Tłumaczenia techniczne:
z i na język rosyjski

Tłumaczenia techniczne rosyjskiego powinny być wykonane przez kogoś, kto jest jednocześnie i tłumaczem, i technikiem. Tu trzeba posługiwać się rosyjskim, tłumaczyć i mieć wiedzę branżową.

Tylko zawodowiec zna fachowe terminy, wie, jak działają maszyny i urządzenia, a do tego patrząc na liczby, potrafi dostrzec błąd w danych. W biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® mamy takich ludzi! 

Tłumaczenia techniczne z i na rosyjski – charakterystyka i lokalizacja tłumaczeń

Profesjonalne tłumaczenia rosyjskiego dotyczą inżynierii, obronności, robotyki, przemysłu ciężkiego, transportu. Lista jest długa, ale to, co powinno mieć dla Ciebie znaczenie to to, że bycie tylko tłumaczem tu nie wystarczy.

Wiemy o tym! Stąd w biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® obsługa Twojego projektu tłumaczeniowego powierzana jest komuś, kto jest i tłumaczem, i ekspertem w dziedzinie techniki. W ten sposób tłumaczenia z rosyjskiego na polski czy tłumaczenia na rosyjski kierujemy do odpowiednich ludzi. Tak właśnie powstają przekłady, które „działają”. 

Czasem jednak samo tłumaczenie techniczne nie wystarcza. Potrzeba czegoś „więcej”, dlatego wykonujemy lokalizację tłumaczeń rosyjskich. W Polsce i w Rosji nie skomunikujesz się ze swoim odbiorcą docelowym czy nie zostaniesz właściwie odebrany, jeśli nie pomyślisz o tym, aby myśleć jak człowiek lokalny.

Specjalistyczne umiejętności to jedno, ale należy poznać i rozumieć drugą stronę, aby właściwie do niej „mówić”. Znamy się na tym i potrafimy to robić – tłumaczenie zwykłe i uwierzytelnione (przysięgłe) przełożymy dokładnie i tak, abyś mógł skomunikować się ze swoim odbiorcą docelowym. 

Techniczne i branżowe słownictwo – dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia rosyjskiego?

Traktujemy Cię i Twoje zlecenie na serio. Nasi tłumacze to ludzie techniki. Rozumiemy, myślimy i tłumaczymy z i na język rosyjski. Do tłumaczeń technicznych podchodzimy z należytą uwagą – przyglądamy się każdemu słowu i pojęciu. Dbamy o to, aby nie przeoczono ani jednej litery czy nie pomylono się w zapisie liczb. 

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia rosyjskiego?

  • Wykonujemy tłumaczenia nastawione na najwyższą jakość – są nienaganne technicznie, językowo i merytorycznie. Każdy dokument i treść przekładamy starannie (instrukcje obsługi, przekład umów czy przekład publikacji dotyczących wiedzy z danej dziedziny techniki lub CV do pracy). 
  • Znamy języki, w których są napisane Twoje dokumenty. Tłumaczymy z rosyjskiego i na rosyjski w 42 językach świata. Pomożemy Ci zarówno z niemieckim, włoskim, jak i z chińskim czy rumuńskim. Pełną listę znajdziesz na naszej stronie. 
  • Współpracujemy z najlepszymi w branży specjalistami – nasz tłumacz polsko-rosyjski techniczny zapewnia najwyższą jakość tekstu, który ma trafić do Twojego klienta, odbiorcy czy czytelnika. 
  • Oferujemy dobre ceny – u nas płacisz za rzeczywistą wartość przekładu. Zapraszamy do wyceny treści i dokumentów! 
  • Szybkie terminy realizacji zleceń. Zależy Ci na czasie? Wiemy jak to zrobić szybko przy zachowaniu tej samej jakości! 

W każdym przypadku możesz mieć pewność dochowania poufności danych.

Jak przebiega techniczne tłumaczenie tekstów na rosyjski krok po kroku?

Najpierw kontaktujesz się z nami i wybierasz usługę język rosyjski tłumaczenia techniczne. Mówisz nam, czego potrzebujesz, i jakie masz oczekiwania. Analizujemy Twoje wymagania oraz teksty. Przedstawiamy Ci ofertę. Kiedy słyszymy „tak, akceptuję Wasze warunki”,  przystępujemy do działania.

Pierwszy krok faktycznego procesu tłumaczenia na język rosyjski lub języka rosyjskiego to znalezienie odpowiedniego tłumacza. Do dokumentów specjalistycznych z robotyki trzeba kogoś innego niż do instrukcji maszyn.

Z chwilą znalezienia właściwego fachowca przekazujemy mu materiały do przetłumaczenia. Zanim specjalista przystąpi do tłumaczenia tekstów technicznych „przygląda się” treściom, które ma przed sobą. Analizuje każde słowo, liczbę i ogólny sens – wszystko po to, aby w razie wątpliwości poprosić Cię o wskazówki. Dopiero w tym momencie specjalista zaczyna tłumaczyć z polskiego na język rosyjski czy z rosyjskiego na język polski.

Z chwilą ukończenia zlecenia tłumacz techniczny oddaje w Twoje ręce tłumaczenia pisemne gotowe do „użytku” – możesz je zamieścić na etykiecie swojego produktu, zaprezentować czytelnikom publikację naukową czy przedstawić propozycję projektu zagranicznemu partnerowi biznesowemu.

Zapraszamy do współpracy! Biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® pomoże Ci sprawnie uporać się z tłumaczeniami technicznymi rosyjskiego!

Viktoriia Falkenshtern
Viktoriia Falkenshtern
1716895757
Хочу висловити подяку, кожного разу, коли зверталась, завжди швидко, грамотно и головне недорого! Bardzo dziękuję!!! Polecam 100%
Макс Лисенко
Макс Лисенко
1716287791
Wszystko było super! Bardzo miła obsługa, a zlecona praca wykonana profesjonalnie i mega szybko. Jak najbardziej polecam!
Егения Гопаненко
Егения Гопаненко
1713775095
bardzo dziękuję za taką szybką pracę . PozdrawiamШвидко і приємна ціна❤️Рекомендую
Tetiana Palamarchuk
Tetiana Palamarchuk
1712076167
Polecam!! Bardzo zadowolona z szybkości wykonania zlecenia! I przede wszystkim z podejścia do klienta, to jest na wysokim poziomie!!!
Boguslaw Grudnik
Boguslaw Grudnik
1710933470
Szybko i sprawnie wykonana usluga . Dobry kontakt telefoniczny ,Zdecydowanie Polecam
Damian Markowski
Damian Markowski
1710933230
Skorzystałem z tłumaczeń firmy Supertłumacz około 20 razy do tej pory (zarówno jako osoba prywatna jak i firma) i zawsze byłem zadowolony z ich usług. Tłumaczenie za każdym razem zostało wykonane zgodnie z ustalonymi wymaganiami i w ustalonym terminie.
Żaneta ES
Żaneta ES
1710928109
Serdecznie polecam! Jakość i szybkość usługi ekspresowa! Kontakt również rewelacyjny, bo w ciągu kilku minut odpowiadają na wszystkie pytania i dostosowują się do potrzeb klienta! Polecam serdecznie! Również cena jest bardzo przystępna!
Jaszyn
Jaszyn
1710926709
bardzo szybkie i profesjonalne działanie. Polecam w 100 %
Slawek Hornig
Slawek Hornig
1710335800
Świetna, profesjonalna i bardzo miła obsługa! 🙂 usługa wykonana ekspresowo!
Bartek Cieślak
Bartek Cieślak
1707386620
Wszystko fajnie przetłumaczone i zrozumiale . Polecam 🙂
js_loader
Tłumaczenia techniczne rosyjski 1

Tłumaczenia techniczne wykonywane przez wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie

O tłumaczeniach

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?Dla początkujących tłumaczy

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?

28 lipca 2022

Dla wielu osób zawód tłumacza to spełnienie marzeń. Nie tylko zawodowych, ale także i

Tłumaczenia dokumentacji maszynBez kategorii

Tłumaczenia dokumentacji maszyn

27 lipca 2022

Czym są tłumaczenia dokumentacji maszyn? W dzisiejszych czasach, gdy postęp techniczny następuje niemal z

Tłumaczenie historii chorobyO tłumaczeniach

Tłumaczenie historii choroby

27 lipca 2022

Tłumaczenia medyczne to jedne z najtrudniejszych rodzajów przekładu. Wie o tym każdy, kto choć