Tłumaczenia hindi:
Wiele barw, smaków i zapachów zamkniętych w trafnym słowie

Hindi to jak wkroczenie do innej rzeczywistości. W tym świecie amatora może ogłuszyć i przytłoczyć ilość bodźców, nowych rzeczy, różnorodność i przede wszystkim wszędobylski zgiełk i chaos.

Stąd Superludzie od Supertłumaczeń to ktoś w rodzaju Twojego agenta od zadań specjalnych, który zna teren i potrafi poruszać się po nim swobodnie. To profesjonalista: umie odpowiednio dobrać słowa do konkretnej dziedziny, kontekstu i odbiorcy docelowego. To sztuka i nasza Supermisja.

Namaste!: Tłumaczymy „poliś bhasza” na „hindi bhasza”

„पोलिश भाषा” /„poliś bhasza” oznacza język polski. Z kolei „हिन्दी भाषा” /„hindi bhasza” to język hindi.

Już sam zapis hindi pokazuje, że ten język to z jednej strony bariera, a z drugiej piękno. Choć różnic jest wiele naszym celem jest to, abyś był właściwie odebrany i osiągnął dokładnie to, o co Ci chodzi.

Pewne przysłowie hinduskie mówi, że prawdziwe szczęście polega na uszczęśliwianiu innych ludzi. Naszą misją jest to, abyś pokonał bariery i granice, skutecznie uporał się z problemem, doszedł tam, gdzie chcesz czy po prostu osiągnął sukces. Tak to widzimy.

Supertłumacz to doskonała firma od tłumaczeń „na” i „z” hindi. Jesteśmy solidni i konkretni, do tego potrafimy jak nikt inny poruszać się po światach innych języków i związanych z nimi kultur. Wierzymy, że jakość, solidność, konkretność i odpowiedni specjalista to przepis na przekład, który przynosi sukces.

Co ważne, z pomocą Supertłumacza skutecznie wykorzystasz zasięg hindi. Przypomnijmy: to trzeci, po angielskim i chińskim /mandaryńskim, najczęściej używany język. Według klasyfikacji Ethnologue z 2019 roku ma 615 mln użytkowników. Usłyszymy go w Indiach, Nepalu, na Mauritiusie, w Surinamie.

Nie denerwuj się: Od pisma Dewanagari masz Supertłumacza

„देवनागरी”, z sanskrytu „Devanāgarī” to pismo służące do zapisu hindi. Rzeczywiście, dla laika zderzenie z nim może przywodzić na myśl skok na główkę z bardzo dużej wysokości do nieznanej wody. Spokojnie, od tego masz Supertłumacza! To Twój człowiek od hindi, który pomoże i wesprze Cię w procesie tłumaczenia.

Mało tego! Sprawa się jeszcze nieco komplikuje, kiedy w grę wchodzę różne dialekty. Tak zwany właściwy język hindi ma dwa główne zespoły dialektów: zachodnie i wschodnie. Do pierwszej grupy zaliczają się: Bradźbhasza, Khariboli, Harijani, Bundeli, Kanaudźi. Z kolei do drugiej z nich wchodzą: Awadhi, Bagheli, Ćhattisgarhi. To jeszcze nie koniec. Niekiedy do hindi zalicza się języki pokrewne dialekty Radżastanu, Biharu i pahari.

Dużo tego? Amatora to przytłoczy, profesjonalista w gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji znajdzie słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i kulturę Indii.

Pismo Dewanagari:

  • /१ pismo alfabetyczno-sylabiczne,
  • /२ używa się go w północnych, zachodnich i środkowych Indiach,
  • /३ zapisuje się nim kilkanaście języków, w tym hindi,
  • /४ ma 46 znaków i ligatur,
  • /५ zapis poziomy, od lewej do prawej strony,
  • /६ typowa dla niego jest tzw. matra, czyli pozioma linia nad każdą literą i ligaturą.

Karma wraca: Stwórz supertłumaczenia hidni, które przyniosą Ci super efekty

Nawet jeśli nie wierzysz w hinduizm, buddyzm, dźinizm, sikhizm, adźiwików na pewno słyszałeś lub wierzysz w karmę. W religiach dharmicznych jest rozumiana jako prawo przyczyny i skutku. W języku pali określa się ją jako „kamma-vipaka”, co przetłumaczymy jako „działanie-owoc”.

Przygotowując nasze tłumaczenia „z” lub „na” hindi wychodzimy z założenia, że nasza rzetelność, solidność i stosowność wyda na świat przekłady, o których mówi się: perfekcyjna robota.

Sprawa jest prosta – poznacie nas po owocach.

  • Jeśli tłumaczymy kontrakt, to po to, abyś go dostał.
  • Jeśli tłumaczymy content na stronę internetową, to po to, abyś realnie zwiększył zasięgi /sprzedaż /widoczność online.
  • Jeśli tłumaczy Twoje CV, to po to, abyś dostał pracę.

Supertłumacz wesprze Cię w wielu branżach, dziedzinach i tematach. W naszej ofercie znajdziesz tłumaczenia dla takich sektorów jak m.in.: medycyna, prawo, finanse i ekonomia, inżynieria, energetyka, IT, reklama i marketing, mechanika czy content na strony internetowe.

Winszujemy Ci sukcesów: O tym co ma wspólnego Wisznuizm i inne odłamy hinduizmy z tłumaczeniami?

Czy miałeś świadomość, że liczba odłamów hinduizmu szacowana jest na ok. 10 000? Wśród nich wyróżnia się np. Wisznuizm, Śiwaizm, Śaktyzm, Smartyzm, Ganapatia, Kaumara czy nehinduizm to niektóre z nich.

Po co Ci je wymieniamy? Tłumaczenia hindi to nie tylko przekładanie słów, ale i kultury, religii, rzeczywistości, w której żyją ludzie posługujący się tym językiem; a także mentalności ludzi żyjących w tym kraju. Indie to takie miejsce na mapie świata, o którym możemy śmiało powiedzieć, że są jak lot w kosmos i wylądowanie na innej planecie.

Do zadań specjalnych, jakim niewątpliwie jest hindi, mamy Superludzi od Supertłumaczeń. To nie słownik wykonuje tłumaczenie, a człowiek z pasją, wyobraźnią i super podejściem do każdego projektu. Tłumaczymy sens, a nie tylko słowa.

Dobry przekład hindi to o wiele więcej niż zamiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu, jak i jego intencje, a także cały kontekst.

Jeśli interesuje Cię usługa tłumaczeń hindi, Supertłumacz to najlepsza droga do super wyników i sukcesu.