Strona główna 1 5,0 – średnia ocena 173 opinii w Google

Tłumaczenie hindi

Wiele barw, smaków i zapachów zamkniętych w trafnym słowie

Tłumaczenie hindi – zaufaj doświadczeniu biura tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®.

Do Twojej dyspozycji oddajemy najlepszych tłumaczy, którzy wykonają dla Ciebie różnego rodzaju tłumaczenia z hindi na polski lub na inne języki.

Język hindi to jak wkroczenie do innej rzeczywistości. W tym świecie amatora może ogłuszyć i przytłoczyć ilość bodźców, nowych rzeczy, różnorodność i przede wszystkim wszędobylski zgiełk i chaos.

Supertłumacz to ktoś w rodzaju Twojego agenta od zadań specjalnych, który zna teren i potrafi poruszać się po nim swobodnie. To profesjonalista: starannie dobiera słowa, aby te były umiejętnie dopasowane do konkretnej dziedziny, kontekstu i odbiorcy docelowego. 

Tłumaczenia z języka hindi to sztuka i nasza supermisja.

Tłumaczenia z i na hindi – dlaczego warto z nami współpracować?

Tłumacz hindi na polski wie, że „पोलिश भाषा” /„poliś bhasza” oznacza język polski. Z kolei „हिन्दी भाषा” /„hindi bhasza” to język hindi.

Patrzysz na powyższe słowa i myślisz sobie, że nigdy nie spamiętasz nawet podstawowych zwrotów? Już sam zapis hindi pokazuje, że ten język to z jednej strony bariera, a z drugiej piękno. Choć różnic jest wiele naszym celem jest to, abyś był właściwie odebrany i osiągnął dokładnie to, o co Ci chodzi.

Pewne przysłowie hinduskie mówi, że prawdziwe szczęście polega na uszczęśliwianiu innych ludzi. Naszą misją jest to, abyś pokonał bariery /granice i doszedł tam, gdzie chcesz. Stąd oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka hindi i tłumaczenia na hindi.

 • „Podpowiemy” Ci jak się przywitać i pożegnać z osobą, z którą robisz interesy.
 • „Wprowadzimy” w lokalne zwyczaje i kulturę, abyś nie popełnił żadnego nietaktu.
 • Spojrzymy na sprawę okiem eksperta, aby realizowane przez nas tłumaczenie spełniało wszystkie normy i standardy.

Co ważne, z pomocą Supertłumacza skutecznie wykorzystasz zasięg języka hindi. Przypomnijmy: to trzeci, po angielskim i chińskim (mandaryńskim), najczęściej używany język na świecie. Według klasyfikacji Ethnologue z 2021 roku ma 600 mln użytkowników. Dokładnie i umiejętnie przetłumaczone teksty wspierają działania w Indiach, Nepalu, na Mauritiusie i w Surinamie.

Supertłumacz to biuro od tłumaczeń na i z hindi dla Ciebie i każdego, komu zależy na solidnym i konkretnym partnerze. Jak nikt inny potrafimy poruszać się po światach innych języków i związanych z nimi kultur np. tłumacz hindi-angielski. Wierzymy, że jakość, rzetelność, konkretność i odpowiedni specjalista to przepis na przekład, który przynosi sukces.

Tłumaczenia z języka hindi, jakie możesz zlecić w biurze SUPERTŁUMACZ®

Jako biuro tłumaczeń posiadamy wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach z języka hindi na inne języki. Nasza kadra to doświadczeni specjaliści, w tym między innymi lekarze, prawnicy i osoby, które ukończyły studia filologiczne. Przy przekładach niektórych tekstów wspierają nas native speakerzy.

Mówimy w wielu językach świata – przetłumaczysz się z i na 42 języki. Obsługujemy m.in. arabski, angielski, francuski, niemiecki, szwedzki czy włoski. To ważna informacja dla Ciebie, jeśli szukasz innego fachowca niż tłumacz polski-hindi lub zależy Ci na tym, aby jednej firmie przekazać projekt przekładu np. strony internetowej na kilka czy kilkanaście języków obcych.

Wykonujemy m.in.:

 • tłumaczenia pisemne zwykłe i specjalistyczne,
 • tłumaczenia przysięgłe hindi,
 • tłumaczenia medyczne języka hindi,
 • tłumaczenia hindi w zakresie prawa,
 • tłumaczenia techniczne,
 • tłumaczenia stron internetowych (na i z języka hindi tłumaczą eksperci i native speakerzy),
 • przekłady informacji prasowych, różnego rodzaju publikacji czy materiałów reklamowych i marketingowych.

Ceny tłumaczeń języka hindi. Co wpływa na koszty?

Jest takie przysłowie indyjskie mówiące, że „wzgórze zawsze wygląda na większe z daleka”. Owszem, bez podstaw języka nie da się wykonać samodzielnie tłumaczenia z polskiego na hindi lub z hindi na polski, ale nie powinno to stanowić dla Ciebie problemu. Wystarczy skontaktować się z Supertłumaczem i poprosić go o wsparcie.

Za co u nas płacisz? Za ten konkretny tekst, który w danej chwili chcesz przetłumaczyć. Tłumacze języka hindi pracują np. z aktami urodzenia i małżeństwa, umowami, dokumentami potrzebnymi do pracy, instrukcjami obsługi czy z materiałami na strony www. Fachowcy bardzo często wspierają osoby prywatne, które muszą pilnie przekazać lekarzowi z innego kraju historię choroby czy zalecenia do dalszej rehabilitacji. Nasi profesjonaliści pracują również z firmami, które postanawiają wprowadzić swój produkt czy usługę na rynek w Indiach.

Zanim złożymy Ci konkretną ofertę chcemy „zajrzeć” do treści. Na tym etapie oceniamy rodzaj tłumaczenia, jego trudność czy czas potrzebny na wykonanie przekładu. Następnie składamy Ci propozycję. Po uzyskaniu Twojej zgody przystępujemy do działania.

Zapraszamy do wyceny!

Tłumaczenia z hindi FAQ

Najnowsza klasyfikacja Ethnologue pokazuje, że tuż za angielskim i chińskim (mandaryńskim), hindi to trzeci najczęściej używany język na naszej planecie. Sam fakt, że dzięki tłumaczeniom możesz dotrzeć do 637 mln ludzi jest argumentem, którego nie powinieneś zignorować. Co więcej, The World Economic Forum wymieniło hindi wśród dziesięciu najpotężniejszych języków na świecie.

Tak. Po pierwsze najwyższą jakość tłumaczenia hindi gwarantuje zawodowy tłumacz i specjalista z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą z branży, dziedziny lub tematu, którego dotyczy Twój materiał źródłowy. Po drugie na straży jakości stoi nasz system tłumaczeń; każdego roku poddawany audytowi międzynarodowej jednostki certyfikującej QS Zurich AG. Po trzecie gwarantuje to spełnianie wszystkich norm ISO 9001:2015.

Tak, hindi jest jednym z języków, w których się specjalizujemy. Mieliśmy okazję wykonać dla naszych klientów przekłady o charakterze ogólnym i specjalistycznym. Wspieraliśmy w potrzebie i różnych działaniach osoby prywatne, firmy, instytucje i organizacje.

Standardowy czas tłumaczenia z języka i na język hindi wynosi 6 stron po 1600 znaków ze spacjami na dobę. W przypadku dokumentów o większej objętości lub projektów długoterminowych, termin realizacji ustalamy indywidualnie.

Tłumaczenia języka hindi – nie denerwuj się: Od pisma Dewanagari masz Supertłumacza

„देवनागरी”, z sanskrytu „Devanāgarī” to pismo służące do zapisu hindi. Rzeczywiście, dla laika zderzenie z nim może przywodzić na myśl skok na główkę z bardzo dużej wysokości do nieznanej wody. Spokojnie, od tego masz Supertłumacza! To Twój człowiek od tłumaczeń języka hindi, który pomoże i wesprze Cię w procesie przekładu.

Mało tego! Sprawa się jeszcze nieco komplikuje, kiedy w grę wchodzą różne dialekty. Tak zwany właściwy język hindi ma dwa główne zespoły dialektów: zachodnie i wschodnie. Do pierwszej grupy zaliczają się: Bradźbhasza, Khariboli, Harijani, Bundeli, Kanaudźi. Z kolei do drugiej z nich wchodzą: Awadhi, Bagheli, Ćhattisgarhi. To jeszcze nie koniec. Niekiedy do hindi zalicza się języki pokrewne dialekty Radżastanu, Biharu i Pahari.

Dużo tego? Amatora to przytłoczy, profesjonalista w gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji znajdzie słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i kulturę Indii.

Pismo Dewanagari:

 • /१ pismo alfabetyczno-sylabiczne,
 • /२ używa się go w północnych, zachodnich i środkowych Indiach,
 • /३ zapisuje się nim kilkanaście języków, w tym hindi,
 • /४ ma 46 znaków i ligatur,
 • /५ zapis poziomy, od lewej do prawej strony,

/६ typowa dla niego jest tzw. matra, czyli pozioma linia nad każdą literą i ligaturą.

Karma wraca: Stwórz supertłumaczenia hindi

Nawet jeśli nie wierzysz w hinduizm, buddyzm, dźinizm, sikhizm, adźiwików na pewno słyszałeś lub wierzysz w karmę. W religiach dharmicznych jest rozumiana jako prawo przyczyny i skutku. W języku pali określa się ją jako „kamma-vipaka”, co przetłumaczymy jako „działanie-owoc”.

Przygotowując tłumaczenia „z” lub „na” hindi wychodzimy z założenia, że nasza rzetelność, solidność i stosowność „wyda” na świat przekłady, o których mówi się: perfekcyjna robota.

Sprawa jest prosta – poznacie nas po owocach.

 • Jeśli tłumaczymy kontrakt, to po to, abyś go dostał.
 • Jeśli tłumaczymy content na stronę internetową, to po to, abyś realnie zwiększył zasięgi /sprzedaż /widoczność online.
 • Jeśli tłumaczy Twoje CV, to po to, abyś dostał pracę.

Supertłumacz wesprze Cię w wielu branżach, dziedzinach i tematach. W naszej ofercie znajdziesz tłumaczenia hindi dla takich sektorów jak m.in.: medycyna, prawo, finanse i ekonomia, inżynieria, energetyka, IT, reklama i marketing, mechanika czy content na strony internetowe. Język hinduski zwany fachowo hindi to doskonała sposobność dotarcia do milionów osób na całym świecie.

Winszujemy Ci sukcesów: O tym, co ma wspólnego Wisznuizm i inne odłamy hinduizmu z tłumaczeniami?

Czy miałeś świadomość, że liczba odłamów hinduizmu szacowana jest na ok. 10 000? Wśród nich wyróżnia się np. Wisznuizm, Śiwaizm, Śaktyzm, Smartyzm, Ganapatia, Kaumara czy nehinduizm.

Po co Ci je wymieniamy? Tłumaczenia hindi to nie tylko przekładanie słów, ale i kultury, religii, rzeczywistości i mentalności ludzi, którzy posługują się tym językiem. Indie to takie miejsce na mapie świata, o którym możemy śmiało powiedzieć, że nie da się go porównać z niczym innym. Wszystko tu jest nowe i inne.

Do zadań specjalnych, jakim niewątpliwie jest tłumaczenie języka hindi, mamy Supertłumaczy. To nie słownik wykonuje tłumaczenie, a człowiek z pasją, wyobraźnią i superpodejściem do każdego projektu.

Dobry przekład hindi to o wiele więcej niż zamiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu, jak i jego intencje, a także cały kontekst.

Jeśli interesuje Cię usługa tłumaczeń hindi, Supertłumacz to najlepsza droga do wyników i sukcesu.

Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Tłumaczenia hindi 2

Tłumaczenia

Tłumaczenia hindi 3

Śubhkamnaę! /Pomyślności!

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na