Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii?

10 grudnia 2021

Większości z nas trudno obyć się bez samochodów. Dojeżdżamy nimi do pracy i na studia. Wsiadamy w samochód, kiedy chcemy pojechać do sklepu i zrobić zakupy. Wiele i wielu z nas rusza nimi w podróż do innego państwa. Trudno się bez nich obyć. Kupujemy je jednak nie tylko w Polsce, ale i coraz częściej poza granicami ojczyzny. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które podjęły decyzję o sprowadzeniu pojazdu do Polski, pamiętaj o wymaganiach wydziału komunikacji. Jednym z nich jest uwierzytelnienie dowodu rejestracyjnego. Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii? Te informacje Cię zainteresują!

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii?

Sam zakup auta z Holandii jest wydatkiem. Należy doliczyć do tego koszty rejestracyjne w wydziale komunikacji oraz koszty tłumaczenia. To, ile zapłacisz za przekład dokumentów potrzebnych do zarejestrowania pojazdu, zależy między innymi od liczby i rodzaju treści oraz ich objętości. W przypadku holenderskich samochodów mówimy o dowodzie rejestracyjnym (kentekenbewijs), dowodzie własności (umowa kupna-sprzedaży, faktura, rachunek) oraz karcie pojazdu (jeśli taką masz).

Kiedy chcesz poznać koszt usługi tłumaczeń samochodowych, zadzwoń do wybranego przez siebie biura tłumaczeń lub tłumacza-freelancera. Raz: otrzymasz indywidualną wycenę. Dwa: poznasz rzeczywisty koszt przekładu. Trzy: będziesz miał okazję zapytać o inne sprawy, które Cię interesują.

Czytaj również:

Co wpływa na cenę tłumaczeń dokumentów samochodu z Holandii?

Jeżeli masz już za sobą, chociaż niewielki research, na pewno zauważyłeś, że to, że profesjonaliści wycenią dokumenty indywidualnie (najpierw chcą je zobaczyć, potem mówią o cenniku), a ich stawki są dość zbliżone do siebie.

Zasada jest taka: specjaliści nie pracują poniżej pewnych standardów branżowych. Powinieneś uważać na rzekomych fachowców, którzy proponują Ci podejrzanie niskie stawki. Nikt, kto wykonuje profesjonalne usługi, nie pracuje za darmo lub po kosztach.

Należy też pamiętać o tym, że pod tłumaczeniem dokumentów samochodowych mogą kryć się różne treści do przetłumaczenia, które są głównym wyznacznikiem kosztu takiej usługi.

Co wpływa na cenę tłumaczeń dokumentów do rejestracji auta z Holandii?

 • Indywidualne cenniki konkretnego biura tłumaczeń lub tłumacza-freelancera.
 • Rodzaj dokumentu lub dokumentów, które chcesz przetłumaczyć.
 • Liczba dokumentów.
 • Objętość dokumentów.
 • Inne czynniki, na przykład ekspresowy tryb wykonania tłumaczeń.

Ile trwa profesjonalne tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii?

Tłumaczenia niderlandzki dowodu rejestracyjnego czy umowy potwierdzającej, że to Ty jesteś właścicielem pojazdu to przekład, który sam w sobie nie jest czasochłonny. Trzeba jednak pamiętać, że ważna jest tu dokładność, znaczenie ma każda litera i symbol. Standardowy czas realizacji jest krótki, ale nie bierz tego za pewnik.

Weź pod uwagę wszystkie „dodatkowe” czynniki, które mają wpływ na, to kiedy tłumacze wykonają przekład. O czym mowa? Może to być dostępność specjalistów czy chociażby to, że oprócz dokumentów samochodowych zgłaszasz się do biura tłumaczeń z jeszcze innymi treściami. Każdy taki czynnik ma przełożenie na termin realizacji zlecenia.

Warto wiedzieć, że od pewnego czasu agencje tłumaczeniowe oferują usługę, która nazywa się tłumaczeniami samochodowymi w trybie przyspieszonym. Polega ona na tym, że możesz otrzymać potrzebne przekłady dokumentów czy tekstów w o wiele krótszym czasie. Jest to opcja, z której coraz chętniej korzystają klienci.

Dobrze zadzwonić do biura tłumaczeń lub specjalisty, któremu chcesz powierzyć to zadanie i wprost zapytać o to, ile trwa profesjonalne tłumaczenie dokumentów z Holandii (?). Ważne, aby taką informację uzyskać, zanim zlecisz konkretnemu fachowcowi przekład. Może się okazać, że Ci się spieszy, a najszybszy termin wykonania będzie dla Ciebie za długi.

Dlaczego tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii jest potrzebne?

Mówimy tutaj o tłumaczeniu przysięgłym dokumentów samochodowych. W większości przypadków nad przekładem może pracować tylko ktoś, kto ma uprawnienia tłumacza przysięgłego języka niderlandzkiego. Wyklucza więc to przekład własny czy „zatrudnienie” znajomego native speakera.

Należy też mieć na uwadze listę dokumentów wymaganych do rejestracji przez wydział komunikacji – wskazane są tam tłumaczenia dowodu rejestracyjnego i umowy potwierdzającej to, że jesteś właścicielem auta. Może się zdarzyć, że urzędnik poprosi Cię o przekład innych dokumentów – uzna jakiś element któregoś z nich za nieczytelny, inne. Dobrze więc udać się do swojego urzędu i tam zasięgnąć informacji.

Dlaczego tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii jest potrzebne?

 • Przekład dokumentów auta niezbędny jest do złożenia kompletu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu z zagranicy.
 • Dokumenty rejestracyjne może przetłumaczyć tłumacz przysięgły.
 • Wysokiej jakości tłumaczenie samochodowe to sprawne przejście przez proces rejestracji w wydziale komunikacji.

Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii — dlaczego warto powierzyć je profesjonalistom?

Tłumaczenia dokumentów do rejestracji samochodu z Holandii jest niezbędne do tego, abyś mógł złożyć komplet dokumentów rejestracyjnych w wydziale komunikacji. Ze względu na to, że jest to proces urzędowy, formalności muszą być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Do tego dochodzi fakt, że mówimy o tłumaczeniach przysięgłych – dowód rejestracyjny pojazdu sprowadzonego z zagranicy czy inne dokumenty może przetłumaczyć wyłącznie osoba z uprawnieniami tłumacza przysięgłego. To właśnie z tych powodów przekład tych treści powinien trafić w ręce zawodowców.

Profesjonalne tłumaczenie dokumentów samochodu sprowadzonego z Holandii to:

 • najwyższa jakość,
 • dbałość o każdy detal,
 • pewność, że przekład spełnia wszystkie standardy,
 • zgodność z obowiązującymi przepisami,
 • bezproblemowa i sprawna rejestracja pojazdu.

Jakość to brak błędów, które mogą przyczynić się do tego, że zamiast sprawnie załatwić sprawę, urzędnik w wydziale komunikacji odeśle Cię z powrotem do domu. Stąd profesjonalne tłumaczenia samochodowe to nie tylko jedyna droga do tego, aby szybko i skutecznie załatwić sprawy urzędowe.

Podobne artykuły

Szybkie tłumaczenie CVDla początkujących tłumaczy

Szybkie tłumaczenie CV – jak to zrobić?

30 lipca 2022

Profesjonalne curriculum vitae to pierwszy krok w kierunku zdobycia wymarzonej pracy i jeden z

Jak tłumaczyć licencjeDla biur tłumaczeń

Jak tłumaczyć licencje?

29 lipca 2022

Każde tłumaczenie powinno być nieskazitelne i dobre. Jak mówił Nikołaj Gogol „tłumaczenie powinno przypominać

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?Dla początkujących tłumaczy

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?

28 lipca 2022

Dla wielu osób zawód tłumacza to spełnienie marzeń. Nie tylko zawodowych, ale także i

0
Would love your thoughts, please comment.x