Tłumaczenie bośniacki

Bosanski jezik i 3,5-mln zasięg

Tłumaczenia bośniackie – biuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka bośniackiego i na język bośniacki. Mamy wieloletnie doświadczenie i tysiące zrealizowanych zleceń. Potrzebujesz tłumaczenia? Zapytaj o wycenę, a odpowiedź otrzymasz w ciągu 30 minut!

Bośniacki pochodzi z grupy zachodniej języków południowosłowiańskich. Posługują się nim głównie Boszniacy w Bośni i Hercegowinie, a także w Serbii (Sandżak i Kosowo). Do tego dopuszczony jest do użytku urzędowego w Czarnogórze.

Łącznie ma od 2,3 do 3,5 mln użytkowników. Chcesz wykorzystać ten zasięg? Działaj! A do przeprowadzenia Cię przez jego meandry, poproś zaufanego tłumacza bośniackiego. Najlepiej supertłumacza.

Dlaczego warto skorzystać z oferty naszych tłumaczeń z i na język bośniacki?

Wykonujemy tłumaczenia bośniackie, które „działają”!

Bośniacy to ogólna nazwa społeczności zamieszkującej piękną Bośnię i Hercegowinę lub społeczność pochodząca z tego kraju uznająca go za swoją ojczyznę. Jest to także niezależne określenie narodu.

Boszniacy to z kolei największa z trzech grup etnicznych w państwie. Posługują się językiem bośniackim, część z nich deklaruje przynależność do islamu. Uznają Bośnię i Hercegowinę za swoją ojczyznę.

Dużo tego do zapamiętania…?

Właśnie dlatego warto skorzystać z naszych tłumaczeń z i na język bośniacki!  

W kręgu języka bośniackiego, w Bośni i Hercegowinie, jak zresztą na całym Bałkanach, łatwo o nietakt. Nie sądzimy, abyś chciał zaliczyć jakąś wpadkę. Na szczęście masz możliwość nawiązać współpracę ze specjalistą od  tłumaczeń z bośniackiego i tamtejszej kultury.

Superludzie od supertłumaczeń nie tylko pomogą Ci sprawnie przejść przez proces tłumaczeń, ale i uzyskać maksymalne efekty, w tym to, co chcesz osiągnąć. Przeprowadzą Cię przez kręte, trudnodostępne i wyboiste drogi związane z zawiłą historią i kulturą Bośni i Hercegowiny. Brzmi super, prawda?

Tłumacz bośniacko-polski, polsko-bośniacki lub specjalista pracujący w innej parze językowej, nie tylko zna dwa języki, ale i myśli w dwóch językach. Dzięki temu patrzy na tekst jako fachowiec i ktoś, kto zna i „czuje” każde słowo.

W naszym biurze tłumaczeń nie tylko tłumaczymy, ale wspieramy klientów. Pomagamy przejść przez formalności związane z pracą w Bośni i Hercegowinie. Z wnikliwością przyglądamy się umowie handlowej, którą chcesz zawrzeć z zagraniczną firmą. Służymy pomocą uczniom i studentom, którzy chcą uczyć się poza granicami Polski.

Pewne przysłowie bośniackie mówi, że „pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie”. / „Pare kad odlaze imaju stotinu nogu, a kad dolaze samo dvije”. My znamy wartość pieniądza, stąd supertłumaczenie to najlepsza inwestycja, jakiej możesz dokonać.

Znajdź najlepszego tłumacza języka bośniackiego – powierz je Supertłumaczowi

Zdravo!” /„Cześć!”

Mówisz „nemam” tłumacza, ale i tak starasz się wykorzystać to, co masz. Argumentujesz to komunikatywną znajomością języka kogoś z Twojego otoczenia lub tym, że sam znasz ten język na poziomie podstawowym. Miło wiedzieć, że wśród nas są osoby znające bośniacki. Ten poziom to jednak o wiele za mało do prowadzenia interesów na profesjonalnym poziomie czy każdego innego działania, które chcesz robić na poważnie.

Oczywiście władanie bośniackim to plus! Jasne, miło zjeść zupę o nazwie begova čorba, spróbować sarme, delektować się smakiem lokalnej baklavy i na koniec wznieść toast z rakiji z partnerem biznesowym, przy tym potrafiąc się z nim porozumieć.

Tylko że mówić, a władać tak, aby tworzyć tłumaczenia z i na bośniacki na perfekt, to inna bajka! W tym drugim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest supertłumacz!

Zwróć uwagę, że zazwyczaj do zapisu języka bośniackiego stosuje się alfabet łaciński. Uznaje się też zapis cyrylicą serbską, czyli wariantem klasycznej cyrylicy, którą w 1818 roku opracował serbski lingwista, Vuk Stefanović Karadžić. A to zaledwie zapis. Trzeba jeszcze wniknąć w słowa i ich sens, w niuanse symboli, a także w odniesienia kulturowe czy historyczne.

Czy czujesz się na siłach poruszać się po tym świecie, kiedy masz świadomość, ile trzeba wiedzieć? Nawet jeśli komunikatywnie znasz ten język, supertłumacz bośniackiego to pewny sukces w każdej sprawie. On wie więcej, lepiej i przede wszystkim zna ten świat od wewnątrz. Powierz więc supermisję ludziom od supertłumaczeń.

Ile kosztują tłumaczenia z i na język bośniacki i co składa się na ich cenę?

Tłumaczenia bośniackiego wspierają działania biznesowe – w umowach handlowych ważny jest każdy szczegół. Ty konstruując dokumenty i inne materiały robisz to w języku polskim. Tłumacz czyta Twoje teksty po polsku i myśli w języku odbiorcy docelowego. Tak tłumaczy nie tylko słowa, ale i Twoje intencje.

Tłumacz języka bośniackiego wśród swoich zleceń ma również na przykład teksty dotyczące sprzętu medycznego, treści przygotowane przez inżynierów, artykuły naukowe czy foldery turystyczno-podróżnicze dotyczące Bośni i Hercegowiny.

Jest wiele rodzajów tłumaczenia. Powyżej pokazaliśmy Ci jedynie kilka przykładów. Jakość każdego przekładu to coś bezcennego. Koszt usługi to inwestycja.

Co składa się na cenę tłumaczeń?

  • Języki. To jeden z głównych składników, który wpływa na koszt usługi. Para językowa: język bośniacki i język polski ma inny cennik niż chociażby bośniacki i chiński. Dlaczego? Oczywiście chodzi tu o dostępność tłumaczy, którzy wykonują tłumaczenia w określonej parze językowej. Standardowo, im rzadsze języki, tym droższa usługa.
  • Tematyka tłumaczenia. Teksty o charakterze ogólnym wymagają innych umiejętności od tłumacza niż na przykład materiały specjalistyczne. W przypadku tych drugich osoba wykonująca przekład powinna być specjalistą w danym temacie, branży czy dziedzinie. Dobrym przykładem są dokumenty medyczne czy prawnicze – tu oprócz warsztatu tłumacza niezbędna jest wiedza fachowa.
  • Liczba słów czy znaków ze spacjami. Wśród zleceń, które ma tłumacz polsko-bośniacki są zarówno dokumenty na stronę A4, jak i publikacje liczące kilkaset stron. Objętość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na koszt zlecenia.
  • Życzenia klientów. Weryfikacja tłumaczenia przez innego tłumacza niż ten, który przygotował przekład. Prośba o ekspresowe przetłumaczenie dokumentów. Dwujęzyczna publikacja. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby – usługi extra, kosztują extra.

Tłumaczenia zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe wyceniamy indywidualnie – do 30 minut od chwili wysłania zapytania otrzymasz kosztorys zlecenia.

Dlaczego nie mamy uniwersalnych stawek? Z prostej przyczyny: nie ma dwóch takich samych zleceń. W biurze tłumaczeń SuperTłumacz® stawiamy na uczciwe i rzeczywiste ceny. U nas płacisz za wartość swojego zlecenia i zawsze otrzymujesz jakość, która jest czymś w rodzaju budulca dobrej komunikacji z Twoim odbiorcą czy klientem.

Ile zapłacisz? Poproś o wycenę!

Rodzaje tłumaczeń języka bośniackiego, które znajdziecie w naszej ofercie

Marzysz o pracy w Sarajewie? Świetnie! Pomożemy Ci tak przygotować CV, list motywacyjny i portfolio, abyś miał szansę dostać wymarzoną posadę.

Myślisz o wpuszczeniu swoich produktów na rynek Bośni i Hercegowiny? Pomożemy Ci tak przygotować tłumaczenia na bośniacki, abyś podbił serca miejscowych!

Walczysz o intratny kontrakt biznesowy? Pomożemy Ci tak skonstruować przekład, abyś go dostał!

Nigdy nie ma przypadków, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z sukcesem. Za każdym zwycięstwem stoi doświadczenie, wiedza, praktyczne umiejętności. Z tłumaczeniami na i z bośniackiego jest tak samo.

Superzasada jest taka: masz ważne teksty do przełożenia, wyślij je do supertłumacza. To zawsze działa!

Oferujemy:

  • tłumaczenia medyczne z języka polskiego na język bośniacki lub odwrotnie,
  • tłumaczenia specjalistyczne,
  • tłumaczenia zwykłe i tłumaczenia przysięgłe,
  • tłumaczenia techniczne,
  • tłumaczenia języka bośniackiego z i na 42 języki świata,
  • i wiele więcej!

Nie blagaj: Zamiast tego zwiedzaj Blagaj i ciesz się, że znalazłeś Supertłumacza

Bałkany to miejsce pod każdym względem niesamowite. Każdy, kto choć raz tu postawił stopę, wie, o czym mówimy.

Blagaj, Jajce, Lukomir, Mostar, Park Narodowy Sutejsko, Park Narodowy Una, Počitelj, Sarajewo, Travnik, Višegrad, Wodospady Kravica – Bośnia i Hercegowina jest piękna. Jej walory dostrzega coraz więcej z nas, bynajmniej nie tylko te podróżniczo-turystyczne.

Jeśli więc w swoich celach potrzebujesz dokładnego, solidnego i stosowanego tłumaczenia z języka bośniackiego na język polski, możemy Ci pomóc. Co więcej, zrobimy to super!

Nasi specjaliści nie tylko świetnie znają bośniacki, ale czują go i są świadomi wszystkich delikatnych spraw związanych z kulturą i historią kraju tego języka. To coś, co w praktyce robi ogromną różnicę.

Nie blagaj. Zamiast tego zwiedzaj Blagaj i ciesz się, że znalazłeś supertłumacza, który wykona przekład potrzebnych Ci treści na perfekt.

Tłumaczenia języka bośniackiego FAQ

Tak. Wykonujemy tłumaczenia bośniackie dokumentów urzędowych, które muszą zostać potwierdzone na zgodność z oryginałem. Takim przekładem zajmuje się tłumacz przysięgły bośniackiego.

Tłumaczą u nas wyłącznie zawodowi tłumacze, dodatkowo specjaliści starannie dobrani do Twojej branży czy dziedziny. Wszystko po to, abyś otrzymał najwyższej jakości usługę.

Naszym standardem jest 6 stron na dzień, gdzie 1 strona to 1600 zzs. Jeśli masz dłuższy dokument, materiał o zdecydowanie większej objętości lub chcesz nawiązać współpracę długofalową, prosimy o kontakt. Wyślij nam teksty do przetłumaczenia na bośniacki. Prześlemy Ci bezpłatną ofertę z najszybszych możliwym terminem realizacji.

Przedstawiamy Ci w ofercie cenę netto, doliczasz do niej 23% podatek VAT. Zależy nam na przejrzystości i uczciwości. W ten sposób możesz być pewnym, że nie ma tu żadnych ukrytych kruczków i cena jest pewna.

Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Tłumaczenia bośniacki 2

Tłumaczenia

Tłumaczenia bośniacki 3

Trzymamy za Ciebie kciuki! „Sretno!” /„Powodzenia!”

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na