Tłumaczenie węgierski

Rozumiemy się bez słów, ale czasem potrzebny jest Supertłumacz

Tłumaczenia węgierskiego: SUPERTŁUMACZ® – profesjonalne tłumaczenia języka węgierskiego. Mamy wieloletnie doświadczenie i tysiące zadowolonych klientów.

Język węgierski jest jednym z najbardziej nietypowych, jakie tłumaczymy. By w pełni go zrozumieć, poczuć i umieć stosować w każdej sytuacji, potrzebne jest wiele nauki i jeszcze więcej praktycznego doświadczenia. Tu nie ma żadnych dróg na skróty. Bardzo trudny język wymaga bardzo dobrego tłumacza.

Tłumaczenia na język węgierski czy tłumaczenia węgierskiego wykonane przez Supertłumacza to „obejście” problemów z językiem Węgrów. Współpraca z ekspertem to pewność, że przełożone teksty będą brzmiały naprawdę super!

Dlaczego warto zdecydować się na tłumaczenia z i na węgierski z Supertłumaczem?

Chcesz przetłumaczyć dokumenty na język węgierski? Tłumacz polsko-węgierski pomoże Ci w tym zadaniu! Polacy i Węgrzy od wieków odczuwali pokrewieństwo losów. Niejednokrotnie z powodzeniem współpracowali, oba też wiedzą, jak to jest walczyć o swoje istnienie. Zarówno Polska, jak i Węgry padły ofiarą rozbiorów; odzyskały też niepodległość w 1918 roku.

Historię naszych krajów cechuje wiele podobieństw. Tym ciekawszych, że kulturowo czy politycznie nie mamy ze sobą wiele wspólnego.
Rozumieliśmy się nawzajem, bo przez wieki mieliśmy podobne problemy.

Polskie i węgierskie granice bardzo się zmieniały; Węgry straciły w wyniku traktatu w Trianon (1920 rok) ponad 60% terytorium i dostęp do morza. Również mapa Polski zmieniała się niemal co stulecie.

Mamy też jeszcze jedną wspólną, szczególnie ważną dla tłumaczy cechę — zarówno język polski, jak i węgierski uchodzi za bardzo trudny do nauczenia.

Węgry to kraj o historii gęstej jak gulasz i ostrej niczym czereśniowa papryka. Równie zawiły, jak ich dzieje jest ich język: najbliżej związany z językami ludów Syberii, brzmiący i wyglądający jak żaden inny w Europie. Dlatego tłumaczenie węgierski-polski może wykonać jedynie sprawdzony profesjonalista, jakim jest Supertłumacz!

Węgierski to język-wyzwanie. Ma 40 liter, w czym 14 samogłosek. „A” czyta się w nim jak połączenie naszego „a” i „o”. Nie ma w nim płci (ona, on i ono to, to samo ‚ő’). Ma bardzo dużo bardzo długich wyrazów. „Słuchać” i „milczeć” to, to samo słowo. Wyliczać dalej? Jako biuro tłumaczeń języka węgierskiego pomożemy Ci rozwiązać wszystkie problemy.

Rodzaje tekstów, które tłumaczymy na i z węgierskiego

Warto pamiętać, że tłumaczenie na węgierski to praca kreatywna i ścisła jednocześnie. Tekst w języku docelowym jest całkowicie nowy, nie był zapisany ani naszkicowany w żadnej formie. To nie jest redakcja! Z drugiej strony, jest jednak w pełni zgodny znaczeniowo z tekstem oryginału. Wynika z niego, ma wspólny cel.

Można ująć to tak — gdy trzeba przetłumaczyć dowcip, dobry tłumacz węgiersko-polski nie zamienia tylko słów żartu na nowy język, ale sprawia, że czytający się zaśmieje właśnie w tym momencie.

Wiele rzeczy jest nieprzetłumaczalnych, a przetłumaczyć je trzeba. To czyni pracę tłumacza tak fascynującą i trudną zarazem.
Jak wybrać taką osobę?

3 pytania, jakie warto zadać tłumaczowi węgierskiego przed pracą to:

 • czy ma doświadczenie w tłumaczeniach z Twojej branży?
 • czy miał kontakt z tą branżą w Polsce i na Węgrzech?
 • czy ma bieżący kontakt z językiem węgierskim i zna tak zwany żargon branżowy danej dziedziny?

Nie są obowiązkowe ani wcale nie muszą być decydujące. Niezależnie czy mamy do czynienia z biznesem, prawem, medycyną czy też IT, tłumacz zawsze musi być zawodowcem.

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka węgierskiego i na język węgierski:

 • węgierskie tłumaczenia pisemne,
 • węgierskie tłumaczenia techniczne (wiele branż),
 • węgierskie tłumaczenia medyczne,
 • węgierskie tłumaczenia specjalistyczne (tłumaczenia treści specjalistycznych z różnych branż, np. psychologia, reklama),
 • węgierskie tłumaczenia umów i dokumentacji (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.),
 • węgierskie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.),
 • węgierskie tłumaczenia zwykłe (różne typy dokumentów i treści),
 • węgierskie tłumaczenia przysięgłe.

Wykonujemy przekłady z polskiego na węgierski i z węgierskiego na polski, ale możesz nas zatrudnić do obsługi projektu w innej kombinacji języków. Oferujemy tłumaczenia z węgierskiego na 42 języki i tłumaczenia z 42 języków na węgierski.

Ile kosztuje tłumaczenie węgierskiego i od czego zależy jego cena?

Nie masz wystarczających umiejętności językowych, aby samodzielnie przetłumaczyć teksty informacyjne, umowy handlowe czy treści reklamowe? Jest takie węgierskie przysłowie, które mówi, że „nigdy nie odkładaj tego na jutro, co ktoś może za ciebie zrobić dziś”.

Zawodowy tłumacz to odpowiedni człowiek do przetłumaczenia materiałów pisemnych z węgierskiego i na węgierski. Zna się na języku, ale i na kulturze, a do tego rozumie Węgrów. Niezależnie od dziedziny czy tematu wykona przekład, na którym Ci zależy w danej chwili.

Teksty przetłumaczone przez Supertłumacza „działają” w Polsce i na Węgrzech. Z jego pomocą nie istnieje coś takiego jak bariera językowa. Zna użytkowników węgierskiego – wie, w jaki sposób myślą, co lubią, a co jest tu niemile widziane. Dla Węgrów brzmi naturalnie – każde słowo dobiera z największą starannością, bacząc na delikatne kwestie kulturowe. Pomaga w tłumaczeniu dokumentów urzędowych, umów, treści zaproszeń czy etykiet produktów.

Kiedy chcesz poznać ceny – zapraszamy do wyceny! Zgodnie z naszą filozofią, każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. To uczciwe wobec Ciebie-klienta. Zanim powiemy Ci, ile zapłacisz, oceniamy Twoje teksty – bierzemy pod uwagę trudność, kombinację języków, objętość tekstu czy potrzebę współpracy z ekspertem.

Zapraszamy do kontaktu!

Tłumaczenia węgierski FAQ

Tak, możesz nam zlecić tłumaczenie techniczne z języka węgierskiego. Tłumacze to zawodowcy o specjalistycznej wiedzy z takich branż jak np.: IT i informatyka, inżynieria czy transport i TSL. Naszym dużym atutem w przypadku tego rodzaju tłumaczeń jest to, że słyniemy z precyzji i rzetelności, które wpływają bezpośrednio na jakość.

Realizujemy 6 stron tłumaczenia na dobę, gdzie 1 strona to 1600 zzs. Ten czas pozwala nam zagwarantować najwyższej jakości przekład. Jeśli potrzebujesz przetłumaczyć większą ilość tekstu, termin realizacji zlecenia ustalamy indywidualnie.

Działamy profesjonalnie i uczciwie. Stawiamy na precyzje i przejrzystość. Wycenę tłumaczenia podajemy jako cenę netto, doliczyć należy do niej 23% VAT. W ten sposób od początku wiesz, ile zapłacisz za naszą usługę w chwili odebrania przekładu od tłumacza.

Jesteśmy renomowanym biurem tłumaczeń, które gwarantuje najwyższą jakość tłumaczenia z języka lub na język węgierski. Najważniejsza dla nas jest Twoja satysfakcja. Możemy zapewnić Ci to dzięki współpracy z wysokiej klasy tłumaczeniami. Co więcej, posiadamy certyfikaty jakości QS Zurich AG i ISO 9001:2015.

Węgierskie łamańce językowe

 • Moszkvics slusszkulcs, Zsuk-slusszkulcs.
 • Te tetted e tettetett tettet? Te tettetett tettek tettetett tettese, te!
 • Két pék két szép kék képet kér.

Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy?

Z tych właśnie powodów, jeśli chcesz pisać i brzmieć w oczach Węgrów jak prawdziwy „Magyar”, potrzebujesz doskonałego tłumaczenia z języka węgierskiego.

Naturalnego, potocznego lub branżowego języka nie da się „udawać” ze słownikiem. W przypadku węgierskiego nie pomoże nawet znajomość innych języków, włącznie z łaciną czy fińskim.

Węgierski to autentyczny językowy unikat. Dlatego umiejętności tłumacza węgierskiego na polski też muszą być unikalne.

Język węgierski tłumaczenia: ciekawostki od naszych tłumaczy

 • W węgierskim nie ma konstrukcji „mieć”. Zastępuje je kilka innych wyrażeń.
 • Język węgierski jest nietypowym „gościem” w Europie. Nie jest słowiański ani spokrewniony z żadnym okolicznym językiem. To jedyny język ugryjski, który nie jest zagrożony wymarciem (pozostałe dwa, chantyjski i mansyjski, używane na Syberii, już niemal nie występują). Najbliższy węgierskiemu jest język fiński.
 • Węgierski pozwala na utworzenie czasownika od każdego rzeczownika — czyli można w nim nazwać czynność od przedmiotu, np. borozik (pić wino) pochodzi od bor (wino), a samo picie jako czynność to „ital”. To tak, jak gdyby po polsku można było powiedzieć na jedzenie chleba „chlebić”.

Niesamowity, po prostu niesamowity język… Nasi tłumacze z węgierskiego i na węgierski pochodzą z różnych branż, kończyli różne studia i często zajmują się zupełnie innymi aspektami tego języka — ale jedno ich łączy. Kochają węgierski!

Warto współpracować tylko z takimi tłumaczami. To oni sprawią, że wszystko, co masz do powiedzenia, będzie zrozumiane dokładnie tak, jak to zaplanowałeś.

Zapraszamy do biura tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®!

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader

Tłumaczenia

Tłumaczenia węgierski 1

Tłumacz nie musi kochać węgierskiego — ale to na pewno pomaga.

O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.