Najlepsze kanały na YouTube do nauki języka niemieckiego

13 września 2020

Nelson Mandela uważał „jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca”. Jasne, poważne tłumaczenia z i na niemiecki oddaje się zawodowcom, ale znajomość języka obcego potrzebna jest Ci na studia lub do pracy. Skoro tu jesteś i czytasz ten artykuł na pewno masz chęć popracować nad swoim niemieckim, prawda? Świetnie! Z myślą o Tobie przygotowaliśmy temat najlepsze kanały YouTube do nauki języka niemieckiego. Gotowy na odkrycie nowych możliwości i na naukę? W takim razie zaczynamy!

Nauka niemieckiego na Youtube po polsku

Guten Morgen! Michel de Montaigne powiedział: „nie masz naturalniejszej wiedzy jak żądza poznania”. Dalajlama podkreślał zaś: „kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego”. Chcesz nauczyć się języka niemieckiego? Zależy Ci na tym, aby zdobyć podstawy języka, a może chcesz uczyć się niemieckiego na wyższym poziomie? To świetnie! Tajniki języka obcego można zgłębiać na różne sposoby. Najlepsze jest to, że nie ma tej właściwej czy najlepszej metody. Jak to? Wszystko jest dobre, o ile jest skuteczne i sprawdza się w Twoim przypadku. Liczą się efekty, a do tych każdy dochodzi na własny sposób. Jak lubisz się uczyć? Co Cię pobudza do nauki? Co Cię zniechęca do nauki? Odpowiedz sobie na te i podobne pytania. Po co? Wtedy znajdziesz swoją ścieżkę do poznania niemieckiego.

Kogo Ci polecamy? Wśród kanałów YouTube do nauki niemieckiego zwróć uwagę na Aki Arkadiusz Gerlic. Autor tego yt znajduje się niemal w każdym zestawieniu najlepszych kanałów youtube do nauki języków obcych. Dlaczego? Bo jest dobry w tym, co robi. Czego możesz się od niego nauczyć? Wielu rzeczy. Spraw gramatycznych, ale i poznasz niemieckie idiomy i zwroty. Znajdziesz tu sekcję „Niemiecki dla opiekunek” – coś praktycznego i pomocnego dla każdej osoby, która pracuje w tym zawodzie w Niemczech. Cenne lekcje z wielu tematów. Podoba nam się zamysł filmików. Trwają parę minut. Każde wideo jest krótkie, ale znajdziesz tam bardzo konkretne rzeczy. Wystarczy kilka minut, aby poznać nowe słówko czy zrozumieć gramatykę języka niemieckiego w kontekście jakiejś sprawy.

Nasza inna propozycja to Adam Gołębiewski i Nauka języka angielskiego i niemieckiego. Co prawda filmiki są sprzed kilku lat, ale naszym zdaniem to kopalnia dobrych materiałów dotyczących gramatyki. Pojawiają się tu również nagrania z filmami tematycznymi. W bardzo prostych słowach wyjaśnia trudne zagadnienia. Jego nagrania są pomocne nawet dla najbardziej opornych. Warto zajrzeć. Być może to coś dla Ciebie!

Zainteresować Cię może również:

Trener języka niemieckiego

Henry Adams powiedział:Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ”. Bez dwóch zdań to, kto uczy Cię języka niemieckiego ma znaczenie. Wyobraź sobie, że ktoś nie ma wiedzy lub brak mu doświadczenia w przekazywaniu wiedzy. Od takiego człowieka nie dość, że niczego się nie nauczysz, to możesz nabyć złe nawyki lub się zniechęcić. Nasuwa się tu pytanie. Pod czyim okiem uczyć się języka niemieckiego? Kto najlepiej wytłumaczy zagadnienia gramatyczne, a kto nauczy dobrej wymowy czy słownictwa?

Przeglądając najlepsze kanały na YouTube do nauki języka obcego pamiętaj o pewnej prostej zasadzie. Na czym ona polega? Wybierz człowieka, który będzie Ci odpowiadał. Zwróć uwagę na to, że kanały do nauki niemieckiego prowadzą różne osoby. Zapytaj sam siebie, czego oczekujesz od danego youtubera i jego kanału. Chcesz uczyć się na wesoło? A może wolisz coś na poważnie? Liczysz na coś niesztampowego czy stawiasz na poważne nagrania? Prowadzący YouTube’a i jego styl nagrań może Cię zniechęcić lub zachęcić do nauki. Zakładamy, że wolisz to drugie. Czasem może Ci się nie spodobać czyjaś estetyka. Lepiej więc już na starcie uświadomić sobie, czego nie lubisz, a co jest mile widziane.

Kanały językowe na Youtube, które musisz znać.

Zapamiętywanie słów w języku niemieckim jest dla Ciebie problematyczne? Chcesz poprawić rozumienie ze słuchu? Szukasz połączenia rozrywki i nauki? Prowadzący kanały na YouTube mają różne pomysły, abyś się nimi zainteresował. Ktoś uchyla rąbka ze swojego życia prywatnego, a ktoś inny śpiewa piosenki po niemiecku. Każdy sposób jest dobry, o ile zainteresuje użytkowników yt takich, jak Ty. A warto korzystać z wiedzy udostępnianej na YouTube, bo jest darmowa i uczy pokazuje różne spojrzenia na naukę.

Flora Lewis zauważyła kiedyś, że „Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach„. Edmund De Waal był zdania, że „znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”. Frank Smith podkreślał, iż „znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze”. Odwiedź niemiecki.co, wejdź na stronę Deutschlike, przejrzyj materiały Natalii Kamysz. Poucz się z Jen (swoją drogą świetne lekcje, ale nie po polsku!). Baw się niemieckim. Youtuberzy Ci w tym pomogą!

Podobne artykuły

Jak nauczyć się chińskiegoNauka języków obcych

Jak nauczyć się chińskiego?

29 lipca 2022

Dziś znajomość języków obcych to podstawa. Wielu z nas potrafi posługiwać się angielskim, niemieckim

Język międzysłowiański przykładyNauka języków obcych

Język międzysłowiański przykłady

28 lipca 2022

Zastanawialiście się kiedyś, czy jest jakiś uniwersalny język, którym możemy się porozumiewać? Okazuje się,

Jaki poziom angielskiego do korporacji? 1 Nauka języków obcych

Jaki poziom angielskiego do korporacji?

27 lipca 2022

Znajomość języków obcych to dziś absolutna konieczność, gdy staramy się o pracę w korporacji

0
Would love your thoughts, please comment.x