Tłumaczenia techniczne włoski

Biuro tłumaczeń technicznych SUPERTŁUMACZ® – współpracuj ze specjalistami cenionymi przez klientów. Nasi fachowcy to znawcy języka włoskiego i eksperci w dziedzinie techniki.

Ich dokładność i perfekcyjność sprawia, że każdy przekład jest solidny. Dajemy Ci gwarancję jakości na nasze usługi. Zamów supertłumaczenie!

Tłumaczenie techniczne — włoski. Rodzaje tłumaczeń

Tłumaczenie tekstów technicznych wymaga dwóch rzeczy – znajomości języka włoskiego (w tym posługiwania się językiem techniki) i wiedzy z danej branży. Każdy supertłumacz to i tłumacz, i specjalista w Twojej dziedzinie. Takie połączenie sprawia, że mamy specjalistów cenionych przez klientów.

Technika wymaga konkretów – aby wyrażać się jasno i rzeczowo trzeba mieć wiedzę i przy tym umiejętności zawodowego tłumacza. Pracują dla nas tacy ludzi. To ich profesjonalizm, umiejętności i zaangażowanie sprawia, że supertłumaczenia pomagają uruchomić maszynę rolniczą, bezpiecznie korzystać z urządzeń AGD czy umożliwiają zrozumienie specjalistycznych treści napisanych w języku obcym.

Rodzaje tłumaczeń technicznych włoskiego, które znajdziesz w naszej ofercie:

 • tłumaczenia pisemne techniczne,
 • tłumaczenia zwykłe i tłumaczenia przysięgłe (wykonuje je tłumacz przysięgły),
 • tłumaczenie techniczne włoskiego DTR i instrukcje obsługi maszyn i urządzeń,
 • tłumaczenie dokumentacji technicznej,
 • katalogi,
 • rysunek techniczny,
 • regulaminy,
 • certyfikaty, umowy, teksty rozporządzeń oraz wszelkie dokumenty związane z dziedziną techniki,
 • inne treści o charakterze technicznym.

Nasi tłumacze techniczni języka włoskiego wesprą Cię również w przekładzie specjalistycznych materiałów napisanych i dedykowanych dla specjalistów. Tłumaczymy też teksty prawnicze potrzebne firmom z branży.

Dzięki sieci profesjonalistów wykonujemy przekłady techniczne z 42 języków i na 42 języki świata. Pomożemy Ci w przetłumaczeniu tekstów nie tylko z włoskiego na polski i z polskiego na włoski, ale i oferujemy tłumaczenia między innymi na angielski, chiński, francuski czy węgierski. Co więcej, możesz je zamówić w kraju lub poza granicami Polski.

Masz zlecenie, które chciałbyś nam przekazać? Napisz lub zadzwoń do naszego biura tłumaczeń!

Jak przebiegają tłumaczenia techniczne z i na język włoski?

Tłumaczenia techniczne mają „działać” w Polsce i we Włoszech. Każdy tekst z języka włoskiego lub na włoski powinien być przełożony dokładnie i starannie. Stąd, kiedy podejmujesz z nami współpracę pierwszą sprawą, którą się zajmujemy, jest dobranie odpowiedniego tłumacza do Twojego zlecenia.

Fachowiec z odpowiednimi narzędziami (doświadczenie + wiedza + umiejętności) to gwarancja, że nie pojawią się żadne błędy, przeinaczenia czy dopiski.

Supertłumaczenia techniczne z i na język włoski – jak to działa?

 • Kontaktujesz się z nami.
 • Przesyłasz nam teksty do wyceny.
 • Przesyłamy Ci ofertę – wycena zawiera koszt tłumaczenia technicznego i termin realizacji.
 • Po zaakceptowaniu warunków współpracy przystępujemy do pracy.
 • Najpierw wybieramy odpowiedniego tłumacza technicznego.
 • Przekazujemy Twoje teksty w ręce specjalisty, który zaczyna faktyczny proces przekładu.
 • Po ukończeniu tłumaczenia przesyłamy Ci przez Internet gotowe teksty w języku docelowym.

Ważna jest dla nas terminowość – zawsze oddajemy przekład w terminie umówionym z klientami. Działamy profesjonalnie, spełniając Twoje oczekiwania. Wykonane przez nas tłumaczenia z dziedziny techniki dedykowane dla handlu, przemysłu czy IT przygotowywane są przez fachowców, których klienci nazywają supertłumaczami.

Chcesz zamówić naszą usługę? Napisz do nas maila lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Ceny tłumaczeń techniczny języka włoskiego — od czego zależą?

W tłumaczeniu technicznym włoskiego nie można chodzić na skróty. Na jakości nie można i nie da się oszczędzać.

Tanie tłumaczenia techniczne to mit. Teksty specjalistyczne (a takimi są materiały o charakterze technicznym) wymagają udziału specjalistów. To dlatego współpracujemy z ekspertami, którzy są i tłumaczami, i fachowcami w określonym temacie.

Nasze stawki są:

 • uczciwe,
 • rzeczywiste i atrakcyjne,
 • wyliczane na podstawie indywidualnej oceny Twojego zlecenia – płacisz za wartość pracy, jaką ma wykonać tłumacz,
 • na każdą kieszeń.

Od czego zależą ceny? Każdy przekład to wiele elementów, z których składa się cały proces tłumaczeniowy. Nie mówimy o tłumaczeniach konsekutywnych czy symultanicznych a o tłumaczeniach pisemnych. Oczywiście to wciąż bardzo ogólne pojęcie.

Należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Tłumaczenie poświadczone to inne stawki niż zwykłe. Kiedy chcesz przetłumaczyć coś z włoskiego na polski, zapłacisz inne pieniądze niż w przypadku tłumaczenia materiałów z włoskiego na chiński czy z hindi na włoski. Koszt zlecenia zależy również od objętości dokumentów. Stopień skomplikowania treści ma też znaczenie i wpływa na wycenę – tam, gdzie niezbędni są specjaliści z wąskiego tematu, zwykle ceny rosną. Czasem eksperci tłumaczą teksty w trybie przyspieszonym.

Chcesz poznać cenę za zlecenie? Każdy projekt wyceniamy indywidualnie, aby w pełni obiektywnie i uczciwie podać Ci konkretną kwotę.

Prześlij nam swoje materiały do wyceny!

Poprawność tłumaczeń technicznych z i na język włoski — jak wygląda weryfikacja?

Tłumaczymy od 2008 roku. Lata praktyki pozwoliły nam doskonale poznać specyfikę branży. Doświadczenie wykorzystujemy w swojej pracy. Technika wymaga dokładności i konkretów. Każdy tekst powinien być skonstruowany w sposób jasny i zrozumiały dla odbiorcy docelowego naszego klienta.

Stąd do tłumaczeń technicznych wyznaczamy wyłącznie supertłumaczy, którzy są na „ty” z techniką. To fachowcy, na których możesz polegać.

A kim jest tłumacz tekstów technicznych? Wśród naszych specjalistów znajdziesz samych profesjonalistów. Znajomość języka to za mało. To zawodowi tłumacze i jednocześnie eksperci w swojej dziedzinie. Wielu z nich to inżynierowie lub znawcy danego tematu.

Z tłumaczami, którzy wykonują pracę na superpoziomie, masz gwarancję jakości, a ta to nieskazitelność przekładu. W ten sposób każdy element instrukcji obsługi zapewni użytkownikowi bezpieczeństwo obsługi urządzenia, a w materiale dedykowanym dla specjalistów nie wkradnie się żaden błąd.

Tłumaczenia techniczne online od biura tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® to superjakość gwarantująca to, że każda kropka, każdy symbol czy szczegół na rysunku nie zostanie pominięty w przekładzie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do współpracy! Zespół biura tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader
Tłumaczenia techniczne włoski 1

Tłumaczenia techniczne na język włoski wykonywane przez wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie

O Tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.