Tłumaczenie czeski

Dobre jak praskie piwo, solidne jak Škody i piękne jak Hradczany

Tłumaczenia czeskiego – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Wykonujemy wysokiej jakości tłumaczenia z języka czeskiego oraz na język czeski.

Czy tłumaczenie z czeskiego bądź na czeski może być takie wspaniałe jak w tytule powyżej? Tak/ano!

W Czechach wszystko jest możliwe. Zwłaszcza to, co dobre i ciekawe. To ludzie, którzy jednego dnia piszą „Przygody dobrego wojaka Szwejka”, a następnego projektują jedną z najbardziej niezwykłych limuzyn świata, Tatrę.

Nic więc dziwnego, że tłumaczenia polsko-czeskie cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów, do których i Ty możesz dołączyć już dzisiaj! Wyślij zapytanie, a wycena Twojego tłumaczenia zostanie wykonana w ciągu maksymalnie 30 minut!

Tłumaczenia z i na czeski – dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Wyjątkowym podejściem do życia Czesi umieją się dzielić i pięknie o nim opowiadać. Ich filmy i książki podbiły świat. To prawdziwi filozofowie codzienności, a my zapewniamy profesjonalne tłumaczenia języka czeskiego na wiele innych języków w tym tłumaczenia z czeski na polski, nasz ojczysty język, który również jest piękny, a przy tym bardzo podobny do czeskiego.

Tę lekkość, słoneczność i pozytywne nastawienie słychać też w czeskim języku. Jest niezwykle melodyjny, od razu odróżnia się np. od polskiego słowami o przedłużonym brzmieniu (to tzw. iloczas samogłosek).

Czeski jest dla polskiego jak przyjazny, ale daleki krewny ze słonecznego południa Europy. Tam, gdzie polski szeleści, czeski śpiewa.

Co to wszystko znaczy dla tłumacza czeskiego bądź na czeski? Przede wszystkim ryzyko wpadania w pułapki podobieństwa.

Czeski jest pogodny, ale nie ma z nim żartów. Zmiana języka to również zmiana kultury, skojarzeń i stylu myślenia. To potrafią tylko najlepsi tłumacze języka czeskiego.

Półśrodki mogą dać tylko połowiczny efekt. Dlatego nazywają się półśrodkami.

By tłumaczenie działało, musi być najlepsze.

Można to ująć tak – Czesi znają czeski lepiej, niż Ci się wydaje. To, co dla Ciebie wygląda jak normalny czeski tekst, ktoś mówiący czeskim od urodzenia widzi inaczej. Tekst może być zbyt uproszczony jak w elementarzu, lub sztucznie udziwniony, niczym praca uniwersytecka. Obie te skrajności są dla Ciebie niekorzystne.

Ideałem jest, jeśli czytający nie rozpoznaje, że tekst był tłumaczony z innego języka na czeski. To jest właśnie Supertłumaczenie.

Tak samo, jak każdy język, czeski ma szereg wariantów użyteczności: dopasowany do poziomu małych dzieci (bajki, pierwsze czytanki), szkolny (podręczniki), potoczny (rozmowy, np. dialogi w książkach czy scenariuszach) i szereg branżowych, a nawet subkulturowych odmian.

To wielkie bogactwo, a zarazem wyzwanie dla dobrego tłumacza z czeskiego na polski. Klienci zostają z SUPERTŁUMACZ®, bo świetnie sobie z nim radzimy. Do tego w każdym przypadku działamy szybko, dbając o najwyższą jakość.

Jakiego rodzaju tłumaczenia czeskiego oferujemy?

Czesi to nie tylko słynne piwo i cudowne filmy. To również silna i stale rozwijająca się gospodarka, dlatego z roku na rok możemy zaobserwować rosnąca tendencję na zainteresowanie usługami takimi jak tłumaczenia specjalistyczne czeski czy tłumaczenia prawnicze.

Z Czech pochodzi aż 1/3 wszystkich wyprodukowanych tramwajów na świecie, a ich przemysł zbrojeniowy należy do globalnej pierwszej dziesiątki. Imponujące wyniki jak na kraj trzykrotnie mniejszy od Polski (Czechy mają ok. 10,5 mln mieszkańców).

Wyróżnia ich korzystne położenie praktycznie w centrum Europy; z Czech blisko jest do Austrii, Włoch czy Niemiec, co sprzyja wymianie handlowej z tymi krajami.

Jest tam z kim rozmawiać i z kim robić interesy. Trzeba tylko mieć dobrze przygotowane tłumaczenia na język czeski. A dobrze przetłumaczone może być tylko z zawodowym tłumaczem czesko polskim lub z tłumaczem polsko czeskim. Pomożemy!

Profesjonalne tłumaczenia na czeski i z czeskiego oraz ich koszt. Od czego zależy cena?

Język czeski jest łatwy, ale dla Czechów – tak brzmi tłumaczenie tego tytułu. To przykład, jak pozorna łatwość tego języka, wcale nie ułatwia tak wiele. Po czesku można powiedzieć zarówno ‚prostý’, jak i ‚jednoduchost’, ale to nie są te same słowa. Tylko po polsku ‚prosty’ to również ‚łatwy’.

Dobrze jest pośmiać się z czeskich komedii, ale gorzej, jeśli Czesi śmieją się z Twego tłumaczenia czeskiego na polski lub na inny język. To już w ogóle nie jest zabawne, zwłaszcza finansowo.

Profesjonalne tłumaczenie języka czeskiego to narzędzie to przełożenia wyników firmy na dodatkową walutę – tak to widzimy. Chcemy, byś mógł rozwijać współpracę z Czechami, sprzedawać i kupować w Czechach, zakładać tam oddziały albo załatwiać inne sprawy.

Jednym słowem – robić, to, co przynosi Ci korzyści, tak samo po czesku, jak wcześniej po polsku. To jest właśnie rola osoby wykonującej tłumaczenie z czeskiego na polski (a nie osoby, która podmienia zdania ze słownikiem).

Oferujemy:

 • tłumaczenia pisemne
 • tłumaczenia techniczne(wiele branż, zawsze odpowiednio dobrany tłumacz polsko czeski)
 • czeskie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.)
 • tłumaczenia medyczne języka czeskiego
 • czeskie tłumaczenia umów i dokumentacji (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.)
 • tłumaczenia prawnicze języka czeskiego
 • czeskie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.)
 • czeskie tłumaczenia zwykłe (w naszej ofercie znajdziesz różną tematykę tekstów)
 • realizujemy tłumaczenia stron internetowych o różnym zakresie tematycznym i z różnych branż (usługa zaprojektowana pod osoby prywatne, firmy, organizacje i instytucje)
 • tłumaczenia finansowe języka czeskiego
 • czeskie tłumaczenia przysięgłe (akty urodzenia, ślubu czy tłumaczenia czeskie dokumentów samochodowych
 • tłumaczymy z czeskiego na 42 języki
 • tłumaczenia z 42 języków na czeski.

Tłumaczenia język czeski FAQ

Podajemy cenę netto, doliczany jest do niej 23% VAT. Dzięki temu zawsze wiesz, ile zapłacisz. Taka przejrzystość to pewność dla Ciebie, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. U nas zapłacisz na końcu tyle, ile wyniosła początkowa wycena.

W ofercie posiadamy usługę tłumaczeń ekspresowych. Jeśli więc potrzebujesz tłumaczenia na język czeski w trybie pilnym, zadzwoń lub napisz – do 30 minut od wysłania wiadomości lub przesłania formularza kontaktowego, wyślemy Ci naszą ofertę.

Pracują u nas wyłącznie profesjonaliści. Tłumaczenia na czeski wykonują zawodowi tłumacze, czyli osoby po studiach lingwistycznych. W zależności od tekstu dobieramy do konkretnego projektu najbardziej odpowiedniego eksperta, wszystko, aby zagwarantować najwyższą jakość tekstów. Na przykład, tłumaczenie medyczne wędruje w ręce zawodowego tłumacza specjalizującego się w medycynie, lekarza posiadającego praktykę w Czechach i trudniącego się przekładaniem lub zawodowego tłumacza współpracującego z lekarzem.

Specjalizujemy się w tłumaczeniach technicznych. Posiadamy również doświadczenie w tworzeniu tłumaczeń na język czeski – słyniemy z precyzji, rzetelności i najwyższej jakości. Branże, które obsługujemy to m.in.: IT /informatyka, inżynieria, przemysł ciężki, obronność, Big Data, elektromobilność, robotyka, transport /TSL, karty charakterystyk, DTR i instrukcje.

'Drevni kocour' to nie wiewiórka, czyli czy język czeski jest śmieszniejszy od polskiego?

Wyjaśnijmy to od razu — wiewiórka po czesku to ‚veverka’. Zupełnie znajomo, i wcale nie ‚śmiesznie’. ‚Drevni kocour’, o którym można przeczytać w polskim internecie, jest po prostu wymyślony.

Czeski intryguje nas, a niektórych bawi, bo często jest zaskakująco podobny do polskiego — mimo innego znaczenia słów. Wrażenie jest znajome, bo nasze języki są mocno spokrewnione. Oba należą do grupy języków zachodniosłowiańskiej, razem ze słowackim, kaszubskim, śląskim (uznawanymi za dialekty polszczyzny) i łużyckim.

Zawodowy tłumacz języka czeskiego wie, że ‚sklep’ to piwnica, a ‚nápad’ to pomysł. Zna też setki innych słów, codzienne czeskie powiedzonka, wydarzenia ze świata kultury, biznesu czy polityki.

Jego specjalizacją jest nie tylko czeski język, ale ‚czeskość’ w ogóle — w każdej wersji, sytuacji, branży i odmianie. Nie wiemy, czy jest takie słowo jak ‚czeskość’, ale doskonale opisuje kompetencje naszych czesko-polskich i polsko-czeskich supertłumaczy.

To prawdziwi mistrzowie / jsou to skuteční šampióni!

Tłumaczenia z czeskiego - czeskie łamańce językowe / jazykové pesty

Język czeski potrafi sprawić sporo problemów niejednemu tłumaczowi, ponieważ istnieją w nim zwroty, które nie są proste do przetłumaczenia. Przykład?

 • Strč prst skrz krk.
 • Třistatřicetři stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicet tři stříbrných střech.
 • Zalyžařivší si lyžař potkal lyžaře nezalyžařivšího si.

Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy? W naszym biurze tłumaczeń wykwalifikowana kadra tłumaczy polski-czeski, w tym native speakerów nie ma z tym najmniejszego problemu! Kiedy trzeba, tłumaczą ustnie, o co chodzi, a tłumaczenia czeskie spod ich pióra są po prostu super! Dzięki ich wiedzy o sprawach językowych i tłumaczeniowych wszystko będzie tak, jak należy, po czesku!

Jeżeli chcesz zasięgnąć więcej informacji o tłumaczeniach czeskiego, napisz lub zadzwoń do nas. Zapraszamy do współpracy! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader

Tłumaczenia

Tłumaczenia czeski 2

Z takim ekspertem warto porozmawiać.

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na