Tłumaczenie hiszpański

Pełne słońca i pasji

Tłumaczenia języka hiszpańskiegobiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w profesjonalnych tłumaczeniach z języka hiszpańskiego i na język hiszpański. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych tłumaczeń!

Język hiszpański to prawdziwy obywatel świata. Jest czwarty pod względem ilości mówiących nim ludzi, a drugi pod względem popularności (ilość krajów). Tylko angielski jest dla niego konkurencją (po chińsku i w hindi mówi więcej osób, ale to języki ograniczone do jednego kraju).

Po hiszpańsku mówi na Ziemi prawie pół miliarda osób, licząc wyłącznie tych, dla których jest to język naturalny. Jest to też drugi język np. wielu Amerykanów w USA.

Śmiało możemy więc nazwać hiszpański jednym z języków globalnych (i jednym z bardzo niewielu, które zasługują na to miano). Interesuje Cię tłumaczenie na hiszpański lub z języka hiszpańskiego? Ekspresowa wycena!

Dlaczego warto zamówić tłumaczenia na hiszpański u nas?

Szukasz dobrej oferty na tłumaczenie języka hiszpańskiego? Powierz nam usługę – jesteśmy biurem tłumaczeń języka hiszpańskiego. Inkwizytorską znaczy skrupulatną, a nie bezlitosną ;). Każdemu słowu, zdaniu i akapitowi przyglądamy się uważnie niczym śledczy, który odtwarza niuanse, znaczenia i skojarzenia w nowym języku.

Tłumacz hiszpańskiego buduje ten sam tekst, ale z nowych części – zmienia wszystko, by wszystko pozostało takie samo. Dzięki takiej taktyce czytający nowe tłumaczenie Hiszpan nie czuje „efektu obcości”. Tekst jest naturalny, brzmi „zwyczajnie”, tak jak wszystko, co można usłyszeć na ulicach Madrytu czy przeczytać na stronach gazety El Pais.

Perspektyw i korzyści z perfekcyjnego wykorzystania tak powszechnego języka, nie trzeba wyliczać. Hiszpański otwiera drogę do rynków i kontaktów na niemal połowie planety.

Tak więc język hiszpański jest piękny biznesowo. Jest też piękny pod każdym innym względem. To język artystów, muzyków, architektów, pisarzy, filmowców, projektantów mody – dosłownie tysięcy utalentowanych ludzi, którzy rozsławili imię i kulturę Hiszpanii na całym świecie.

Velazquez, Picasso, Cervantes, Lorca, Gaudi, Calatrava, Almodovar, Cruz, Banderas, Balenciaga, Rabanne, Prada… Oto skrócona lekcja hiszpańskiej kreatywności i wyobraźni.

Hiszpania to również doskonały partner biznesowy. Jej potęgę przyniosła turystyka i otwarcie na świat po przystąpieniu do Unii Europejskiej w 1986 r. Od tego momentu Hiszpania, należąca wcześniej do krajów uboższych, zaczęła gwałtownie rosnąć. Dziś to przodujący producent samochodów osobowych i ciężarowych oraz ważny uczestnik międzynarodowego handlu (siedziby wielu globalnych banków). Silny jest też przemysł stoczniowy i metalurgiczny.

Ten ogromny potencjał warto wykorzystać w pełni. Będzie to prostsze, jeśli będziesz miał do dyspozycji dopracowane tłumaczenia z hiszpańskiego lub na hiszpański.

Oferujemy Ci nasze pełne wsparcie w tłumaczeniach hiszpańskich i pozostałych w 41 językach, w których pracujemy. Zapewniamy pełną poufność każdego zlecenia.

Zacznijmy / vamos a empezar.

 

Tłumaczenia hiszpański online – język cieplejszej połowy świata

Oferujemy pisemne tłumaczenia języka hiszpańskiego! Język hiszpański (español, castellano) zaliczamy do romańskich języków indoeuropejskich, razem z portugalskim, francuskim, włoskim i rumuńskim. To drugi najpopularniejszy język na Facebooku i Twitterze, a trzeci w całym Internecie (po angielskim i chińskim).

Jego najdalsze źródło to łacina używana w Cesarstwie Rzymskim (V w. n.e.). Zmieszana z językiem kastylijskim, dała początek hiszpańszczyźnie używanej dziś w Barcelonie, Bilbao czy Alicante. W swojej historii Hiszpania była jednym z największych państw w historii świata – „imperium, nad którym nigdy nie zachodzi słońce”.
Obecnie jest to po prostu wspaniałe miejsce do życia, biznesu i na niezapomniane, gorące wakacje.

Zwłaszcza w biznesie doskonałe tłumaczenia pisemne języka hiszpańskiego na język polski mogą bardzo pomóc.

Ile kosztują tłumaczenia hiszpańskiego i od czego zależy ich cena?

Ile kosztuje profesjonalny tłumacz hiszpańsko-polski? A jak bardzo cenisz sobie swoje hiszpańskie interesy, sprawne załatwienie sprawy urzędowej czy dopilnowanie formalności związanych z wycieczką do Hiszpanii?

 

Nasz tłumacz z polskiego na hiszpański czy tłumacz hiszpański polski to inwestycja, a nie cena. Stawki za usługi naszego biura tłumaczeń zależą od tekstu czy dokumentu, który Ty jako potrzebujesz przetłumaczyć. W przeciwieństwie do tłumaczeń ustnych przekład pisemny wycenia się na podstawie takich kryteriów jak m.in.: ilość znaków ze spacjami /ilość stron, para językowa, tematyka tekstu, złożoność projektu czy czas realizacji zlecenia.

Jak wybrać dobrego tłumacza z/na hiszpański? Sercem i rozumem

Tłumacz hiszpańsko polski i tłumacz polsko hiszpański w jednej osobie? Tylko na SUPERTŁUMACZ®! Północ to angielski: USA, Kanada, Wielka Brytania (plus wyjątek – Australia). Południe to hiszpański: wiele krajów Ameryki Południowej, Meksyk, Kuba, Gwinea Równikowa, i oczywiście sama Hiszpania w Europie – łącznie 20 państw, w których hiszpański jest językiem urzędowym.

Serce zapewni Ci komfortową współpracę i porozumienie z ekspertem, a rozum idealną zgodność oryginału z nowym tekstem, dopasowanie do realiów współczesnej Hiszpanii.

Nie zakładaj, że ktoś będzie miał cierpliwość do czytania Twego słabego tłumaczenia hiszpańskiego. Czy Ty chętnie brnąłbyś przez niestarannie przygotowany tekst po polsku?

Ktoś, kto zna dany język od urodzenia, widzi błędy w mgnieniu oka. Nie warto, by w Twoim tłumaczeniu wady były widoczniejsze niż zalety.

Tylko perfekcja jest profesjonalna / solo la perfección es profesional.

Tłumaczenia języka hiszpańskiego FAQ

Zawodowy tłumacz i specjalista odpowiednio dobrany do rodzaju tekstu, który masz do przetłumaczenia z lub na hiszpański to pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Ekspert to gwarancja najwyższej jakości, bezbłędności i sprawnego przejścia przez proces tłumaczenia.

Nasz oferta tłumaczenia języka hiszpańskiego wygląda tak, że przedstawiamy Ci propozycję wyceny: jest to cena netto plus 23% podatku VAT. Wszystko przedstawiamy klarownie, bez ukrytych kosztów. Stawiamy na uczciwość.

Od wielu lat wykonujemy na najwyższym poziomie tłumaczenia hiszpańskiego z różnych dziedzin; od IT, przez prawo i medycynę aż na reklamie kończąc. Pełną listę naszych specjalizacji, a także rodzajów dokumentów znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Tłumaczą dla nas tylko profesjonaliści. Do tego stosujemy zasadę doboru tłumacza do konkretnego rodzaju tłumaczenia hiszpańskiego. Na przykład przetłumaczeniem publikacji medycznej zajmuje się zawodowy tłumacz o profilu medycznym lub lekarz wykonujący również wysokiej klasy tłumaczenia.

Historia języka hiszpańskiego – język cieplejszej połowy świata

Oferujemy pisemne tłumaczenia języka hiszpańskiego! Język hiszpański (español, castellano) zaliczamy do romańskich języków indoeuropejskich, razem z portugalskim, francuskim, włoskim i rumuńskim. To drugi najpopularniejszy język na Facebooku i Twitterze, a trzeci w całym Internecie (po angielskim i chińskim).

Jego najdalsze źródło to łacina używana w Cesarstwie Rzymskim (V w. n.e.). Zmieszana z językiem kastylijskim, dała początek hiszpańszczyźnie używanej dziś w Barcelonie, Bilbao czy Alicante. W swojej historii Hiszpania była jednym z największych państw w historii świata – „imperium, nad którym nigdy nie zachodzi słońce”.

Obecnie jest to po prostu wspaniałe miejsce do życia, biznesu i na niezapomniane, gorące wakacje.
Zwłaszcza w biznesie doskonałe tłumaczenia pisemne języka hiszpańskiego na język polski mogą bardzo pomóc.

Ciekawostka: inne języki Hiszpanii

Hiszpania to kraj regionów o dużej odrębności, własnej historii i charakterze.

Jej oficjalny, urzędowy język pochodzi o średniowiecznego języka kastylijskiego i do dzisiaj bywa nazywany kastylijskim – bo hiszpańskich jest więcej niż jeden.

Pełna lista języków używanych na terenie Hiszpanii to: aragoński, aranejski, asturyjski, baskijski, estremadurski, galicyjski, kantabryjski, kataloński, leoński, portugalski, walencki.

Przy dobrym tłumaczeniu powinien zmieniać się język, ale nic poza tym. To właśnie misja SUPERTŁUMACZ®.

Hiszpańskie łamańce językowe

  • Cuando cuentes cuentos, cuenta cuántos cuentos cuentas; porque si no cuentas cuántos cuentos cuentas, nunca sabrás cuántos cuentos sabes contar.
  • ¿Cómo quieres que te quiera si el que quiero que me quiera no me quiere como quiero que me quiera?
  • Tres tristes tigres tragaban trigo en tres tristes trastos, en tres tristes trastos tres tristes tigres tragaban trigo en un trigal.
Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy?

Najpierw siesta, potem siesta. Obalamy (lub potwierdzamy) mity o Hiszpanii

Czy wszyscy Hiszpanie spędzają słoneczne popołudnia na corridzie, wieczory nad tapas i winem, a w dzień odsypiają radosny tryb życia? Oczywiście, że nie (oraz tak, na pewno znajdą się również tacy).

Konkrety wyglądają tak: ilość słonecznych dni to 260-285 w roku, czyli mogą zdarzyć się nawet 3 chłodniejsze miesiące. Na wybrzeżu średnia temperatura przekracza 20°C, ale w innych częściach kraju zdarzają się nawet mrozy.

Co więcej, większość Hiszpanów potępia corridę i wcale nie śpi w dzień. Lubią się spotykać i wspólnie spędzać czas, ale nie różnią się w tym od innych krajów Europy. Są tacy, jak my – tyle że są Hiszpanami ;).

Piękny cytat mówi, że „Hiszpania jest wszędzie, gdzie świeci słońce” (Juan Sebastian del Cano). Zadaniem naszych supertłumaczy jest, byś wszędzie tam, gdzie świeci słońce, mógł swobodnie wykorzystywać język hiszpański w pozytywnym i szybkim załatwianiu spraw swoich i swojej firmy, dlatego oferujemy tłumaczenia dokumentów z hiszpańskiego na polski oraz z języka polskiego na język hiszpański.

W imieniu całego zespołu życzymy Ci – powodzenia / buena suerte!

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader

Tłumaczenia

Tłumaczenia hiszpański 2

Zacznij od supertłumaczenia.

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na