Technologia proxy – sposób na bezpieczeństwo podczas tłumaczenia stron internetowych

Pracując na stanowisku dyrektora lub kierownika IT, na Twoich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność – mowa oczywiście o technologicznej integralności firmy. Na pewno słyszałeś o tłumaczeniach w technologii proxy. Być może podchodzisz do tego zagadnienia z dystansem i nie jesteś całkowicie przekonany o jej skuteczności.

Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z tym artykułem, wszelkie niejasności zostaną rozwiane. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby tłumaczenie proxy było bezpieczne. Wśród najczęściej zadawanych pytań – pierwsze miejsce zajmuje to dotyczące różnych technologii proxy.

To bardzo ważny temat, dlatego postaram się dziś dokładnie go omówić.

Na początek garść informacji – czym jest proxy?

Najprościej rzecz ujmując, serwer proxy to komputer pośredniczący w wymianie danych między Twoim komputerem a serwerem, z którego ściągasz dane (np. w czasie, kiedy przeglądasz strony internetowe). Najpopularniejszym protokołem, za pośrednictwem którego obsługiwanych jest większość przesyłanych danych, jest znany wszystkim http. Na pewno wielokrotnie korzystałeś z tego rozszerzenia.

Jest to po prostu kolejna warstwa istniejąca na serwerze, dzięki której mogą zachodzić interakcje między zawartością strony a komputerem. Aby lepiej to zrozumieć wyobraź sobie, że proxy to lustro, które odzwierciedla treści witryny źródłowej.

To odzwierciedlenie występuje w kilku językach, a Ty potrzebujesz tłumaczenia właśnie tej warstwy, aby firmowa strona internetowa mogła funkcjonować w kilku wersjach językowych.

Możesz być spokojny. Technologia proxy nie replikuje oraz nie organizuje baz danych Twojej firmy. Nie wprowadza także żadnych zmian w witrynie źródłowej. Na pewno nie wyrządzi szkody witrynie internetowej.

Dodatkowo chroni stronę źródłową serwisu, ponieważ nikt poza Tobą nie ma dostępu do jej plików źródłowych. Dokładamy wszelkich starań, aby była w 100% bezpieczna.

„Odbicia” stron internetowych są przechowywane za pomocą bezpiecznego serwera.

W naszej firmie wypracowaliśmy skuteczne schematy bezpieczeństwa.

Podczas tłumaczenia gwarantujemy pełne bezpieczeństwo. Także źródło strony jest całkowicie chronione, mimo że podczas tłumaczenia jest w ciągłym użyciu. Takie gotowe „lustrzane odbicia” w różnych językach docelowych możesz też znaleźć w Amazonie, lecz jak zapewne wiesz, bardzo trudno będzie uzyskać dokładne tłumaczenie dla Twojej strony, bo przecież każda firma jest inna. Pewność, że tłumaczenie jest doskonale dopasowane do danej branży, zyskasz zlecając to profesjonalistom.

Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą serwer proxy?

O tym, że korzystanie z serwera proxy gwarantuje Ci bezpieczeństwo w Internecie – już wiesz. Teraz czas poznać inne zalety tej nowoczesnej technologii.

To krótszy czas ładowania się strony. To możliwe, ponieważ serwery proxy przechowują kopie często odwiedzanych stron, po czym wyświetlają je bezpośrednio ze swojej pamięci podręcznej.

Proxy jest bezpieczny z natury

To wynika ze sposobu jego działania. Podczas tłumaczenia, serwer proxy będzie „widział” tylko to, co zechcesz udostępnić odwiedzającym – czyli jedynie treści strony – zamieszczone na niej teksty, informacje itp. Nie ma możliwości, by za jego pośrednictwem ujawnić ważne dane dotyczące budowy strony czy też zawartości jej plików źródłowych. Serwer proxy nie posiada podłączenia do bazy danych.

„Pośrednik” proxy komunikuje się z Twoją stroną internetową tak, jak każdy przeciętny użytkownik – czyli może oglądać zawartość, którą do tego celu przeznaczyłeś, ale nie jest w stanie wprowadzać żadnych zmian w ważnych (technicznych) jej warstwach. Wyobraź sobie, że dzięki zastosowaniu tej technologii, możesz poczuć się w pełni bezpiecznie,wiedząc, że firmowa strona internetowa jest w dobrych rękach.

Mam nadzieję, że niniejszy artykuł rozwiał Twoje wątpliwości, co do skuteczności i bezpieczeństwa stosowania serwerów proxy nie tylko podczas tłumaczenia strony. Zrozumiałeś czym jest i w jaki sposób funkcjonuje.

Jeśli jednak w Twojej głowie pojawiły się dodatkowe pytania, bez wahania do nas napisz! Z radością i pełnym profesjonalizmem postaramy się wyjaśnić wszelkie nurtujące Cię wątpliwości.

Jeśli potrzebujesz zespołu, który całościowo podejdzie do zagadnienia, wybierz nasz team już dziś. Koncentrujemy się na najważniejszych zadaniach i z ogromną pieczołowitością oraz zaangażowaniem pracujemy, by osiągnąć dla Ciebie jak najlepszy efekt.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *