Najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego

25 grudnia 2020

Język niemiecki okazał się trudniejszy niż sądziłeś? Boisz się, że nie poradzisz sobie z nauką? Najwięcej trudności przysparza Ci gramatyka? Warto przywołać tu słowa Aleksandra Dumasa: „nigdy nie trać nadziei, nawet kiedy wydaje Ci się, że gorzej być nie może – nadzieja to początek wszystkiego”. Z kolei Otis R. Martin mawiał: „z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości”. Jaki wniosek płynie z tych słów? Skoro zależy Ci na tym, aby nauczyć się języka niemieckiego, nie poddawaj się. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Zanim poczujesz swobodę w mówieniu i pisaniu w tym języku obcym, musisz spędzić wiele godzin, dni i miesięcy na nauce i praktyce. Nagrodą za przejście tej drogi jest biegłe posługiwanie się językiem naszych zachodnich sąsiadów. Tymczasem skupmy się na najlepszych książkach do nauki gramatyki języka niemieckiego.

Szukasz profesjonalnych tłumaczeń języka niemieckiego? Napisz do nas!

Najlepsze książki do nauki języka niemieckiego

Federico Fellini mawiał, że „inny język jest inną wizją życia”. Flora Lewis zauważyła coś bardzo mądrego: „nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach”. Skoro czytasz te słowa, to naprawdę zależy Ci na poznaniu języka niemieckiego. A na czym polega zgłębienie tego języka obcego? Zacznij od poznania pierwszego słówka. Później dawkuj sobie słownictwo – powoli, w niewielkich ilościach, ale regularnie. Pamiętaj, że jeżeli zbyt szybko wskoczysz na zbyt intensywny tryb nauki, możesz się zniechęcić. Dobrze też poznawać różne słowa poprzez opracowywanie zagadnień – w jednym tygodniu zaglądasz do słownika lub repetytorium i uczysz się wszystkiego, co związane z domem, a w drugim tygodniu poznajesz terminy związane z komunikacją. Dobrze kupić sobie podręcznik do nauki gramatyki języka niemieckiego. Dlaczego? Ucząc się deutsch pamiętaj, że wysoki poziom gramatyczny nie weźmie się z powietrza. Pracuj też nad wymową.

W osiągnięciu satysfakcjonującego Cię poziomu językowego pomogą Ci dobre książki do nauki języka niemieckiego. Oto kilka propozycji!

 • Niemiecki 365 na każdy dzień„, Zuzanna Szkandera.
 • Niemiecki. Kein problem! Kompleksowy kurs do samodzielnej nauki. Poziom podstawowyA1-A2, średni B1-B2 i zaawansowany C1″, Waldemar Trambacz.
 • „Czas na niemiecki. Plener językowy”, Magdalena Piotrowska.
 • „Wielki zestaw do nauki języka niemieckiego. Wielka gramatyka + Wielki zbiór ćwiczeń”.
 • „Niemiecki w cztery tygodnie. Kurs podstawowy z nagraniami dialogów”.
 • Praktyczny kurs języka niemieckiego +CD„, Beata Pawlikowska.
 • „Niemiecki nie gryzie”, książka + CD audio.
 • „Niemiecki od rana do wieczora. Ćwicz niemiecki dzień po dniu z rodziną Kramerów”, Agnieszka Drummer.
 • „Edgard Niemiecki w 15 minut każdego dnia. Dla początkujących”, Eliza Chabros.

Polecane dla Ciebie:

Najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego

Thomas Stearns Eliot powiedział: „by poznać to, czego nie znasz, musisz iść drogą niewiedzy. Aby posiąść to, czego nie posiadasz, musisz iść drogą wyrzeczeń. Aby być tym, kim jeszcze się nie stałeś, musisz iść drogą, na której Cię nie ma”. Chcesz nauczyć się niemieckiego? Więc pora wyruszyć w podróż, o której już od dawna myślałeś. Wśród najlepszych książek do samodzielnej nauki znajdziesz również i te, które świetnie nadają się do poznawania niemieckiej gramatyki. Pamiętaj, aby przed zakupem jakiegokolwiek tytułu przejrzeć zagadnienia gramatyczne i wybrać odpowiednią do Twojego etapu nauki. Nie wszystko jest dla każdego.

Książki do nauki niemieckiego, które pomogą Ci zrozumieć i przyswoić niemiecką gramatykę. Oto kilka propozycji od nas dla Ciebie.

 • Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego dla początkujących„, Stanisław Bęza.
 • Wielka gramatyka języka niemieckiego„, Eliza Chabros, Jarosław Grzywacz.
 • Gramatyka języka niemieckiego z ćwiczeniami„, Magdalena Daroch, Krzysztof Tkaczyk.
 • Gramatyka na bardzo dobry„, Krzysztof Gierymski.
 • Grammatik aktiv B2-C1 – Üben, Hören, Sprechen: Übungsgrammatik mit Audio-Download”.

Jak wybrać najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego?

Wybierasz sam podręczniki do nauki języków obcych w sytuacji, kiedy uczysz się na własną rękę. Szczególnie na początku nauki możesz mieć problem z wyborem słowniczków i słowników, fiszek, poradników do nauki niemieckiego na poziomie podstawowym czy jakiegoś kompendium. Jak wybrać najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego? Oczywiście są pozycje szanowane przez wielu specjalistów i osoby, które nauczyły mówić się biegle w języku naszych zachodnich sąsiadów. Radzimy Ci jednak dokładnie zapoznać się z ofertą dostępną na rynku i samodzielnie podjąć najbardziej odpowiednią dla Ciebie decyzję.

Wskazówki, które pomogą wybrać Ci dobrą książkę do nauki gramatyki niemieckiego.

 • Przejrzyj wszystkie dostępne tytułu danego języka, tu niemieckiego. Najlepiej udaj się do księgarni językowej lub ogólnej z dobrze zaopatrzonym działem do nauki języków obcych. Radzimy Ci poobcować z książkami. Przejrzyj je. Zobacz czy odpowiada Ci sama ich estetyka, wygląd, schemat działów, inne.
 • Weź pod uwagę Twój poziom językowy. Dla osoby początkujących nietrafiony będzie zakup książki przeznaczonej dla zaawansowanych.
 • Wybierz metodę nauki języków obcych. Są różne strategie uczenia się.
 • Jeżeli zależy Ci na poprawieniu rozumienia ze słuchu, szukaj książek do niemieckiego z dołączonymi płytami CD.
 • Poczytaj opinie innych osób na temat książek do nauki gramatyki niemieckiego.
 • Jeżeli chcesz popracować nad konkretnym zagadnieniem gramatycznym, szukaj podręczników, poradników i książek kładących nacisk właśnie na ten element.
 • Zapytaj swojego nauczyciela niemieckiego o pomoc przy wyborze książek, oczywiście jeśli takowego masz. Jako pedagog na pewno wskaże Ci właściwy kierunek.

Język niemiecki – opinie

Czy opłaca się uczyć języka niemieckiego? To język, z którym poradzi sobie każda osoba? Bernard M. Baruch stwierdził kiedyś, że „sztuka życia polega mniej na eliminowaniu naszych problemów, a bardziej na rozwijaniu się dzięki nim”. Richard Paul Evans napisał kiedyś: „zwykle, zanim życie wręczy nam swoje najwspanialsze prezenty, owija je starannie w największe przeciwności losu”. Z kolei Miguel de Molinos powiedział: „z kamieni rzucanych Ci po drodze pod nogi, zbuduj schody, które poprowadzą Cię jeszcze wyżej”. Niech te słowa będą dla Ciebie drogowskazem mówiącym, że zmierzasz we właściwym kierunku. A bardzo konkretnie odpowiadając na postawione pytania – tak, opłaca się. Nauka języka niemieckiego to inwestycja. Nie ważne czy masz piętnaście, dwadzieścia czy trzydzieści lat – w każdym wieku znajomość języka obcego to rozwój i dodatkowy atut.

Podobne artykuły

Jak nauczyć się chińskiegoNauka języków obcych

Jak nauczyć się chińskiego?

29 lipca 2022

Dziś znajomość języków obcych to podstawa. Wielu z nas potrafi posługiwać się angielskim, niemieckim

Język międzysłowiański przykładyNauka języków obcych

Język międzysłowiański przykłady

28 lipca 2022

Zastanawialiście się kiedyś, czy jest jakiś uniwersalny język, którym możemy się porozumiewać? Okazuje się,

Jaki poziom angielskiego do korporacji? 1 Nauka języków obcych

Jaki poziom angielskiego do korporacji?

27 lipca 2022

Znajomość języków obcych to dziś absolutna konieczność, gdy staramy się o pracę w korporacji

0
Would love your thoughts, please comment.x