Tłumaczenie ukraiński

Profesjonalnie i po sąsiedzku

Tłumaczenia ukraińskiego – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Wykonujemy zarówno tłumaczenia na język ukraiński, jak i tłumaczenia z języka ukraińskiego. Udzielamy gwarancji jakości na nasze usługi, dzięki czemu masz pewność, że Twoje zlecenie będzie powierzone profesjonalistom. Darmowa wycena tłumaczenia w ciągu 30 minut!

Polska i Ukraina to sąsiedzi od zawsze. Bywaliśmy nawet jednym państwem. Dziś, w świecie otwartych granic i nowych możliwości, to sąsiedztwo nabrało nowoczesnego charakteru. Polskie firmy otwierają oddziały na Ukrainie, młodzi Ukraińcy i Ukrainki przyjeżdżają do polskich miast w poszukiwaniu pracy.

Nasze języki są podobne, ale nie aż tak, by nie był potrzebny tłumacz z ukraińskiego lub na język ukraiński. Gdy chodzi o coś więcej niż wskazanie drogi, potrzebny jest profesjonalista.

Co zyskasz, powierzając nam tłumaczenia z i na ukraiński?

Tłumaczymy dla polskich i ukraińskich klientów dokumenty ważne dla ich firm i planów życiowych. Przekładamy treści, które są częścią większych planów, drogą do celu, sposobem na realizację marzeń. Wspieramy każdego tam, gdzie pojawia się potrzeba tłumaczenia języka ukraińskiego w wykonaniu zawodowca. Zawsze profesjonalnie i z sąsiedzką gościnnością.

Tłumaczymy z ukraińskiego na polski oraz z polskiego na ukraiński:

 • szybko / швидко
 • dokładnie / точно
 • profesjonalnie / професійно

Nasi klienci mogą dzięki temu realizować swoje biznesowe cele, podpisywać umowy, zamykać transakcje, rozwijać firmy na nowych rynkach — szybko, dokładnie i profesjonalnie. Taka współpraca w dwóch językach zaczyna się właśnie od tłumaczenia na język ukraiński lub od tłumaczenia z języka ukraińskiego. Oczywiście kluczem do całego przedsięwzięcia jest wysokiej klasy tłumacz ukraiński. Ekspert, który wszystko rozumie bez słów i pomoże Ci być zrozumianym i zrozumieć drugą stronę.

Co znajduje się w naszej ofercie tłumaczenia ukraińskiego?

Profesjonalne tłumaczenia z ukraińskiego na polski lub z języka polskiego na język ukraiński to coś innego niż potoczne rozmowy, podczas których możesz sobie pomóc rękoma czy angielskim. To ukraińskie dokumenty prawne, umowy biznesowe, wnioski do urzędów, papiery rekrutacyjne i wiele innych.

Tu nie ma miejsca na wodolejstwo, „wydaje mi się”, błędy, przeinaczenia, nadinterpretacje czy pominięcia. Drobny błąd to w najlepszym przypadku lekkie zawstydzenie się przed partnerem biznesowym, klientem, odbiorcą; w gorszym wpadka, która może mieć mniejsze lub większe konsekwencje prawne, finansowe i wizerunkowe.

Supertłumacz to specjalista właśnie od przekładów wyjątkowej wagi. Takich, od których zależy rozwój spółki, zyskanie nowej pracy finalizacja ważnej transakcji albo powodzenie na egzaminie. Tłumacz ukraiński na polski czy polski na ukraiński może Ci oferować, że przekład będzie wysokiej klasy, wolny od jakichkolwiek błędów, usterek i niedociągnięć.

Oferujemy Ci dostęp do wyjątkowej usługi. Sprawdź supertłumaczenia z SUPERTŁUMACZ®.

 • tłumaczenia pisemne(tłumaczenie tekstu ukraińskiego na polski i polskiego na ukraiński)
 • ukraińskie tłumaczenia tekstów technicznych (wiele branż)
 • ukraińskie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.)
 • tłumaczenia tekstów z dziedziny medycyny
 • ukraińskie tłumaczenia umów i tłumaczenia dokumentów
 • profesjonalne tłumaczenia ukraińskiego do pracy (CV, referencje itp.)
 • ukraińskie tłumaczenia zwykłe (z różnych branż, dziedzin i na różne tematy)
 • ukraiński tłumaczenia przysięgłe (wykonuje je zaufany tłumacz przysięgły języka ukraińskiego, np. akty urodzenia, umowy zakupu auta itp.)
 • tłumaczenia w zakresie różnego rodzaju treści związanych z marketingiem i reklamą
 • tłumaczenia ukraińskie w parze języków polski i ukraiński – odpowiada za nie zawodowy tłumacz polsko ukraiński lub tłumacz ukraińsko polski
 • tłumaczenia z ukraińskiego na 42 języki (nie tylko tłumaczenia języka ukraińskiego na język polski, ale także np. tłumaczenia języka ukraińskiego i rosyjskiego)
 • tłumaczenia z 42 języków na ukraiński
 • do tego: atrakcyjne i uczciwe ceny, optymalne i ekspresowe terminy realizacji zleceń, dostęp do wysokiej klasy tłumaczy polsko ukraińskich i specjalistów z wielu branż i dziedzin oraz najlepszy kontakt z klientem na każdym etapie współpracy

Co Ty na to? Bierzemy się za tłumaczenia z języka ukraińskiego na polski lub z języka polskiego na ukraiński? Daj nam znać!

Tłumaczenia ukraińskiego: co wpływa na jego koszt?

Tłumaczenie z ukraińskiego na polski czy z polskiego na ukraiński z nami to kolejny krok w stronę Twojego celu. SUPERTŁUMACZ® bowiem wie, w jaki sposób podejść do przekładu tekstu, dokumentów czy stron internetowych, aby dać Ci nie tylko jakość, ale i ściśle pożądany efekt.

Przekładu tekstów specjalistycznych z dziedziny budownictwa nie da się porównać do przetłumaczenia CV czy tekstu informacyjnego dotyczącego informacji prasowej. Do wykonania tłumaczenia ukraińskiego publikacji o długości stu stron potrzeba innego czasu na realizację zlecenia niż do notki liczącej tysiąc znaków ze spacjami. Praca w trybie przyspieszonym to inna cena niż standardowy czas realizacji, ale dla Państwa większe możliwości. Tłumacz polsko ukraiński ma też różne doświadczenie, adekwatne do zlecenia – to wszystko należy wziąć pod uwagę.

Tłumacz polsko ukraiński czy tłumacz ukraiński polski w naszym biurze tłumaczeń realizuje różne zlecenia – ceny zależą więc naturalnie od tego, czego dokładnie chcesz jako klient. Oferujemy szeroki zakres tłumaczeń ukraińskiego – myśląc o współpracy z naszym biurem tłumaczeń, zadzwoń lub napisz do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Tłumaczenia języka ukraińskiego FAQ

Wszystko zależy od ilości tekstu do przetłumaczenia „z” lub „na” język ukraiński, a także od jego trudności. Standardowo przekładamy 6 stron dziennie, z zaznaczeniem, że strona to 1600 zzs. Najlepiej skontaktuj się z nami i prześlij materiały do tłumaczenia. W ofercie znajdziesz termin, w którym możemy zrealizować przekład.

Istnieje taka możliwość, ale tylko w przypadku dużych tłumaczeń ukraińskiego. Po przesłaniu nam tekstów do wyceny, wybieramy dowolny fragment i wykonujemy dla Ciebie jego przekład.

Mamy jasny i uczciwy system wycen. Kiedy otrzymasz od nas ofertę tłumaczenia ukraińskiego będziesz miał tam podaną cenę netto, a do tego doliczasz VAT w wysokości 23%. Wszystko jest klarowne, bez ukrytych haczyków.

Nasi tłumacze ukraiński to przede wszystkim świetni zawodowcy. Do tego osoby wyspecjalizowane w konkretnych branżach i dziedzinach, co przekłada się na wysoką jakość tłumaczonych przez nich tekstów. Wśród nich są oczywiście native speakerzy. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje materiały trafiły konkretnie do takiego eksperta, prosimy o zaznaczenie tego w kontakcie z nami.

Nie bądź De(U)REŃ: wysokiej jakości tłumaczenia ukraińskiego nie osiągniesz sam

Wiedziałeś, że „dereń” (jest to ozdobny krzew o charakterystycznej owalnej koronie) to słowo należące do zapożyczeń z języka ukraińskiego? Wśród ukrainizmów znaleźć można jeszcze np. hultaj, jarmułka, kniaź, krynica, portki, wiedźma.

Pewne słowa mogą Cię zwieźć na „manowce”, swoją drogą samo słowo „manowce” to też ukrainizm (zdawałeś sobie sprawę?). Ukraiński ma także sporo zapożyczeń z języka polskiego.  Oto kilka przykładów: „cikawyj” od „ciekawy”, „wybytnyj” od „wybitny”, „powit” od „powiat”, „pereszkoda” od „przeszkoda”.

Mówiąc językiem podwórkowym i robiąc aluzję do „derenia” – nie bądź dureń, wysokiej jakości tłumaczenia ukraińskiego (z języka ukraińskiego i na język ukraiński) nie osiągniesz sam. Tłumaczą u nas i dla nas najlepsi – ostra selekcja sprawia, że tłumacze ukraińskiego to naprawdę wysokiej klasy eksperci.

Znają się na języku, mają świetny warsztat tłumacza, a do tego są ekspertami w Twoim temacie. Ich doświadczenie w polskim i ukraińskim jest bezcenne. Czy potrzeba czegoś więcej, aby zrobić, to, co chcesz lub musisz w danej chwili?

Ukraiński – tłumaczenia SUPERTŁUMACZ® to inwestycja, jakiej się nie żałuje.

Na dwoje babka wróżyła: ukraiński czy rosyjski?

Myśląc o interesach, biznesach i sprawach, które ma się lub może się mieć na Ukrainie trzeba wiedzieć, jak najszybciej i najlepiej dotrzeć do lokalnych mieszkańców. Nie tylko o naturalność przekładu i jego najwyższą jakość idzie, ale jeszcze o pewną małą sprawę. Rzecz w tym, że całkiem spory procent mieszkańców tego kraju używa języka rosyjskiego. Jak więc tłumaczyć, aby „trafić”?

Przyjrzyj się sprawie, a jeśli zajdzie potrzeba, będziemy supertłumaczyli i na ukraiński, i na rosyjski. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe w tych dwóch językach. Z nami każdy klient ma pewność, że poradzi sobie w tempie ekspresowym z każdym problemem. To już nie musi Cię gnębić, niepokoić i spędzać sen z powiek.

Dzwonisz lub wysyłasz e-mail (ewentualnie korzystasz z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie). Wysyłasz tekst, który potrzebujesz przetłumaczyć. Zaznaczasz, że ma być to przekład na ukraiński i na rosyjski. Do 30 minut postaramy się przedstawić Ci wycenę, jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje. Proponujemy Ci cenę (choć popatrz na nią jak na inwestycję, a nie na wydatek) i termin realizacji. Gdy dasz nam zielone światło, wybierzemy Ci najbardziej odpowiedniego tłumacza i specjalistę w Twojej branży. Działamy. Profesjonalnie i po ukraińsku!

Czy na pewno potrzebujesz tłumacza? Tak! Właśnie dlatego, że polski i ukraiński są takie podobne.

„Ukraiński i polski są takie podobne, poradzę sobie bez tłumacza” — to jedno z bardziej ryzykownych zdań, jakie można powiedzieć na temat tłumaczeń polsko-ukraińskich.Podobieństwo to nie tylko wygoda, ale i pułapka. Gdy chcesz się porozumiewać na najwyższym poziomie, potrzebujesz języka doskonałej czystości, żywego i autentycznego. Nie możesz ryzykować, że podobieństwo Cię zmyli. Ви не можете ризикувати, що схожість вас обдурить.

Polski i ukraiński należą do grupy języków słowiańskich, ale nie są aż tak zbliżone, jak się często uważa. Polski jest w tej wielkiej grupie bliższy np. czeskiemu, a ukraiński rosyjskiemu. Wiele słów może mieć podobne brzmienie, ale od tysiącleci znaczyć coś innego. Tłumacz ukraiński na polski czy tłumacz polski na ukraiński, który jest zawodowcem to podstawa wszędzie tam, gdzie idzie o poważne i ważne przekłady.

Po ukraińsku mówi 47 milionów osób. Warto się z nimi porozumieć — dla obopólnej korzyści. Oczywiście do tego potrzebujesz odpowiedniego eksperta, bo laik czy native speaker bez podstaw warsztatu i wiedzy zawodowego tłumacza może spowodować więcej szkody niż pożytku. Z dobrymi tłumaczami nie ma takiego ryzyka.

Wykonujemy tłumaczenia z polskiego na ukraiński i z ukraińskiego na polski na miarę Twoich potrzeb. Po ukraińsku, z klasą i oczywiście profesjonalnie! Zapraszamy do współpracy!

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader

Tłumaczenia

Tłumaczenia ukraiński 1

Zacznij od supertłumaczenia.

O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.