Dlaczego warto poszerzać umiejętności tłumacza

5 lutego 2012

Wykonywanie większości zawodów, zwłaszcza tych przyszłościowych, wymaga systematycznego poszerzania swoich umiejętności. Bycie lekarzem, prawnikiem, nauczycielem, bankierem to ciągła nauka, rozumiana jako: szkolenia, konferencje, śledzenie nowości wydawniczych.

Bycie tłumaczem wymaga poświęceń, przede wszystkim związanych z doskonaleniem zawodowym. Branża lingwistyczna daje tłumaczom szereg możliwości. Szkolenia można nieformalnie podzielić na te, które dotyczą konkretnego języka oraz na szkolenia ogólne. Kurs szczegółowy, adresowany jest do tłumaczy jednego języka. Translatorom języków egzotycznych o wiele trudniej jest wyszukać skuteczny i pożyteczny kurs, szkolenie czy konferencję naukową. Na rynku jest o wiele więcej szkoleń ogólnych, adresowanych do każdego, kto zajmuje się sztuką translatorską.

Powodów, dla których warto poszerzać swoje umiejętności zawodowe jest bardzo dużo. Przede wszystkim, im więcej będziemy wiedzieć, tym lepiej będziemy organizować swoją pracę, a co za tym idzie, tym więcej pieniędzy będziemy mogli zarobić.

Ekonomizacja pracy

Wiedza przyspiesza proces tłumaczenia, zwłaszcza jeżeli dotyczy nowego słownictwa. Im większy jest zasób słów, którymi biegle operujemy, tym szybciej wykonujemy tłumaczenie, ponieważ nie tracimy czasu na dodatkowe wyszukiwanie znaczenia wyrazu.

Logistyka tłumaczeń

Jedną z podstawowych zasad logistyki jest minimalizacja kosztów przy maksymalizacji efektów. Poszerzanie umiejętności zawodowych pozwala śledzić wymagania rynku. To także podążanie za nowościami, zwłaszcza w dziedzinie narzędzi pracy tłumacza.

Czytaj również:

Najwyższa jakość

Nie ma tłumaczy doskonałych, są tylko tłumacze z mniejszą lub większą zasobnością słownictwa. Dobry translator uczy się przez całe życie, nie tylko stosując skomplikowane techniki przyswajania dużej ilości słów, ale także obserwując rzeczywistość i słownictwo ludzi, z którymi ma do czynienia. Buduje jakość tłumaczenia, która poparta jest jego wiedzą.

Im więcej wiesz tym więcej zarabiasz?

Oczywiście! Im więcej wiesz, tym więcej klientów ufa Twoim umiejętnościom, poszerzasz grono osób, które Ci ufają, zwiększasz swoje zarobki. Dlatego opłaca się stale inwestować w siebie i swoje umiejętności. Im więcej osób jest zadowolonych, tym lepiej dla Ciebie. Zawsze możesz liczyć na polecenie innym twoich usług przez usatysfakcjonowanego zleceniodawcę.

Wiedza jest najlepszą inwestycją. Warto wybierać taki tor poszerzania umiejętności zawodowych, który rzeczywiście uzupełni naszą wiedzę i nie będzie dla nas tylko dodatkowym dokumentem, dołączanym do CV.

Podobne artykuły

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x