Tłumaczenia techniczne:
z i na język rosyjski

Tłumaczenia techniczne rosyjskiego powinny być wykonane przez kogoś, kto jest jednocześnie i tłumaczem, i technikiem. Tu trzeba posługiwać się rosyjskim, tłumaczyć i mieć wiedzę branżową.

Tylko zawodowiec zna fachowe terminy, wie, jak działają maszyny i urządzenia, a do tego patrząc na liczby, potrafi dostrzec błąd w danych. W biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® mamy takich ludzi! 

Tłumaczenia techniczne z i na rosyjski – charakterystyka i lokalizacja tłumaczeń

Profesjonalne tłumaczenia rosyjskiego dotyczą inżynierii, obronności, robotyki, przemysłu ciężkiego, transportu. Lista jest długa, ale to, co powinno mieć dla Ciebie znaczenie to to, że bycie tylko tłumaczem tu nie wystarczy.

Wiemy o tym! Stąd w biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® obsługa Twojego projektu tłumaczeniowego powierzana jest komuś, kto jest i tłumaczem, i ekspertem w dziedzinie techniki. W ten sposób tłumaczenia z rosyjskiego na polski czy tłumaczenia na rosyjski kierujemy do odpowiednich ludzi. Tak właśnie powstają przekłady, które „działają”. 

Czasem jednak samo tłumaczenie techniczne nie wystarcza. Potrzeba czegoś „więcej”, dlatego wykonujemy lokalizację tłumaczeń rosyjskich. W Polsce i w Rosji nie skomunikujesz się ze swoim odbiorcą docelowym czy nie zostaniesz właściwie odebrany, jeśli nie pomyślisz o tym, aby myśleć jak człowiek lokalny.

Specjalistyczne umiejętności to jedno, ale należy poznać i rozumieć drugą stronę, aby właściwie do niej „mówić”. Znamy się na tym i potrafimy to robić – tłumaczenie zwykłe i uwierzytelnione (przysięgłe) przełożymy dokładnie i tak, abyś mógł skomunikować się ze swoim odbiorcą docelowym. 

Techniczne i branżowe słownictwo – dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia rosyjskiego?

Traktujemy Cię i Twoje zlecenie na serio. Nasi tłumacze to ludzie techniki. Rozumiemy, myślimy i tłumaczymy z i na język rosyjski. Do tłumaczeń technicznych podchodzimy z należytą uwagą – przyglądamy się każdemu słowu i pojęciu. Dbamy o to, aby nie przeoczono ani jednej litery czy nie pomylono się w zapisie liczb. 

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia rosyjskiego?

  • Wykonujemy tłumaczenia nastawione na najwyższą jakość – są nienaganne technicznie, językowo i merytorycznie. Każdy dokument i treść przekładamy starannie (instrukcje obsługi, przekład umów czy przekład publikacji dotyczących wiedzy z danej dziedziny techniki lub CV do pracy). 
  • Znamy języki, w których są napisane Twoje dokumenty. Tłumaczymy z rosyjskiego i na rosyjski w 42 językach świata. Pomożemy Ci zarówno z niemieckim, włoskim, jak i z chińskim czy rumuńskim. Pełną listę znajdziesz na naszej stronie. 
  • Współpracujemy z najlepszymi w branży specjalistami – nasz tłumacz polsko-rosyjski techniczny zapewnia najwyższą jakość tekstu, który ma trafić do Twojego klienta, odbiorcy czy czytelnika. 
  • Oferujemy dobre ceny – u nas płacisz za rzeczywistą wartość przekładu. Zapraszamy do wyceny treści i dokumentów! 
  • Szybkie terminy realizacji zleceń. Zależy Ci na czasie? Wiemy jak to zrobić szybko przy zachowaniu tej samej jakości! 

W każdym przypadku możesz mieć pewność dochowania poufności danych.

Jak przebiega techniczne tłumaczenie tekstów na rosyjski krok po kroku?

Najpierw kontaktujesz się z nami i wybierasz usługę język rosyjski tłumaczenia techniczne. Mówisz nam, czego potrzebujesz, i jakie masz oczekiwania. Analizujemy Twoje wymagania oraz teksty. Przedstawiamy Ci ofertę. Kiedy słyszymy „tak, akceptuję Wasze warunki”,  przystępujemy do działania.

Pierwszy krok faktycznego procesu tłumaczenia na język rosyjski lub języka rosyjskiego to znalezienie odpowiedniego tłumacza. Do dokumentów specjalistycznych z robotyki trzeba kogoś innego niż do instrukcji maszyn.

Z chwilą znalezienia właściwego fachowca przekazujemy mu materiały do przetłumaczenia. Zanim specjalista przystąpi do tłumaczenia tekstów technicznych „przygląda się” treściom, które ma przed sobą. Analizuje każde słowo, liczbę i ogólny sens – wszystko po to, aby w razie wątpliwości poprosić Cię o wskazówki. Dopiero w tym momencie specjalista zaczyna tłumaczyć z polskiego na język rosyjski czy z rosyjskiego na język polski.

Z chwilą ukończenia zlecenia tłumacz techniczny oddaje w Twoje ręce tłumaczenia pisemne gotowe do „użytku” – możesz je zamieścić na etykiecie swojego produktu, zaprezentować czytelnikom publikację naukową czy przedstawić propozycję projektu zagranicznemu partnerowi biznesowemu.

Zapraszamy do współpracy! Biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® pomoże Ci sprawnie uporać się z tłumaczeniami technicznymi rosyjskiego!

Sylwia Zawada
Sylwia Zawada
15:35 15 May 23
Szybko i profesjonalnie wykonane tłumaczenie. Atrakcyjne ceny, bezproblemowy kontakt. Polecam.
Marcin Ziółkowski
Marcin Ziółkowski
09:41 21 Oct 22
Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego - bardzo szybko, sprawnie i za całkiem sensowną stawkę. W razie potrzeby podobnego tłumaczenia w przyszłości na pewno wrócę tutaj 🙂
kinia kurzeja
kinia kurzeja
07:23 06 Sep 22
Korzystam z tłumaczeń tej firmy od pięciu lat. Tłumaczenia z i na szwedzki, fiński, angielski, hiszpański i te zwykłe i przysięgłe. Zawsze na czas i zawsze profesjonalnie. Próbowałam kilka razy sprawdzić cenowo ich oferty i zawsze wygrywają. Oferta i kilka minut, tłumaczenie nawet jeśli nie zaznaczę terminu to zawsze szybko dostarczone. Najlepsi 🙂
Tomasz k
Tomasz k
09:16 09 Aug 22
Rzetelne, profesjonalne podejście do klienta. Ekspresowa usługa. Polecam w 100% !!!
Maciej Zawada
Maciej Zawada
12:29 06 Aug 22
Gorąco polecam. Na plus bardzo szybki czas realizacji zamówienia oraz jego jakość.
Anastazja
Anastazja
16:39 10 Jun 22
Szybka wycena, bardzo szybka realizacja i najniższa cena
Beata Wesołowska
Beata Wesołowska
07:04 03 Jun 22
Miły kontakt, bardzo szybka wycena i realizacja tłumaczenia. Bardzo profesjonalnie .Polecam
Anna Pełka
Anna Pełka
08:49 13 Apr 22
Świetna obsługa, tłumaczenie wykonane w ekspresowym tempie i na bardzo dobrym poziomie.
Gabriela Promińska
Gabriela Promińska
13:02 24 Mar 22
Firma daje możliwość zrealizowania ciekawych praktyk studenckich. Tym samym wspiera rozwój przyszłych tłumaczy, za co należy się jej 5 gwiazdek 🙂
dominika jelonek
dominika jelonek
09:39 21 Feb 22
Pierwszy raz skorzystałam z usług biura i na pewno nie ostatni. Profesjonalnie i szybko! Świetny kontakt, miła obsługa. Polecam!
js_loader
Tłumaczenia techniczne rosyjski 1

Tłumaczenia techniczne wykonywane przez wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie

O tłumaczeniach

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?Dla początkujących tłumaczy

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?

28 lipca 2022

Dla wielu osób zawód tłumacza to spełnienie marzeń. Nie tylko zawodowych, ale także i

Tłumaczenia dokumentacji maszynArtykuły na temat tłumaczeń

Tłumaczenia dokumentacji maszyn

27 lipca 2022

Czym są tłumaczenia dokumentacji maszyn? W dzisiejszych czasach, gdy postęp techniczny następuje niemal z

Tłumaczenie historii chorobyO tłumaczeniach

Tłumaczenie historii choroby

27 lipca 2022

Tłumaczenia medyczne to jedne z najtrudniejszych rodzajów przekładu. Wie o tym każdy, kto choć