Tłumaczenia ukraińskie:
profesjonalnie i po sąsiedzku

Tłumaczenia języka ukraińskiegobiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Wykonujemy zarówno tłumaczenia na język ukraiński, jak również tłumaczenia z języka ukraińskiego. Udzielamy gwarancji jakości na nasze usługi, dzięki czemu masz pewność, że Twoje zlecenie będzie wykonane przez profesjonalistów. Darmowa wycena tłumaczenia w ciągu 30 minut!

Polska i Ukraina to sąsiedzi od zawsze. Bywaliśmy nawet jednym państwem. Dziś, w świecie otwartych granic i nowych możliwości, to sąsiedztwo nabrało nowoczesnego charakteru. Polskie firmy otwierają oddziały na Ukrainie, młodzi Ukraińcy i Ukrainki przyjeżdżają do polskich miast w poszukiwaniu pracy.

Nasze języki są podobne, ale nie aż tak, by nie był potrzebny tłumacz z ukraińskiego lub na język ukraiński. Gdy chodzi o coś więcej niż wskazanie drogi, potrzebny jest profesjonalista.

Biuro tłumaczeń języka ukraińskiego: Nie wszystko rozumie się bez słów

Tłumaczymy dla polskich i ukraińskich klientów dokumenty ważne dla ich firm i planów życiowych. Przekładamy treści, które są częścią większych planów, drogą do celu, sposobem na realizację marzeń. Wspieramy każdego tam, gdzie pojawia się potrzeba tłumaczenia języka ukraińskiego w wykonaniu zawodowca. Zawsze profesjonalnie i z sąsiedzką gościnnością.

Tłumaczymy z ukraińskiego na polski oraz z polskiego na ukraiński:

 • szybko / швидко
 • dokładnie / точно
 • profesjonalnie / професійно

Nasi klienci mogą dzięki temu realizować swoje biznesowe cele, podpisywać umowy, zamykać transakcje, rozwijać firmy na nowych rynkach — szybko, dokładnie i profesjonalnie. Taka współpraca w dwóch językach zaczyna się właśnie od tłumaczenia na język ukraiński lub od tłumaczenia z języka ukraińskiego. Oczywiście kluczem do całego przedsięwzięcia jest wysokiej klasy tłumacz ukraiński. Ekspert, który wszystko rozumie bez słów i pomoże Ci być zrozumianym i zrozumieć drugą stronę.

Tłumaczenie języka ukraińskiego to porozumienie

Profesjonalne tłumaczenia z ukraińskiego na polski lub z języka polskiego na język ukraiński to coś innego niż potoczne rozmowy, podczas których możesz sobie pomóc rękoma czy angielskim. To ukraińskie dokumenty prawne, umowy biznesowe, wnioski do urzędów, papiery rekrutacyjne i wiele innych.

Tu nie ma miejsca na wodolejstwo, „wydaje mi się”, błędy, przeinaczenia, nadinterpretacje czy pominięcia. Drobny błąd to w najlepszym przypadku lekkie zawstydzenie się przed partnerem biznesowym, klientem, odbiorcą; w gorszym wpadka, która może mieć mniejsze lub większe konsekwencje prawne, finansowe i wizerunkowe.

Supertłumacz to specjalista właśnie od przekładów wyjątkowej wagi. Takich, od których zależy rozwój spółki, zyskanie nowej pracy finalizacja ważnej transakcji albo powodzenie na egzaminie.Tłumacz ukraiński na polski czy polski na ukraiński może Ci oferować, że przekład będzie wysokiej klasy, wolny od jakichkolwiek błędów, usterek i niedociągnięć.

Oferujemy Ci dostęp do wyjątkowej usługi. Sprawdź supertłumaczenia z Supertlumacz.pl.

 • tłumaczenia pisemne (tłumaczenie tekstu ukraińskiego na polski i polskiego na ukraiński)
 • ukraińskie tłumaczenia techniczne (wiele branż)
 • ukraińskie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.)
 • tłumaczenia medyczne język ukraiński,
 • ukraińskie tłumaczenia umów i tłumaczenia dokumentów
 • ukraińskie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.)
 • ukraińskie tłumaczenia zwykłe (z różnych branż, dziedzin i na różne tematy)
 • ukraińskie tłumaczenia przysięgłe (wykonuje je zaufany tłumacz przysięgły języka ukraińskiego)
 • tłumaczenia w zakresie różnego rodzaju treści związanych z marketingiem i reklamą
 • tłumaczenia z ukraińskiego na 42 języki (nie tylko tłumaczenia języka ukraińskiego na język polski, ale także np. tłumaczenia języka ukraińskiego i rosyjskiego)
 • tłumaczenia z 42 języków na ukraiński
 • do tego: atrakcyjne i uczciwe ceny, optymalne i ekspresowe terminy realizacji zleceń, dostęp do wysokiej klasy tłumaczy i specjalistów z wielu branż i dziedzin oraz najlepszy kontakt z klientem na każdym etapie współpracy

Co Ty na to? Bierzemy się za tłumaczenia z języka ukraińskiego na polski lub z języka polskiego na ukraiński? Daj nam znać!

Nie bądź De(U)REŃ: wysokiej jakości tłumaczenia ukraińskiego nie osiągniesz sam

Wiedziałeś, że „dereń” (jest to ozdobny krzew o charakterystycznej owalnej koronie) to słowo należące do zapożyczeń z języka ukraińskiego? Wśród ukrainizmów znaleźć można jeszcze np. hultaj, jarmułka, kniaź, krynica, portki, wiedźma.

Pewne słowa mogą Cię zwieźć na „manowce”, swoją drogą samo słowo „manowce” to też ukrainizm (zdawałeś sobie sprawę?). Ukraiński ma także sporo zapożyczeń z języka polskiego.  Oto kilka przykładów: „cikawyj” od „ciekawy”, „wybytnyj” od „wybitny”, „powit” od „powiat”, „pereszkoda” od „przeszkoda”.

Mówiąc językiem podwórkowym i robiąc aluzję do „derenia” – nie bądź dureń, wysokiej jakości tłumaczenia ukraińskiego (z języka ukraińskiego i na język ukraiński) nie osiągniesz sam. Tłumaczą u nas i dla nas najlepsi – ostra selekcja sprawia, że tłumacze ukraińskiego to naprawdę wysokiej klasy eksperci.

Znają się na języku, mają świetny warsztat tłumacza, a do tego znają się na Twoim temacie. Czy potrzeba czegoś więcej, aby zrobić, to, co chcesz lub musisz w danej chwili?

Ukraiński – tłumaczenia Supertlumacz.pl to inwestycja, jakiej się nie żałuje.

Na dwoje babka wróżyła: ukraiński czy rosyjski?

Myśląc o interesach, biznesach i sprawach, które ma się lub może się mieć na Ukrainie trzeba wiedzieć, jak najszybciej i najlepiej dotrzeć do lokalnych mieszkańców. Nie tylko o naturalność przekładu i jego najwyższą jakość idzie, ale jeszcze o pewną małą sprawę. Rzecz w tym, że całkiem spory procent mieszkańców tego kraju używa języka rosyjskiego. Jak więc tłumaczyć, aby „trafić”?

Przyjrzyj się sprawie, a jeśli zajdzie potrzeba, będziemy supertłumaczyli i na ukraiński, i na rosyjski. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe w tych dwóch językach. Z nami każdy klient ma pewność, że poradzi sobie w tempie ekspresowym z każdym problemem. To już nie musi Cię gnębić, niepokoić i spędzać sen z powiek.

Dzwonisz lub wysyłasz e-mail (ewentualnie korzystasz z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie). Wysyłasz tekst, który potrzebujesz przetłumaczyć. Zaznaczasz, że ma być to przekład na ukraiński i na rosyjski. Do 30 minut postaramy się przedstawić Ci wycenę, jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje. Proponujemy Ci cenę (choć popatrz na nią jak na inwestycję, a nie na wydatek) i termin realizacji. Gdy dasz nam zielone światło, wybierzemy Ci najbardziej odpowiedniego tłumacza i specjalistę w Twojej branży. Działamy. Profesjonalnie i po ukraińsku!

Czy do tłumaczenia ukraińskiego na polski dobry tłumacz? Tak! Właśnie dlatego, że są takie podobne.

„Ukraiński i polski są takie podobne, poradzę sobie bez tłumacza” — to jedno z bardziej ryzykownych zdań, jakie można powiedzieć na temat tłumaczeń polsko-ukraińskich.

Podobieństwo to nie tylko wygoda, ale i pułapka. Gdy chcesz się porozumiewać na najwyższym poziomie, potrzebujesz języka doskonałej czystości, żywego i autentycznego. Nie możesz ryzykować, że podobieństwo Cię zmyli. Ви не можете ризикувати, що схожість вас обдурить.

Polski i ukraiński należą do grupy języków słowiańskich, ale nie są aż tak zbliżone, jak się często uważa. Polski jest w tej wielkiej grupie bliższy np. czeskiemu, a ukraiński rosyjskiemu. Wiele słów może mieć podobne brzmienie, ale od tysiącleci znaczyć coś innego. Tłumacz ukraiński na polski czy tłumacz polski na ukraiński, który jest zawodowcem to podstawa wszędzie tam, gdzie idzie o poważne i ważne przekłady.

Po ukraińsku mówi 47 milionów osób. Warto się z nimi porozumieć — dla obopólnej korzyści. Oczywiście do tego potrzebujesz odpowiedniego eksperta, bo laik czy native speaker bez podstaw warsztatu i wiedzy zawodowego tłumacza może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Wykonujemy tłumaczenia z polskiego na ukraiński i z ukraińskiego na polski na miarę Twoich potrzeb. Po ukraińsku, z klasą i oczywiście profesjonalnie!

Tłumaczenia języka ukraińskiego FAQ

Wszystko zależy od ilości tekstu do przetłumaczenia „z” lub „na” język ukraiński, a także od jego trudności. Standardowo przekładamy 6 stron dziennie, z zaznaczeniem, że strona to 1600 zzs. Najlepiej skontaktuj się z nami i prześlij materiały do tłumaczenia. W ofercie znajdziesz termin, w którym możemy zrealizować przekład.

Istnieje taka możliwość, ale tylko w przypadku dużych tłumaczeń ukraińskiego. Po przesłaniu nam tekstów do wyceny, wybieramy dowolny fragment i wykonujemy dla Ciebie jego przekład.

Mamy jasny i uczciwy system wycen. Kiedy otrzymasz od nas ofertę tłumaczenia ukraińskiego będziesz miał tam podaną cenę netto, a do tego doliczasz VAT w wysokości 23%. Wszystko jest klarowne, bez ukrytych haczyków.

Nasi tłumacze ukraiński to przede wszystkim świetni zawodowcy. Do tego osoby wyspecjalizowane w konkretnych branżach i dziedzinach, co przekłada się na wysoką jakość tłumaczonych przez nich tekstów. Wśród nich są oczywiście native speakerzy. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje materiały trafiły konkretnie do takiego eksperta, prosimy o zaznaczenie tego w kontakcie z nami.

A.
A.
07:48 17 Sep 20
Tanio i dobrze
Michal Bilinski
Michal Bilinski
09:01 05 Aug 20
Szybko i sprawnie
Krystian Jarosz
Krystian Jarosz
16:59 03 Aug 20
Jestem bardzo zadowolony z tłumaczenia! Bardzo profesjonalne podejście. Tekst techniczny- praca magisterska została przetłumaczona w sposób bardzo staranny. Jeśli chodzi o czas oczekiwania to było to zrobione bardzo sprawnie. Gorąco polecam!
Justyna Lustig
Justyna Lustig
07:15 16 Jun 20
Jestem bardzo zadowolona z tłumaczenia wykonanego przez Biuro tłumaczeń "Super Tłumacz". Nazwa firmy wcale nie jest przypadkowa, bo zapewnia ona naprawdę profesjonalne usługi. Byłam zaskoczona szybkością wykonanego tłumaczenia. Tłumacz skontaktował się ze mną dosłownie po chwili od złożonego zapytania, a gotowe tłumaczenie otrzymałam już następnego dnia. Jest to godna polecenia firma, która oferuje wysokiej jakości usługi w naprawdę korzystnej cenie. Szczerze polecam!
Anna Żuchowska-Bednarz
Anna Żuchowska-Bednarz
14:14 15 Jun 20
Szybka reakcja, profesjonalne tłumaczenie, dobra cena. Serdecznie polecam!
DOMINIK BIEL
DOMINIK BIEL
17:20 07 Jun 20
Bardzo porządna firma chcę aby tłumaczyli ludzie z zagraniczny a nie polscy tłumacze I tak jest dobrze po prawnie bardzo super drogo jest ale profesjonalne podziwiam tych ludzi
Daniel S.
Daniel S.
09:10 12 May 20
Mialem skomplikowany tekst do przetlumaczenia, dokumenty po powrocie z pracy w Anglii. Biuro Supertlumacz wykonalo zadanie bardzo szybko(praktycznie w jeden dzien). Tlumaczenie bylo perfekcyjne i pomoglo ubiegac sie o zwrot podatku.Polecam i zajrze znowu do tego biura, bo mam jeszcze jedno tlumaczenie do zrobienia.
Piotr Makowski
Piotr Makowski
09:50 05 May 20
Mogę szczerze polecić firmę SUPERTŁUMACZ. Zlecałem tam już drugie tłumaczenie i zostało ono profesjonalnie wykonane, kontakt był bardzo dobry jak również czas realizacji. Po dwóch dniach miałem tłumaczenie w pdf na poczcie e-mail, a po trzech lub czterech oryginały dotarły listem poleconym.
Michal Kaminski
Michal Kaminski
12:33 24 Apr 20
Tłumaczenie zostało przygotowane solidnie i szybko. Na każdym etapie (zamówienia, zapłaty, tłumaczenia, odbioru) wszystko było jasne i proste.
Kamila Śnieżek
Kamila Śnieżek
08:39 24 Apr 20
Jestem bardzo zadowolona z wykonanego tłumaczenia CV. Zamówienie otrzymałam we wskazanym terminie pomimo tego, iż wyznaczyłam naprawdę krótki i inne firmy nie były w stanie zaproponować konkurencyjnego terminu. Obsługa klienta i upewnianie się czy klient jest zadowolony z realizacji na bardzo wysokim poziomie. Polecam!
Tłumaczenia ukraiński 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia ukraiński 45

Zacznij od supertłumaczenia.

O Tłumaczeniach

malzenstwo a praca tlumacza, tlumaczenie aktu malzenstwa, przeklad aktu malzenstwaO tłumaczeniach

Małżeństwo a praca tłumacza

6 września 2020

Małżeństwo a praca tłumacza? Tak, do tłumaczenia aktu małżeństwa i innych dokumentów z Urzędu

rodzaje tlumaczen specjalistycznych, tlumaczenia specjalistyczne, rodzaje tlumaczenO tłumaczeniach

Rodzaje tłumaczeń specjalistycznych

15 sierpnia 2020

Interesują Cię tłumaczenia specjalistyczne? Chcesz wiedzieć, co dokładnie kryje się pod terminem przekład specjalistyczny?

historia tlumaczen ustnych, tlumaczenia ustne, historia tlumaczyO tłumaczeniach

Historia tłumaczeń ustnych

14 sierpnia 2020

Zastanawiasz się czy w każdym biurze tłumaczeń znajdziesz tłumacza ustnego? Interesuje Cię historia tłumaczeń

Oceń stronę!
[Ocen: 3 Średnia: 5]