Tłumaczenia instrukcji obsługi

Tłumaczenia instrukcji obsługi – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Pomożemy Ci przetłumaczyć każdy dokument i każdą treść. Zrobimy to dokładnie i precyzyjnie, tak, aby użytkowanie czy konserwacja maszyn i urządzeń była bezpieczna.

Tworzymy przekłady spełniające wszystkie standardy. Sprawdź!

Profesjonalne tłumaczenie instrukcji obsługi – dlaczego warto je nam powierzyć?

Nasze tłumaczenia instrukcji technicznych „działają” w różnych wersjach językowych. Każdy dokument jest przetłumaczony tak, aby użytkownik docelowy konkretnego sprzętu czy urządzenia mógł z niego skorzystać w bezpieczny i we właściwy sposób. 

Przygotowane przez nas instrukcje obsługi programów CAT pomagają je „obsługiwać”. Informacje dla odbiorców docelowych dotyczące użytkowania urządzeń rolniczych dostarczają informacji osobom, które chcą z nich korzystać.

W każdym przypadku to nie program do tłumaczenia instrukcji obsługi a tłumacz i ekspert w jednej osobie pracuje na jakość tłumaczenia. 

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia instrukcji obsługi? Oto kilka dobrych powodów! 

 • Za proces tłumaczenia instrukcji obsługi odpowiadają tłumacze z wiedzą i doświadczeniem z zakresu tłumaczenia dokumentacji technicznej. 
 • Zawsze tłumaczy fachowiec, który jest „tym” odpowiednim specjalistą. W ten sposób powstaje tłumaczenie wolne od jakichkolwiek błędów, przeinaczeń czy „dopisków”. Jakość pracy przekłada się na to, że Ty jako producent czy upoważniony przedstawiciel danego sprzętu lub urządzenia nie masz żadnych problemów.
 • Do każdego przekładu instrukcji obsługi z angielskiego lub innego języka podchodzimy indywidualnie – w ten sposób przetłumaczona treść zapewnia bezpieczne korzystanie z maszyn i urządzeń. 

Od wielu lat pracujemy z instrukcjami obsługi – mamy doświadczenie, specjalistyczne umiejętności oraz wiedzę z Twojej branży.

Charakterystyka tłumaczeń instrukcji obsługi i niezbędna wiedza techniczna

Tłumaczenie instrukcji obsługi wymaga wiedzy technicznej oraz posługiwania się językiem technicznym. W biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® takie tłumaczenia tekstów powierzamy wyłącznie tłumaczom, którzy mają doświadczenie i znają się na konkretnym temacie z dziedziny techniki. Dzięki temu instrukcja konserwacji wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń spełni swoje zadanie. 

Teksty z tej dziedziny wymagają:

 • udziału odpowiedniego tłumacza – zwykle to tłumacz techniczny, który ma doświadczenie w tłumaczeniu tekstu instrukcji obsługi,
 • wiedzy technicznej – ważne, aby nad tłumaczeniem pracował profesjonalista znający branżę czy Twój temat. Ktoś, kto rozumie, jak działają maszyny i urządzenia,
 • znajomości pary językowej, z którą pracują tłumacze,
 • dokładności i rzetelności – instrukcja obsługi to nie tekst kreatywny, materiał reklamowy czy proza. Tu liczy się precyzyjnie odtworzenie treści oryginalnej w języku użytkownika docelowego,
 • jasnego przekazu – tłumaczenie ma być jasne i zrozumiałe dla osób, które mają korzystać z instrukcji obsługi.

Koszty tłumaczeń – na jakie języki tłumaczymy instrukcję obsługi i od czego zależy cena?

Interesuje Cię temat: tłumaczenie instrukcji obsługi – cena? Prześlij plik wraz ze wszystkimi informacjami i wymaganiami dotyczącymi zlecenia. Wycena (otrzymasz ją do pół godziny)  pozwoli Ci zorientować się w kosztach usługi. 

SUPERTŁUMACZ® pomoże Ci w tłumaczeniu z i na 42 języki obce. Wykonujemy przekłady w parach polski-angielski, polski-niemiecki, polski-fiński i wielu innych – pełna lista języków znajduje się na naszej stronie internetowej.

Od czego zależy cena tłumaczeń instrukcji obsługi? Od Twojego zlecenia. Koszt przekładu treści to wiele elementów, w tym: para językowa (im rzadsza, tym rosną stawki), branża, wielkość projektu (chodzi tu o liczbę słów czy łączną ilość znaków ze spacjami). Są klienci, którym zależy na dodatkowych usługach (na przykład tłumaczenie + lokalizacja, proofreading czy ekspresowy tryb realizacji tłumaczenia) – naturalnie to dodatkowe koszty.

Oto co Ci gwarantujemy!

 • Uczciwe i rzeczywiste ceny – u nas zapłacisz za realną wartość zlecenia. Wycena Twojego projektu tłumaczeniowego jest zawsze adekwatna do poziomu trudności przekładu. 
 • Jakość tłumaczeń instrukcji obsługi – na jej straży „stoją” zawodowi tłumacze, którzy znają się tego rodzaju treści.
 • Do tego: szybkie terminy realizacji dokumentów i tekstów technicznych.

Zapraszamy do kontaktu – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®! Z nami instrukcje obsługi będą przetłumaczone dokładnie i tak, aby użytkownik mógł sprawnie i bezpiecznie skorzystać z danego urządzenia czy maszyny.

Tłumaczenia instrukcji obsługi 1

Tłumaczenia instrukcji obsługi wykonywane przez wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie

O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.