Tłumaczenia tekstów naukowych

Doktorat z dokładności, Nobel ze współpracy

Tłumaczenia tekstów naukowych – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®Tłumaczenie tekstów naukowych to najwyższy poziom translatorskiej trudności. Tu musi zgadzać się każdy atom tekstu. W przypadku fizyki teoretycznej — dosłownie.

Wszyscy chcemy, by naukowcy tworzący nowe lekarstwa dobrze się rozumieli. Kiedyś może zależeć od tego nasze życie. Jeśli nasze dziecko ma zostać w przyszłości astronautą, jego rakieta musi być bezpieczna i niezawodna — a pracują przy niej ludzie porozumiewający się na co dzień wieloma językami.

Zapytaj o poważne tłumaczenie naukowe.


Zamów tłumaczenie

Tłumaczenia tekstów naukowych: dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Medal Fieldsa zwany jest czasem Noblem z matematyki — to najwyższa, najbardziej uznana w środowisku matematycznym nagroda naukowa. Z tą samą powagą, z jaką matematycy wyliczają kolejne niezwykłe przełomy w swojej dziedzinie, my przyglądamy się każdemu słowu, zdaniu i akapitowi w tekście dostarczonym przez klienta.

Tłumaczenie naukowe z definicji musi być rygorystycznie jasne i niezwykle spójne z tekstem oryginalnym. Tu nie ma miejsca na różnice kulturowe czy lokalną specyfikę. Język nauki musi być zrozumiały w każdym kraju, tak samo, jak w każdym kraju działają te same prawa fizyki. Inaczej nie byłaby to wcale nauka.

„Nikt nie rozumie świata, w którym żyje, ale jedni są w tym lepsi od innych”.  — Richard Feynman

Dla tłumaczy i konsultantów naukowych SUPERTŁUMACZ® precyzja i zachowanie naukowej rzetelności to priorytet. Nasi tłumacze sami często prowadzą działalność badawczą; ich kompetencje językowe i naukowe uzupełniają się, dzięki czemu możemy być pewni jakości ich pracy. Naszym tłumaczom zawsze przyświeca jeden cel: artykuły naukowe, strona internetowa poświęcona nauce czy publikacja dotycząca wiedzy z danej dziedziny ma mieć nieskazitelny przekład. Zespół specjalistów dba o to, aby nie było błędów i czuwa, aby tłumaczenie tekstów naukowych było realizowane na najwyższym poziomie.

Rodzaje tłumaczeń tekstów naukowych, które znajdziecie w naszej ofercie

Nagroda Laskera to najwyższe amerykańskie odznaczenie w naukach medycznych. Ogromna ilość jej laureatów zdobywa później Nobla; co ciekawe, ufundował ją z żoną Albert Lasker, pionier reklamy (autor m.in. pierwszych kampanii Lucky Strikes i człowiek, który wymyślił opery mydlane jako format telewizyjny).

Tekst naukowy niczego nie reklamuje. Promuje jasność, wiedzę i wnikliwe spojrzenie na rzeczywistość. Nauka, w gruncie rzeczy, ma tę rzeczywistość poprawiać. Musi więc ją dobrze rozumieć. Tłumaczenie naukowe, które w tym nie pomaga, nie jest tłumaczeniem. Przetłumaczony tekst musi ‚działać’ tak, jak zaprojektował go autor oryginalnego tekstu. To często lata pracy badawczej — dlatego traktujemy tę prace bardzo poważnie.

Dobre, profesjonalne tłumaczenie naukowe powinno otwierać nowe perspektywy przed kolegami i koleżankami czytającymi daną pracę w nowych krajach, np. na konferencji albo w czasopiśmie naukowym. Powinno budzić mądre pytania i sprzyjać uzyskaniu trafnych odpowiedzi. Profesjonalizm jest dla nas naturalny, ale uzyskanie doskonałości na poziomie naukowym to o wiele większe wyzwanie. Do takiego tłumaczenia potrzebny jest ktoś wyjątkowy.

Nasze tłumaczenia mają być praktyczne w sensie codziennym i w sensie naukowym. Specjaliści, którzy je u nas zamawiają, mają jasno postawione cele i dokładnie wiedzą, co chcą powiedzieć i do kogo kierują dane słowa. Często jest to nawet nieduża grupa badaczy danego zagadnienia znająca się nawzajem z kongresów i publikowanych prac. Kluczowa jest wówczas naukowa jasność. Piszemy do ludzi, którzy zrozumieją najtrudniejszy tekst, ale nie tolerują bałaganu w myśleniu.

Jesteśmy dumni, że możemy im pomóc w karierze oraz – w swojej małej specjalizacji – przyczynić się do płynniejszego obiegu informacji, a kiedyś może i do rozwoju w danej dziedzinie nauki.

„Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć”. — Albert Einstein

Oferujemy:

Koszt profesjonalnych tłumaczeń naukowych. Od czego zależy cena?

Odkrycia, doświadczenia, rozwój, badania, postęp – wszystko to i wiele innych spraw wymaga poświęcenia i pracy. Nauka to domena ekspertów, specjalistów, badaczy, naukowców. Amator wykonujący tłumaczenia naukowe brzmi jak oksymoron. Tego rodzaju przekłady wymagają profesjonalistów.

Tłumaczenia techniczne i naukowe często mają bardzo zróżnicowane cenniki. Na cenę wpływ mają m.in. termin realizacji zlecenia, występowanie specjalistycznej terminologii i języka nauki, konkretna dziedzina badań naukowych, docelowy język czy liczba stron do przetłumaczenia. Weź pod uwagę, że czasem niezbędne jest wykonanie dodatkowej (zewnętrznej) korekty czy redakcji – praca jednego tłumacza weryfikowana jest przez drugiego specjalistę. Tak właśnie rodzi się perfekcja.

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia teksów naukowych z różnych dziedzin w rozsądnej i wywarzonej cenie – atrakcyjnej, ale realnej i przystępnej dla Ciebie.

Ważne: wycena jest darmowa – wykonujemy ją dla klientów (dla Ciebie też) szybko. Dodatkowo przedstawiamy możliwy najszybszy termin realizacji zlecenia.


Zapytaj o wycenę »

„Einstein” nie tłumaczy się jako „Jednaskała”.
Jak wybrać dobrego tłumacza naukowego?

W tłumaczeniu naukowym nie wszystko się tłumaczy. Dlatego właśnie jest takie trudne. Trzeba wiedzieć, co jest terminem naukowym, co częścią slangu, a co należy do właściwego, w pełni przekładalnego tekstu. Niektóre pojęcia pochodzą z łaciny, inne z angielskiego, i w ten samej formie używa się ich na całym świecie, we wszystkich językach, w jakich pracują naukowcy. Tłumacz albo to wie, albo nie. Nie może zdawać się na intuicję.

Inaczej byłoby tak, jak gdyby tłumaczyć nazwiska naukowców. „Ein stein” znaczy po niemiecku „jedna skała”, ale przecież nikt nie uzna tego za część niemieckiego tekstu do przełożenia. To rozumie się samo, ale wiele innych kwestii nie jest tak prostych.

Rozwiązaniem jest dwujęzyczny ekspert o dużym doświadczeniu. W biurze SUPERTŁUMACZ® znajdziesz konsultantów i pracowników naukowych z bardzo wielu dziedzin, którzy pomogą Ci przekazać wszystkie ważne informacje w takim języku, jakiego aktualnie potrzebujesz. Sam język nauki jest uniwersalny, ale by zadziałał jak należy, potrzebny jest tłumacz języków, którymi mówią naukowcy. Na przykład SUPERTŁUMACZ®.

Inni mogą mówić, że wykonają każde tłumaczenie. My nie rzucamy słów na wiatr, my operujemy faktami, liczbami i posługujemy się zdobytym doświadczeniem. Nasi eksperci wykonujący specjalistyczne tłumaczenia naukowe czy tłumaczenia naukowe artykułów przeznaczone do lokalnego pisma, zawsze zadbają o to, abyś dostał przekład najwyższych lotów. Jak wybierać, to tylko specjalistów, dla których jakość to standard.

Kiedy więc potrzebujesz kogoś, kto jest tłumaczem i ekspertem w danej dziedzinie – nasz zespół SUPERTŁUMACZ® jest do usług. Wyślij materiał do przekładu, my wykonamy perfekcyjne tłumaczenie.


Zapytaj o wycenę »

Anna Pełka
Anna Pełka
08:49 13 Apr 22
Świetna obsługa, tłumaczenie wykonane w ekspresowym tempie i na bardzo dobrym poziomie.
Gabriela Promińska
Gabriela Promińska
13:02 24 Mar 22
Firma daje możliwość zrealizowania ciekawych praktyk studenckich. Tym samym wspiera rozwój przyszłych tłumaczy, za co należy się jej 5 gwiazdek 🙂
dominika jelonek
dominika jelonek
09:39 21 Feb 22
Pierwszy raz skorzystałam z usług biura i na pewno nie ostatni. Profesjonalnie i szybko! Świetny kontakt, miła obsługa. Polecam!
Piotr Jurczyński
Piotr Jurczyński
09:53 04 Feb 22
Miły kontakt, szybka wycena jak i realizacja zlecenia. Profesjonalnie przetłumaczone, dokument spełnił swoje zadanie 🙂
Przemek Gałuszka
Przemek Gałuszka
13:32 27 Jan 22
Wszystko przebiegło pomyślnie oraz bardzo sprawnie (tłumaczenie wykonanie bardzo szybko!) Polecam!
Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
js_loader

Teksty naukowe 2

Najwyższej klasy tłumaczenia naukowe


Zapytaj o wycenę

O tłumaczeniach

cytaty po włosku z tłumaczeniemO tłumaczeniach

Cytaty po włosku z tłumaczeniem na język polski – popularne sentencje

19 kwietnia 2022

Marco Polo, Galileusz, Dane Alighieri, Michał Anioł czy Antonio Vivaldi to osoby, których nikomu

Paszport ukraiński – tłumaczenieO tłumaczeniach

Paszport ukraiński – tłumaczenie. Jak wygląda tłumaczenie takiego dokumentu?

19 kwietnia 2022

Polska to dla wielu obywateli Ukrainy miejsce, w którym chcieliby podjąć naukę na uczelni

PIT szwedzki - tłumaczenie. Jaki jest koszt tłumaczenia deklaracji podatkowej? 1O tłumaczeniach

PIT szwedzki – tłumaczenie. Jaki jest koszt tłumaczenia deklaracji podatkowej?

19 kwietnia 2022

Rozliczenie podatku to poważna sprawa. Podobnie wygląda sytuacja ze składaniem dokumentów w urzędzie skarbowym.