Tłumaczenia bułgarskie:
Byłgarski ezik i wejściówka do Bałkańskiej Ligi Językowej

Tłumaczenia języka bułgarskiegobiuro tłumaczeń z gwarancją jakości SuperTłumacz®. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach tekstów z języka bułgarskiego i na język bułgarski.

Szacuje się, że ma ok. 9 mln użytkowników. Chcesz wykorzystać ten zasięg? Supertłumacz z bułgarskiego i na bułgarski to fachowiec, któremu możesz zaufać. Z jego pomocą dotrzeć do tych ludzi. Wykonujemy tłumaczenia pisemne – specjalistyczne, biznesowe, medyczne techniczne i wiele więcej. Jako biuro tłumaczeń języka bułgarskiego w swoim portfolio posiadamy ponad 35 000 zadowolonych klientów!

Tłumaczenia na bułgarski - bułgarska „hiliada” – ani to „Iliada”, ani „Hellada”: Zapożyczeń tysiące z greckiego i tureckiego

Tłumaczenia z języka bułgarskiego i na język bułgarski, które będą w pełni naturalne to suma kilku elementów: trafności, stosowności, dokładności, kreatywności i szybkości.

Każdy może uczyć się języka bułgarskiego i nawet nieźle się nim posługiwać, ale nie każdy jest w stanie przygotować profesjonalne przekłady. Dlaczego? W gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji trzeba znaleźć słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i dobrze odnajdą się w rzeczywistości kultury drugiego języka.

Supertłumacz to ktoś, kto myśli w dwóch językach. Czuje znaczenie i niuanse zarówno po polsku, jak i po bułgarsku. Nie są mu także obce zapożyczenia z greckiego i tureckiego obecne w języku bułgarskim. Wie więc, że:

 • nazwa dla liczby „tysiąc” została zastąpiona greckim „hiliada” /„хиляда”,
 • z tureckiego pochodzą takie słowa jak: „джоб” – „kieszeń”, „шише” – „butelka”, „мушама” – „cerata”, „баджанак” – „szwagier” czy „балдъза” – „siostra żony”.

Znajdziesz u nas takich specjalistów, jak tłumacze języka bułgarskiego. Ich przekłady to zawsze praca wykonana na super.

Tłumaczenie bułgarski polski – nasza oferta dla Ciebie: „Добър ден!” /„Dobyr den” – Dzień dobry!

Tłumaczenia z bułgarskiego na polski są proste? To zdecydowanie nie brzmi podobnie do polskiego…

 • „Съжалявам” /„syżaljawam” – „Przepraszam. Przykro mi.”
 • „Извинете” /„izwinete” – „Przepraszam!”(np. zaczepiając osobę nieznajomą)
 • „Благодаря” /„błagodarja” lub „Mерси” /„merli” – „Dziękuję!”

Na szczęście nie musisz zgłębiać tajników bułgarskiego. Od tłumaczenia bułgarskiego na polski tekstów na perfekt masz Supertłumacza.

Tłumaczymy na bułgarski kontrakt po to, abyś go dostał. Tłumaczymy z polskiego na bułgarski CV po to, abyś otrzymał propozycję wymarzonego stanowiska pracy w Bułgarii. Tłumaczymy instrukcję obsługi urządzeń, aby ich użytkownik mógł sprawnie i bezpiecznie z nich korzystać. Tak to widzimy. To nasza Supermisja.

Jeśli chcesz dojść do celu, rozwinąć się, wejść na nowy rynek, osiągnąć sukces – sprawa jest prosta. Tłumaczenie z języka polskiego na język bułgarski musi być na perfekt i super. Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany. Jest na to tylko jeden doskonały sposób. Współpraca z odpowiednim i zaufanym specjalistą.

Superludzie od Supertłumaczeń są do Twojej dyspozycji. To nie słownik tłumaczy tylko człowiek – z wyobraźnią, pasją i odpowiednim podejściem do każdego zlecenia.
W naszej ofercie znajdziesz tłumaczenia bułgarskie z takich sektorów jak m.in.:

 • tłumacz na bułgarski medycyna i zdrowie,
 • tłumaczenia prawnicze języka bułgarskiego,
 • inżynieria,
 • technika i technologia,
 • content na strony internetowe,
 • profesjonalne tłumaczenia dokumentów z bułgarskiego oraz na język bułgarski,
 • tłumaczenia techniczne,
 • tłumaczenia marketingowe,
 • i wiele więcej!

Tłumacz z bułgarskiego - „Можете ли да ми запишете това?” /”Możete li da mi zapiszete towa?” – „Czy mógłby pan / mogłaby pani to zapisać?”: Superważne sprawy oddaje się Supertłumaczom

Tłumacz z bułgarskiego – to zadanie nie należy do najłatwiejszych! Tak zwani fałszywi przyjaciele, różnice kulturowe, odmienność języka, inna mentalność ludzi – to wszystko i o wiele, wiele więcej musi przełożyć tłumacz bułgarskiego, aby stworzyć supertłumaczenie. A przemieć tylko takie Cię interesuje.

A ilość informacji, faktów, ciekawostek i danych do ogarnięcia jest ogromna.

Sofia to nie imię, a stolica Bułgarii. Lew w kontekście tego państwa, to nie lew z wielką paszczą i ogromnymi zębami, a waluta kraju. Nazwa najwyższego szczytu z kolei ma dużo wspólnego z nazwiskiem znanego polskiego aktora młodego pokolenia Maćka Musiała, a jest to Musała pnąca się na wysokość 2925 m n.p.m.

Co ciekawe, na Starym Kontynencie jest to trzecie państwo z największą ilością zabytków archeologicznych. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że kraj ten uchodzi za ojczyznę jogurtu… Podliczono także, że Bułgarię przecina aż 540 rzek.

Inny język, to jak inna wizja świata, życia, myślenia. Potrzebujesz tłumaczenia języka bułgarskiego na język polski? Masz poważny projekt? Powierz go poważnym ludziom – Supertłumacz to przekłady na perfekt!

Tłumaczenia z języka bułgarskiego - kupierów się gości, Kupuje się Supertłumaczenie

Posiadamy bogate doświadczenie w tłumaczeniach języka bułgarskiego, dzięki czemu możemy zaoferować wysokiej jakości przekład bułgarski. Możesz próbować samodzielnie mówić po bułgarsku i gościć swoich partnerów biznesowych przy rakiji, jedząc z nimi tarator (ogórkowy chłodnik na bazie jogurtu z dodatkiem czosnku), gjuwecz (gulasz serwowany w glinianym naczyniu), Sarmi (ryż z mięsem w liściach kapusty lub papryce), a na deser delektując się smakiem bakławą czy banicą.

Ale wszędzie tam, gdzie chodzi o Twoje być czy nie być, szanse, możliwości, sprzedaż i rozwój – tłumaczenie na język bułgarski lub z języka bułgarskiego musi być profesjonalne, na perfekt, po prostu super! Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany.

Podejmij superdecyzję!

Tłumaczenie „z” lub „na” bułgarski wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstem.

Język bułgarski - ciekawostka:

Kukierzy lub kukeri (кукери lub Kukieri), także czauszi, babugeri, stanczinari, derwiszi, starci, surati lub dżamałari to nazwa grupy przebierańców, która w czasie karnawału i przed Wielkim Postem chodzi po bułgarskiej wsi.

W materiałach, które wymagają przekładu pełno takich ciekawostek, informacji czy kulturowych odniesień, które nic nie powiedzą laikowi. Chcesz zrobić coś naprawdę super, nie masz wyjścia. Po prostu wybierz tłumaczenia w wersji super, aby zapisać się w historii swojej branży!

Tłumaczenia bułgarski FAQ

Decydując się na współpracę z nami otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości tłumaczenia języka bułgarskiego. Jest możliwe dzięki wysokiej klasy zawodowym tłumaczom starannie dobranym do branży, dziedziny czy tematu treści do przekładu. Ponadto posiadamy międzynarodowy certyfikat jakości QS Zurich AG. Spełniamy też wszystkie wymagania ISO 9001:2015.

Po przesłaniu nam tekstu do wyceny przedstawiamy Ci ofertę zawierającą dokładna cenę netto, doliczyć do niej trzeba 23% podatek VAT. Precyzyjna wycena przekłada się to Twój spokój i pewność, zawsze wiesz, ile zapłacisz.

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia bułgarskiego w trybie pilnym, możemy zaproponować Ci skorzystanie z usługi ekspresowych przekładów. Choć termin realizacji jest krótszy niż standardowo, gwarantujemy Ci najwyższą jakość wszystkich treści. Jest to możliwe dzięki temu, że np. zamiast jednego eksperta nad tekstami pracuje dwóch lub kilku specjalistów.

Tłumaczenie z języka lub na język bułgarski w naszym biurze tłumaczeń zawsze wykonują zawodowi tłumacze, najlepsi eksperci w Twojej branży czy dziedzinie, specjaliści, którym zaufało już wielu klientów.

A.
A.
07:48 17 Sep 20
Tanio i dobrze
Michal Bilinski
Michal Bilinski
09:01 05 Aug 20
Szybko i sprawnie
Krystian Jarosz
Krystian Jarosz
16:59 03 Aug 20
Jestem bardzo zadowolony z tłumaczenia! Bardzo profesjonalne podejście. Tekst techniczny- praca magisterska została przetłumaczona w sposób bardzo staranny. Jeśli chodzi o czas oczekiwania to było to zrobione bardzo sprawnie. Gorąco polecam!
Justyna Lustig
Justyna Lustig
07:15 16 Jun 20
Jestem bardzo zadowolona z tłumaczenia wykonanego przez Biuro tłumaczeń "Super Tłumacz". Nazwa firmy wcale nie jest przypadkowa, bo zapewnia ona naprawdę profesjonalne usługi. Byłam zaskoczona szybkością wykonanego tłumaczenia. Tłumacz skontaktował się ze mną dosłownie po chwili od złożonego zapytania, a gotowe tłumaczenie otrzymałam już następnego dnia. Jest to godna polecenia firma, która oferuje wysokiej jakości usługi w naprawdę korzystnej cenie. Szczerze polecam!
Anna Żuchowska-Bednarz
Anna Żuchowska-Bednarz
14:14 15 Jun 20
Szybka reakcja, profesjonalne tłumaczenie, dobra cena. Serdecznie polecam!
DOMINIK BIEL
DOMINIK BIEL
17:20 07 Jun 20
Bardzo porządna firma chcę aby tłumaczyli ludzie z zagraniczny a nie polscy tłumacze I tak jest dobrze po prawnie bardzo super drogo jest ale profesjonalne podziwiam tych ludzi
Daniel S.
Daniel S.
09:10 12 May 20
Mialem skomplikowany tekst do przetlumaczenia, dokumenty po powrocie z pracy w Anglii. Biuro Supertlumacz wykonalo zadanie bardzo szybko(praktycznie w jeden dzien). Tlumaczenie bylo perfekcyjne i pomoglo ubiegac sie o zwrot podatku.Polecam i zajrze znowu do tego biura, bo mam jeszcze jedno tlumaczenie do zrobienia.
Piotr Makowski
Piotr Makowski
09:50 05 May 20
Mogę szczerze polecić firmę SUPERTŁUMACZ. Zlecałem tam już drugie tłumaczenie i zostało ono profesjonalnie wykonane, kontakt był bardzo dobry jak również czas realizacji. Po dwóch dniach miałem tłumaczenie w pdf na poczcie e-mail, a po trzech lub czterech oryginały dotarły listem poleconym.
Michal Kaminski
Michal Kaminski
12:33 24 Apr 20
Tłumaczenie zostało przygotowane solidnie i szybko. Na każdym etapie (zamówienia, zapłaty, tłumaczenia, odbioru) wszystko było jasne i proste.
Kamila Śnieżek
Kamila Śnieżek
08:39 24 Apr 20
Jestem bardzo zadowolona z wykonanego tłumaczenia CV. Zamówienie otrzymałam we wskazanym terminie pomimo tego, iż wyznaczyłam naprawdę krótki i inne firmy nie były w stanie zaproponować konkurencyjnego terminu. Obsługa klienta i upewnianie się czy klient jest zadowolony z realizacji na bardzo wysokim poziomie. Polecam!
Tłumaczenia bułgarski 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia bułgarski 45

Czekamy na Ciebie. „Довиждане!” /„dowiżdane” – „Do widzenia!”

Artykuły na temat tłumaczeń

tlumaczenia ustne, tlumaczenia konsekutywne i symultaniczneArtykuły na temat tłumaczeń

Tłumaczenie ustne – konsekutywne a symultaniczne

29 sierpnia 2020

Peter Høeg, jeden z najbardziej popularnych duńskich pisarzy, stwierdził: „bardzo niewielu ludzi potrafi słuchać.

tlumaczenie przysiegle, dokumenty do tlumaczenia przysieglego, tlumaczenie uwierzytelnioneArtykuły na temat tłumaczeń

Kiedy wymagane jest tłumaczenie przysięgłe?

21 sierpnia 2020

Kiedy wymagane jest tłumaczenie przysięgłe? Czym różni się tłumaczenie uwierzytelnione od standardowego? Masz wiele

macierzynstwo a praca tlumacza, urlop macierzynski, tlumaczArtykuły na temat tłumaczeń

Macierzyństwo a praca tłumacza

29 czerwca 2020

Klient, który szuka dobrego tłumacza chce po prostu współpracować z ekspertem a nie z

Oceń stronę!
[Ocen: 5 Średnia: 5]