Tłumaczenia hiszpańskie:
pełne słońca i pasji

Tłumaczenia języka hiszpańskiegobiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w profesjonalnych tłumaczeniach z języka hiszpańskiego i na język hiszpański. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych tłumaczeń!

Język hiszpański to prawdziwy obywatel świata. Jest czwarty pod względem ilości mówiących nim ludzi, a drugi pod względem popularności (ilość krajów). Tylko angielski jest dla niego konkurencją (po chińsku i w hindi mówi więcej osób, ale to języki ograniczone do jednego kraju).

Po hiszpańsku mówi na Ziemi prawie pół miliarda osób, licząc wyłącznie tych, dla których jest to język naturalny. Jest to też drugi język np. wielu Amerykanów w USA.

Śmiało możemy więc nazwać hiszpański jednym z języków globalnych (i jednym z bardzo niewielu, które zasługują na to miano). Interesuje Cię tłumaczenie na hiszpański lub z języka hiszpańskiego? Ekspresowa wycena!

Tłumaczenia z hiszpańskiego lub na hiszpański – z królewską dumą i inkwizytorską dokładnością

Szukasz dobrej oferty na tłumaczenie języka hiszpańskiego? Powierz nam usługę – jesteśmy biurem tłumaczeń języka hiszpańskiego. Inkwizytorską znaczy skrupulatną, a nie bezlitosną ;). Każdemu słowu, zdaniu i akapitowi przyglądamy się uważnie niczym śledczy, który odtwarza niuanse, znaczenia i skojarzenia w nowym języku.

Tłumacz hiszpańskiego buduje ten sam tekst, ale z nowych części – zmienia wszystko, by wszystko pozostało takie samo. Dzięki takiej taktyce czytający nowe tłumaczenie Hiszpan nie czuje „efektu obcości”. Tekst jest naturalny, brzmi ‚zwyczajnie’, tak jak wszystko, co można usłyszeć na ulicach Madrytu czy przeczytać na stronach gazety El Pais.

Perspektyw i korzyści z perfekcyjnego wykorzystania tak powszechnego języka, nie trzeba wyliczać. Hiszpański otwiera drogę do rynków i kontaktów na niemal połowie planety.

Tak więc, język hiszpański jest piękny biznesowo. Jest też piękny pod każdym innym względem. To język artystów, muzyków, architektów, pisarzy, filmowców, projektantów mody – dosłownie tysięcy utalentowanych ludzi, którzy rozsławili imię i kulturę Hiszpanii na całym świecie.

Velazquez, Picasso, Cervantes, Lorca, Gaudi, Calatrava, Almodovar, Cruz, Banderas, Balenciaga, Rabanne, Prada… Oto skrócona lekcja hiszpańskiej kreatywności i wyobraźni.

Hiszpania to również doskonały partner biznesowy. Jej potęgę przyniosła turystyka i otwarcie na świat po przystąpieniu do Unii Europejskiej w 1986 r.
Od tego momentu Hiszpania, należąca wcześniej do krajów uboższych, zaczęła gwałtownie rosnąć. Dziś to wiodący producent samochodów osobowych
i ciężarowych oraz ważny uczestnik międzynarodowego handlu (siedziby wielu globalnych banków). Silny jest też przemysł stoczniowy i metalurgiczny.

Ten ogromny potencjał warto wykorzystać w pełni. Będzie to prostsze, jeśli będziesz miał do dyspozycji dopracowane tłumaczenia z hiszpańskiego lub na hiszpański.

Oferujemy Ci nasze pełne wsparcie w tłumaczeniach hiszpańskich i pozostałych w 41 językach, w których pracujemy. Zapewniamy pełną poufność każdego zlecenia.

Zacznijmy / vamos a empezar.

Ciekawostka: inne języki Hiszpanii

Hiszpania to kraj regionów o dużej odrębności, własnej historii i charakterze.

Jej oficjalny, urzędowy język pochodzi o średniowiecznego języka kastylijskiego i do dzisiaj bywa nazywany kastylijskim – bo hiszpańskich jest więcej niż jeden.

Pełna lista języków używanych na terenie Hiszpanii to: aragoński, aranejski, asturyjski, baskijski, estremadurski, galicyjski, kantabryjski, kataloński, leoński, portugalski, walencki.

Przy dobrym tłumaczeniu powinien zmieniać się język, ale nic poza tym. To właśnie misja Supertłumacza.

Tłumaczenia hiszpański online – język cieplejszej połowy świata

Oferujemy pisemne tłumaczenia języka hiszpańskiego! Język hiszpański (español, castellano) zaliczamy do romańskich języków indoeuropejskich, razem z portugalskim, francuskim, włoskim i rumuńskim. To drugi najpopularniejszy język na Facebooku i Twitterze, a trzeci w całym Internecie (po angielskim i chińskim).

Jego najdalsze źródło to łacina używana w Cesarstwie Rzymskim (V w. n.e.). Zmieszana z językiem kastylijskim, dała początek hiszpańszczyźnie używanej dziś w Barcelonie, Bilbao czy Alicante. W swojej historii Hiszpania była jednym z największych państw w historii świata – „imperium, nad którym nigdy nie zachodzi słońce”.
Obecnie jest to po prostu wspaniałe miejsce do życia, biznesu i na niezapomniane, gorące wakacje.

Zwłaszcza w biznesie doskonałe tłumaczenia pisemne języka hiszpańskiego na język polski mogą bardzo pomóc.

Hiszpańskie łamańce językowe

 • Cuando cuentes cuentos, cuenta cuántos cuentos cuentas; porque si no cuentas cuántos cuentos cuentas, nunca sabrás cuántos cuentos sabes contar.
 • ¿Cómo quieres que te quiera si el que quiero que me quiera no me quiere como quiero que me quiera?
 • Tres tristes tigres tragaban trigo en tres tristes trastos, en tres tristes trastos tres tristes tigres tragaban trigo en un trigal.
Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy?

Jak wybrać dobrego tłumacza z/na hiszpański? Sercem i rozumem

Tłumacz hiszpańsko polski i tłumacz polsko hiszpański w jednej osobie? Tylko na Supertlumacz.pl! Północ to angielski: USA, Kanada, Wielka Brytania (plus wyjątek – Australia). Południe to hiszpański: wiele krajów Ameryki Południowej, Meksyk, Kuba, Gwinea Równikowa, i oczywiście sama Hiszpania w Europie – łącznie 20 państw, w których hiszpański jest językiem urzędowym.

Serce zapewni Ci komfortową współpracę i porozumienie z ekspertem, a rozum idealną zgodność oryginału z nowym tekstem, dopasowanie do realiów współczesnej Hiszpanii.

Nie zakładaj, że ktoś będzie miał cierpliwość do czytania Twego słabego tłumaczenia z polskiego na hiszpański. Czy Ty chętnie brnąłbyś przez niestarannie przygotowany tekst po polsku?

Ktoś, to zna dany język od urodzenia, widzi błędy w mgnieniu oka. Nie warto, by w Twoim tłumaczeniu wady były widoczniejsze niż zalety.

Tylko perfekcja jest profesjonalna / solo la perfección es profesional.

Oferujemy:

 • tłumaczenia techniczne hiszpański (wiele branż),
 • hiszpańskie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.),
 • tłumaczenia medyczne języka hiszpańskiego,
 • hiszpańskie tłumaczenia umów i dokumentów  (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.),
 • hiszpańskie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.),
 • hiszpańskie tłumaczenia zwykłe,
 • tłumaczenia informatyczne,
 • hiszpańskie tłumaczenia przysięgłe,
 • tłumaczenia z hiszpańskiego na 42 języki,
 • tłumaczenia z 42 języków na hiszpański.

Profesjonalny tłumacz języka hiszpańskiego - najpierw fiesta, potem siesta. Obalamy (lub potwierdzamy) mity o Hiszpanii!

Czy wszyscy Hiszpanie spędzają słoneczne popołudnia na corridzie, wieczory nad tapas i winem, a w dzień odsypiają radosny tryb życia?
Oczywiście, że nie (oraz tak, na pewno znajdą się również tacy).

Konkrety wyglądają tak: ilość słonecznych dni to 260-285 w roku, czyli mogą zdarzyć się nawet 3 chłodniejsze miesiące. Na wybrzeżu średnia temperatura przekracza 20°C, ale w innych częściach kraju zdarzają się nawet mrozy.

Co więcej, większość Hiszpanów potępia corridę i wcale nie śpi w dzień. Lubią się spotykać i wspólnie spędzać czas, ale nie różnią się w tym od innych krajów Europy. Są tacy, jak my – tyle, że są Hiszpanami ;).

Piękny cytat mówi, że „Hiszpania jest wszędzie, gdzie świeci słońce” (Juan Sebastian del Cano). Zadaniem naszych supertłumaczy jest, byś wszędzie tam, gdzie świeci słońce, mógł swobodnie wykorzystywać język hiszpański w pozytywnym i szybkim załatwianiu spraw swoich i swojej firmy, dlatego oferujemy tłumaczenia dokumentów z hiszpańskiego na polski oraz z języka polskiego na język hiszpański.

W imieniu całego zespołu życzymy Ci – powodzenia / buena suerte!

Tłumaczenia języka hiszpańskiego FAQ

Zawodowy tłumacz i specjalista odpowiednio dobrany do rodzaju tekstu, który masz do przetłumaczenia z lub na hiszpański to pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Ekspert to gwarancja najwyższej jakości, bezbłędności i sprawnego przejścia przez proces tłumaczenia.

Nasz oferta tłumaczenia języka hiszpańskiego wygląda tak, że przedstawiamy Ci propozycję wyceny: jest to cena netto plus 23% podatku VAT. Wszystko przedstawiamy klarownie, bez ukrytych kosztów. Stawiamy na uczciwość.

Od wielu lat wykonujemy na najwyższym poziomie tłumaczenia hiszpańskiego z różnych dziedzin; od IT, przez prawo i medycynę aż na reklamie kończąc. Pełną listę naszych specjalizacji, a także rodzajów dokumentów znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Tłumaczą dla nas tylko profesjonaliści. Do tego stosujemy zasadę doboru tłumacza do konkretnego rodzaju tłumaczenia hiszpańskiego. Na przykład przetłumaczeniem publikacji medycznej zajmuje się zawodowy tłumacz o profilu medycznym lub lekarz wykonujący również wysokiej klasy tłumaczenia.

Anna Skowronek
Anna Skowronek
15:11 29 Apr 21
Jestem bardzo zadowolona z usług tego biura tłumaczeń. Zareagowano bardzo szybko na mojego maila-wysłany późnym popołudniem tekst już drugiego dnia rano był przetłumaczony. Profesjonalna i miła obsługa oraz bardzo dobra jakość. Polecam!
fezoj rentnil
fezoj rentnil
17:52 25 Mar 21
Bardzo profesjonalne podejście , kontakt z klientem natychmiastowy. Co do jakości tłumaczenia w skali do 10 daje 10plus.Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ich usługi.
Karolina
Karolina
11:28 25 Mar 21
100% satysfakcji, bardzo szybki kontakt. Polecam.
Яна Михайлик
Яна Михайлик
11:06 25 Mar 21
Jestem pod wrażeniem!Jeszcze nigdy nie miałam na tyle kwalifikowanej , szybkiej i miłej obsługi.A ceną, jestem przyjemnie zdziwiona , ponieważ większość biur oferowała cenę o 2 razy większą niż zapłaciłam za tłumaczenie w SUPERTŁUMACZ.Naprawdę jesteście warte polecenia!Z przyjemnością skorzystam jeszcze z Państwa usług.
Sebastian Badurski
Sebastian Badurski
10:34 25 Mar 21
Po zamówionym tłumaczeniu i opłacaniu należności, okres oczekiwania na realizację był dokładnie taki jak w umowie. Bezproblemowa usługa i jakość wykonania na najwyższym poziomie. Polecam
Julia Piotrowska
Julia Piotrowska
01:05 02 Mar 21
Tłumaczenie bardzo szybko wykonane i rzetelne. Pełen profesjonalizm. Potrzebowałam tłumaczenia dokumentu na poziomie akademickim i się nie zawiodłam. Szczerze polecam!
Krzys Krzys
Krzys Krzys
18:41 20 Jan 21
Bardzo polecam szybko i dokładnie Na pewno skorzystam jeśli zajdzie więcej potrzeba.
Przewodnik Praski
Przewodnik Praski
15:45 20 Jan 21
REWELACJA!!! Gorąco polecam, profesjonalizm, szybko i taniej niż u konkurencji! Jako bonus świetne Panie w biurze- P. Małgorzata i P. Izabela!
Dariusz Kosierkiewicz
Dariusz Kosierkiewicz
07:47 06 Dec 20
Bardzo sprawnie , dziękuję
Aleksandra Szałek
Aleksandra Szałek
13:54 03 Dec 20
Gorąco polecam to biuro tłumaczeniowe. Bardzo sprawny kontakt, miła obsługa i szybki czas realizacji. Pełen profesjonalizm 🙂
Tłumaczenia hiszpański 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia hiszpański 2

Zacznij od supertłumaczenia.

Artykuły na temat tłumaczeń

Hebrajski bez tajemnic Artykuły na temat tłumaczeń

Hebrajski bez tajemnic

2 listopada 2020

Hebrajski jest starożytnym i unikalnym językiem. Przywrócenie jego formy mówionej było czymś niesamowitym, a

poliglota musi sie stale ksztalcic Artykuły na temat tłumaczeń

Ci poligloci wywrócą twój świat do góry nogami

28 października 2020

Nie każdy z nas ma zdolności do nauki języków obcych, nie każdy ma też

rynek tlumaczen w usa Artykuły na temat tłumaczeń

Rynek usług językowych i tłumaczeń w Stanach Zjednoczonych

16 października 2020

Raport „Observatorio Reports” przygotowany przez Cervantes Institute Harvard University w 2017 roku wskazuje, że