Tłumaczenia czeskie:
dobre jak praskie piwo, solidne jak Škody i piękne jak Hradczany

Tłumaczenia języka czeskiegobiuro tłumaczeń Supertlumacz.pl. Wykonujemy wysokiej jakości tłumaczenia z języka czeskiego oraz na język czeski.

Czy tłumaczenie z czeskiego bądź na czeski może być takie wspaniałe, jak w tytule powyżej? Tak/ano!

W Czechach wszystko jest możliwe. Zwłaszcza to, co dobre i ciekawe. To ludzie, którzy jednego dnia piszą „Przygody dobrego wojaka Szwejka”, a następnego projektują jedną z najbardziej niezwykłych limuzyn świata, Tatrę.

Nic więc dziwnego, że tłumaczenia polsko-czeskie cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów, do których i Ty możesz dołączyć już dzisiaj! Wyślij zapytanie, a wycena Twojego tłumaczenia zostanie wykonana w ciągu maksymalnie 30 minut!

Pamiętaj – Czech od razu rozpozna, czy miałeś dobrego tłumacza języka czeskiego

Wyjątkowym podejściem do życia Czesi umieją się dzielić i pięknie o nim opowiadać. Ich filmy i książki podbiły świat. To prawdziwi filozofowie codzienności, a my zapewniamy profesjonalne tłumaczenia języka czeskiego na wiele innych języków w tym tłumaczenia z czeski na polski, nasz ojczysty język, który również jest piękny, a przy tym bardzo podobny do czeskiego.

Tę lekkość, słoneczność i pozytywne nastawienie słychać też w czeskim języku. Jest niezwykle melodyjny, od razu odróżnia się np. od polskiego słowami o przedłużonym brzmieniu (to tzw. iloczas samogłosek).

Czeski jest dla polskiego jak przyjazny, ale daleki krewny ze słonecznego południa Europy. Tam, gdzie polski szeleści, czeski śpiewa.

Co to wszystko znaczy dla tłumacza czeskiego bądź na czeski? Przede wszystkim ryzyko wpadania w pułapki podobieństwa.

Czeski jest pogodny, ale nie ma z nim żartów. Zmiana języka to również zmiana kultury, skojarzeń i stylu myślenia. To potrafią tylko najlepsi tłumacze języka czeskiego.

Półśrodki mogą dać tylko połowiczny efekt. Dlatego nazywają się półśrodkami.

By tłumaczenie działało, musi być najlepsze.

Można to ująć tak – Czesi znają czeski lepiej, niż Ci się wydaje. To, co dla Ciebie wygląda jak normalny czeski tekst, ktoś mówiący czeskim od urodzenia widzi inaczej. Tekst może być zbyt uproszczony, jak w elementarzu, lub sztucznie udziwniony, niczym praca uniwersytecka. Obie te skrajności zdradzają są dla Ciebie niekorzystne.

Ideałem jest, jeśli czytający nie rozpoznaje, że tekst był tłumaczony z innego języka na czeski. To jest właśnie Supertłumaczenie.

Tak samo, jak każdy język, czeski ma szereg wariantów użyteczności: dopasowany do poziomu małych dzieci (bajki, pierwsze czytanki), szkolny (podręczniki), potoczny (rozmowy, np. dialogi w książkach czy scenariuszach) i szereg branżowych, a nawet subkulturowych odmian.

To wielkie bogactwo, a zarazem wyzwanie dla dobrego tłumacza czeskiego. Klienci zostają z Supertłumaczem, bo świetnie sobie z nim radzimy.

Tłumaczenia z czeskiego - czeskie łamańce językowe / jazykové pesty

Język czeski potrafi sprawić sporo problemów niejednemu tłumaczowi, ponieważ istnieją w nim zwroty, które nie są proste do przetłumaczenia. Przykład?

 • Strč prst skrz krk.
 • Třistatřicetři stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicet tři stříbrných střech.
 • Zalyžařivší si lyžař potkal lyžaře nezalyžařivšího si.
Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy? W naszym biurze tłumaczeń wykwalifikowana kadra tłumaczy polski-czeski, w tym native speakerów nie ma z tym najmniejszego problemu!

Wysokiej jakości tłumaczenia specjalistyczne z języka czeskiego - czeska perfekcja zamiast czeskiego filmu

Czesi to nie tylko słynne piwo i cudowne filmy. To również silna i stale rozwijająca się gospodarka, dlatego z roku na rok możemy zaobserwować rosnąca tendencję na zainteresowanie usługami takimi jak tłumaczenia specjalistyczne czeski czy tłumaczenia prawnicze.

Z Czech pochodzi aż 1/3 wszystkich wyprodukowanych tramwajów na świecie, a ich przemysł zbrojeniowy należy do globalnej pierwszej dziesiątki. Imponujące wyniki jak na kraj trzykrotnie mniejszy od Polski (Czechy mają ok. 10,5 mln mieszkańców).

Wyróżnia ich korzystne położenie praktycznie w centrum Europy; z Czech blisko jest do Austrii, Włoch czy Niemiec, co sprzyja wymianie handlowej z tymi krajami.

Jest tam z kim rozmawiać i z kim robić interesy. Trzeba tylko mieć dobrze przygotowane tłumaczenia na język czeski. Pomożemy!

Jak przetłumaczyć z czeskiego na polski "Čeština je jednoduchá, ale pro Čechy"?

Język czeski jest łatwy, ale dla Czechów – tak brzmi tłumaczenie tego tytułu. To przykład, jak pozorna łatwość tego języka, wcale nie ułatwia tak wiele. Po czesku można powiedzieć zarówno ‚prostý’, jak i ‚jednoduchost’, ale to nie są te same słowa. Tylko po polsku ‚prosty’ to również ‚łatwy’.

Dobrze jest pośmiać się z czeskich komedii, ale gorzej, jeśli Czesi śmieją się z Twego tłumaczenia czeskiego na polski lub na inny język. To już w ogóle nie jest zabawne, zwłaszcza finansowo.

Profesjonalne tłumaczenie języka czeskiego to narzędzie to przełożenia wyników firmy na dodatkową walutę – tak to widzimy. Chcemy, byś mógł rozwijać współpracę z Czechami, sprzedawać i kupować w Czechach, zakładać tam oddziały albo załatwiać inne sprawy.

Jednym słowem – robić, to, co przynosi Ci korzyści, tak samo po czesku, jak wcześniej po polsku. To jest właśnie rola osoby wykonującej tłumaczenie z czeskiego na polski (a nie osoby, która podmienia zdania ze słownikiem).

Oferujemy:

 • czeskie tłumaczenia techniczne (wiele branż),
 • czeskie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.),
 • tłumaczenia medyczne języka czeskiego,
 • czeskie tłumaczenia umów i dokumentacji (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.),
 • tłumaczenia prawnicze języka czeskiego,
 • czeskie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.),
 • czeskie tłumaczenia zwykłe,
 • tłumaczenia finansowe języka czeskiego,
 • czeskie tłumaczenia przysięgłe,
 • tłumaczenia z czeskiego na 42 języki,
 • tłumaczenia z 42 języków na czeski.

'Drevni kocour' to nie wiewiórka, czyli czy język czeski jest śmieszniejszy od polskiego?

Wyjaśnijmy to od razu — wiewiórka po czesku to ‚veverka’. Zupełnie znajomo, i wcale nie ‚śmiesznie’. ‚Drevni kocour’, o którym można przeczytać w polskim internecie, jest po prostu wymyślony.

Czeski intryguje nas, a niektórych bawi, bo często jest zaskakująco podobny do polskiego — mimo innego znaczenia słów. Wrażenie jest znajome, bo nasze języki są mocno spokrewnione. Oba należą do grupy języków zachodniosłowiańskiej, razem ze słowackim, kaszubskim, śląskim (uznawanymi za dialekty polszczyzny) i łużyckim.

Zawodowy tłumacz języka czeskiego wie, że ‚sklep’ to piwnica, a ‚nápad’ to pomysł. Zna też setki innych słów, codzienne czeskie powiedzonka, wydarzenia ze świata kultury, biznesu czy polityki.

Jego specjalizacją jest nie tylko czeski język, ale ‚czeskość’ w ogóle — w każdej wersji, sytuacji, branży i odmianie. Nie wiemy, czy jest takie słowo jak ‚czeskość’, ale doskonale opisuje kompetencje naszych czesko-polskich i polsko-czeskich supertłumaczy.

To prawdziwi mistrzowie / jsou to skuteční šampióni!

Tłumaczenia język czeski FAQ

Podajemy cenę netto, doliczany jest do niej 23% VAT. Dzięki temu zawsze wiesz, ile zapłacisz. Taka przejrzystość to pewność dla Ciebie, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. U nas zapłacisz na końcu tyle, ile wyniosła początkowa wycena.

W ofercie posiadamy usługę tłumaczeń ekspresowych. Jeśli więc potrzebujesz tłumaczenia na język czeski w trybie pilnym, zadzwoń lub napisz – do 30 minut od wysłania wiadomości lub przesłania formularza kontaktowego, wyślemy Ci naszą ofertę.

Pracują u nas wyłącznie profesjonaliści. Tłumaczenia na czeski wykonują zawodowi tłumacze, czyli osoby po studiach lingwistycznych. W zależności od tekstu dobieramy do konkretnego projektu najbardziej odpowiedniego eksperta, wszystko, aby zagwarantować najwyższą jakość tekstów. Na przykład, tłumaczenie medyczne wędruje w ręce zawodowego tłumacza specjalizującego się w medycynie, lekarza posiadającego praktykę w Czechach i trudniącego się przekładaniem lub zawodowego tłumacza współpracującego z lekarzem.

Specjalizujemy się w tłumaczeniach technicznych. Posiadamy również doświadczenie w tworzeniu tłumaczeń na język czeski – słyniemy z precyzji, rzetelności i najwyższej jakości. Branże, które obsługujemy to m.in.: IT /informatyka, inżynieria, przemysł ciężki, obronność, Big Data, elektromobilność, robotyka, transport /TSL, karty charakterystyk, DTR i instrukcje.

Anna Skowronek
Anna Skowronek
15:11 29 Apr 21
Jestem bardzo zadowolona z usług tego biura tłumaczeń. Zareagowano bardzo szybko na mojego maila-wysłany późnym popołudniem tekst już drugiego dnia rano był przetłumaczony. Profesjonalna i miła obsługa oraz bardzo dobra jakość. Polecam!
fezoj rentnil
fezoj rentnil
17:52 25 Mar 21
Bardzo profesjonalne podejście , kontakt z klientem natychmiastowy. Co do jakości tłumaczenia w skali do 10 daje 10plus.Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ich usługi.
Karolina
Karolina
11:28 25 Mar 21
100% satysfakcji, bardzo szybki kontakt. Polecam.
Яна Михайлик
Яна Михайлик
11:06 25 Mar 21
Jestem pod wrażeniem!Jeszcze nigdy nie miałam na tyle kwalifikowanej , szybkiej i miłej obsługi.A ceną, jestem przyjemnie zdziwiona , ponieważ większość biur oferowała cenę o 2 razy większą niż zapłaciłam za tłumaczenie w SUPERTŁUMACZ.Naprawdę jesteście warte polecenia!Z przyjemnością skorzystam jeszcze z Państwa usług.
Sebastian Badurski
Sebastian Badurski
10:34 25 Mar 21
Po zamówionym tłumaczeniu i opłacaniu należności, okres oczekiwania na realizację był dokładnie taki jak w umowie. Bezproblemowa usługa i jakość wykonania na najwyższym poziomie. Polecam
Julia Piotrowska
Julia Piotrowska
01:05 02 Mar 21
Tłumaczenie bardzo szybko wykonane i rzetelne. Pełen profesjonalizm. Potrzebowałam tłumaczenia dokumentu na poziomie akademickim i się nie zawiodłam. Szczerze polecam!
Krzys Krzys
Krzys Krzys
18:41 20 Jan 21
Bardzo polecam szybko i dokładnie Na pewno skorzystam jeśli zajdzie więcej potrzeba.
Przewodnik Praski
Przewodnik Praski
15:45 20 Jan 21
REWELACJA!!! Gorąco polecam, profesjonalizm, szybko i taniej niż u konkurencji! Jako bonus świetne Panie w biurze- P. Małgorzata i P. Izabela!
Dariusz Kosierkiewicz
Dariusz Kosierkiewicz
07:47 06 Dec 20
Bardzo sprawnie , dziękuję
Aleksandra Szałek
Aleksandra Szałek
13:54 03 Dec 20
Gorąco polecam to biuro tłumaczeniowe. Bardzo sprawny kontakt, miła obsługa i szybki czas realizacji. Pełen profesjonalizm 🙂
Tłumaczenia czeski 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia czeski 2

Z takim ekspertem warto porozmawiać.

Artykuły na temat tłumaczeń

Hebrajski bez tajemnic Artykuły na temat tłumaczeń

Hebrajski bez tajemnic

2 listopada 2020

Hebrajski jest starożytnym i unikalnym językiem. Przywrócenie jego formy mówionej było czymś niesamowitym, a

poliglota musi sie stale ksztalcic Artykuły na temat tłumaczeń

Ci poligloci wywrócą twój świat do góry nogami

28 października 2020

Nie każdy z nas ma zdolności do nauki języków obcych, nie każdy ma też

rynek tlumaczen w usa Artykuły na temat tłumaczeń

Rynek usług językowych i tłumaczeń w Stanach Zjednoczonych

16 października 2020

Raport „Observatorio Reports” przygotowany przez Cervantes Institute Harvard University w 2017 roku wskazuje, że