Tłumaczenia instrukcji obsługi

Tłumaczenia instrukcji obsługi – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Pomożemy Ci przetłumaczyć każdy dokument i każdą treść. Zrobimy to dokładnie i precyzyjnie – tak, aby użytkowanie czy konserwacja maszyn i urządzeń była bezpieczna.

Tworzymy przekłady spełniające wszystkie standardy. Sprawdź!

Profesjonalne tłumaczenie instrukcji obsługi – dlaczego warto je nam powierzyć?

Nasze tłumaczenia instrukcji technicznych „działają” w różnych wersjach językowych. Każdy dokument jest przetłumaczony tak, aby użytkownik docelowy konkretnego sprzętu czy urządzenia mógł z niego skorzystać w bezpieczny i właściwy sposób. 

Przygotowane przez nas instrukcje obsługi programów CAT pomagają je „obsługiwać”. Informacje dla odbiorców docelowych dotyczące użytkowania urządzeń rolniczych dostarczają informacji osobom, które chcą z nich korzystać.

W każdym przypadku to nie program do tłumaczenia instrukcji obsługi, a tłumacz i ekspert w jednej osobie pracuje na jakość tłumaczenia. 

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia instrukcji obsługi? Oto kilka dobrych powodów: 

 • Za proces tłumaczenia instrukcji obsługi odpowiadają tłumacze z wiedzą i doświadczeniem z zakresu tłumaczenia dokumentacji technicznej. 
 • Zawsze tłumaczy fachowiec, który jest odpowiednim specjalistą. W ten sposób powstaje tłumaczenie wolne od jakichkolwiek błędów czy nieścisłości. Jakość pracy przekłada się na to, że Ty jako producent czy upoważniony przedstawiciel danego sprzętu nie masz żadnych problemów.
 • Do każdego przekładu instrukcji obsługi z angielskiego lub innego języka podchodzimy indywidualnie – w ten sposób przetłumaczona treść zapewnia bezpieczne korzystanie z maszyn i urządzeń. 

Od wielu lat pracujemy z instrukcjami obsługi – mamy doświadczenie, specjalistyczne umiejętności oraz wiedzę z Twojej branży.

Charakterystyka tłumaczeń instrukcji obsługi i niezbędna wiedza techniczna

Tłumaczenie instrukcji obsługi wymaga wiedzy technicznej oraz posługiwania się językiem technicznym. W biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® takie tłumaczenia tekstów powierzamy wyłącznie tłumaczom, którzy mają doświadczenie i znają się na konkretnym temacie z dziedziny techniki. Dzięki temu instrukcja konserwacji wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń spełni swoje zadanie. 

Teksty z tej dziedziny wymagają:

 • udziału odpowiedniego tłumacza – zwykle to tłumacz techniczny, który ma doświadczenie w tłumaczeniu tekstu instrukcji obsługi,
 • wiedzy technicznej – ważne, aby nad tłumaczeniem pracował profesjonalista znający branżę czy Twój temat. Ktoś, kto rozumie, jak działają maszyny i urządzenia,
 • znajomości pary językowej, z którą pracują tłumacze,
 • dokładności i rzetelności – instrukcja obsługi to nie tekst kreatywny, materiał reklamowy czy proza. Tu liczy się precyzyjne odtworzenie treści oryginalnej w języku użytkownika docelowego,
 • jasnego przekazu – tłumaczenie ma być jasne i zrozumiałe dla osób, które mają korzystać z instrukcji obsługi.

Koszty tłumaczeń – na jakie języki tłumaczymy instrukcję obsługi i od czego zależy cena?

Interesuje Cię temat: tłumaczenie instrukcji obsługi – cena? Prześlij plik wraz ze wszystkimi informacjami i wymaganiami dotyczącymi zlecenia. Wycena (otrzymasz ją do pół godziny) pozwoli Ci zorientować się w kosztach usługi. 

SUPERTŁUMACZ® pomoże Ci w tłumaczeniu z i na 42 języki obce. Wykonujemy przekłady w parach polski-angielski, polski-niemiecki, polski-fiński i wielu innych – pełna lista języków znajduje się na naszej stronie internetowej.

Od czego zależy cena tłumaczeń instrukcji obsługi? Od Twojego zlecenia. Koszt przekładu treści to wiele elementów, w tym: para językowa (im rzadsza, tym wyższa stawka), branża, wielkość projektu (chodzi tu o liczbę słów czy łączną ilość znaków ze spacjami). Są klienci, którym zależy na dodatkowych usługach (na przykład tłumaczenie + lokalizacja, proofreading czy ekspresowy tryb realizacji tłumaczenia) – naturalnie to dodatkowe koszty.

Oto co Ci gwarantujemy:

 • Uczciwe i rzeczywiste ceny – u nas zapłacisz za realną wartość zlecenia. Wycena Twojego projektu tłumaczeniowego jest zawsze adekwatna do poziomu trudności przekładu. 
 • Jakość tłumaczeń instrukcji obsługi – na jej straży stoją zawodowi tłumacze, którzy znają się na tego rodzaju treściach.
 • Do tego: szybkie terminy realizacji dokumentów i tekstów technicznych.

Zapraszamy do kontaktu – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®! Z nami instrukcje obsługi będą przetłumaczone dokładnie i tak, aby użytkownik mógł sprawnie i bezpiecznie skorzystać z danego urządzenia czy maszyny.

Marcin Ziółkowski
Marcin Ziółkowski
09:41 21 Oct 22
Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego - bardzo szybko, sprawnie i za całkiem sensowną stawkę. W razie potrzeby podobnego tłumaczenia w przyszłości na pewno wrócę tutaj 🙂
kinia kurzeja
kinia kurzeja
07:23 06 Sep 22
Korzystam z tłumaczeń tej firmy od pięciu lat. Tłumaczenia z i na szwedzki, fiński, angielski, hiszpański i te zwykłe i przysięgłe. Zawsze na czas i zawsze profesjonalnie. Próbowałam kilka razy sprawdzić cenowo ich oferty i zawsze wygrywają. Oferta i kilka minut, tłumaczenie nawet jeśli nie zaznaczę terminu to zawsze szybko dostarczone. Najlepsi 🙂
Tomasz k
Tomasz k
09:16 09 Aug 22
Rzetelne, profesjonalne podejście do klienta. Ekspresowa usługa. Polecam w 100% !!!
Maciej Zawada
Maciej Zawada
12:29 06 Aug 22
Gorąco polecam. Na plus bardzo szybki czas realizacji zamówienia oraz jego jakość.
Anastazja
Anastazja
16:39 10 Jun 22
Szybka wycena, bardzo szybka realizacja i najniższa cena
Beata Wesołowska
Beata Wesołowska
07:04 03 Jun 22
Miły kontakt, bardzo szybka wycena i realizacja tłumaczenia. Bardzo profesjonalnie .Polecam
Anna Pełka
Anna Pełka
08:49 13 Apr 22
Świetna obsługa, tłumaczenie wykonane w ekspresowym tempie i na bardzo dobrym poziomie.
Gabriela Promińska
Gabriela Promińska
13:02 24 Mar 22
Firma daje możliwość zrealizowania ciekawych praktyk studenckich. Tym samym wspiera rozwój przyszłych tłumaczy, za co należy się jej 5 gwiazdek 🙂
dominika jelonek
dominika jelonek
09:39 21 Feb 22
Pierwszy raz skorzystałam z usług biura i na pewno nie ostatni. Profesjonalnie i szybko! Świetny kontakt, miła obsługa. Polecam!
Piotr Jurczyński
Piotr Jurczyński
09:53 04 Feb 22
Miły kontakt, szybka wycena jak i realizacja zlecenia. Profesjonalnie przetłumaczone, dokument spełnił swoje zadanie 🙂
js_loader
Tłumaczenia instrukcji obsługi 1

Tłumaczenia instrukcji obsługi wykonywane przez wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie

O tłumaczeniach

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?Dla początkujących tłumaczy

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?

28 lipca 2022

Dla wielu osób zawód tłumacza wydaje się być spełnieniem marzeń. Nie tylko zawodowych, ale

Tłumaczenia dokumentacji maszynArtykuły na temat tłumaczeń

Tłumaczenia dokumentacji maszyn

27 lipca 2022

Czym są tłumaczenia dokumentacji maszyn? Coraz więcej osób interesuje się tego rodzaju przekładem. Trudno

Tłumaczenie historii chorobyO tłumaczeniach

Tłumaczenie historii choroby

27 lipca 2022

Tłumaczenia medyczne to jedne z najtrudniejszych rodzajów przekładu. Wie o tym każdy, kto choć