Tłumaczenie rumuński - profesjonalne tłumaczenia z rumuńskiego i na rumuński

Tłumaczenia rumuńskiego – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia na język rumuński i z języka rumuńskiego. Gwarancja jakości. Wieloletnie doświadczenie.

„Salut!” („Cześć!” /nieformalnie). „Încânta!t” („Miło Cię poznać!”). „Ce faceți?” („Co u Pani /Pana słychać?”).

Jeśli chcesz być więcej niż „bun”, czyli „dobry”, znajdujesz się we właściwym miejscu. Wiemy jak sprawić, aby tłumaczenia rumuńskiego były bombowe i super. Znamy się na swojej pracy i zawsze z chęcią Ci doradzimy, podsuniemy najbardziej efektywne pomysły i wesprzemy w potrzeby.

A język rumuński pozwoli Ci dotrzeć do ok. 24 milionów ludzi. Przede wszystkim zawodowy tłumacz języka rumuńskiego przyda Ci się w Rumunii – tu znajduje się aż 17,25 mln osób nim się posługujących. Fachowiec to także cenny współpracownik w załatwianiu interesów w Mołdawii, Hiszpanii, we Włoszech, w Izraelu, Serbii, a nawet na Ukrainie (w każdym z tych wymienionych państw znajduje się spora grupa osób, które mówią po rumuńsku).

Elementy tworzące supertłumaczenia rumuńskiego

kalendarz.png

Doświadczenie - nasz zespół tłumaczy realizuje tłumaczenia od 2008 roku.

online.png

Usługa online - nasze tłumaczenia z i na rumuński zamówisz z biura lub domu.

translation.png

Tłumaczenia rumuńskiego na 42 języki świata.

30-minut-1.png

Superszybka wycena - otrzymasz ją do 30 minut od przekazania nam dokumentów lub tekstów.

iso-1.png

ISO 9001:2015 - spełniamy branżowe standardy.

five-stars.png

5.0. - średnia ocena na Google wystawiona przez naszych klientów.

Gimnastyka językowa opanowana do perfekcji: Tłumaczenia rumuńskiego na olimpijskie złoto

Naszej firmie zaufało tysiące klientów. działamy od 2008 roku, w tym czasie przetłumaczyliśmy ogromną ilość dokumentów, tekstów i treści.

Od początku kładliśmy nacisk na rzetelność i dostosowanie się do potrzeb osób, firm czy instytucji, które z nami współpracowały.

Oferujemy tłumaczenia rumuńskiego wysokiej klasy – jakość każdego przekładu gwarantują najlepsi w branży tłumacze, specjaliści, którzy naprawdę znają się na swoim fachu (dowiedz się więcej o tłumaczu przysięgłym języka rumuńskiego).

Jeżeli chcesz wywalczyć „olimpijskie złoto”, powierz zlecenie Supertłumaczowi.

Tłumaczenia rumuński 2
Co dadzą Ci supertłumaczenia?
 • Efekty – nasze tłumaczenia naprawdę „działają”.
 • Jakość, która przekłada się na każde podjęte przez Ciebie działanie.
 • Szybkość – mamy krótkie terminy realizacji zamówień.
 • Ceny adekwatne do tego, co zamawiasz.
 • Bezpieczeństwo przekazanych nam danych.

Cennik tłumaczeń języka rumuńskiego

rodzaj tłumaczeniacena nettocena bruttojednostka rozliczeniowa
cena tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński79 zł97,17 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia z języka rumuńskiego na język polski79 zł97,17 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka polskiego na język rumuński110,6 zł136,04 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka rumuńskiego na język polski110,6 zł136,04 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena proofreadingu tłumaczenia rumuńskiego44,64 zł54,91 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Jak działają supertłumaczenia języka rumuńskiego?

1.png

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

2.png

Prośba o wycenę materiałów.

3.png

Analiza przesłanych dokumentów lub tekstów.

4.png

Przedstawienie propozycji współpracy.

5.png

Wybór tłumacza języka rumuńskiego.

6.png

Realizujemy przekład.

1. Dbamy o Twój czas, dlatego wyceniamy maksymalnie do 30 minut od chwili przesłania nam zapytania o cenę tłumaczenia rumuńskiego.

2. Jesteś osobą fizyczną? Klientów fizycznych prosimy o przedpłatę. Masz do wyboru dwie metody: płatności online lub przelew bankowy.

Tłumaczenie zwykłe lub tłumaczenie przysięgłe rumuńsko-polskie i polsko-rumuńskie są tym, czego potrzebuje teraz Twoja firma, a może chodzi o sprawy związane z Twoją pracą lub życiem prywatnym? Szukasz biura tłumaczeń, które kładzie nacisk na jakość?

W naszej firmie dbamy o najwyższy poziom każdego tłumaczenia z rumuńskiego na polski i polskiego na rumuński. Nasi tłumacze rumuńskiego to wykwalifikowani specjaliści, którzy zadbają o najwyższy poziom przekładu dokumentów.

To możemy dla Ciebie zrobić:

Tłumaczenia rumuński 3

Przetłumaczymy tekst specjalistyczny

Szukasz tłumaczeń naukowych, medycznych, prawniczych lub innych tekstów specjalistycznych? W naszym biurze tłumaczeń zajmują się nimi specjaliści!

Tłumaczenia rumuński 4

Korekta języka tłumaczenia

Dzięki naszym usługom, tekst może być znacznie łatwiejszy w odbiorze. Oferujemy korektę pod względem stylistycznym i składniowym.

Tłumaczenia rumuński 5

Tłumaczenie tekstów zwykłych

Przetłumaczenie listu motywacyjnego, CV czy życiorysu nie stanowi dla nas żadnej bariery. Zaprezentuj pracodawcy profesjonalne pismo.

Tłumaczenia rumuński 6

Tłumaczenie uwierzytelnione (przysięgłe)

Powierz nam dokumenty wymagające troski najlepszych tłumaczy – zleć nam tłumaczenia przysięgłe.

Tłumaczenie, które potrzebujesz wykonać wpłynie na Twoją przyszłość? Wyślij nam teksty.

Rekomendują nas

Tłumaczymy sens, a nie tylko słowa

Dobre tłumaczenie to więcej niż zmiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu jak i jego intencje.

Jakość udokumentowana

Tłumaczenia rumuński 7

Tłumaczenia języka rumuńskiego FAQ

Pierwszą i najważniejszą gwarancją, jaką otrzymujesz od nas, są najlepsi w branży zawodowi tłumacze i specjaliści w konkretnych branżach, dziedzinach i tematach. To Ci eksperci stoją na straży wysokiej klasy tłumaczeń na język rumuński. Oprócz tego nasz system zarządzaniami tłumaczeniami każdego roku podlega audytowi międzynarodowej jednostki certyfikującej QS Zurich AG. Ponadto posiadamy certyfikat jakości ISO 9001:2015.

W trosce o najwyższą jakość standardowy czas tłumaczenia na język rumuński wynosi 6 stron rozliczeniowych (strona to 1600 zzs) na dobę. Termin realizacji w przypadku dokumentów, tekstów czy różnego rodzaju treści o większej objętości, a także projektów długofalowych, ustalamy indywidualnie.

Wsparcie tłumacza przysięgłego języka rumuńskiego jest niezbędne wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z dokumentami o mocy prawnej, np. aktami urodzenia, małżeństwa czy zgonu; certyfikatami, dokumentami księgowymi czy umowami cywilno-prawnymi. 

Stawki za tłumaczenia na język rumuński są cenami netto (+23% VAT). Działamy uczciwie i profesjonalnie: wycena jest przejrzysta, nie ma żadnych ukrytych kosztów. Na początku współpracy, po wglądzie w tekst, określamy dokładny koszt tłumaczenia: precyzyjnie rozpisujemy „ile” i „za co” zapłacisz. 

Nasze specjalizacje

tlumaczenia-cv.png

Tłumaczenia CV

Aby zaistnieć i znaleźć swoje miejsce na nowym rynku należy dotrzeć i porozumieć się z potencjalnymi klientami, zawrzeć współprace biznesowe, zadbać o reklamę. Pomożemy Ci w tym!

tlumaczenia-dla-firm-1.png

Tłumaczenia dla firm

Ułatwiamy porozumienie się z 1,348 mld osób, dla których angielski to pierwszy lub drugi język.

tlumaczenia-stron-internetowych-1.png

Tłumaczenia stron internetowych

Wspieramy naszych klientów w zwiększaniu widoczności w sieci. Tłumaczymy blogi, sklepy internetowe, strony www, materiały na social media i wiele innych treści.

tlumaczenia-prawnicze.png

Tłumaczenia prawnicze

Precyzyjnie przekładamy każde słowo i termin, dbamy o detale i bierzemy pod uwagę różnice w prawie krajów języka polskiego i rumuńskiego. Od wielu lat dbamy o interesy naszych klientów!

tlumaczenia-medyczne.png

Tłumaczenia medyczne

Medycyna i zdrowie wymagają wiedzy oraz doświadczenia, stąd nasi tłumacze to specjaliści. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe.

tlumaczenia-techniczne.png

Tłumaczenia techniczne

Wspieramy wszystkie branże techniczne – obsługujemy między innymi inżynierię, obronność czy robotykę.

tłumaczenia biznesowe

Tłumaczenia biznesowe

Od 2008 roku wspieramy naszych Klientów w ich działaniach, zapewniając profesjonalne tłumaczenia biznesowe, kontraktów, prezentacji i innych treści związanych z biznesem, które ułatwią osiąganie celów na rynku rumuńskim.

tłumaczenia naukowe

Tłumaczenia tekstów naukowych

Tłumaczymy artykuły, specjalistyczną terminologię oraz wszelkie materiały związane z nauką, zapewniając zrozumienie i pełną spójność przekładu z językiem oryginału.

tłumaczenia dokumentów samochodowych

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Realizujemy usługi tłumaczenia dokumentów samochodowych, które ułatwią legalizację dokumentów i rejestracje pojazdu w polskim wydziale komunikacji.

tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Tłumaczenia dokumentów motocyklowych obejmują wszelką dokumentację związaną z motocyklem. Współpracujemy z tłumaczami, którzy na przekładach dokumentów pojazdów znają się jak nikt inny.

tłumaczenia budowlane

Tłumaczenia budowlane

Fachowe tłumaczenia budowlane pomagają zrozumieć specjalistyczną terminologię, ułatwiając międzynarodową komunikację dla wszystkich stron zaangażowanych w projekt budowlany.

tłumaczenia chemiczne

Tłumaczenia chemiczne

Zapewniamy profesjonalne tłumaczenia chemiczne, które wymagają nie tylko doskonałej znajomości języków obcych, ale także wiedzy z zakresu chemii.

tłumaczenia instrukcji obsługi

Tłumaczenia instukcji obsługi

Profesjonalne tłumaczenia instrukcji obsługi pomagają firmom o zasięgu globalnym w realizacji ich działań na rynku rumuńskim. Dbamy o każdy szczegół treści, zapewniając wysokiej jakości przekłady instrukcji obsługi.

tłumaczenia dokumentów

Tłumaczenia dokumentów

Profesjonalne tłumaczenia dokumentów wymagają szczególnej troski o spójność i poprawność przekładu. Realizujemy rzetelne tłumaczenia dokumentacji z wielu obszarów takich jak prawo, finanse czy szkolnictwo.

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Dowiedź się więcej o tłumaczeniach rumuńskiego:

„Azi” („Dziś”)! Nie „mai târziu” („później”) czy za „ună” („miesiąc”). Przejmij kontrolę nad własnym życiem. Jak powiedział Henry Ward Beecher „wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od ciebie wymaga. Nigdy nie szukaj wymówek”. Henry Ford stwierdził, że „nie można zbudować reputacji na tym, co zamierza się zrobić”. A nie zbudujesz marki czy renomy, nie załatwisz interesów i spraw prywatnych bez wsparcia zawodowca.

Profesjonalny tłumacz polsko-rumuński czy tłumacz rumuński-polski to nie tylko gwarancja jakości, ale i pewność, że nie „przytrafią” Ci się jakieś wpadki, problemy, czy błędy. W końcu pomyłki mogą kosztować Cię słono…

Kilka podstawowych informacjo o rumuńskim:

 • określany także jako dakorumuński,
 • rumuński zapis:  „limba română”, „dacoromână”, „rumână”,
 • należy do grupy języków romańskich (podgrupa wschodnioromańska) języków indoeuropejskich,
 • jest językiem urzędowym w Rumunii, a także w Mołdawii oraz na poziomie lokalnym w Wojwodinie,
 • z jednej strony ma sporo wspólnego z francuskim i włoskim oraz hiszpańskim, a z drugiej strony należy do bałkańskiej ligi językowej i łączy go wiele z bułgarskim, macedońskim, greckim i albańskim,
 • najbliższy mu jest włoski – języki te mają aż 77% wspólnego słownictwa, a także podobną gramatykę. Rumuński brzmi jednak łagodniej, a jego wymowa jest bardziej miękka.

A teraz przejdźmy do konkretów!

Mówi Ci coś nazwisko Nadia Elena Comăneci? To rumuńska gimnastyczka, o której grzechem nie byłoby tu wspomnieć. Dlaczego? Zdobyła 5 złotych medali igrzysk olimpijskich (3 w Montrealu i 2 w Moskwie), 3 srebrne medale igrzysk olimpijskich (1 w Montrealu i 2 w Moskwie) oraz 1 brązowy medal igrzysk olimpijskich w Montrealu. Do tego dwukrotnie była mistrzynią świata i aż dziewięciokrotnie mistrzynią Europy. Oczywiście te zwycięstwa się jej nie „przytrafiły”. Był to efekt połączenia talentu i bardzo ciężkiej pracy oraz pasji, bo bez niej nie da się dzień w dzień wykonywać żmudnych ćwiczeń.

A może tak pogimnastykujesz się językowo, aby dojść, tam, gdzie chcesz lub potrzebujesz? Zawodowy tłumacz polsko-rumuński czy tłumacz rumuńsko-polski to specjalista, który potrafi zrobić wszystko ze słowem pisanym. Dzięki niemu tłumaczenia języka rumuńskiego są na miarę olimpijskiego złota.

Co da Ci współpraca z Supertłumaczem? Oto specyfikacja korzyści:

 • profesjonalne tłumaczenia zwykłe i tłumaczenia przysięgłe(wykonuje je tłumacz przysięgły języka rumuńskiego),
 • tłumaczenia na język rumuński i tłumaczenia z języka rumuńskiego odpowiadające Twoim potrzebom,
 • rumuńskie tłumaczenia z dostępem do wysokiej klasy specjalistów w branży,
 • szybka, bezpłatna i niezobowiązująca wycena,
 • szeroki zakres usług (tłumaczymy teksty specjalistyczne i zwykłe z wielu branż i dziedzin),
 • atrakcyjne i uczciwe stawki,
 • najwyższa jakość tłumaczeń z rumuńskiego na polski i z polskiego na rumuński.

Nikt nie lubi wodolejstwa. Nie lej wody, lej (waluta Rumunii) ma trafić do Twojej kieszeni lub opłacić Ci różne rzeczy. Czy to składając podanie na kurs biznesowy w Rumunii, czy prowadząc interesy ze stroną rumuńską stawiaj na uczciwość i jakość. Czas to pieniądz. W edukacji, biznesie, handlu, prawie, medycynie, inżynierii i w każdej innej dziedzinie i branży.

Co możemy Ci oferować?

 • tłumaczenia pisemne (wykonujemy tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński i z rumuńskiego na polski),
 • tłumaczenia zwykłe i przysięgłe języka rumuńskiego i na język rumuński
 • tłumaczenia z wielu branż, dziedzin i tematów,
 • rumuńskie przekłady różnego rodzaju treści (tłumaczymy różne dokumenty i teksty),
 • tłumaczenia finansowe języka rumuńskiego,
 • tłumaczenia medyczne języka rumuńskiego,
 • rumuńskie tłumaczenia w zakresie prawa,
 • tłumaczenia z informatyki /IT rumuńskiego,
 • tłumaczenie rumuńskiego w zakresie tekstu przeznaczonego na strony internetowe.

Tłumaczymy w potrzebnym Ci języku! W naszej ofercie znajdziesz 42 języki świata – od angielskiego, przez norweski, aż po włoski.

To jak? Gotowy na przekład, który pozwoli Ci wejść do Rumunii? Supertłumacz się z i na rumuński!

România (Rumunia) to Twój nowy cel biznesowy. Starasz się o pracę w Bukareszcie. Zamierzasz wydać publikację o Drakuli. Nie ważne, jaki masz cel, do obsługi projektu tłumaczeniowego potrzebujesz godnego zaufania partnera. Jest nim Supertłumacz – fachowiec, który ma tak zwany zestaw „narzędzi” (doświadczenie + wiedza + umiejętności) gwarantujących jakość.

Tłumacz języka rumuńskiego pracuje z różnym materiałem źródłowym. Przekłada nie tylko z rumuńskiego na polski, ale i na angielski, fiński, słowacki czy węgierski. Czasem zlecenia to akty urzędowe, zeznania świadków, umowy handlowe, a czasem to teksty marketingowe, dokumenty medyczne czy menu. Są projekty na tysiąc słów i takie, które dotyczą przekładu kilkuset stron treści.

Ceny zależą też od tego, czy wystarczy Ci „tylko” tłumacz, czy też potrzebujesz kogoś ze specjalistyczną wiedzą. Zdarza się, że potrzebny jest specjalista, który jest native speakerem rumuńskiego.

Ceny zależą od tych wszystkich wyżej wymienionych czynników oraz wielu innych. Skontaktuj się z nami! Wycena do 30 minut od chwili przesłania zapytania.

Czytaj i korzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Wywiad z Beatą PiotrowskąZ życia firmy

Zrozumienie różnic kulturowych to podstawa skutecznej współpracy na arenie międzynarodowej. Wywiad z Beatą Piotrowską

27 września 2023

Publikujemy wywiad z Beatą Piotrowską, finance assistant w SUPERTŁUMACZ®. Pani Beata opowie nam o

13 przesądów z różnych krajów świata 1 Ciekawostki

13 przesądów z różnych krajów świata

10 stycznia 2023

Geneza różnych przesądów jest mniej lub bardziej znana. Przykładowo, skąd zła sława piątku trzynastego?

Szybkie tłumaczenie CVArtykuły na temat tłumaczeń

Szybkie tłumaczenie CV – jak to zrobić?

30 lipca 2022

Profesjonalne curriculum vitae to pierwszy krok w kierunku zdobycia wymarzonej pracy i jeden z