Książki do nauki języka niderlandzkiego

16 grudnia 2020

Tłumaczenia niderlandzkiego bez nauki języka? Niemożliwe! Zresztą nieważne, czy mówimy tu o holenderskim, angielskim, czy francuskim. Nie będziesz posługiwał się biegle językiem obcym bez poświęcenia mu czasu. Osiągnięcie wysokiego poziomu językowego wymaga czasu i poświęcenia, ale nagroda jest kusząca – pewnego dnia czeka Cię chwila chwały! Zanim jednak to nastąpi trzeba przemyśleć strategię nauki. Nie każdy sposób jest dobry dla każdego, ale to na pewno już wiesz. Musisz więc znaleźć swoją drogę – dobrze zapisać się na korepetycje, pójść do szkoły językowej lub uczyć się samodzielnie. Jeżeli ta ostatnia opcja najbardziej Ci odpowiada trzeba wybrać książki i podręczniki do nauki języka niderlandzkiego. Jak to zrobić? Z czym uczyć się tego języka obcego? Dziś o tym słów kilka!

Książki i podręczniki do nauki języka niderlandzkiego

Jak się uczyć języka, aby się go nauczyć? Oto jest pytanie! Porad dotyczących efektywnej nauki języków obcych jest tyle, że regularnie w księgarniach pojawiają się coraz to nowsze tytuły wskazujące nam, co mamy robić, aby opanować gramatykę i płynnie posługiwać się na przykład językiem niderlandzkim. Z naszych obserwacji wynika, że podstawą jest regularność. Nie zajdziesz daleko bez codziennej nauki. Trzeba żyć językiem, którego się uczysz. Nie da się jednak tego zrobić, kiedy zaglądasz do materiałów edukacyjnych raz w tygodniu. Dobrze jest znać cel nauki – to motywacja dla Ciebie, aby nie poddawać się w chwilach zwątpienia. Ważne jest też dobrać odpowiednie dla Ciebie książki i podręczniki do nauki języka niderlandzkiego. I jeszcze coś! T. Harv Eker mawiał: „nigdy nie chodzi o to, jak wielki jest problem – liczy się tylko, jak wielki jesteś Ty”. Napoleon Hill przypominał zaś, że „punktem wyjścia wszystkich osiągnięć jest pragnienie”.

Przykładowe książki i podręczniki do nauki języka niderlandzkiego.

  • Pakiet językowy niderlandzki.
  • Niderlandzki krok za krokiem (2 x książka + 5 x CD Audio + MP3).
  • Niderlandzki gramatyka z ćwiczeniami.
  • Niderlandzki nie gryzie! 3. edycja (Książka + CD Audio).
  • Niderlandzki Kurs podstawowy – nowa edycja (Książka + 2 x CD Audio).
  • Niderlandzki Praca za granicą – nowa edycja (Książka + Audio CD).
  • Niderlandzki. Trening dla znających podstawy. 600 fiszek.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Książki do nauki języka niderlandzkiego – jakie wybrać?

Mikołaj Rej napisał: „a to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”. Nikołaj Gogol z kolei pewnego razu stwierdził „bardzo wiele książek należy przeczytać, aby sobie uświadomić, jak mało się wie”. Amo Jones zauważył „biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów”. Powodów do czytania książek jest naprawdę wiele. W przypadku nauki języka obcego z ich pomocą możesz uczyć się nowych słów i zwrotów, zapoznać się z przykładowymi dialogami dla różnych sytuacji czy zgłębić gramatykę języka niderlandzkiego.

Jak wybrać odpowiednie książki do nauki języka niderlandzkiego? Oto nasze rady!

  • Jaki masz poziom języka holenderskiego? To pierwsza rzecz, jaką powinieneś wziąć pod uwagę, aby w ogóle zacząć jakiekolwiek rozeznanie wśród dostępnych publikacji na rynku.
  • Określ to, co Cię najbardziej interesuje w nauce niderlandzkiego – słownictwo, poziom gramatyczny, słówka potrzebne do podróży po Holandii, a może wszystko i o wiele więcej? Jest wiele tytułów do nauki tego języka obcego, które mają tak ułożony materiał tematyczny, aby kłaść nacisk na określony aspekt języka.
  • Szukaj publikacji uznanych ekspertów – sprawdź kim jest autorka lub autor danej książki do nauki języka niderlandzkiego.
  • Interesują Cię książki do samodzielnej nauki niderlandzkiego? Pamiętaj, że na rynku wydawniczym jest sektor książek dedykowanych właśnie do nauki na własną rękę.
  • Do nauki języka holenderskiego kup nie tylko książkę, ale mp3, płytę CD lub kurs do kompleksowej nauki języka niderlandzkiego dla początkujących lub zaawansowanych.
  • Estetyka książki lub słownika. Nie wszystko spodoba się każdemu. Być może wolisz publikacje z większym drukiem, chcesz mieć piękne wydane lub w ogóle nie jest to dla Ciebie istotny czynnik.
  • Zapoznaj się z opiniami innych osób. Najlepszym źródłem informacji są oczywiście inni uczniowie lub osoby, które mają już za sobą proces nauki. Jeżeli nie znasz nikogo takiego, zajrzyj do sieci.
  • Masz nauczycielka języka niderlandzkiego? Zapytaj go o zdanie. Szczególnie jeśli zależy Ci na tym, aby poza lekcjami robić dodatkowy materiał samodzielnie.

Książki do nauki języka niderlandzkiego – inne materiały pomocnicze

Co oprócz książek do nauki języka niderlandzkiego? Mamy dla Ciebie kilka dobrych pomysłów! Ważne, abyś szukał, czytał, rozglądał się za czymś, co pozwoli Ci przyspieszyć proces nauki i zarazem podkręcić efektywność nauki. Weź sobie też do serca naszą radę – nigdy nie patrz na znajomych. Znajdź swoją własną drogę, a kiedy do tego dojdzie zobaczysz, że robisz regularne postępy.

  • Fiszki. Łączą prostotę z niesamowitymi efektami. Poza tym są małe i możesz je zawsze mieć w kieszeni czy w torebce. Polecane przez poliglotów oraz wiele osób uczących się języków obcych. W czym tkwi ich siła? To prosta metoda zapamiętywania nowych słówek czy radzenia sobie z tymi trudnymi. Co więcej, nie musisz nawet ich kupować a stworzyć swoje własne. Wystarczy długopis lub ołówek oraz małe bloczki z kartoniku lub zwykłe karteczki.
  • Rozmówki polsko-niderlandzkie. Choć można powiedzieć, że to też w pewnym sensie książka, rozmówki przeznaczone są bardziej dla osób, które planują wybrać się na wakacje do Holandii. Mogą posłużyć jako punkt wyjściowy, aby rozeznać się w słownictwie.
  • Korepetycje z języka niderlandzkiego. Czy to coś dla Ciebie? Jeśli lubisz indywidualne lekcje i pracę w swoim tempie, to na pewno świetne rozwiązanie.
  • Lekcje holenderskiego w szkole językowej. Na pewno świetne do aktywnej nauki w grupie, gdzie masz od dwóch do kilkunastu innych osób.
  • Kurs do kompletnej i skutecznej nauki holenderskiego. Zwykle trwają krótko, ale są intensywne. Szczególnie polecane dla osób wyjeżdżających do Holandii w szybkim czasie czy każdego, komu zależy, aby sprawnie przyswoić jakiś materiał lub przyspieszyć naukę.
  • Lekcje z YouTube. A może warto poszukać, czy wśród youtuberów jest ktoś, z kim mógłbyś uczyć się tego języka.
  • Wyjazd do Holandii. Zaznaczamy, że najlepsze rezultaty pobyt w innym kraju przynosi dla osób, które mają już przyswojone podstawy języka. Nieważne, czy wyjeżdżasz w celach turystycznych czy do pracy (tu przyda się tłumaczenie cv na holenderski), nie ma co rzucać się na zbyt głęboką wodę.

Mówimy po niderlandzku.

Marzysz mówić po niderlandzku? Po prostu zacznij mówić. Praktykuj przy każdej okazji. Mów sam do siebie, rozmawiaj z nauczycielem holenderskiego, z koleżankami i kolegami ze szkoły językowej. Znajdź sobie znajomego z Holandii i w ramach wymiany językowej ucz się od tej osoby jej języka ojczystego. Zajrzyj na YouTube i posłuchaj lekcji online. Pomyśl o zakupie słowniczków, samouczków czy książek do samodzielnej nauki niderlandzkiego. Korzystaj z fiszek, nagrań audio i wideo. Połącz naukę języka obcego z pasją, zainteresowaniem jakimś celem – zobaczysz, że przyniesie Ci to o wiele lepsze efekty.

Podobne artykuły

Dialekty języka niemieckiego 1 Dla początkujących tłumaczy

Dialekty języka niemieckiego

12 czerwca 2024

Na skróty ukryj 1 Republika Federalna Niemiec – jeden kraj, jeden język? 2 Niemiecki

Jak nauczyć się chińskiegoNauka języków obcych

Jak nauczyć się chińskiego?

29 lipca 2022

Dziś znajomość języków obcych to podstawa. Wielu z nas potrafi posługiwać się angielskim, niemieckim

Język międzysłowiański przykładyNauka języków obcych

Język międzysłowiański przykłady

28 lipca 2022

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy istnieje uniwersalny język, którym można się porozumiewać? Okazuje się, że

0
Would love your thoughts, please comment.x