfederacji Szwajcarskiej. Jest jednak pewne „ale” (weź je pod uwagę!). Zdarza się, że urzędnik ma wątpliwości dotyczące Twoich dokumentów. Są to na przykład braki czy adnotacje: dopiski, przekreślenia. W takiej sytuacji zwykle należy udać się do fachowca.

Po otrzymaniu aktualnych wytycznych dotyczących tego, co trzeba tłumaczyć przy rejestracji samochodu, kierujesz się do nas.

Skontaktuj się z naszym specjalistą!

Jak przebiega tłumaczenie dokumentów do rejestracji samochodu?

Umówmy się: rejestracja auta zakupionego za granicą nie jest skomplikowana, ale to proces formalny. W związku z tym wszystko należy zrobić porządnie. Jeżeli nie spełnisz wymogów, urzędnik odeśle Cię z kwitkiem do domu. Prawda jest taka, że nikt dobrowolnie nie chce przeciągać spraw urzędowych.

W naszym biurze tłumaczeń za proces przekładu dokumentów potrzebnych do rejestracji pojazdu z języka angielskiego, francuskiego czy niemieckiego odpowiada tłumacz przysięgły.

Nim ruszy praca nad tłumaczeniem wybieramy specjalistę, który ma największe kompetencje do wykonania przekładu. Jak wynika z naszych doświadczeń: odpowiedni fachowiec to klucz do sprawnego załatwienia spraw w urzędzie.

Etapy procesu tłumaczenia dokumentów do rejestracji:

 • Przesyłasz nam pliki online.
 • „Przyglądamy” się dokumentom, które otrzymaliśmy. Oceniamy poziom trudności i czas potrzebny nam na wykonanie zlecenia.
 • Przedstawiamy Ci wycenę i termin realizacji tłumaczenia.
 • Jeżeli zgadzasz się na warunki współpracy, przystępujemy do pracy.
 • Wybieramy odpowiedniego tłumacza przysięgłego.
 • Nasz fachowiec przystępuje do pracy. Tłumaczenia dokumentów do rejestracji samochodu wymagają uwierzytelnienia, dlatego taki specjalista swoją pieczęcią potwierdza autentyczność wszystkich danych.
 • Otrzymujesz tłumaczenie uwierzytelnione, które pomoże Ci załatwić sprawę rejestracji w urzędzie.

Koszt tłumaczenia dokumentów do rejestracji samochodu — co się na niego składa?

Mówi się, że to nietaktowne rozmawiać o pieniądzach. Bądźmy ze sobą szczerzy: bez funduszy nie kupisz nowego auta. Ba! Nawet nie będzie Cię stać na zakup takiego z drugiej lub trzeciej ręki.

Do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z Belgii, Holandii lub Włoch masz dołączyć tłumaczenie? Zastanawiasz się, ile kosztuje tłumaczenie dokumentów do rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy?

Solidny tłumacz jest jak porządny mechanik, który najpierw chce zobaczyć auto, zajrzeć do jego środka; zobaczyć, w czym rzecz. Dopiero po tym „przeglądzie” mówi Ci o konkretnych pieniądzach.

Kiedy potrzebne jest Ci tłumaczenie dokumentów do rejestracji auta, zgłoś się do profesjonalisty. Ten przyjrzy się zleceniu, zgromadzi dane i przedstawi wycenę.

Cennik to suma kilku elementów, w tym:

 • języka kraju, z którego został sprowadzony pojazd,
 • rodzaju dokumentów, które mają być przetłumaczone (dowód rejestracyjny, umowa kupna-sprzedaży),
 • objętości dokumentów – cenę masz podaną za stronę tłumaczenia, przedstawiona jest ona jako liczba znaków ze spacjami,
 • usługa wykonana przez tłumacza przysięgłego – specjalista używa pieczęci do tego, aby urzędnik miał pewność, że przedstawiony przez Ciebie dokument jest autentyczny.

Nasze biuro tłumaczeń oferuje bezpłatną wycenę – do niczego Cię ona nie zobowiązuje. Jeżeli chcesz poznać rzeczywisty koszt usługi, zapoznamy się z Twoimi dokumentami i przedstawiamy Ci koszt usługi.

Zapytaj nas o wycenę!

Dlaczego warto oddać tłumaczenia dokumentów do rejestracji samochodu w ręce profesjonalnego tłumacza?

Oddałbyś samochód do naprawy komuś, kto nie jest zawodowcem? Powierzyłbyś auto komuś, komu nie ufasz? To oczywiste, że każdy z nas szuka fachowca znającego się na swoim fachu.

Lee Iacocca, amerykański manager przemysłu samochodowego, prezes Forda i Chryslera, mawiał: „klucz do sukcesu to nie informacje. To inni ludzie”.

Rozejrzyj się wokół siebie.

Na pewno zauważysz, że w Twojej miejscowości swoje usługi oferuje wielu mechaników. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że nie każdy z nich to ktoś, kto jest naprawdę bardzo dobry. Lepiej, abyś nie powierzył swojego pojazdu komuś, kto rozłoży samochód na części i jest tak kiepski w tym, co robi, że nie złoży go z powrotem w całość.

Podobnie powinna wyglądać sprawa z wyborem tłumacza. Kiedy dotyczy Cię obowiązek tłumaczenia dokumentów samochodowych, znajdź kogoś, kto zna się na tłumaczeniu. Faktura, umowy czy dowód rejestracyjny należy tak przełożyć, aby urzędnik nie odesłał Cię do domu z kwitkiem. Dobrze jest postawić na supertłumaczenia, które charakteryzują się jakością i naprawdę „działają” w urzędzie.

No dobrze, jest jeszcze jedna ważna kwestia. Profesjonalista jest Ci potrzebny, ponieważ dokumenty samochodowe może przetłumaczyć tylko osoba z uprawnieniami tłumacza przysięgłego.

Supertłumacze:

 • pomogą Ci sprawnie i skutecznie przejść przez rejestrację pojazdu w Polsce,
 • podpowiedzą, jakie dokumenty tłumaczyć do rejestracji samochodu,
 • potrzebne dokumenty przetłumaczą w taki sposób, abyś mógł je dołączyć do wniosku o rejestrację auta,
 • wesprą Cię w zakresie tłumaczeń samochodowych różnych dokumentów,
 • gwarantują najwyższą jakość.

Zależy Ci na szybkim załatwieniu formalności? Masz do nas pytanie, które dotyczy tego, co należy przetłumaczyć do rejestracji samochodu? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku.

Agnieszka Kopeć
Agnieszka Kopeć
1701461156
Bardzo profesjonalna obsługaSzybko i dokładniePolecam wszystkim
Jacek Lis
Jacek Lis
1701436297
Gorąco polecam usługi firmy "SUPERTŁUMACZ".Kilkakrotnie w przeszłości zlecałem różnego rodzaju tłumaczenia i zawsze byłem zadowolony ze współpracy.Bardzo profesjonalne i elastyczne podejście do klienta.Krótkie terminy realizacji zleceń i zawsze zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.Miła, szybka i rzetelna obsługa.Jacek
Agnieszka Janiak
Agnieszka Janiak
1701432620
Jestem bardzo zadowolona. Świetny kontakt z klientem, szybko wykonana usługa i przystępne ceny. Gorąco polecam!
Bogusław Górak
Bogusław Górak
1701431341
Bardzo szybko, pomimo wybrania bardziej budżetowej wersji tłumaczenia dokument został bardzo dobrze przetłumaczony.
Beata Zielinska
Beata Zielinska
1701367978
Profesjonalne tłumaczenie szybko i solidnie.Polecam
Małgorzata Buniewicz- Kullas
Małgorzata Buniewicz- Kullas
1701359073
Polecam, zlecone tłumaczenie wykonane bardzo szybko,rzetelnie. Ceny usług nie są wygórowane
Ania
Ania
1701357272
Tłumaczenie zostało wykonane bardzo rzetelnie i w umówionym terminie. Po wysłaniu dokumentów do wyceny otrzymałam odpowiedź w bardzo krótkim czasie. Bardzo dobry i łatwy kontakt z obsługą. Serdecznie polecam.
Albert Kłoczewiak
Albert Kłoczewiak
1698048781
Jestem niezmiernie usatysfakcjonowany z usług tłumaczenia dokumentów. Kontakt przebiegł sprawnie i błyskawicznie, co w obecnym tempie życia jest niezmiernie istotne. Przetłumaczenie moich dokumentów odbyło się bez konieczności wychodzenia z domu, co było niezwykle wygodne. Dodatkowym miłym akcentem było to, że otrzymałem zarówno wersję nieedytowalną, jak i edytowalną dokumentów (wysłałem jedynie wersję nieedytowalną, pdf). Choć istnieją programy do konwersji między programami, np. pdf - word, to jednak wiem, że ich używanie wymaga czasu i staranności, aby dopracować wszystkie szczegóły i zachować estetykę dokumentów.Obsługa klienta pozostawiła we mnie pozytywne wrażenie, co jeszcze bardziej podniosło jakość usługi. Bez wątpienia, będę korzystał z usług tej firmy w przyszłości.
Dominika Kolodziej
Dominika Kolodziej
1697886694
Tłumaczenie otrzymałam terminowo, spotkałam się z bardzo miłą i profesjonalną obsługą. Dziękuję
Joanna Hejka
Joanna Hejka
1697817425
Ekspresowa, profesjonalna usługa, tłumaczenie dokumentów medycznych, zawsze na czas. Polecam bardzo.
js_loader
Tłumaczenie dokumentów do rejestracji samochodu 1

Tłumaczenia dokumentów do rejestracji samochodu wykonywane przez wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie

O Tłumaczeniach

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?Dla początkujących tłumaczy

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?

28 lipca 2022

Dla wielu osób zawód tłumacza to spełnienie marzeń. Nie tylko zawodowych, ale także i

Tłumaczenia dokumentacji maszynArtykuły na temat tłumaczeń

Tłumaczenia dokumentacji maszyn

27 lipca 2022

Czym są tłumaczenia dokumentacji maszyn? W dzisiejszych czasach, gdy postęp techniczny następuje niemal z

Tłumaczenie historii chorobyO tłumaczeniach

Tłumaczenie historii choroby

27 lipca 2022

Tłumaczenia medyczne to jedne z najtrudniejszych rodzajów przekładu. Wie o tym każdy, kto choć