Najlepsza aplikacja do tłumaczenia, to… Sprawdź nasz ranking i zweryfikuj swój wybór

16 maja 2019

Najlepsza aplikacja do tłumaczenia – sprawdź! Nowe technologie sprawiły, że cały świat wszedł na nowy poziom. Zyski i straty są widoczne wszędzie. Edukacja należy do tego pierwszego grona. Postęp sprawił, że pojawiło się wiele fenomenalnych narzędzi, dzięki których nauka może być szybsza i naprawdę przyjemniejsza. Mają tego świadomość wszystkie te osoby, które uczą się języka lub języków obcych i „pomagają” sobie czymś takim, co nazywa się aplikacją tłumaczącą. To żadne tam oszukiwanie, a naprawdę prosty i szybki sposób na poznanie znaczenia niezrozumiałych słów czy wyrażeń bez potrzeby zaglądania do słownika (swoją drogą, ten najczęściej niestety nawet nie jest pod ręką). Ich największą zaletą jest to, że usprawniają nasza komunikację czy pomagają wypełnić luki niewiedzy niemal natychmiast. Tylko jak wybrać odpowiednią dla siebie? O której z nich można śmiało powiedzieć, że to ta najlepsza aplikacja do tłumaczenia? Oto kilka przydatnych porad!

Poszukujesz świetnego tłumacza, który specjalizuje się w dziedzinie nowych technologii? Jeśli chcesz dotrzeć do odpowiedniego specjalisty pomyśl nad udaniem się do renomowanego biura tłumaczeń – np. Biuro tłumaczeń SuperTłumacz

Aplikacje tłumaczące: Korzyści z nauki języków obcych

Z językami wszędzie jesteś w domu. (Edward De Waal)

Na jakie korzyści mogą liczyć wszystkie osoby, które postanowiły uczyć się języka lub języków obcych? Oto niektóre z nich:

 • większe możliwości zawodowe,

 • szansa nawiązania przyjaźni z osobami z innych krajów i kultur,

 • efektywniejsza komunikacja,

 • jesteśmy bardziej atrakcyjni dla innych,

 • możemy poznać ciekawych ludzi,

 • poprawia nam się pamięć i koncentracja,

 • myślimy logiczniej,

 • jesteśmy w stanie poznać lepiej inne kultury,

 • podróżowanie staje się przyjemniejsze,

 • możemy samodzielnie czytać obcojęzyczną literaturę czy oglądać filmy i seriale bez potrzeby lektora lub napisów.

Jeśli więc chcesz uczyć się nowego języka lub nowych języków obcych najlepsza aplikacja tłumaczeniowa będzie dla Ciebie czymś w rodzaju wsparcia Cię w nauce. Już nie potrzeba, abyś biegł do biblioteki i szukał na półce opasłego słownika za każdym razem, kiedy usłyszysz jakieś nowe i obco brzmiące Ci słowo. Bez cienia wątpliwości najlepsza aplikacja tłumacząca to pomoc – warto więc przy jej wyborze poświęcić chwilę czasu na reaserch i korzystać z tego, co naprawdę jest numerem 1.

Czytaj również:

Aplikacja tłumacz: Po co w ogóle komuś apka do tłumaczeń?

Ktoś może powiedzieć jednak: „chwila… najlepsza aplikacja-tłumacz, brzmi ładnie, ale tak naprawdę czy jest ona nam aż tak niezbędna?”.

Aplikacja – tłumacz to zawsze pomoc w potrzebie, oszczędność czasu, a nawet wybawienie z problemu. Dlaczego najlepsza aplikacja do tłumaczenia jest komuś w ogóle potrzebna? Mamy dla Ciebie krótką listę rzeczy przemawiających za nią. Oto one:

 • sprawdzają się w rozwiązywaniu problemów językowych,

 • są praktyczne przy uzupełnianiu „luk” w tekstach, których nie rozumiemy,

 • gdy czegoś nie wiemy, nie musimy zgadywać – szukamy podpowiedzi w aplikacji,

 • ułatwiają komunikację,

 • służą jako pomoc w nauce języka obcego,

 • pomagają lepiej porozumieć się z przyjaciółmi będącymi obcokrajowcami,

 • przydają się w podróży,

 • wypełniają luki niewiedzy podczas czytania zagranicznej prasy, powieści czy oglądania filmu.

Największą ich zaletą jest to, że zawsze możemy z nich skorzystać, ponieważ mamy je pod ręką! Aplikacja – tłumacz to zawsze szybka pomoc!

Z kolei największym minusem jest to, że wygoda, którą oferują może niektórych zniechęcić do dalszej nauki.

Najlepsza aplikacja tłumacząca: Jak wybrać odpowiednią aplikację?

Jeśli więc interesuje Cię temat najlepsza aplikacja – tłumacz, przede wszystkim należy zobaczyć, co jest na rynku. Poszukać, poczytać, zastanowić się. Znalezienie tego, czym jest najlepsza aplikacja tłumacząca to wiele korzyści.

Co warto i należy wziąć pod uwagę szukając tej, która będzie miała dla Ciebie tytuł: najlepsza aplikacja tłumaczeniowa?  Oto kilka rzeczy, na które zwróć uwagę.

 • Cena

Mamy do wyboru bezpłatne i płatne. Oczywiście jeśli pieniądze nie mają dla ciebie znaczenia, jest ci o wiele łatwiej. Niemniej w każdej sytuacji radzimy dokładnie prześledzić rzeczywiste możliwości każdej z nich, aby mądrze wybrać taką, która będzie dobrze nam służyła i odpowiadała naszym potrzebom.

 • Jakość tłumaczeń

Przyjrzyjcie się więc sposobowi, w jaki prezentuje ona język i do czego konkretnie będzie ona wam służyła. Tłumaczenie pojedynczych słów, a całych wyrażeń czy fraz, to zupełnie, co innego. Zanim będziecie się denerwowali, że zdecydowaliście się na „takie gó…”, po prostu na etapie podejmowania decyzji dokładnie poczytajcie o tym elemencie.

 • Same języki

Tutaj kierunek wyznacza język lub języki obce, których się uczycie. Sprawdźcie listę oferowanych przez konkretne aplikacje możliwości. Być może właśnie ten jeden język, który leży w polu waszych zainteresowań, nie trafił do aplikacji. Bez sensu decydować się na coś, co w żaden sposób nie będzie wam służyło.

 • Urządzenia, na których jest dostępna

Mały szczegół, ale jeśli nie zwrócicie na niego uwagę, ściągnięcie sobie aplikację, która po prostu nie będzie przeznaczona na wasze urządzenia. Szkoda czasu na rozczarowani i nerwy. Lepiej szukać czegoś odpowiedniego dla nas.

 • Gdzie będziesz jej używać

Nie zapominajcie o tym, że są aplikacje dedykowane na telefony, ale i tablety. Zastanówcie się więc, gdzie będziecie chcieli jej używać.

Najlepsza aplikacja tłumaczenia: godne uwagi apki

W kategorii najlepsza aplikacja tłumaczeniowa przedstawiamy:

iTranslate, System: iOS | Android

Jest darmowy i obsługuje ponad 90 języków, być może jednym z nich jest ten, którego właśnie się uczysz! Rewelacyjnie w iTranslate jest to, że nie musisz stukać w ekran, gdy mówisz – otrzymujesz po prostu odpowiedź. Ogromnym plusem jest to, że masz możliwość spowolnić odtwarzanie dźwięku.

Tłumacz Google, System: iOS | Android

Google zna każdy z nas, nie trzeba zbytnio go przedstawiać. Apka od tej firmy jest niezwykle prosta w obsłudze. Posiada interesującą funkcję pozwalającą na robienie zdjęć znaków i natychmiastowe tłumaczenie tekstu. Możemy też pobrać zwroty w przypadku podróży do miejsc, które znajdują się w opracowanym serwisie internetowym. Rewelacyjne jest to, że ok. połowa dostępnych na niej języków może być tłumaczona bez użycia usługi internetowej. Ponad 100 języków jest dostępnych w darmowej wersji.

TripLingo, Systemy: iOS | Android

Stworzona dla osób podróżujących po świecie. Aktualnie jest bezpłatna w 23 językach. Co w niej wspaniałe, posiada nawet tłumaczenia slangu! Ponadto oferuje dodatki, tj.: przewodnik po kulturze, rozmowa i różne narzędzia turystyczne zwiększają przepustowość aplikacji.

SayHi, System: iOS

Ta aplikacja jest darmowa, ale mogą z niej korzystać tylko użytkownicy iPhone’a i iPada. Daje dostęp do 100 języków. Co niezwykle fajne, ma możliwość zamiany głosów tłumaczenia na męskie lub żeńskie. Możemy również przetłumaczoną wypowiedź zwolnić, aby łatwiej była ona dla nas zrozumiała. Mało tego, mamy tutaj dostęp do czegoś takiego, jak „tłumaczenie tłumaczenia”.

Voice Translator Free, System: Android

Jest bezpłatny i daje dostęp do ponad 50 języków. Mamy tutaj możliwość tłumaczyć z mowy na tekst, a także z tekstu na mowę.

iHandy, System: iOS

Możemy ją mieć w wersji bezpłatnej lub płatnej. Daje dostęp do 52 języków. Zapewnia bardzo dobre tłumaczenia choć nie oferuje tzw. bajerów.

 Która z tych aplikacji jest najlepsza? Zadecyduje o tym sami! Powodzenia w nauce języków obcych!

Chcesz dotrzeć do godnego zaufania tłumacza, który specjalizuje się w twojej dziedzinie? Jeśli profesjonalizm i najwyższa jakość pracy jest dla ciebie priorytetem, skonsultuj swój projekt z ekspertami z renomowanego biura tłumaczeń.

Podobne artykuły

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?Dla początkujących tłumaczy

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?

28 lipca 2022

Dla wielu osób zawód tłumacza to spełnienie marzeń. Nie tylko zawodowych, ale także i

Tłumaczenia dokumentacji maszynBez kategorii

Tłumaczenia dokumentacji maszyn

27 lipca 2022

Czym są tłumaczenia dokumentacji maszyn? W dzisiejszych czasach, gdy postęp techniczny następuje niemal z

Tłumaczenie historii chorobyO tłumaczeniach

Tłumaczenie historii choroby

27 lipca 2022

Tłumaczenia medyczne to jedne z najtrudniejszych rodzajów przekładu. Wie o tym każdy, kto choć

0
Would love your thoughts, please comment.x