Tłumaczenia szwedzkie:
sprawdzone od bieguna do bieguna

Tłumaczenia z języka szwedzkiego i na język szwedzkibiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Oferujemy wysokiej jakości tłumaczenia, na które udzielamy gwarancji jakości!

Język szwedzki sprawdza się nawet w najtrudniejszym klimacie. Nieważne, jak jest zimno, jak mocno wieje i ile setek kilometrów jesteś od domu, zawsze dasz radę powiedzieć: „jag vill ha kaffe för jag ska frysa”.

„Chcę kawy, bo zamarznę”.

Czasem proste, twarde słowa są najlepsze, i z takich właśnie słynie język Szwedów: marynarzy, rybaków, polarników i podróżników odpornych na największe zimno.
Do tłumaczenia tak wyjątkowego języka warto mieć wyjątkowych ludzi. To zawodowcy, którzy doskonale rozpoznają wszystkie lingwistyczne możliwości, okazje, ale i pułapki, jakie zawiera ten język.

Biuro tłumaczeń języka szwedzkiego: Językiem szwedzkim mówi tylko 9 mln ludzi — ale za to jakich!

Zleć nam profesjonalne tłumaczenia na język szwedzki i z języka szwedzkiego! Szwedów nie ma dużo, ale sama pozycja Szwecji jest bardzo wysoka. To kraj o ogromnym potencjale gospodarczym, lider w wielu branżach rozwinięte społeczeństwo i aktywna międzynarodowa dyplomacja. Produkt krajowy brutto Szwecji jest wyższy niż sześciokrotnie ludniejszej Francji!

Volvo, IKEA, Ericsson — mało kto nie słyszał o tych szwedzkich firmach. Znanych firm ze Szwecji jest dużo więcej. Electrolux, H&M, Skanska, Vattenfall czy Spotify to tylko niektóre z nich, najbardziej widoczne na swoich rynkach albo często obecne w mediach.

Szwedzkie firmy starają się działać ekologicznie, są słynne z szacunku dla naturalnych materiałów oraz rzeczowego podejścia do designu. Przykładem mogą być chociażby dawne kanciaste Volvo, odporne na wszystko, w tym i zmieniającą się modę.

To wyjątkowe miejsce i wyjątkowa kultura. Niezwykle interesujący się też tamtejszy język.

W zespole Supertłumacza znajdziesz Polaków specjalizujących się od lat w tłumaczeniach ze szwedzkiego i na szwedzki, oraz szwedzkich ekspertów z różnych dziedzin i branż, z którymi współpracujemy przy tłumaczeniach specjalistycznych.

Tłumaczenie szwedzkie powinno być porządne; Szwedzi to docenią.

Jeśli po szwedzku, to tylko porządnie.

Tłumacz języka szwedzkiego online: Najdłuższe szwedzkie słowo

Szwedzki nie jest łatwym językiem, dlatego potrzebujesz pomocy Super tłumacza ze znajomością języka szwedzkiego!

Uwaga, nadchodzi — Spårvagnsaktiebolagsskensmutsskjutarefackföreningspersonalbeklädnadsmagasinsförrådsförvaltarens! Oznacza ono „należący do menedżera działu zaopatrzenia w uniformy personelu związku zawodowego czyścicieli torów w firmie tramwajowej”. Szwedzki jest w tej konkurencji na uprzywilejowanej pozycji. Jego gramatyka pozwala na budowanie praktycznie dowolnie długich słów.

Dla nas nawet najdłuższe słowa nie są problemem, a wyzwaniem. Naszym polskim i zagranicznym klientom dostarczamy trudne, bardzo trudne oraz bardzo bardzo trudne tłumaczenia tekstów szwedzkich od lat — i zawsze z doskonałym efektem.

Biuro tłumaczeń: Szwedzki znaczy: solidny, spokojny, północnogermańskie

Do rodziny języków północnogermańskich oprócz szwedzkiego należy też duński, norweski, farerski i islandzki (uwaga, nie fiński!).

Prawie każdy z nas zna choć jedno słowo ze szwedzkiego — ‚skansen’. Czy wiedzieliście, że jest szwedzkie? Niestety, to jedyna prosta rzecz, jaka wiąże się z tym językiem.

Fachowe tłumaczenie języka szwedzkiego na język polski, z którym nie obcujemy na co dzień i jest nam dość obcy, jeśli chodzi o pochodzenie, to wyzwanie i ryzyko. Nie chodzi o szkolną znajomość języka, tylko o właściwe rozpoznanie odpowiedniego stylu mówienia, pisania i porozumiewania się.

Nieco inaczej mówią Szwedzi ze stolicy, inaczej ci z północy. Szwedzki posiada własne dialekty i burzliwą nierzadko historię (np. estońskich Szwedów, którzy razem z własnym dialektem niemal w 100% uciekli z Estonii, gdy zajęła ją Armia Czerwona).

Szwedzkie łamańce językowe

 • Sjuhundrasjuttiosju sköna sjuksköterskor sköter sju sjösjuka sjömän.
 • Knut stod vid en knut och knöt en knut, så knöt Knut knuten och så var knuten knuten.
 • Far, Får får får? Nej, inte får får får, får får lamm.

Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy? Z pomocą przychodzi szwedzki tłumacz w wersji “Super”!

Oferujemy:

 • szwedzkie tłumaczenia techniczne (wiele branż),
 • szwedzkie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, medycyna, reklama itp.),
 • szwedzkie tłumaczenia umów i dokumentacji  (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.),
 • szwedzkie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.),
 • szwedzkie tłumaczenia zwykłe,
 • szwedzkie tłumaczenia przysięgłe,
 • tłumaczenia z szwedzkiego na 42 języki,
 • tłumaczenia z 42 języków na szwedzki.

Te straszne twarde dźwięki, czyli dlaczego tłumaczenie szwedzkiego to naprawdę poważne zadanie

Na początek ciekawostka — Szwedzi mają spółgłoskę, której nie ma w żadnym innym języku. To ‚sj/sj-ljudet’, w wymowie najbardziej przypominająca polskie ‚sz’ lub ‚s’.
Mają też wyjątkowo dużo samogłosek — gdy liczymy długą i krótką wymowę (które zmieniają znaczenie, więc trzeba je wziąć pod uwagę), powstaje aż 17 różnych fonemów, czyli w uproszczeniu elementów, które wymawiamy jako głoski składające się na całe wyrazy (przykładem fonemu jest polski dźwięk ‚ż’ albo angielski ‚æ’).

Możemy tu tylko dodać, że w szwedzkim nie ma naszej dźwięku ‚c’, ‚z’ czytamy jako ‚s’, a ‚u’ wymawia się na dwa sposoby, by było jasne, że odpowiednie tłumaczenie szwedzkiego wymaga uwagi i doświadczenia. Nie wystarczy jeden kurs ani dwa. Trzeba się uczyć, ale nie pół roku na YouTube, tylko całe życie.

Nie ma łatwo / det är inte lätt!

Osobom, które nie mają czasu albo nie potrzebują, by osiągać perfekcję w języku szwedzkim, bardzo przydaje się Supertłumacz.

Tłumaczenia języka szwedzkiego FAQ

Tak, mamy usługę tłumaczeń ekspresowych. Prześlij nam tekst. Podamy Ci najszybszy możliwy termin realizacji. Oczywiście pamiętaj, że szybkie wykonanie przy zachowaniu najwyższego poziomu jakości, to większe koszty.

Tłumaczenia języka szwedzkiego dla naszego biura wykonują przede wszystkim zawodowi tłumacze i specjaliści w konkretnych branżach i dziedzinach; wśród nich znajdziesz także native speakerów.

Jesteśmy profesjonalistami. Mamy niezbędne doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Tłumaczenia szwedzkiego wykonują wyłącznie zawodowi tłumacze i specjaliści w konkretnych branżach. Mamy także wieloetapowy system weryfikacji tłumaczeń. Wszystko to gwarantuje Ci otrzymanie wysokiej klasy tłumaczenia spełniającego Twojego wymagania.

Zwykle tłumaczymy 6 stron na dzień, przy czym strona to 1600 zzs. Prosimy o kontakt i przesłanie tekstu do przetłumaczenia z lub na szwedzki. Do 30 minut odezwiemy się z propozycją oferty – podamy w niej najszybszy termin realizacji. W przypadku dużych projektów, czas tłumaczenia ustalamy indywidualnie.

Anna Skowronek
Anna Skowronek
15:11 29 Apr 21
Jestem bardzo zadowolona z usług tego biura tłumaczeń. Zareagowano bardzo szybko na mojego maila-wysłany późnym popołudniem tekst już drugiego dnia rano był przetłumaczony. Profesjonalna i miła obsługa oraz bardzo dobra jakość. Polecam!
fezoj rentnil
fezoj rentnil
17:52 25 Mar 21
Bardzo profesjonalne podejście , kontakt z klientem natychmiastowy. Co do jakości tłumaczenia w skali do 10 daje 10plus.Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ich usługi.
Karolina
Karolina
11:28 25 Mar 21
100% satysfakcji, bardzo szybki kontakt. Polecam.
Яна Михайлик
Яна Михайлик
11:06 25 Mar 21
Jestem pod wrażeniem!Jeszcze nigdy nie miałam na tyle kwalifikowanej , szybkiej i miłej obsługi.A ceną, jestem przyjemnie zdziwiona , ponieważ większość biur oferowała cenę o 2 razy większą niż zapłaciłam za tłumaczenie w SUPERTŁUMACZ.Naprawdę jesteście warte polecenia!Z przyjemnością skorzystam jeszcze z Państwa usług.
Sebastian Badurski
Sebastian Badurski
10:34 25 Mar 21
Po zamówionym tłumaczeniu i opłacaniu należności, okres oczekiwania na realizację był dokładnie taki jak w umowie. Bezproblemowa usługa i jakość wykonania na najwyższym poziomie. Polecam
Julia Piotrowska
Julia Piotrowska
01:05 02 Mar 21
Tłumaczenie bardzo szybko wykonane i rzetelne. Pełen profesjonalizm. Potrzebowałam tłumaczenia dokumentu na poziomie akademickim i się nie zawiodłam. Szczerze polecam!
Krzys Krzys
Krzys Krzys
18:41 20 Jan 21
Bardzo polecam szybko i dokładnie Na pewno skorzystam jeśli zajdzie więcej potrzeba.
Przewodnik Praski
Przewodnik Praski
15:45 20 Jan 21
REWELACJA!!! Gorąco polecam, profesjonalizm, szybko i taniej niż u konkurencji! Jako bonus świetne Panie w biurze- P. Małgorzata i P. Izabela!
Dariusz Kosierkiewicz
Dariusz Kosierkiewicz
07:47 06 Dec 20
Bardzo sprawnie , dziękuję
Aleksandra Szałek
Aleksandra Szałek
13:54 03 Dec 20
Gorąco polecam to biuro tłumaczeniowe. Bardzo sprawny kontakt, miła obsługa i szybki czas realizacji. Pełen profesjonalizm 🙂
Tłumaczenia szwedzki 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia szwedzki 2

Zrobimy to za Ciebie. Ze szwedzką solidnością.

O Tłumaczeniach

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.

tlumaczenie kart charakterystyki substancji niebezpiecznych, tlumaczenie kart charakterystki O tłumaczeniach

Tłumaczenia kart charakterystyki substancji niebezpiecznych

28 listopada 2020

Tłumaczenia kart charakterystyki substancji niebezpiecznych to sprawa bardzo poważna. Takie zlecenie zawsze i bezwzględnie

menu po angielsku, tlumaczenie menu po angielsku, tlumaczenie na angielski menu O tłumaczeniach

Jak zrobić menu po angielsku?

22 listopada 2020

Przez tłumaczenie na angielski menu do serc Twoich klientów? Oscar Wilde napisał: “po dobrym