Tłumaczenia francuskie:
mało „sacre bleu”, dużo „oh là là!”

Tłumaczenia języka francuskiegobiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Wykonujemy tłumaczenia z języka francuskiego i na język francuski. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w profesjonalnych przekładach i jesteśmy pewni naszej jakości, dlatego udzielamy gwarancji na nasze usługi! Darmowa wycena w ciągu 30 minut.

Francja ma najwięcej nagród Nobla z literatury na świecie. O aż 4 więcej niż kolejny kraj (Francja 16, USA 12). Wszystko jasne / tout est clair?

To kraj, który dosłownie tworzył światową cywilizację i kulturę. Francuskie katedry, francuskie malarstwo, francuska muzyka, francuska moda… Wszystko, co powstawało nad Loarą, było z definicji najlepsze i naśladowane na całym świecie. Dlatego tłumaczenie na francuski też powinno takie być!

Tak, jak dzisiaj angielski, a wcześniej łacina, język francuski był językiem dyplomacji, poezji, polityki i sztuki. Był językiem Europy.

Biuro tłumaczeń języka francuskiego: Każde francuskie zdanie to dzieło sztuki

Francuzczyzna jest pełna niuansów, akcentów. To język-muzyka. Dziś bywa uważana za trudną — ale tu przydaje się tłumacz języka francuskiego w wersji „Super”, zmieniający kunsztowne francuskie zdania na dowolny inny język i odwrotnie — bez żadnych strat dla przekazu, sensu i melodii.

W XXI wieku francuski jest również językiem biznesu. To potężna gospodarka, trzecie PKB Europy. Marki tak różne Crédit Agricole, Airbus, Decathlon, Orange, Ubisoft, AccorHotels czy Yves Saint Laurent są podziwianymi liderami w swoich branżach, i kontynuują wspaniałą historię francuskich osiągnięć.

W Francji mieści się wszystko, bo Francja potrafi wszystko: jednego dnia wysłać rakietę Ariane w kosmos, a drugiego uszyć wspaniałą suknię u Diora.
Tłumaczenie języka francuskiego trzeba wykonać u superprofesjonalisty.

Tłumaczenie z francuskiego i na francuski to nie zadanie dla początkujących — ani dla Google Translate. Oczywiście, gdyby Google’a stworzyli Francuzi, na pewno radziłby sobie z ich językiem lepiej ;).

Wikipedia tłumaczy nam: „Jedną z cech charakterystycznych gramatyki języka francuskiego, odróżniającą ją od niektórych innych języków nowożytnych, jest różnorodność czasów i trybów. ” No właśnie — prawdopodobnie to mają na myśli wszyscy ci, którzy mówią, że francuski jest trudny.

Francuski jest „trudny” tak, jak trudne jest granie na skrzypach albo malowanie obrazów. Jest trudny, bo jest wyrafinowany. Bo jest sztuką.

Na szczęście dla supertłumaczy nie ma trudnych języków. Wszystkie języki są dla nas piękne i fascynujące. Francuski też.

Każdy język to odrębna rzeczywistość i sposób patrzenia na świat: jedne języki mają więcej czasowników mówiących o działaniu, inne więcej słów dotyczących rozmowy albo np. zapachów. Słynny jest przykład o ilości określeń śniegu u Inuitów; to właśnie takie różnice. Uwielbiamy je!

Supertłumacz oferuje usługi specjalistów różnych dziedzin mówiących po francusku bądź będących native speakerami (czyli „locuteur natif”). Oferujemy profesjonalne tłumaczenia polski-francuski – tłumaczymy teksty urzędowe, naukowe, umowy handlowe, instrukcje obsługi, reklamy…

Tłumaczymy wszystko, co ma dobrze brzmieć po francusku albo być dobrze przełożone z innego języka. Bez kompromisów / aucun compromis!

Francuskie łamańce językowe / virelangues français

 • Si mon tonton tond ton tonton, ton tonton sera tondu.
 • Je suis ce que je suis, et si je suis ce que je suis, qu’est-ce que je suis?
 • Ces six saucissons-secs-ci sont si secs qu’on ne sait si s’en sont.

Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy? Tłumacz francuskiego na polski Ci w tym pomoże!

Mimo tych wyzwań językiem tym mówi 220 milionów osób na całym świecie: w samej Francji, w Belgii, Szwajcarii, Monako oraz w dziesiątkach krajów afrykańskich (dawnych koloniach).

To język o ogromnym potencjale pod każdym względem: złożony, o niezwykłej historii, ale tym bardziej wart zaangażowania.

Znać go średnio znaczy nie znać go prawie wcale. Jeśli chcemy pisać do Francuzów albo Francuzów tłumaczyć, zalecamy współpracę tylko z doświadczonymi tłumaczami. Najlepiej takimi Super.

Oferujemy:

 • tłumaczenia francuskie techniczne (wiele branż)
 • francuskie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.)
 • francuskie tłumaczenia umów i dokumentacji (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.)
 • francuskie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.)
 • francuskie tłumaczenia zwykłe
 • tłumaczenia stron internetowych,
 • tłumaczenia medyczne francuskie,
 • francuskie tłumaczenia przysięgłe
 • tłumaczenia z francuskiego na 42 języki
 • tłumaczenia z 42 języków na francuski

Francuzi na pewno zwrócą uwagę, czy Twoje tłumaczenie na francuski jest perfekcyjne

Jest jedna rzecz, która wyróżnia język francuski na tle pozostałych. Francuzi kochają swój język i traktują go bardzo, bardzo poważnie.
Dlatego Ty też powinieneś go tak traktować.

Gdy Twoje dokumenty albo materiały przetłumaczone na francuski znajdą się w rękach frankofonów (tak określa się osoby mówiące ‚natywnie’ po francusku), nie będzie litości. Każdy błąd czy brak precyzji zostanie wytknięty. Tak samo będzie, jeśli niedoświadczonemu tłumaczowi umkną jakieś gry słów, idiomy albo wieloznaczności.
Tu sprawdzi się tylko perfekcja. Tłumaczenie musi być super.

Biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® obsługuje klientów:

• indywidualnych,

• firmowych,

• instytucjonalnych.

Jesteśmy dla Ciebie. Wypracowane przez lata doświadczeń standardy i metody pracy ukierunkowane są na spełnienie Twoich indywidualnych wymagań. Stąd tłumaczenie „na” lub „z” francuskiego przygotowane przez naszych tłumaczy zawsze spełnia wszystkie Twoje wymagania i potrzeby, a często wręcz przechodzi oczekiwania.

Tłumacz z polskiego na francuski – dlaczego warto współpracować z nami?

Cenisz profesjonalizm? Świetnie! My także! Dla nas to fundament naszej pracy. Wychodzimy z założenia, że jesteśmy po to, aby świadczyć Ci najwyższej jakości tłumaczenia z języka francuskiego. Oczywiście to nie puste słowa, na ich poparcie mamy:

•   posiadamy certyfikat ISO 9001:2008 – międzynarodowy standard funkcjonowania przedsiębiorstw wysokiej jakości.

•   należymy także do Polskiego Stowarzyszenia Biur Tłumaczeń skupiającego tylko profesjonalne biura, zgodnie z normą PN-EN 15038:2006.

•   mamy również certyfikat Rzetelna Firma.

Co więcej:

•   możemy pochwalić się 35 000 klientów zadowolonych z naszej pracy,

•   świetnymi opiniami i referencjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej,

•   99,9% realizowanych przez nas projektów oddajemy klientom przed ustalonym terminem!

Rzetelnie przełożony tekst przez specjalistów z biura tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® pomoże Ci:

•   przyspieszyć wszystkie procedury,

•   da spokój,

•   przyniesie pożądane efekty,

•   sprawi, że zamiast tracić czas na zamartwianie się, możesz działać więcej.

Czy macie doświadczenie do tłumaczenia tekstów w mojej branży?

Potrzebujesz wsparcia przy materiałach związanych z promocją Twojego produktu wśród użytkowników języka francuskiego? Zależy Ci na kimś, kto ma bogate doświadczenie w przekładaniu książek?

Szukasz zaufanego eksperta do tłumaczenia wszystkich tekstów znajdujących się na Twojej stronie internetowej? A może po prostu jesteś osobą prywatną, która pilnie chce przetłumaczyć dokumenty osobiste niezbędne do wyjazdu służbowego lub turystycznego?

Niezależnie od dziedziny i rodzaju materiału, świadczymy wysokiej klasy usługę tłumaczeń francuskiego. Wszystko to jest możliwe dzięki zasobom ludzkim – jesteśmy renomowanym biurem tłumaczeń, z którym współpracują wyselekcjonowani tłumacze, specjaliści w wielu różnych dziedzinach i zaufani profesjonaliści.

Mamy też niezbędne doświadczenie – SUPERTŁUMACZ® działa na rynku od 2008 roku, w tym czasie pomógł wielu klientom biznesowym i indywidualnym nie tylko w tłumaczeniu, ale w szybszym osiągnięciu celu oraz sukcesu. Ponad 35 000 zadowolonych klientów mówi samo za siebie.

Tłumaczenia języka francuskiego FAQ

W naszym biurze tłumaczeń wszystkie tłumaczenia na i z francuskiego wykonują zawodowi tłumacze, których dodatkowo dobieramy do rodzaju tekstu, który ma być przetłumaczony. Każdy z naszych specjalistów to ekspert z wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Jakość naszej usługi potwierdzają opinie klientów, którzy już skorzystali z usługi tłumaczenia francuskiego.

Po przesłaniu nam tekstu do wyceny do 30 minut prześlemy Ci bezpłatną wycenę. Przedstawiamy w niej całkowity koszt za usługę tłumaczenia z i na francuski. Jest to cena podana netto + doliczasz 23% podatku VAT. Stawiamy na przejrzystość, co na pewno docenisz.

Usługa tłumaczenia języka francuskiego dotyczy tłumaczeń pisemnych zwykłych, specjalistycznych i przysięgłych. W naszej ofercie znajduje się wiele branż, dziedzin, sektorów i tematów. Wśród nich znajdziesz np.: IT, inżynierię, technikę, prawo, medycynę, przemysł, marketing. Wykonujemy też m.in.: tłumaczenia publikacji naukowych czy CV. Pełna lista specjalizacji i typów dokumentów znajduje się na naszej stronie.

Przyjęty standard to 6 stron na dzień, gdzie 1 strona to 1600 znaków ze spacjami. Prosimy o przesłanie tekstu do tłumaczenia francuskiego. Do 30 minut prześlemy Ci bezpłatną i niezobowiązującą wycenę, w tym najszybszy możliwy termin realizacji.

A.
A.
07:48 17 Sep 20
Tanio i dobrze
Michal Bilinski
Michal Bilinski
09:01 05 Aug 20
Szybko i sprawnie
Krystian Jarosz
Krystian Jarosz
16:59 03 Aug 20
Jestem bardzo zadowolony z tłumaczenia! Bardzo profesjonalne podejście. Tekst techniczny- praca magisterska została przetłumaczona w sposób bardzo staranny. Jeśli chodzi o czas oczekiwania to było to zrobione bardzo sprawnie. Gorąco polecam!
Justyna Lustig
Justyna Lustig
07:15 16 Jun 20
Jestem bardzo zadowolona z tłumaczenia wykonanego przez Biuro tłumaczeń "Super Tłumacz". Nazwa firmy wcale nie jest przypadkowa, bo zapewnia ona naprawdę profesjonalne usługi. Byłam zaskoczona szybkością wykonanego tłumaczenia. Tłumacz skontaktował się ze mną dosłownie po chwili od złożonego zapytania, a gotowe tłumaczenie otrzymałam już następnego dnia. Jest to godna polecenia firma, która oferuje wysokiej jakości usługi w naprawdę korzystnej cenie. Szczerze polecam!
Anna Żuchowska-Bednarz
Anna Żuchowska-Bednarz
14:14 15 Jun 20
Szybka reakcja, profesjonalne tłumaczenie, dobra cena. Serdecznie polecam!
DOMINIK BIEL
DOMINIK BIEL
17:20 07 Jun 20
Bardzo porządna firma chcę aby tłumaczyli ludzie z zagraniczny a nie polscy tłumacze I tak jest dobrze po prawnie bardzo super drogo jest ale profesjonalne podziwiam tych ludzi
Daniel S.
Daniel S.
09:10 12 May 20
Mialem skomplikowany tekst do przetlumaczenia, dokumenty po powrocie z pracy w Anglii. Biuro Supertlumacz wykonalo zadanie bardzo szybko(praktycznie w jeden dzien). Tlumaczenie bylo perfekcyjne i pomoglo ubiegac sie o zwrot podatku.Polecam i zajrze znowu do tego biura, bo mam jeszcze jedno tlumaczenie do zrobienia.
Piotr Makowski
Piotr Makowski
09:50 05 May 20
Mogę szczerze polecić firmę SUPERTŁUMACZ. Zlecałem tam już drugie tłumaczenie i zostało ono profesjonalnie wykonane, kontakt był bardzo dobry jak również czas realizacji. Po dwóch dniach miałem tłumaczenie w pdf na poczcie e-mail, a po trzech lub czterech oryginały dotarły listem poleconym.
Michal Kaminski
Michal Kaminski
12:33 24 Apr 20
Tłumaczenie zostało przygotowane solidnie i szybko. Na każdym etapie (zamówienia, zapłaty, tłumaczenia, odbioru) wszystko było jasne i proste.
Kamila Śnieżek
Kamila Śnieżek
08:39 24 Apr 20
Jestem bardzo zadowolona z wykonanego tłumaczenia CV. Zamówienie otrzymałam we wskazanym terminie pomimo tego, iż wyznaczyłam naprawdę krótki i inne firmy nie były w stanie zaproponować konkurencyjnego terminu. Obsługa klienta i upewnianie się czy klient jest zadowolony z realizacji na bardzo wysokim poziomie. Polecam!
Tłumaczenia francuski 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia francuski 45

Naprzód / en avant!

Artykuły na temat tłumaczeń

tlumaczenia ustne, tlumaczenia konsekutywne i symultaniczneArtykuły na temat tłumaczeń

Tłumaczenie ustne – konsekutywne a symultaniczne

29 sierpnia 2020

Peter Høeg, jeden z najbardziej popularnych duńskich pisarzy, stwierdził: „bardzo niewielu ludzi potrafi słuchać.

tlumaczenie przysiegle, dokumenty do tlumaczenia przysieglego, tlumaczenie uwierzytelnioneArtykuły na temat tłumaczeń

Kiedy wymagane jest tłumaczenie przysięgłe?

21 sierpnia 2020

Kiedy wymagane jest tłumaczenie przysięgłe? Czym różni się tłumaczenie uwierzytelnione od standardowego? Masz wiele

macierzynstwo a praca tlumacza, urlop macierzynski, tlumaczArtykuły na temat tłumaczeń

Macierzyństwo a praca tłumacza

29 czerwca 2020

Klient, który szuka dobrego tłumacza chce po prostu współpracować z ekspertem a nie z

Oceń stronę!
[Ocen: 5 Średnia: 5]