Strona główna 1 5,0 – średnia ocena 173 opinii w Google

Tłumaczenia niderlandzkie:
skuteczne w Holandii, przydatne w Belgii

Tłumaczenia niderlandzkibiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów możemy zaoferować tłumaczenia na język niderlandzki i z języka niderlandzkiego z gwarancją jakości!

Niderlandzki to język dwóch krajów w Europie: Holandii i Belgii. Język używany w Belgii określano kiedyś jako flamandzki (Vlaams), ale od ustanowienia Unia Języka Niderlandzkiego w 1980 r. holenderski i flamandzki traktowane są jako jeden język. Skomplikowane? Nasi supertłumacze we wszystkim pomogą i szybko wykonają tłumaczenia z języka niderlandzkiego i na niderlandzki.

Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów znalezienie pracy czy współpraca biznesowa w Holandii lub Belgii jest wyjątkowo łatwe. Zamiast trudności związanych z działaniem w dwóch językach dostajesz pochwały za dobre przygotowanie.


  Biuro tłumaczeń języka niderlandzkiego: Odkrywcy i zdobywcy

  Jako biuro tłumaczeń języka niderlandzkiego wykonujemy tłumaczenia najwyższej jakości, na które udzielamy gwarancji! Holendrzy to wielcy podróżnicy i autorzy wielu odkryć geograficznych. Nawet Nowy Jork był zwany pierwotnie Nowym Amsterdamem, i był holenderski! Kto wie, może były więc szanse na Stany Zjednoczone Holandii i Belgii?

  Tasmania, Nowa Zelandia, Australia (ta oryginalnie zwała się „Nieuw Holland”) — ślady holenderskich odkryć i nazwisk widzimy wszędzie na mapie.

  Dzięki przedsiębiorczości i ruchliwości Holendrów (i Belgów) ich język znany jest w dużej części Afryki i Azji Południowej. Dziś czasy podbojów kolonialnych minęły, ale nadal jest to społeczeństwo bardzo międzynarodowe i otwarte. Będąc w Holandii łatwo poczuć się obywatelem świata.

  Nam zależy, by ten duch otwartości, energii i przedsiębiorczości był widoczny w każdym tłumaczeniu od Supertłumacza, jakim jest nasz tłumacz niderlandzki-polski.

  Mogą to być tłumaczenia dokumentów do amsterdamskiego urzędu pracy, ubezpieczenie auta w Rotterdamie czy założenie firmy w Utrechcie — zawsze możesz liczyć na naszą znajomość procedur, języka danej branży oraz słówek i powiedzeń potocznych, które pomogą złapać kontakt z odbiorcą.

  Po niderlandzku mówi około 23 mln osób. Oprócz Holandii i Belgii język ten używany jest też w byłych koloniach, np. w Surninamie czy Indonezji. Niderlandy (tak często określa się Holandię i Belgię łącznie) mają też ogromną Polonię — łącznie ok. 350 000 osób mieszkających tam tymczasowo, na stałe lub już urodzonych w nowym kraju.
  To jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów do pracy. Polacy jeżdżą tam, nierzadko całymi rodzinami, od kilkudziesięciu lat.

  To wspaniała kultura i wspaniały rynek. Doskonałe miejsce do życia i do zarabiania. Wszystko zaś zacznie się od dobrego tłumaczenia na niderlandzki lub jeśli to potrzebne tłumaczenia niderlandzkiego na polski.

  W tłumaczeniu ważny jest szczegół — dbamy więc o każdy.

  Tłumaczenia online holenderski: Mistrzowie kompromisu

  Szukasz firmy która wykona wysokiej jakości tłumaczenie niderlandzki-polski? Nie musisz dalej szukać! Supertłumacze są do Twojej dyspozycji. Wyślij zapytanie a wycenę wyślemy w ciągu 30 minut. Oferujemy tłumaczenia z holenderskiego i na holenderski – gwarantujemy najwyższą jakość.

  Holendrzy i Belgowie są cenieni jako ludzie zgody i porozumienia. To doskonali negocjatorzy i organizatorzy. Widać to na poziomie lokalnych wspólnot (np. przy ochronie przeciwpowodziowej), ale i działań na większą skalę (współpraca europejska).

  Te dwa małe kraje odegrały nieproporcjonalnie wielką rolę np. w powstaniu Unii Europejskiej. Siedziba UE nieprzypadkowo znajduje się w Belgii (Bruksela). W swoim czasie tworzyły mocarstwo z koloniami na całym świecie.

  Co to znaczy dla tłumacza języka niderlandzkiego? Przekładając tekst z polskiego na niderlandzki albo z niderlandzkiego na polski, stykamy się z bardzo bogatą tradycją, daleko wykraczającą poza północną Europę. „Nederlandse standaardtaal”, czyli niderlandzki język standardowy, to tylko jedna z wielu odsłon tej mowy. Pochodzi od niego jawajski javindo czy indonezyjski petjo.

  Wiedząc, do kogo mówimy/piszemy (czasem nawet znając konkretne miasto), łatwiej jest dopasować styl i budowę tekstu. Tłumacząc jeden język na drugi, korzysta się nie tylko ze znajomości pisowni czy składni, ale również kultury obu krajów.

  Niderlandzki to przykład języka, który związany jest z dużo więcej niż jednym krajem. To sprawia, że profesjonalne tłumaczenia niderlandzkie bywają trudne, ale też sam język pozostaje niezmiennie fascynujący.

  Oferujemy:

  • niderlandzkie tłumaczenia techniczne (wiele branż),
  • niderlandzkie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.),
  • niderlandzkie tłumaczenia umów i dokumentacji  (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.),
  • niderlandzkie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.),
  • tłumaczenia medyczne języka niderlandzkiego,
  • niderlandzkie tłumaczenia zwykłe,
  • niderlandzkie tłumaczenia przysięgłe,
  • tłumaczenia prawnicze język niderlandzki,
  • tłumaczenia z niderlandzkiego na 42 języki,
  • tłumaczenia z 42 języków na niderlandzki.

  Czy holenderski to belgijski, i jak pisać do urzędów? Dobry tłumacz pomoże we wszystkim:

  Mówiąc krótko — nie ma języka belgijskiego. W Holandii mówi się głównie po niderlandzku, a w Belgii po niderlandzku w odmianie flamandzkiej (59%), francusku (40%) i niemiecku (1%).

  Mówiąc dłużej — gdy w jednym regionie splata się tyle języków i historii, najlepiej jest zdać się na wiedzę eksperta. Niderlandzki sam w sobie ma parę wersji, flamandzki też, istnieją też dialekty (np. brabancki). Dyskusje językoznawców na temat odrębności niderlandzkiego i flamandzkiego trwają.

  Mówiąc o języku niderlandzkim mówimy więc raczej o środowisku, pewnym otoczeniu historyczno-językowym, a nie o zestawie słów z ustaloną gramatyką i ortografią.
  Dla dobrego tłumacza to tylko dodatkowa okazja, by dać klientowi tekst wykorzystujący wszystkie możliwości tego języka. Dla słabego tłumacza to problem. Gdy zaś tłumacz ma problem, to ofiarą tego staje się niczego nie rozumiejący (dosłownie, bo nie znający języka) klient.

  W zespole Supertłumacza znajdują się osoby, którym możesz zaufać. Często mieszkały w Niderlandach wiele lat, albo nawet mieszkają obecnie. Współpracujemy również z native speakerami z Holandii i Belgii, oraz konsultujemy się ze specjalistami branż, dla których tłumaczymy (lekarzami, prawnikami, inżynierami itp.).

  Dokładne przygotowanie, a potem dokładne wykonanie. Tak pracujemy nad supertłumaczeniami dla naszych klientów.

  Tłumaczenia języka niderlandzkiego FAQ

  Standardowa procedura wyceny w naszym biurze przebiega w następujący sposób: przesyłasz do nas swój dowód rejestracyjny, przygotowujemy dla Ciebie ofertę wraz z wyceną, po czym przesyłamy ją Ci na e-maila.

  Oczywiście, mamy w swojej ofercie usługę ekspresowych tłumaczeń niderlandzkiego. Prosimy Cię o kontakt – wyślij nam e-mail lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy z dokumentami, które potrzebujesz pilnie przełożyć. Termin realizacji ustalamy indywidualnie po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami zamówienia.

  Działamy uczciwie i mamy bardzo jasny system wycen tłumaczeń niderlandzkiego. Wszystko w trosce o najwyższa jakość świadczonej przez nas usługi. W ofercie podajemy cenę – jest to cena netto + 23% podatku VAT.

  Od wielu lat działamy profesjonalnie, co potwierdzają opinie naszych klientów. Poza tym fundamentem naszej działalności są ludzie – świetni zawodowcy; osoby z doświadczeniem, wiedzą i umiejętności. Oprócz tego posiadamy certyfikaty jakości takie jak QS Zurich AG i ISO 9001:2015.

  Krzys Krzys
  Krzys Krzys
  18:41 20 Jan 21
  Bardzo polecam szybko i dokładnie Na pewno skorzystam jeśli zajdzie więcej potrzeba.
  Przewodnik Praski
  Przewodnik Praski
  15:45 20 Jan 21
  REWELACJA!!! Gorąco polecam, profesjonalizm, szybko i taniej niż u konkurencji! Jako bonus świetne Panie w biurze- P. Małgorzata i P. Izabela!
  Dariusz Kosierkiewicz
  Dariusz Kosierkiewicz
  07:47 06 Dec 20
  Bardzo sprawnie , dziękuję
  Aleksandra Szałek
  Aleksandra Szałek
  13:54 03 Dec 20
  Gorąco polecam to biuro tłumaczeniowe. Bardzo sprawny kontakt, miła obsługa i szybki czas realizacji. Pełen profesjonalizm 🙂
  olka b.
  olka b.
  13:59 26 Nov 20
  Bardzo miła obsluga, profesjonalizm i konkretne informacje. Mieszkam zagranicą, dokument bardzo szybko przesłany i duzy plus że dokument rowniez mailów otrzymałam. POLECAM
  Damian Be
  Damian Be
  12:40 29 Oct 20
  Dobrze wykonane tłumaczenie oraz szybka realizacja. Polecam
  A.
  A.
  07:48 17 Sep 20
  Tanio i dobrze
  Michal Bilinski
  Michal Bilinski
  09:01 05 Aug 20
  Szybko i sprawnie
  Krystian Jarosz
  Krystian Jarosz
  16:59 03 Aug 20
  Jestem bardzo zadowolony z tłumaczenia! Bardzo profesjonalne podejście. Tekst techniczny- praca magisterska została przetłumaczona w sposób bardzo staranny. Jeśli chodzi o czas oczekiwania to było to zrobione bardzo sprawnie. Gorąco polecam!
  Justyna Lustig
  Justyna Lustig
  07:15 16 Jun 20
  Jestem bardzo zadowolona z tłumaczenia wykonanego przez Biuro tłumaczeń "Super Tłumacz". Nazwa firmy wcale nie jest przypadkowa, bo zapewnia ona naprawdę profesjonalne usługi. Byłam zaskoczona szybkością wykonanego tłumaczenia. Tłumacz skontaktował się ze mną dosłownie po chwili od złożonego zapytania, a gotowe tłumaczenie otrzymałam już następnego dnia. Jest to godna polecenia firma, która oferuje wysokiej jakości usługi w naprawdę korzystnej cenie. Szczerze polecam!
  Tłumaczenia niderlandzki 1

  Tłumaczenia

  Tłumaczenia niderlandzki 45

  Holendrzy odkryli i podbili ćwierć świata. Swój podbój zacznij od dobrego tłumaczenia na niderlandzki.

  O Tłumaczeniach

  tlumaczenie kart charakterystyki substancji niebezpiecznych, tlumaczenie kart charakterystki O tłumaczeniach

  Tłumaczenia kart charakterystyki substancji niebezpiecznych

  28 listopada 2020

  Tłumaczenia kart charakterystyki substancji niebezpiecznych to sprawa bardzo poważna. Takie zlecenie zawsze i bezwzględnie

  menu po angielsku, tlumaczenie menu po angielsku, tlumaczenie na angielski menu O tłumaczeniach

  Jak zrobić menu po angielsku?

  22 listopada 2020

  Przez tłumaczenie na angielski menu do serc Twoich klientów? Oscar Wilde napisał: „po dobrym

  tlumaczenie wypisu ze szpitala, tlumaczenie dokumentacji medycznej O tłumaczeniach

  Tłumaczenie wypisu ze szpitala

  21 listopada 2020

  Tłumaczenia medyczne są niemal bezcenne. Wykonane przez godne zaufania biuro tłumaczeń lub tłumacza pracującego