Tłumaczenie szwedzki

Sprawdzone od bieguna do bieguna

Tłumaczenia szwedzki – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Oferujemy wysokiej jakości tłumaczenia, na które udzielamy gwarancji jakości!

Język szwedzki sprawdza się nawet w najtrudniejszym klimacie. Nieważne, jak jest zimno, jak mocno wieje i ile setek kilometrów jesteś od domu, zawsze dasz radę powiedzieć: „jag vill ha kaffe för jag ska frysa”.

„Chcę kawy, bo zamarznę”.

Czasem proste, twarde słowa są najlepsze, i z takich właśnie słynie język Szwedów: marynarzy, rybaków, polarników i podróżników odpornych na największe zimno.

Do tłumaczenia tak wyjątkowego języka warto mieć wyjątkowych ludzi. To zawodowcy, którzy doskonale rozpoznają wszystkie lingwistyczne możliwości, okazje, ale i pułapki, jakie zawiera ten język.

Tłumaczenia ze szwedzkiego przez naszych specjalistów – solidna i pewna współpraca

Zleć nam profesjonalne tłumaczenia na język szwedzki i z języka szwedzkiego! Szwedów nie ma dużo, ale sama pozycja Szwecji jest bardzo wysoka. To kraj o ogromnym potencjale gospodarczym, lider w wielu branżach rozwinięte społeczeństwo i aktywna międzynarodowa dyplomacja. Produkt krajowy brutto Szwecji jest wyższy niż sześciokrotnie ludniejszej Francji!

Volvo, IKEA, Ericsson — mało kto nie słyszał o tych szwedzkich firmach. Znanych firm ze Szwecji jest dużo więcej. Electrolux, H&M, Skanska, Vattenfall czy Spotify to tylko niektóre z nich, najbardziej widoczne na swoich rynkach albo często obecne w mediach.

Szwedzkie firmy starają się działać ekologicznie, są słynne z szacunku dla naturalnych materiałów oraz rzeczowego podejścia do designu. Przykładem mogą być, chociażby dawne kanciaste Volvo, odporne na wszystko, w tym i zmieniającą się modę.

To wyjątkowe miejsce i wyjątkowa kultura. Niezwykle interesujący jest też tamtejszy język.

W zespole SUPERTŁUMACZ® znajdziesz Polaków specjalizujących się od lat w tłumaczeniach ze szwedzkiego i na szwedzki oraz szwedzkich ekspertów z różnych dziedzin i branż, z którymi współpracujemy przy tłumaczeniach specjalistycznych.

Tłumaczenie szwedzkie powinno być porządne; Szwedzi to docenią.

Jeśli po szwedzku, to tylko porządnie. Tylko z tłumaczem szwedzko-polskim /tłumaczem polsko-szwedzkim ocenianym na super przez klientów!

 

Tłumaczenia szwedzkiego – co znajduje się w naszej ofercie?

Do rodziny języków północnogermańskich oprócz szwedzkiego należy też duński, norweski, farerski i islandzki (uwaga, nie fiński!).

Prawie każdy z nas zna choć jedno słowo ze szwedzkiego — „skansen”. Czy wiedzieliście, że jest szwedzkie? Niestety, to jedyna prosta rzecz, jaka wiąże się z tym językiem.

Fachowe tłumaczenie języka szwedzkiego na język polski, z którym nie obcujemy na co dzień i jest nam dość obcy, jeśli chodzi o pochodzenie, to wyzwanie i ryzyko. Nie chodzi o szkolną znajomość języka, tylko o właściwe rozpoznanie odpowiedniego stylu mówienia, pisania i porozumiewania się.

Nieco inaczej mówią Szwedzi ze stolicy, inaczej ci z północy. Szwedzki posiada własne dialekty i burzliwą nierzadko historię (np. estońskich Szwedów, którzy razem z własnym dialektem niemal w 100% uciekli z Estonii, gdy zajęła ją Armia Czerwona).

Oferujemy:

 • tłumaczenia szwedzkie techniczne (wiele branż)
 • szwedzkie tłumaczenia specjalistyczne tekstów (psychologia, medycyna, reklama itp.)
 • szwedzkie tłumaczenia umów i dokumentacji  (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe, umowy dla firm itp.)
 • tłumaczenia dokumentów z różnych branż (dokumenty dotyczące spraw urzędowych itp.)
 • szwedzkie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.), które wykonuje tłumacz szwedzko polski
 • tłumaczenia zwykłe w parze językowej szwedzki polski i polski szwedzki (w szerokim zakresie tematycznym)
 • szwedzkie tłumaczenia przysięgłe
 • tłumaczenia z polskiego na szwedzki i ze szwedzkiego na polski dla osób prywatnych i klientów firmowych oraz instytucji
 • pisemne tłumaczenia szwedzkiego wykonywane przez tłumaczy zwykłych i przysięgłych (różne teksty)
 • usługi ekspresowych tłumaczeń szwedzkiego
 • tłumaczenia ze szwedzkiego na 42 języki
 • tłumaczenia z 42 języków na szwedzki.

Ceny profesjonalnego tłumaczenia z i na szwedzki

Profesjonalne tłumaczenia szwedzkiego pomogą przełamać pierwsze lody. Zawodowy tłumacz szwedzki ociepli kontakty i pomoże nie popełnić faux-pas – to, co u nas uważane jest za normę, niekoniecznie sprawdzi się w Szwecji. Pomoże zrozumieć szwedzki punkt widzenia, aby w przekładach pisemnych wszystko było tak, jak należy. Cena za usługę tłumacza to koszt przyjazny klientowi – stawka zawsze jest odpowiednio wyważona do konkretnego zlecenia.

Ceny są różne, ale na Twoją kieszeń. Nasze biuro tłumaczeń dba o to, abyś wiedział, za co zapłacisz. Oferujemy tłumaczenia szwedzkie zarówno zwykłych tekstów, jak i tych specjalistycznych – rodzaj dokumentów /plików, wiedza ekspercka czy nawet para językowa wpływa na to, ile zapłacisz.  

Proponujemy – wyślij na nasz adres e-mailowy opis teksu do przetłumaczenia przez naszego tłumacza polsko szwedzkiego /tłumacza szwedzko polskiego. Dobrze, abyś określił ilość stron, podał liczbę znaków ze spacjami czy słów oraz wskazał dziedzinę przekładu. Nasz kierownik biura tłumaczeń sprawnie wyśle wycenę wraz z najszybszym możliwym terminem realizacji.

Tłumaczenia języka szwedzkiego FAQ

Tak, mamy usługę tłumaczeń ekspresowych. Prześlij nam tekst. Podamy Ci najszybszy możliwy termin realizacji. Oczywiście pamiętaj, że szybkie wykonanie przy zachowaniu najwyższego poziomu jakości, to większe koszty.

Tłumaczenia języka szwedzkiego dla naszego biura wykonują przede wszystkim zawodowi tłumacze i specjaliści w konkretnych branżach i dziedzinach; wśród nich znajdziesz także native speakerów.

Jesteśmy profesjonalistami. Mamy niezbędne doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Tłumaczenia szwedzkiego wykonują wyłącznie zawodowi tłumacze i specjaliści w konkretnych branżach. Mamy także wieloetapowy system weryfikacji tłumaczeń. Wszystko to gwarantuje Ci otrzymanie wysokiej klasy tłumaczenia spełniającego Twojego wymagania.

Zwykle tłumaczymy 6 stron na dzień, przy czym strona to 1600 zzs. Prosimy o kontakt i przesłanie tekstu do przetłumaczenia z lub na szwedzki. Do 30 minut odezwiemy się z propozycją oferty – podamy w niej najszybszy termin realizacji. W przypadku dużych projektów, czas tłumaczenia ustalamy indywidualnie.

Te straszne twarde dźwięki, czyli dlaczego tłumaczenie szwedzkiego to naprawdę poważne zadanie

Na początek ciekawostka — Szwedzi mają spółgłoskę, której nie ma w żadnym innym języku. To „sj/sj-ljudet”, w wymowie najbardziej przypominająca polskie „sz” lub „s”.

Mają też wyjątkowo dużo samogłosek — gdy liczymy długą i krótką wymowę (które zmieniają znaczenie, więc trzeba je wziąć pod uwagę), powstaje aż 17 różnych fonemów, czyli w uproszczeniu elementów, które wymawiamy jako głoski składające się na całe wyrazy (przykładem fonemu jest polski dźwięk „ż” albo angielski „æ”).

Możemy tu tylko dodać, że w szwedzkim nie ma naszej dźwięku „c”, „z” czytamy jako „s”, a „u” wymawia się na dwa sposoby, by było jasne, że odpowiednie tłumaczenie szwedzkiego wymaga uwagi i doświadczenia. Nie wystarczy jeden kurs ani dwa. Trzeba się uczyć, ale nie pół roku na YouTube, tylko całe życie. Nawet dla kogoś „trochę” mówiącego po szwedzku, trudność sprawia wykonanie tłumaczenia ustnego czy pisemnego.

Nie ma łatwo / det är inte lätt!

Osobom, które nie mają czasu albo nie potrzebują, by osiągać perfekcję w języku szwedzkim, bardzo przydaje się SUPERTŁUMACZ®. Przekaż nam zlecenia, nasi tłumacze wesprą Cię!

Szwedzkie łamańce językowe i najdłuższe szwedzkie słowa

 • Sjuhundrasjuttiosju sköna sjuksköterskor sköter sju sjösjuka sjömän.
 • Knut stod vid en knut och knöt en knut, så knöt Knut knuten och så var knuten knuten.
 • Far, Får får får? Nej, inte får får får, får får lamm.

Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy? Z pomocą przychodzi tłumacz szwedzki polski w wersji „Super”!

Szwedzki nie jest łatwym językiem, dlatego potrzebujesz pomocy tłumacza ze znajomością języka szwedzkiego! A najlepiej takiego, spod którego rąk wychodzą przekłady oceniane na super! Dla prywatnych i firmowych klientów to wręcz nieoceniona pomoc!

Uwaga, nadchodzi — Spårvagnsaktiebolagsskensmutsskjutarefackföreningspersonalbeklädnadsmagasinsförrådsförvaltarens! Oznacza ono „należący do menedżera działu zaopatrzenia w uniformy personelu związku zawodowego czyścicieli torów w firmie tramwajowej”. Szwedzki jest w tej konkurencji na uprzywilejowanej pozycji. Jego gramatyka pozwala na budowanie praktycznie dowolnie długich słów.

Dla nas nawet najdłuższe słowa nie są problemem, a wyzwaniem. Naszym polskim i zagranicznym klientom dostarczamy trudne, bardzo trudne oraz bardzo bardzo trudne tłumaczenia tekstów szwedzkich od lat — i zawsze z doskonałym efektem. Przede wszystkim jakość!

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader

Tłumaczenia

Tłumaczenia szwedzki 1

Zrobimy to za Ciebie. Ze szwedzką solidnością.

O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.