Tłumaczenie albański

Wykorzystaj moc i siłę Gjuha shqipe

Tłumaczenia albańskiego – profesjonalne biuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy oferować tłumaczenia z języka albańskiego i na język albański udzielając gwarancje jakości!

Gjuha shqipe brzmi tajemniczo. Pod tymi słowami kryje się albański, jeden z języków pachnących już Orientem Bałkanów.

Ma 6,2 mln użytkowników. Posługują się nim ludzie z Albanii, Kosowa, Macedonii Północnej, a także Arboresze we Włoszech i Arwanici w Grecji.

Wśród tych osób są potencjalni klienci, odbiorcy i czytelnicy, a także partnerzy biznesowi i pracodawcy. Sprawa jest prosta! Od tych możliwości dzieli Cię tłumaczenie z albańskiego. Musi być super! Podejmuj Superdecyzję i przekaż przekład „z” lub „na” albański w ręce Supertłumacza.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszego biura tłumaczeń „z” i „na” język albański?

Przygotowując tłumaczenie języka albańskiego, nie chcesz ryzykować, że nikt nie zrozumie, o co Ci chodzi. Eksperymenty dobre są w sztuce, potrzebne są także w nauce, ale nie w biznesie.

W przeciwieństwie do serbskiego albański dla większości osób z naszego kraju jest kompletnie niezrozumiały: brzmi dziwnie i obco. „Përshëndetje” to „cześć”, a „Mirëmëngjes” to „dzień dobry”. Fakt, raczej trudno doszukać się w tym skojarzeń z naszym ojczystym polskim. Dlatego potrzebny Ci jest sprawdzony tłumacz z albańskiego na polski.

Przekładając „z” lub „na” albański trzeba precyzyjnie uwzględnić region, w którym ma być wykorzystane tłumaczenie. Zauważmy, że albański ma 2 dialekty, które geograficznie przecina 41 równoleżnik i rzeka o nazwie Shkumbina.

 • Jeden z nich to gegë (gegijski) – używany na północny Albanii, a także w Kosowie i Macedonii Północnej.
 • Drugi z nich to toskë (toskijski) – posługują się nim ludzie na południu Albanii, a także we Włoszech i Grecji.

Możesz mieć tego świadomość, ale nie musisz. Ważne, że zdajesz sobie sprawę, że ogromne znaczenie ma wybór dobrego tłumacza albańskiego. Od Supertłumaczeń są odpowiedni specjaliści, którzy wiedzą wszystko, to, co potrzeba, a nawet więcej.

Dlaczego właśnie my?

 • Specjalizujemy się w albańskim języku – nasi tłumacze mają wysokie kompetencje językowe, dzięki czemu każde słowo jest przetłumaczone dokładnie i starannie oraz odpowiednio do konkretnej sytuacji (zawsze zwracamy uwagę na kontekst) i rodzaju treści.
 • Nasi tłumacze przetłumaczą Twoje teksty z albańskiego na 42 języki świata i z 42 języków świata na albański.
 • Mamy sieć tłumaczy-ekspertów – każdy fachowiec to człowiek, który przeszedł przez sito kwalifikacji, co daje gwarancję współpracy z wykwalifikowanym specjalistą z określonej branży czy dziedziny.
 • Nie tylko tłumaczymy Twoje teksty, ale tłumaczymy to, co chcesz przekazać odbiorcy docelowemu. W ten sposób masz pewność, że zostaniesz właściwie zrozumiany i odebrany tak, jak Ci na tym zależy.
 • Efektywnie pomagamy dotrzeć do odbiorcy docelowego – może być nim klient biura podróży, czytelnik powieści z gatunku kryminał czy grupa osób, które szukają informacji na temat nowych technologii. Przekładamy nie tylko słowa z języka źródłowego na język docelowy, ale pomagamy Ci nawiązać komunikację, zainteresować i zbudować więź z osobą /osobami, do których chcesz dotrzeć.

Podejmij Superdecyzję.

Tłumacz języka albańskiego na polski – specyfikacja korzyści: Co zyskasz, powierzając nam tłumaczenia języka albańskiego?

Jest takie albańskie przysłowie, które mówi: „Kush rri nën pemë, ha edhe kokrrat” /„Kto stoi pod drzewem, je jego owoce”.

Przytaczamy je, ponieważ jeśli masz zamiar się rozwijać, zdobyć nowych klientów, odbiorców czy czytelników, dostać wymarzoną pracę w Albanii czy uścisnąć dłoń swojemu nowemu partnerowi biznesowemu, potrzebujesz dobrego tłumaczenia tekstów na język albański niezbędnych do osiągnięcia wyznaczonego przez Ciebie celu.

Superzasada brzmi: jeśli tłumaczenie jest superważne, wyślij je do Supertłumacza. Proste!

Oto co zyskasz, powierzając nam tłumaczenia języka albańskiego – korzyści i gwarancje dla Ciebie!

 • Jeśli tłumaczymy kontrakt, to po to, byś go dostał.
 • Jeśli tłumaczymy CV, to po to, byś dostał zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną (a to już krok od zdobycia wymarzonej pracy!).
 • Jeśli tłumaczymy książkę, to po to, by ta miała dobry odbiór przez czytelników.
 • Jeśli tłumaczymy content na stronę internetową, to po to, byś zwiększył swoje zasięgi i miał jak największą liczbę klientów /odbiorców /czytelników.

Tak to widzimy. To jest nasza SuperMisja. Za naszymi słowami stoją ludzie, a tak naprawdę eksperci – korzyścią samą w sobie jest już współpraca z kimś, kto Cię rozumie i wie, czego potrzebujesz, a także ma „narzędzia”, aby dać Ci to, co chcesz. Zawodowy tłumacz albański pomaga znaleźć się tam, gdzie chcesz.

Ile kosztują tłumaczenia z i na język albański i od czego zależy ich cena?

Albański język jest Ci potrzebny, to bezdyskusyjne. Prowadzisz interesy, chcesz, aby Twoja strona www była dostępna dla Albańczyków; jesteś w podróży. Samodzielnie nie poradzisz sobie z tłumaczeniem, zresztą masz świadomość, że trzeba zrobić to porządnie i profesjonalnie.

Jakie są ceny tłumaczeń z i na język albański?

W nowoczesnym biurze tłumaczeń takie jak nasze, nie ma uniwersalnych stawek. Zauważ, że przekłady pisemne to zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i tłumaczenia przysięgłe. Są tu treści specjalistyczne, które wymagają udziału kogoś, kto jest i tłumaczem, i specjalistą w jednej osobie.

Nasz tłumacz albański na polski i polski na albański to fachowiec, który pomaga Ci z dokumentacją medyczną, umową handlową, aktem urodzenia czy contentem na stronę internetową. To różne rodzaje przekładów, które wymagają indywidualnej wyceny.

Jak poznać cennik?

Prześlij do nas swoje teksty do przetłumaczenia – opisz zlecenie i podaj swoje wymagania. Nasz konsultant przyjrzy się wszystkim dokumentom i do trzydziestu minut prześle wycenę za usługi, które są Ci teraz potrzebne. Na tym etapie będziesz mógł też poznać najszybszy możliwy termin realizacji zlecenia.

Jakiego rodzaje tłumaczenia „z” i „na” język albański znajdziesz w naszej ofercie, czyli w czym pomoże ci Supertłumacz?

Skuteczność to najwyższa jakość. Ta jest składową dokładności, rzetelności, perfekcyjności. Profesjonalizm nie bierze się z powietrza. To ciężka praca, pasja i profesjonalizm supertłumaczy.

To nie słownik tłumaczy na język albański tylko człowiek, z wyobraźnią, pasją i superpodejściem do każdego zlecenia. Z naszymi tłumaczami przetłumaczysz różne treści i dokumenty – oferta obejmuje wiele branż, dziedzin i tematów.

Najczęściej tłumaczymy:

 • akty,
 • pełnomocnictwa,
 • umowy,
 • faktury,
 • teksty marketingowe.

Obsługujemy wszystkie branże, w tym takie sektory jak:

 • przemysł,
 • tłumaczenia medyczne języka albańskiego,
 • tłumaczenia prawnicze z albańskiego i na albański,
 • literatura,
 • strony www,
 • tłumaczenia techniczne albański,
 • wykonujemy tłumaczenia albańskiego z i na 42 języki świata,
 • możemy zaproponować Ci również usługę tłumaczeń w trybie ekspresowym.

Zamów doskonałe tłumaczenie „na” lub „z” albańskiego: tylko takiego potrzebujesz

Twoi klienci ocenią Cię po tłumaczeniu z języka albańskiego i na język albański. Dlatego ma ono być perfekcyjne, dokładne, solidne i zarazem mieć coś z uroku Riwiery Albańskiej czy być tak wspaniałe, idealne i piękne jak Jezioro Szkoderskie leżące na granicy Albanii i Czarnogóry (od strony Albanii bramą do tego największego jeziora na Bałkanach jest miejscowość o nazwie Szkodra).

Gdy prezentujesz np. swoje produkty na stronie w języku albańskim, to odbiorcy przeczytają nie tylko Twoje słowa, ale i słowa tłumacza.

Nie „szkodruj”.

Słaby tłumacz to słabe efekty. Na nic Ci się nie zda jego „Më fal” („przepraszam”).

Supertłumacz to naturalnie tłumaczenie, które spełnia Twoje oczekiwania, a nawet jest czymś o wiele większym.

Tłumaczenie na albański musi więc być wykonane po mistrzowsku. Oddawać sens, a nie tylko przekładać słowa. Dobre tłumaczenie to więcej niż zamiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu, jak i jego intencje.

W każdym tłumaczeniu staramy się, aby klienci dostali od nas 100% siły oryginalnego tekstu. W pewnym sensie przenosimy na Bałkany, do Albanii, gdzie napojem narodowym jest rakija, a kiwanie głową oznacza „nie”. Do państwa, gdzie za czasów Enwera Hodży było tylko dziewiętnaście samochodów.

Tu zaczyna się rola Supertłumacza.

To właśnie od tego człowieka zależą Twoje superwyniki. W pewnym sensie to Twój agent na rynek albański, który ma Cię wesprzeć w dotarciu do celu, osiągnięciu najwyższej skuteczności i odniesieniu sukcesu.

Tłumaczenie wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Każde słowo może działać na Twoją korzyść. Nawet jeśli przekładasz je na albański, który wygląda i brzmi inaczej od polskiego. Profesjonalny tłumacz polsko albański to ktoś, kto o tym wie!

Właśnie na tym polega cała sztuka i mistrzostwo, aby oddać moc ogólnego wrażenia oryginalnego tekstu i zarazem zachować smaczki i charakterystykę niuansów.

Słabi tłumacze tego nie potrafią. Dla supertłumaczy to już coś oczywistego.

Szukasz doskonałego tłumaczenia „z” lub „na” albański – współpracuj z Supertłumaczem po to, aby na pytanie „Si jeni?” („jak się masz?”) odpowiedzieć wszystkim – świetnie!

Tłumaczenia języka albańskiego FAQ - najczęściej zadawane pytania

Tłumaczenia na albański wykonuje zawsze zawodowy tłumacz, specjalista w konkretnej branży, dziedzinie lub temacie.

Wszystkie przygotowywane przez nas tłumaczenia medyczne z i na albański zawsze wykonują tłumacze wyspecjalizowani w dziedzinie medycyny.

Posiadamy doświadczenie w tłumaczeniach zwykłych, przysięgłych i specjalistycznych języka albańskiego. Mieliśmy okazję tworzyć przekłady dla wielu branż i dziedzin, na różne tematy i dla różnych klientów.

Standardem jest tłumaczenie 6 stron po 1600 znaków ze spacjami na jeden dzień roboczy. Jeśli Twój projekt jest długoterminowy lub ilość dokumentów większa, termin realizacji ustalamy indywidualnie.

Przykłady słów i zwrotów, które wyprowadzić mogą Cię na manowce – ciekawostki języka albańskiego

 • „Po” nie ma nic wspólnego z polskim słowem „po”, a oznacza „tak”.
 • „Jo” to żadna tam odezwa rapera czy członka jakiejś subkultury, a nasze „nie”.
 • „Te lutem” nie ma związku z polską nazwą miesiąca (luty), przetłumaczymy to jako „proszę” (używane w odpowiedzi na „dziękuję”).

Jak wybrnąć z tych językowych pułapek? Ty nic nie musisz! Masz szczęście, ponieważ od superzadań jest supertłumacz.

Tłumaczymy z języka albańskiego na język polski co do przecinka, termin co do godziny. Każdemu słowu, zdaniu i akapitowi przyglądamy się uważnie niczym śledczy, który odtwarza niuanse, znaczenie i skojarzenia.

Oczywiście możesz uczyć się albańskiego, po to, aby podjąć próbę samodzielnego porozumienia się ze swoim partnerem biznesowym, z którym przy kieliszku z rakiją przypieczętujesz duży kontrakt. To punkt dla Ciebie za bycie jak najbliższej spraw, które są dla Ciebie ważne.

Perfekcyjność przekładu zaczyna się i kończy na wyborze odpowiedniego tłumacza – w końcu ważne sprawy powierza się najlepszym specjalistom i poważnym ludziom.

U nas każdy tłumacz cechuje się dokładnością, a także tym, że jest superspecjalistą. To nie słownik tłumaczy „z” i „na” albański tylko człowiek – z wyobraźnią, pasją i superpodejściem do każdego zlecenia.

Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Tłumaczenia albański 2

Tłumaczenia

Tłumaczenia albański 3

Zacznij od Supertłumaczenia!

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na