Tłumaczenia rumuński

Tłumaczenia rumuńskibiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia na język rumuński i z języka rumuńskiego. Gwarancja jakości. Wieloletnie doświadczenie.

“Salut!” (“cześć”/nieformalnie). “Încântat” (“miło Cię poznać”). “Ce faceți?” (“co u Pana /Pani słychać?”). Jeśli chcesz być więcej niż “bun”, czyli “dobry”, znajdujesz się we właściwym miejscu. Wiemy jak sprawić, aby tłumaczenia rumuńskie były bombowe, super i na perfekt. Znamy się na swojej pracy i zawsze z chęcią Ci doradzimy, podsuniemy najbardziej efektywne pomysły, wesprzemy w potrzeby.

A język rumuński pozwoli Ci dotrzeć do ok. 24 milionów ludzi. Przede wszystkim zawodowy tłumacz języka rumuńskiego przyda Ci się w Rumunii – tu znajduje się aż 17,25 mln osób nim się posługujących. Tłumacz rumuńskiego to także cenny współpracownik w załatwianiu interesów w Mołdawii, Hiszpanii, Włoszech, Izraelu, Serbii, a nawet na Ukrainie (wkażdym z tych wymienionych państw znajduje się spora grupa osób, które mówią po rumuńsku).

"Azi"! Nie "mai târziu" czy za "lună": Nie szukaj wymówek, profesjonalne tłumaczenia rumuński są Ci potrzebne

“Azi” (“dziś”)! “Nie “mai târziu” (“później”) czy za “lună” (“miesiąc). Przejmij kontrolę nad własnym życiem. Jak powiedział Henry Ward Beecher “wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od ciebie wymaga. Nigdy nie szukaj wymówek”. Bo jak stwierdził kiedyś Henry Ford “nie można zbudować reputacji na tym, co zamierza się zrobić”. A nie zbudujesz marki czy renomy, nie załatwisz interesów i spraw prywatnych bez wsparcia zawodowca. Profesjonalny tłumacz to nie tylko gwarancja jakości, ale i pewność, że nie “przytrafią” Ci się jakieś wpadki, problemy czy błędy. W końcu pomyłki mogą kosztować Cię słono…

Kilka podstawowych informacjo o rumuńskim:

 • określany także jako dakorumuński
 • rumuński zapis:  “limba română””, dacoromână”, “”rumână
 • rumuński należy do grupy języków romańskich (podgrupa wschodniormańska) języków indoeuropejskich
 • jest językiem urzędowym w Rumunii, a także w Mołdawii oraz na poziomie lokalnym w Wojwodinie
 • z jednej strony ma sporo wspólnego z francuskim i włoskim oraz hiszpańskim, a z drugiej strony należy do bałkańskiej ligi językowej i łączy go wiele z bułgarskim, macedońskim, greckim i albańskim
 • najbliższy mu jest język włoski – języki te mają aż 77% wspólnego słownictwa, a także podobną gramatykę. Rumuński brzmi jednak łagodniej, a jego wymowa jest bardziej miękka

Biuro tłumaczeń języka rumuńskiego: Rozwiń skrzydła tak samo jak rozwinął nowoczesną literaturę rumuńską Mihai Eminescu: Tłumaczenia, które dosłownie Cię uskrzydlą

Chcesz wznieść się wysoko? Trzeba się odważyć i skoczyć. Oczywiście nie bezmyślnie, a według wcześniej opracowanego planu, przy tym współpracując z odpowiednimi zawodowcami. Solidne tłumaczenia na rumuński lub tłumaczenia z rumuńskiego to coś, co doda Ci skrzydeł i sprawi, że będziesz mógł wznieść się ponad konkurencję, ale i problemy.

Słyszałeś o człowieku, który nazywa się Mihai Eminescu? Powszechnie uważa się go za tego, który rozwinął nowoczesną literaturę w języku rumuńskim. Kim był? To poeta, nowelista i dziennikarz w jednej osobie. Uznawany za największego poetę literatury rumuńskiej. Wśród jego najbardziej znanych i cenionych utworów wymienia się “Gwiazdę wieczorną” oraz “Listy”.

Warto wziąć przykład z kogoś, kto zamiast śnić o marzeniach, wolał przekuć je w coś prawdziwego, realnego i cenione przez mu współczesnych i potomnych. Kogoś, komu praca dosłownie paliła się w rękach. Osobie, która zna się na rzeczy i ma serce do tego, co robi.

A wszystko jest możliwe dzięki temu, że nasz rumuński tłumacz to człowiek od zadań specjalnych. Taki Twój agent na rynek rumuński. Działa tam, zna teren, potrafi przemieszczać się między słowami, ale i pośród zawiłości lokalnej kultury. Czasem to native speaker języka rumuńskiego zajmujący się tłumaczeniami i posiadający doświadczenie w konkretnym temacie. Czasem to zawodowy tłumacz polsko – rumuński z doświadczeniem w konkretnym sektorze zdobytym w Rumunii. Tłumaczą też wybitni specjaliści, którzy trudnią się również przekładaniem.

Chcesz zdobyć największe laury? A może pilnie potrzebujesz załatwić jakieś formalności, które koniecznie muszą powędrować do zawodowca? Biuro tłumaczeń Supertlumacz.pl oferuje tłumaczenia rumuńskie tworzone na miarę zwycięzców i Twoich potrzeb.

Gimnastyka językowa opanowana do perfekcji: Tłumaczenia rumuńskie na olimpijskie złoto

Naszej firmie zaufało tysiące klientów – działamy już od 6 lat, w tym czasie przetłumaczyliśmy ogromną ilość dokumentów. Oferujemy tłumaczenia rumuńskiego bardzo wysokiej jakości, wykonane przez najlepszych tłumaczy.

Rzetelność tłumaczeń to nasz priorytet

Mówi Ci coś nazwisko Nadia Elena Comăneci? To rumuńska gimnastyczka, o której grzechem nie byłoby tu wspomnieć. Dlaczego?. Zdobyła 5 złotych medali igrzysk olimpijskich (3 w Montrealu i 2 w Moskwie), 3 srebrne medale igrzysk olimpijskich (1 w Montrealu i 2 w Moskwie) oraz 1 brązowy medal igrzysk olimpijskich w Montrealu. Do tego dwukrotnie była mistrzynią świata i aż dziewięciokrotnie mistrzynią Europy. Oczywiście te zwycięstwa się jej nie “przytrafiły”. Był to efekt połączenia talentu i bardzo ciężkiej pracy, oraz pasji, bo bez niej nie da się dzień w dzień wykonywać żmudnych ćwiczeń.

A może tak pogimanstykujesz się językowo, aby dojść, tam, gdzie chcesz lub potrzebujesz? Zawodowy tlumacz polsko rumunski czy tłumacz rumuńsko polski to specjalista, który potrafi zrobić wszystko ze słowem pisanym. Dzięki niemu tłumaczenia język rumuński są na miarę złota na igrzyskach olimpijskich.

Co da Ci współpraca z supertłumaczem?

 • profesjonalne tłumaczenia zwykłe i tłumaczenia przysięgłe (wykonuje je tłumacz przysięgły języka rumuńskiego)
 • tłumaczenia na język rumuński i tłumaczenia z języka rumuńskiego odpowiadające Twojej potrzebie
 • rumuński tłumaczenia z Supertlumacz.pl to dostęp do wysokiej klasy specjalistów w branży
 • szybka, bezpłatna i niezobowiązująca wycena
 • szeroki zakres usług
 • atrakcyjne i uczciwe stawki
 • najwyższa jakość tłumaczeń

Tłumaczenia języka rumuńskiego – Nie lej wody: Lej ma trafić do Twojej kieszeni

Nikt nie lubi wodolejstwa. Nie lej wody, lej (waluta Rumunii) ma trafić do Twojej kieszeni lub opłacić Ci różne rzeczy. Czy to składając podanie na kurs biznesowy w Rumuni, czy prowadząc interesy ze stroną rumuńską stawiaj na uczciwość i jakość. Czas to pieniądz. W edukacji, biznesie, handlu, prawie, medycynie, inżynierii i w każdej innej dziedzinie i branży.

Co możemy Ci oferować?

 • tłumaczenia pisemne (wykonujemy tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński i z rumuńskiego na polski)
 • tłumaczenia zwykłe i przysięgłe języka rumuńskiego i na język rumuński
 • tłumaczenia z wielu branż, dziedzin i tematów oraz tłumaczenia dokumentów różnego rodzaju
 • tłumaczenia finansowe język rumuński
 • tłumaczenia medyczne język rumuński
 • tłumaczenia prawnicze język rumuński
 • tłumaczenia informatyka /IT rumuński
 • inne – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą

To jak? Gotowy na przekład, który pozwoli Ci otworzyć wejść do Rumunii? Supertłumacz się z i na rumuński!

Tłumaczenia języka rumuńskiego FAQ

Pierwszą i najważniejszą gwarancją, jaką otrzymujesz od nas, są najlepsi w branży zawodowi tłumacze i specjaliści w konkretnych branżach, dziedzinach i tematach. To Ci eksperci stoją na straży wysokiej klasy tłumaczeń na język rumuński. Oprócz tego nasz system zarządzaniami tłumaczeniami każdego roku podlega audytowi międzynarodowej jednostki certyfikującej QS Zurich AG. Ponadto posiadamy certyfikat jakości ISO 9001:2015.

W trosce o najwyższą jakość standardowy czas tłumaczenia na język rumuński wynosi 6 stron rozliczeniowych (strona to 1600 zzs) na dobę. Termin realizacji w przypadku dokumentów, tekstów czy różnego rodzaju treści o większej objętości, a także projektów długofalowych, ustalamy indywidualnie.

Wsparcie tłumacza przysięgłego języka rumuńskiego jest niezbędne wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z dokumentami o mocy prawnej, np. aktami urodzenia, małżeństwa czy zgonu; certyfikatami, dokumentami księgowymi czy umowami cywilno-prawnymi.

Stawki za tłumaczenia na język rumuński są cenami netto (+23% VAT). Działamy uczciwie i profesjonalnie: wycena jest przejrzysta, nie ma żadnych ukrytych kosztów. Na początku współpracy, po wglądzie w tekst, określamy dokładny koszt tłumaczenia: precyzyjnie rozpisujemy „ile” i „za co” zapłacisz.

Anna Skowronek
Anna Skowronek
15:11 29 Apr 21
Jestem bardzo zadowolona z usług tego biura tłumaczeń. Zareagowano bardzo szybko na mojego maila-wysłany późnym popołudniem tekst już drugiego dnia rano był przetłumaczony. Profesjonalna i miła obsługa oraz bardzo dobra jakość. Polecam!
fezoj rentnil
fezoj rentnil
17:52 25 Mar 21
Bardzo profesjonalne podejście , kontakt z klientem natychmiastowy. Co do jakości tłumaczenia w skali do 10 daje 10plus.Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ich usługi.
Karolina
Karolina
11:28 25 Mar 21
100% satysfakcji, bardzo szybki kontakt. Polecam.
Яна Михайлик
Яна Михайлик
11:06 25 Mar 21
Jestem pod wrażeniem!Jeszcze nigdy nie miałam na tyle kwalifikowanej , szybkiej i miłej obsługi.A ceną, jestem przyjemnie zdziwiona , ponieważ większość biur oferowała cenę o 2 razy większą niż zapłaciłam za tłumaczenie w SUPERTŁUMACZ.Naprawdę jesteście warte polecenia!Z przyjemnością skorzystam jeszcze z Państwa usług.
Sebastian Badurski
Sebastian Badurski
10:34 25 Mar 21
Po zamówionym tłumaczeniu i opłacaniu należności, okres oczekiwania na realizację był dokładnie taki jak w umowie. Bezproblemowa usługa i jakość wykonania na najwyższym poziomie. Polecam
Julia Piotrowska
Julia Piotrowska
01:05 02 Mar 21
Tłumaczenie bardzo szybko wykonane i rzetelne. Pełen profesjonalizm. Potrzebowałam tłumaczenia dokumentu na poziomie akademickim i się nie zawiodłam. Szczerze polecam!
Krzys Krzys
Krzys Krzys
18:41 20 Jan 21
Bardzo polecam szybko i dokładnie Na pewno skorzystam jeśli zajdzie więcej potrzeba.
Przewodnik Praski
Przewodnik Praski
15:45 20 Jan 21
REWELACJA!!! Gorąco polecam, profesjonalizm, szybko i taniej niż u konkurencji! Jako bonus świetne Panie w biurze- P. Małgorzata i P. Izabela!
Dariusz Kosierkiewicz
Dariusz Kosierkiewicz
07:47 06 Dec 20
Bardzo sprawnie , dziękuję
Aleksandra Szałek
Aleksandra Szałek
13:54 03 Dec 20
Gorąco polecam to biuro tłumaczeniowe. Bardzo sprawny kontakt, miła obsługa i szybki czas realizacji. Pełen profesjonalizm 🙂
Tłumaczenia rumuński 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia rumuński 2

Realizuj swoje cele w każdym języku

O Tłumaczeniach

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.

tlumaczenie kart charakterystyki substancji niebezpiecznych, tlumaczenie kart charakterystki O tłumaczeniach

Tłumaczenia kart charakterystyki substancji niebezpiecznych

28 listopada 2020

Tłumaczenia kart charakterystyki substancji niebezpiecznych to sprawa bardzo poważna. Takie zlecenie zawsze i bezwzględnie

menu po angielsku, tlumaczenie menu po angielsku, tlumaczenie na angielski menu O tłumaczeniach

Jak zrobić menu po angielsku?

22 listopada 2020

Przez tłumaczenie na angielski menu do serc Twoich klientów? Oscar Wilde napisał: “po dobrym