Tłumaczenie rumuński

Tłumaczenia rumuńskiego – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia na język rumuński i z języka rumuńskiego. Gwarancja jakości. Wieloletnie doświadczenie.

„Salut!” („Cześć!” /nieformalnie). „Încânta!t” („Miło Cię poznać!”). „Ce faceți?” („Co u Pani /Pana słychać?”).

Jeśli chcesz być więcej niż „bun”, czyli „dobry”, znajdujesz się we właściwym miejscu. Wiemy jak sprawić, aby tłumaczenia rumuńskiego były bombowe i super. Znamy się na swojej pracy i zawsze z chęcią Ci doradzimy, podsuniemy najbardziej efektywne pomysły i wesprzemy w potrzeby.

A język rumuński pozwoli Ci dotrzeć do ok. 24 milionów ludzi. Przede wszystkim zawodowy tłumacz języka rumuńskiego przyda Ci się w Rumunii – tu znajduje się aż 17,25 mln osób nim się posługujących. Fachowiec to także cenny współpracownik w załatwianiu interesów w Mołdawii, Hiszpanii, we Włoszech, w Izraelu, Serbii, a nawet na Ukrainie (w każdym z tych wymienionych państw znajduje się spora grupa osób, które mówią po rumuńsku).

Dlaczego warto współpracować z nami i powierzyć nam tłumaczenia z i na rumuński?

„Azi” („Dziś”)! Nie „mai târziu” („później”) czy za „ună” („miesiąc”). Przejmij kontrolę nad własnym życiem. Jak powiedział Henry Ward Beecher „wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od ciebie wymaga. Nigdy nie szukaj wymówek”. Henry Ford stwierdził, że „nie można zbudować reputacji na tym, co zamierza się zrobić”. A nie zbudujesz marki czy renomy, nie załatwisz interesów i spraw prywatnych bez wsparcia zawodowca.

Profesjonalny tłumacz polsko-rumuński czy tłumacz rumuński-polski to nie tylko gwarancja jakości, ale i pewność, że nie „przytrafią” Ci się jakieś wpadki, problemy, czy błędy. W końcu pomyłki mogą kosztować Cię słono…

Kilka podstawowych informacjo o rumuńskim:

 • określany także jako dakorumuński,
 • rumuński zapis:  „limba română”, „dacoromână”, „rumână”,
 • należy do grupy języków romańskich (podgrupa wschodnioromańska) języków indoeuropejskich,
 • jest językiem urzędowym w Rumunii, a także w Mołdawii oraz na poziomie lokalnym w Wojwodinie,
 • z jednej strony ma sporo wspólnego z francuskim i włoskim oraz hiszpańskim, a z drugiej strony należy do bałkańskiej ligi językowej i łączy go wiele z bułgarskim, macedońskim, greckim i albańskim,
 • najbliższy mu jest włoski – języki te mają aż 77% wspólnego słownictwa, a także podobną gramatykę. Rumuński brzmi jednak łagodniej, a jego wymowa jest bardziej miękka.

A teraz przejdźmy do konkretów!

Mówi Ci coś nazwisko Nadia Elena Comăneci? To rumuńska gimnastyczka, o której grzechem nie byłoby tu wspomnieć. Dlaczego? Zdobyła 5 złotych medali igrzysk olimpijskich (3 w Montrealu i 2 w Moskwie), 3 srebrne medale igrzysk olimpijskich (1 w Montrealu i 2 w Moskwie) oraz 1 brązowy medal igrzysk olimpijskich w Montrealu. Do tego dwukrotnie była mistrzynią świata i aż dziewięciokrotnie mistrzynią Europy. Oczywiście te zwycięstwa się jej nie „przytrafiły”. Był to efekt połączenia talentu i bardzo ciężkiej pracy oraz pasji, bo bez niej nie da się dzień w dzień wykonywać żmudnych ćwiczeń.

A może tak pogimnastykujesz się językowo, aby dojść, tam, gdzie chcesz lub potrzebujesz? Zawodowy tłumacz polsko-rumuński czy tłumacz rumuńsko-polski to specjalista, który potrafi zrobić wszystko ze słowem pisanym. Dzięki niemu tłumaczenia języka rumuńskiego są na miarę olimpijskiego złota.

Co da Ci współpraca z Supertłumaczem? Oto specyfikacja korzyści:

 • profesjonalne tłumaczenia zwykłe i tłumaczenia przysięgłe(wykonuje je tłumacz przysięgły języka rumuńskiego),
 • tłumaczenia na język rumuński i tłumaczenia z języka rumuńskiego odpowiadające Twoim potrzebom,
 • rumuńskie tłumaczenia z dostępem do wysokiej klasy specjalistów w branży,
 • szybka, bezpłatna i niezobowiązująca wycena,
 • szeroki zakres usług (tłumaczymy teksty specjalistyczne i zwykłe z wielu branż i dziedzin),
 • atrakcyjne i uczciwe stawki,
 • najwyższa jakość tłumaczeń z rumuńskiego na polski i z polskiego na rumuński.

Rodzaje tłumaczeń języka rumuńskiego, które znalazły się w naszej ofercie

Nikt nie lubi wodolejstwa. Nie lej wody, lej (waluta Rumunii) ma trafić do Twojej kieszeni lub opłacić Ci różne rzeczy. Czy to składając podanie na kurs biznesowy w Rumunii, czy prowadząc interesy ze stroną rumuńską stawiaj na uczciwość i jakość. Czas to pieniądz. W edukacji, biznesie, handlu, prawie, medycynie, inżynierii i w każdej innej dziedzinie i branży.

Co możemy Ci oferować?

 • tłumaczenia pisemne (wykonujemy tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński i z rumuńskiego na polski),
 • tłumaczenia zwykłe i przysięgłe języka rumuńskiego i na język rumuński
 • tłumaczenia z wielu branż, dziedzin i tematów,
 • rumuńskie przekłady różnego rodzaju treści (tłumaczymy różne dokumenty i teksty),
 • tłumaczenia finansowe języka rumuńskiego,
 • tłumaczenia medyczne języka rumuńskiego,
 • rumuńskie tłumaczenia w zakresie prawa,
 • tłumaczenia z informatyki /IT rumuńskiego,
 • tłumaczenie rumuńskiego w zakresie tekstu przeznaczonego na strony internetowe.

Tłumaczymy w potrzebnym Ci języku! W naszej ofercie znajdziesz 42 języki świata – od angielskiego, przez norweski, aż po włoski.

To jak? Gotowy na przekład, który pozwoli Ci wejść do Rumunii? Supertłumacz się z i na rumuński!

Koszty tłumaczeń języka rumuńskiego – co wpływa na cenę i na jaką kwotę należy się przygotować?

România (Rumunia) to Twój nowy cel biznesowy. Starasz się o pracę w Bukareszcie. Zamierzasz wydać publikację o Drakuli. Nie ważne, jaki masz cel, do obsługi projektu tłumaczeniowego potrzebujesz godnego zaufania partnera. Jest nim Supertłumacz – fachowiec, który ma tak zwany zestaw „narzędzi” (doświadczenie + wiedza + umiejętności) gwarantujących jakość.

Tłumacz języka rumuńskiego pracuje z różnym materiałem źródłowym. Przekłada nie tylko z rumuńskiego na polski, ale i na angielski, fiński, słowacki czy węgierski. Czasem zlecenia to akty urzędowe, zeznania świadków, umowy handlowe, a czasem to teksty marketingowe, dokumenty medyczne czy menu. Są projekty na tysiąc słów i takie, które dotyczą przekładu kilkuset stron treści.

Ceny zależą też od tego, czy wystarczy Ci „tylko” tłumacz, czy też potrzebujesz kogoś ze specjalistyczną wiedzą. Zdarza się, że potrzebny jest specjalista, który jest native speakerem rumuńskiego.

Ceny zależą od tych wszystkich wyżej wymienionych czynników oraz wielu innych. Skontaktuj się z nami! Wycena do 30 minut od chwili przesłania zapytania.

Tłumaczenia języka rumuńskiego FAQ

Pierwszą i najważniejszą gwarancją, jaką otrzymujesz od nas, są najlepsi w branży zawodowi tłumacze i specjaliści w konkretnych branżach, dziedzinach i tematach. To Ci eksperci stoją na straży wysokiej klasy tłumaczeń na język rumuński. Oprócz tego nasz system zarządzaniami tłumaczeniami każdego roku podlega audytowi międzynarodowej jednostki certyfikującej QS Zurich AG. Ponadto posiadamy certyfikat jakości ISO 9001:2015.

W trosce o najwyższą jakość standardowy czas tłumaczenia na język rumuński wynosi 6 stron rozliczeniowych (strona to 1600 zzs) na dobę. Termin realizacji w przypadku dokumentów, tekstów czy różnego rodzaju treści o większej objętości, a także projektów długofalowych, ustalamy indywidualnie.

Wsparcie tłumacza przysięgłego języka rumuńskiego jest niezbędne wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z dokumentami o mocy prawnej, np. aktami urodzenia, małżeństwa czy zgonu; certyfikatami, dokumentami księgowymi czy umowami cywilno-prawnymi.

Stawki za tłumaczenia na język rumuński są cenami netto (+23% VAT). Działamy uczciwie i profesjonalnie: wycena jest przejrzysta, nie ma żadnych ukrytych kosztów. Na początku współpracy, po wglądzie w tekst, określamy dokładny koszt tłumaczenia: precyzyjnie rozpisujemy „ile” i „za co” zapłacisz.

Gimnastyka językowa opanowana do perfekcji: Tłumaczenia rumuńskiego na olimpijskie złoto

Naszej firmie zaufało tysiące klientów. działamy od 2008 roku, w tym czasie przetłumaczyliśmy ogromną ilość dokumentów, tekstów i treści.

Od początku kładliśmy nacisk na rzetelność i dostosowanie się do potrzeb osób, firm czy instytucji, które z nami współpracowały.

Oferujemy tłumaczenia rumuńskiego wysokiej klasy – jakość każdego przekładu gwarantują najlepsi w branży tłumacze, specjaliści, którzy naprawdę znają się na swoim fachu.

Jeżeli chcesz wywalczyć „olimpijskie złoto”, powierz zlecenie Supertłumaczowi.

Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Krzysztof Świder
Krzysztof Świder
18:24 20 Jun 21
wysoka jakosc+szybka realizacja+profesjonalna obsluga = SUPERTLUMACZ
Tłumaczenia rumuński 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia rumuński 2

Realizuj swoje cele w każdym języku

O Tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.