Tłumacz angielskiego nie ma problemu ze zwrotami potocznymi. Na tym polega profesjonalizm – znasz nie tylko formalny, ale i nieformalny język. Ten drugi przydaje się też każdej osobie, która myśli o tym, aby uczyć się, studiować, pracować czy podróżować po krajach anglojęzycznych. Warto wiedzieć, co oznaczają takie przydatne zwroty jak na przykład „crap”, „come off it” czy „here’s to you”. Nie da się toczyć normalnej rozmowy bez potocznego angielskiego. Kiedy siedzisz w pubie, znajomi zapraszają Cię do swojego domu, jesteś w towarzystwie koleżanek i kolegów na uczelni – nie będziesz zwracał się do nikogo słowami Williama Szekspira czy mówił językiem wyjętym z podręczników poprawnej angielszczyzny. W prywatnych sytuacjach ludzie posługują się słownictwem bardziej swobodnym, mówią językiem emocjonalnym, pojawia się slang. Chcesz, aby Twój English miał w sobie więcej życia? W takim razie najwyższy już czas poznać potoczne zwroty po angielsku!
Flora Lewis powiedziała kiedyś „nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach”. Haruki Murakami zaś jest zdania, że „nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem”. Każdy, kto nauczył się języka obcego i dziś biegle się nim posługuje wie, że korzyści z tego jest wiele. Wcale nie chodzi o fakt, że angielski, język niemiecki czy chociażby chiński to profity na rynku pracy. Zgłębianie słownictwa i tajników innego języka to frajda. Można sprawdzić samego siebie – swoje możliwości językowe. Może nagle się okaże, że jesteś osobą uzdolnioną językowo. Do tego znajomość podstawowych zwrotów i wyrażeń na przykład w języku angielskim pozwoli czuć Ci się bardziej komfortowo chociażby na lotniskach. Naukowcy twierdzą też, że nauka języków to wiele korzyści dla naszego mózgu. Mówi się także o tym, że poprawia koncentrację, otwiera na inność i pomaga nam być bardziej wrażliwym na drugiego człowieka.
Chcesz mówić jak native speaker angielskiego? Zależy Ci na tym, aby odnajdywać się w formalnych i nieformalnych sytuacjach językowych? W takim razie warto nauczyć się słów i zwrotów używanych w mowie potocznej. Znając je, poczujesz się swobodniej podczas rozmowy w kawiarni, na przyjęciu urodzinowym, zwiedzając Londyn czy udając się do biura w angielskiej firmie.
Potoczne zwroty po angielsku, które warto znać!
Artykuły dla Ciebie:
Znasz to przysłowie czeskie, które mówi: „iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz. Jeśli znasz tylko jeden, żyjesz tylko raz”? Bez wątpienia nauka języka angielskiego i innych języków obcych to cała długa lista plusów i pozytywów. A dlaczego warto uczyć się całych wyrażeń w języku angielskim? Zwróć uwagę, że często jest tak, że nowe zwroty, których się uczyć wchodzą Ci do głowy dość opornie. Trudnością jest to, że kiedy po jakimś czasie wracasz do nich trudno Ci je połączyć z czymś konkretnym. Stąd zapamiętywanie całych zwrotów czy wyrażeń pomoże Ci niemal natychmiast choć trochę zrozumieć ogólny sens wypowiedzi Brytyjczyka, który próbował coś Ci przekazać.
Frank Smith powiedział: „„znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze”. Te słowa niech będę dla Ciebie jeszcze większą motywacją w nauce języka angielskiego. A jak zacząć mówić płynnie w języku Szekspira? Przede wszystkim trzeba zacząć mówić. Odważ się! To pierwszy i najważniejszy krok. Pomyśl sobie tak. Native speaker na pewno będzie zadowolony, że mówisz w jego języku ojczystym. Do tego miło mu będzie, że potrafisz się z nim porozumieć. Nikt kulturalny nie będzie Cię ganił za to, że nie masz jeszcze idealnego brytyjskiego akcentu, nie znasz wszystkich potocznych wyrażeń czy nie opanowałeś do perfekcji angielskiego slangu. Zwykle osoba, z którą będziesz rozmawiał chętnie Ci wyjaśni i podpowie, co powinieneś powiedzieć w danej sytuacji. A może trafisz na człowieka, który w ogóle wróci do domu i stworzy dla Ciebie listę przydatnych zwrotów po angielsku!
Oto kilka wskazówek, jak zacząć mówić płynnie po angielsku.
Dziś znajomość języków obcych to podstawa. Wielu z nas potrafi posługiwać się angielskim, niemieckim
Zastanawialiście się kiedyś, czy jest jakiś uniwersalny język, którym możemy się porozumiewać? Okazuje się,
Znajomość języków obcych to dziś absolutna konieczność. Tym bardziej, gdy staramy o pracę w
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku od 7:00 do 19:00
Copyright © 2008-2022 Supertłumacz.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny (zapamiętywanie ustawień i preferencji odwiedzających portal, zbieranie anonimowych danych w celach reklamowych i statystycznych) ta strona stosuje pliki cookies.