Tłumacz polsko-niemiecki techniczny powinien myśleć dwutorowo – jak tłumacz i technik. W jego pracy trzeba nie tylko znać język niemiecki, ale i specjalistyczne słownictwo. Bez znajomości branżowej terminologii dokumenty i dokumentacje techniczne, niemieckie opisy maszyn i urządzeń, instrukcje obsługi czy inne teksty są niczym więcej niż bełkotem. Na szczęście trafiłeś do nas! Biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® to zespół profesjonalistów, którzy używają wyłącznie fachowej terminologii i słów adekwatnych do konkretnej treści i sytuacji.
- Nasze doświadczenie pokazuje, że tłumacz techniczny powinien „dbać” o każde słowo (literę i znak interpunkcyjny także!), aby tłumaczenie tekstu technicznego było poprawne i bez jakiegokolwiek błędu. Tu litera może sprawić, że użytkownik maszyny dozna uszczerbku na zdrowiu, a nieścisłości w projekcie doprowadzą do katastrofy w interesach. Używamy więc specjalistycznego języka i branżowego słownictwa, aby przetłumaczyć wszystko na najwyższym poziomie!
- Oferujemy tłumaczenia pisemne spełniające wszystkie normy – tak techniczne, jak i prawne. Nasi tłumacze mają odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje i wiedzę z zakresu techniki – w ten sposób wykonują pracę ocenianą na super.
- Tłumaczenia zwykłe i tłumaczenia przysięgłe dopracowujemy tak, aby dokładnie przełożyć każde słowo i liczbę z materiału źródłowego na język tekstu docelowego.
Bierzemy pod uwagę to, kim jest odbiorca tekstu /dokumentów /instrukcji /umów. Dlaczego to tak ważny aspekt w procesie tłumaczenia? Po to, aby dostosować słownictwo do osób, które będą czytały dany materiał – inżynier posługuje się innym językiem niż użytkownik sprzętu rolniczego. Wszystko musi być precyzyjne, jasne i zrozumiałe.
Tłumaczenia techniczne z języka niemieckiego na język polski czy z języka polskiego na język niemiecki dotyczące na przykład obsługi maszyn powinny ułatwić użytkownikowi maszyny jej użytkowanie. Co więcej, ostrzec go przez potencjalnym niebezpieczeństwem. Tym się właśnie zajmujemy.