Tłumaczenie norweski

Odporne na mróz i niejasności

Tłumaczenia norweskiego – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka norweskiego i na język norweski. Udzielamy gwarancji jakości na nasze usługi! Potrzebujesz tłumaczenia? Darmowa wycena w ciągu 30 minut.

Czy wiesz, że język norweski nie ma jednej oficjalnej wymowy i że ma dwie urzędowo równorzędne formy pisane?

Jeśli tak, to wiesz już, dlaczego warto mieć naprawdę dobrego tłumacza z i na norweski. To język, który potrafi zaskoczyć jak burza śnieżna, ale bywa też piękny niczym fiord oświetlony zorzą polarną.

Perfekcyjne rezultaty wymagają perfekcyjnego tłumaczenia na język norweski. To właśnie chcemy Ci zaoferować.

Tłumaczenia na norweski: dlaczego warto je nam powierzyć?

Jedną z najbardziej nietypowych cech języka norweskiego jest obecność dwóch standardów pisma: bokmal i nynorsk.

Ich obecność i jednakowe uznanie w urzędach wynika z historii: bokmal, dosłownie „język książkowy”, jest pochodzenia duńskiego i rozwijał się w miastach, podczas gdy nynorsk jest pismem prowincji, tradycyjnym, ale obecnie dużo mniej popularnym (tylko 10% użytkowników).
„Hva en oppstyr!” — powiedziałby Norweg. Co za zamieszanie!

Nasi doświadczeni tłumacze języka norweskiego (Polacy i Norwegowie) mówią zaś tak — wszystkie trudności translatorskie rozwiążemy za Ciebie. Po to tu jesteśmy.

Nieważne, jak zawiła jest norweska historia i piśmiennictwo. Postaramy się, by Twoje materiały marketingowe przekonywały, Twoje CV zachęcało do rozmowy wstępnej, a pisma urzędowe, ubezpieczeniowe czy wszelkie inne pomagały szybko załatwić sprawę.

Nie ważne czy mieszkasz w Polsce, czy w Norwegii. Tłumacz polsko norweski z drużyny SUPERTŁUMACZ® zawsze przynosi dobre wyniki! Zapraszamy do kontaktu i współpracy z naszym biurem tłumaczeń! Po norwesku solidnej, po polsku gościnnej.

Rodzaje oferowanych przez nas tłumaczeń z norweskiego i na norweski

Tłumacz z norweskiego – zaistniej na skandynawskim rynku! Historia Norwegii to historia nagrody za oszczędność. Wielkie bogactwo przyszło do społeczeństwa, które uważnie ogląda każdą wydaną koronę. Dziś ten sukces przyciąga tysiące osób, również z Polski.

Odkrycie złóż naftowych w latach sześćdziesiątych odmieniło los Norwegii. Miejsce, które kiedyś kojarzyło się tylko z wielorybnictwem i fiordami, zaczęło być porównywane z arabskimi krajami-miliarderami.

Norwegia zawsze była mistrzem gospodarowania małymi zasobami. Gdy zasoby nagle stały się ogromne, to mistrzostwo stało się jeszcze bardziej widoczne. Gwałtowny skok ekonomiczny sprawił, że coraz więcej osób zaczęło szukać pracy w Norwegii albo w norweskich firmach za granicą.

Gdy pracują ze sobą ludzie albo firmy „mówiące” w dwóch językach, dobre tłumaczenie z języka polskiego na język norweski przyczynia się do sukcesów obu stron. Pracodawca rekrutuje łatwiej i skuteczniej buduje zespół. Pracownik szybciej znajduje to, czego szukał.

Tłumacz norweski w SUPERTŁUMACZ® dostarcza właśnie takie przekłady. Pisma, podania, materiały reklamowe — wszystko, co tylko może pomóc w polsko-norweskim sukcesie.

Oferujemy:

 • tłumaczenia norweskie techniczne (wiele branż, szeroki zakres dokumentów)
 • norweskie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.)
 • tłumaczenia medyczne język norweski
 • tłumaczenia prawnicze język norweski
 • norweskie tłumaczenia umów i dokumentacji
 • norweskie tłumaczenia do pracy (CV czy referencje przełożone przez naszego tłumacza norweskiego to zwiększenie szansy otrzymania wymarzonej posady)
 • norweskie tłumaczenia zwykłe – doświadczenie zawodowego tłumacza
 • norweskie tłumaczenia przysięgłe (dokumenty trafiają w ręce doświadczonego tłumacza przysięgłego, który pomoże Ci np. przełożyć akt urodzenia i małżeństwa)
 • tłumaczenia norweskie stron internetowych
 • tłumaczenia z norweskiego na 42 języki
 • tłumaczenia z 42 języków na norweski
 • tłumaczenia pisemne różnych treści tworzone przez tłumacza norwesko-polskiego, m.in. plików tekstowych, projektów marketingowych
 • odpowiednio dobranego do zlecenia tłumacza norwesko polskiego lub tłumacza polsko norweskiego. W zależności od zlecenia oferujemy korzystanie z usług native speakera.

Od czego zależy cena i ile kosztują tłumaczenia norweskiego?

Miło robić pomyślne interesy z Oslo. Przyjemnie osiągać efekty, a jeszcze przyjemniej odnieść sukces po norwesku. Za każdym powodzeniem stoją dobre tłumaczenia norweskiego.

Najczęściej cena tłumaczenia norweskiego zależy od długości materiału źródłowego (liczba stron, znaków ze spacjami), języka /pary językowej, branży czy dziedziny, którego dotyczy dane tłumaczenie. Specjalizacja przekłada się na stawki – dokumenty techniczne wymagające znajomości norweskiego języka technicznego i wiedzy eksperckiej to wyższy koszt niż pomoc przy tłumaczeniu zwykłego tekstu. Weź pod uwagę także różnicę w realizacji tłumaczeń zwykłych i np. uwierzytelnionych tłumaczeń dokumentów.

Wykonujemy przekłady różnych tekstów – zawsze norweska jakość, zawsze dobra inwestycja.

Poproś o wycenę tłumaczenia norweskiego – możesz skorzystać z naszej strony internetowej (formularz kontaktowy) lub zadzwoń do nas. Określ rodzaj tłumaczeń, ilość stron, należy podać wszystkie wymagania – dzięki temu sprawnie otrzymasz kosztorys.

Tłumaczenia języka norweskiego FAQ

Wykonane tłumaczenia języka norweskiego przesyłamy klientowi zgodnie z uzgodnionym terminem realizacji. Zobowiązuje nas do tego regulamin świadczenia usług, który znajduje się na naszej stronie. Proszę zwrócić uwagę też na opinie klientów, którzy już z nami wcześniej współpracowali – możemy pochwalić się nienaganną opinią.

Oczywiście. U nas zawsze – nie tylko w przypadku norweskiego, ale wszystkich innych języków – możesz liczyć na całkowicie bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Prześlij tekst, który potrzebujesz przetłumaczyć. Odezwiemy się do 30 minut.

Powodów jest wiele, przede wszystkim to pewność, że w ściśle określonym terminie otrzymasz tłumaczenia z lub na norweski, które będzie odznaczało się wysoką jakością i spełni wszystkie Twoje wymagania. Amator to same kłopoty; błędy, przeinaczenia czy dopowiedzenia, które mogą kosztować Cię nerwy, czas, pieniądze, a nawet konsekwencje prawne. Zaufaj naszym specjalistom i tłumacz z norweskiego na polski w naszym biurze SUPERTŁUMACZ®.

Podajemy Ci cenę netto + doliczasz do niej podatek VAT w wysokości 23%. Od początku wiesz, ile zapłacisz za naszą usługę tłumaczenia z języka norweskiego lub na język norweski.

Czy Google Translate dobrze tłumaczy norweski? Tak – ale tylko słowa, a nie intencje piszącego

Norweski to język konkretów – dlatego dobre tłumaczenie z norweskiego na polski jest bardzo ważne. Gdy na zewnątrz jest minus kilkadziesiąt stopni, musisz mówić twardo i jasno, krótkimi słowami. Nie ma czasu do stracenia. To nie śródziemnomorska beztroska; przeżycia na mrozie nie odłożysz na jutro.

Nasze tłumaczenia polskiego na norweski i z języka norweskiego na język polski są właśnie takie — konkretne i jasne. Dlatego Norwegowie tak dobrze je rozpoznają i traktują „jak swoje”. Mówimy i piszemy ich językiem — w każdym znaczeniu każdego słowa.

Jeśli nie jesteś Norwegiem, a chcesz pisać po norwesku, warto włożyć w to wysiłek i pasję. Opłaci się! Na szczęście masz do tego SUPERTŁUMACZ®.

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader

Tłumaczenia

Tłumaczenia norweski 1

Jeśli nie jesteś Norwegiem, a chcesz pisać po norwesku, warto włożyć w to wysiłek i pasję. Opłaci się! Na szczęście masz do tego Supertłumacza.

O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.