Tłumaczenie bułgarski

Byłgarski ezik i wejściówka do Bałkańskiej Ligi Językowej

Tłumaczenia języka bułgarskiego – biuro tłumaczeń z gwarancją jakości SuperTłumacz®. Mamy wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach tekstów z języka bułgarskiego i na język bułgarski.

Szacuje się, że bułgarski ma ok. 9 mln użytkowników. Chcesz wykorzystać ten zasięg? Supertłumacz z bułgarskiego i na bułgarski to fachowiec, któremu możesz zaufać. Z jego pomocą dotrzesz do tych ludzi.

Wykonujemy tłumaczenia pisemne – specjalistyczne, biznesowe, medyczne i farmaceutyczne, techniczne i wiele więcej. Przetłumaczymy akty urodzenia, teksty informacyjne o Twojej firmie czy wszelkie dokumenty szpitalne. Jako biuro tłumaczeń języka bułgarskiego mamy ponad 35 000 zadowolonych klientów!

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia z i na bułgarski?

Ponad 1800 km, tyle dzieli Polskę i Bułgarię. Nie patrz jednak na odległość, barierę językową czy nieznajomość terenu. Od tego masz supertłumacza – specjalistę, który pomoże Ci z tłumaczeniem z polskiego na bułgarski oraz z tłumaczeniem bułgarskiego na polski.

Z nim odbędziesz bezpieczną „podróż” na Bałkany. Pomoże Ci zrealizować plany związane z dotarciem do użytkowników Internetu z Bułgarii. „Oprowadzi” Cię po Sofii. Wesprze Twoje interesy w Burgas. Zweryfikuje dokumenty do pracy w mieście o nazwie Płowdiw.

Z supertłumaczeniami w każdym przypadku i każdej sytuacji załatwisz sprawę i osiągniesz cel! „Mówimy” językiem Bułgarów, to „działa”! To właśnie dlatego warto powierzyć nam tłumaczenie języka bułgarskiego.

To jak, jesteś gotowy superprzetłumaczyć swoje teksty?

Rodzaje tłumaczeń z bułgarskiego i na bułgarski, które znajdziecie w naszej ofercie

Tłumaczenia z bułgarskiego na polski są proste? To zdecydowanie nie brzmi podobnie do polskiego…

 • „Съжалявам” /„syżaljawam” – „Przepraszam. Przykro mi”.
 • „Извинете” /„izwinete” – „Przepraszam!” (np. zaczepiając osobę nieznajomą).
 • „Благодаря” /„błagodarja” lub „Mерси” /„merli” – „Dziękuję!”.

Na szczęście nie musisz zgłębiać tajników bułgarskiego. Od tłumaczenia bułgarskiego na polski tekstów na perfekt masz supertłumacza.

Tłumaczymy na bułgarski kontrakt po to, abyś go dostał. Tłumaczymy z polskiego na bułgarski CV po to, abyś otrzymał propozycję wymarzonego stanowiska pracy w Bułgarii. Tłumaczymy instrukcję obsługi urządzeń, aby ich użytkownik mógł sprawnie i bezpiecznie użytkować urządzenie. Tak to widzimy. To nasza supermisja.

Jeśli chcesz dojść do celu, rozwinąć się, wejść na nowy rynek, osiągnąć sukces – sprawa jest prosta. Tłumaczenie z języka polskiego na język bułgarski musi być na perfekt i super. Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany. Jest na to tylko jeden doskonały sposób. Współpraca z odpowiednim i zaufanym specjalistą.

Superludzie od supertłumaczeń są do Twojej dyspozycji. To nie słownik tłumaczy tylko człowiek – z wyobraźnią, pasją i odpowiednim podejściem do każdego zlecenia.

W naszej ofercie znajdziesz:

 • bułgarskie tłumaczenia z dziedziny medycyna i zdrowie człowieka,
 • tłumaczenia prawnicze języka bułgarskiego,
 • tłumaczenie materiałów z inżynierii,
 • tłumaczenia techniczne,
 • tłumaczenia marketingowe,
 • bułgarskie tłumaczenia materiałów specjalistycznych z informatyki i IT,
 • tłumaczenia contentu na strony internetowe,
 • profesjonalne tłumaczenia dokumentów z bułgarskiego oraz na język bułgarski.

Nasz tłumacz polsko-bułgarski i tłumacz bułgarsko-polski to specjalista, w którego ręce możesz powierzyć każdy projekt, zlecenie czy sprawę. Ważna informacja dla Ciebie: supertłumaczymy na 42 języki świata! Wśród języków, które obsługujemy, znajdziesz np. angielski, niemiecki, włoski czy węgierski. Bariera językowa? Nie musisz się już o nią martwić!

Koszt tłumaczeń z i na język bułgarski. Od czego zależy cena?

Bułgarzy mają takie powiedzenie: „pomóż sobie sam, żeby ci Pan Bóg pomógł”. Supertłumaczenia to usługa, która owszem kosztuje, ale jest inwestycją.

Współpracujemy z klientami prywatnymi, firmami, organizacjami i instytucjami. Są projekty dedykowane na rynek bułgarski, ale i te przeznaczone na nasze rodzime podwórko. Nie tak rzadko zdarza się, że jesteśmy proszeni o przetłumaczenie treści na strony www, aby pomóc komuś zwiększyć zasięgi i oczywiście dotrzeć do docelowej grupy odbiorców.

Przy realizacji tłumaczeń bułgarskich pracują tłumacze zwykli, tłumacze przysięgli i specjalistyczni. W wielu przypadkach nie wystarczy być tłumaczem – zaprojektowaliśmy więc tak naszą usługę, abyś miał „2 w 1”. Tak przy zleceniach wymagających udziału specjalisty pracuje tłumacz i fachowiec w jednym.

Lot do np. Burgas zajmuje 1:55, ale już podróż pociągiem wiąże się z przesiadką w Budapeszcie i kilkunastoma godzinami w pociągu. Którą opcję preferujesz? Podobnie jest z tłumaczeniami – mogą być szybkie i czasochłonne. Jeśli standardowy czas wykonania przekładu jest dla Ciebie niezadowalający, możesz zapytać o usługę ekspresowych tłumaczeń. Oczywiście szybkość połączona z tą samą najwyższą jakością to koszty, ponieważ tłumacz pracuje intensywniej lub do projektu przydzielamy więcej profesjonalistów. Objętość przesyłanych nam tekstów jest bardzo różna, co też różnicuje ceny.  

Ile zapłacisz za supertłumaczenia bułgarskiego? Skontaktuj się z nami! Na e-maile i wiadomości przesłane przez formularz kontaktowy na stronie internetowej odpowiadamy do 30 minut! Wycena da Ci rozeznanie w kosztach.

Tłumaczenia bułgarski FAQ

Decydując się na współpracę z nami otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości tłumaczenia języka bułgarskiego. Jest możliwe dzięki wysokiej klasy zawodowym tłumaczom starannie dobranym do branży, dziedziny czy tematu treści do przekładu. Ponadto posiadamy międzynarodowy certyfikat jakości QS Zurich AG. Spełniamy też wszystkie wymagania ISO 9001:2015.

Po przesłaniu nam tekstu do wyceny przedstawiamy Ci ofertę zawierającą dokładna cenę netto, doliczyć do niej trzeba 23% podatek VAT. Precyzyjna wycena przekłada się to Twój spokój i pewność, zawsze wiesz, ile zapłacisz.

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia bułgarskiego w trybie pilnym, możemy zaproponować Ci skorzystanie z usługi ekspresowych przekładów. Choć termin realizacji jest krótszy niż standardowo, gwarantujemy Ci najwyższą jakość wszystkich treści. Jest to możliwe dzięki temu, że np. zamiast jednego eksperta nad tekstami pracuje dwóch lub kilku specjalistów.

Tłumaczenie z języka lub na język bułgarski w naszym biurze tłumaczeń zawsze wykonują zawodowi tłumacze, najlepsi eksperci w Twojej branży czy dziedzinie, specjaliści, którym zaufało już wielu klientów.

Tłumaczenia na bułgarski – bułgarska „hiliada” – ani to „Iliada”, ani „Hellada”: Zapożyczeń tysiące z greckiego i tureckiego

Tłumaczenia z języka bułgarskiego i na język bułgarski, które będą w pełni naturalne to suma kilku elementów: trafności, stosowności, dokładności, kreatywności i szybkości.

Każdy może uczyć się języka bułgarskiego i nawet nieźle się nim posługiwać, ale nie każdy jest w stanie przygotować profesjonalne przekłady. Dlaczego? W gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji trzeba znaleźć słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i dobrze odnajdą się w rzeczywistości kultury drugiego języka.

Supertłumacz to ktoś, kto myśli w dwóch językach. Czuje znaczenie i niuanse zarówno po polsku, jak i po bułgarsku. Nie są mu także obce zapożyczenia z greckiego i tureckiego obecne w języku bułgarskim. Wie więc, że:

 • nazwa dla liczby „tysiąc” została zastąpiona greckim „hiliada” /„хиляда”,
 • z tureckiego pochodzą takie słowa jak: „джоб” – „kieszeń”, „шише” – „butelka”, „мушама” – „cerata”, „баджанак” – „szwagier” czy „балдъза” – „siostra żony”.

Znajdziesz u nas takich specjalistów jak tłumacze języka bułgarskiego. Ich przekłady to zawsze praca wykonana na super.

Tłumacz z bułgarskiego – „Можете ли да ми запишете това?” /„Możete li da mi zapiszete towa?” – „Czy mógłby pan / mogłaby pani to zapisać?”: Superważne sprawy oddaje się supertłumaczom

Tłumacz z bułgarskiego na polski czy odwrotnie – to zadanie nie należy do najłatwiejszych! Tak zwani fałszywi przyjaciele, różnice kulturowe, odmienność języka, inna mentalność ludzi – to wszystko i o wiele, wiele więcej musi przełożyć tłumacz bułgarskiego, aby stworzyć supertłumaczenie.

Ilość informacji, faktów, ciekawostek i danych do ogarnięcia jest ogromna.

Sofia to nie imię, a stolica Bułgarii. Lew w kontekście tego państwa, to nie lew z wielką paszczą i ogromnymi zębami, a waluta kraju. Nazwa najwyższego szczytu z kolei ma dużo wspólnego z nazwiskiem znanego polskiego aktora młodego pokolenia Maćka Musiała, a jest to Musała pnąca się na wysokość 2 925 m n.p.m.

Co ciekawe, na Starym Kontynencie jest to trzecie państwo z największą ilością zabytków archeologicznych. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że kraj ten uchodzi za ojczyznę jogurtu… Podliczono także, że Bułgarię przecina aż 540 rzek.

Inny język to jak inna wizja świata, życia, myślenia. Potrzebujesz tłumaczenia języka bułgarskiego na język polski? Masz ważny projekt? Powierz go poważnym ludziom – supertłumacz to przekłady na perfekt!

Tłumaczenia z języka bułgarskiego – kupierów się gości, kupuje się supertłumaczenie

Mamy bogate doświadczenie w tłumaczeniach języka bułgarskiego, dzięki czemu możemy zaoferować wysokiej jakości przekład bułgarski. Próbuj samodzielnie mówić po bułgarsku i gościć swoich partnerów biznesowych przy rakiji, jedząc z nimi tarator (ogórkowy chłodnik na bazie jogurtu z dodatkiem czosnku), gjuwecz (gulasz serwowany w glinianym naczyniu), sarmi (ryż z mięsem w liściach kapusty lub papryce), a na deser delektując się smakiem baklawy czy banicą.

Wszędzie tam, gdzie chodzi o Twoje być czy nie być, szanse, możliwości, sprzedaż i rozwój – tłumaczenie na język bułgarski lub z języka bułgarskiego musi być profesjonalne, na perfekt, po prostu super! Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany.

Podejmij superdecyzję!

Tłumaczenie „z” lub „na” bułgarski wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstem.

Język bułgarski – ciekawostka:

Kukierzy lub kukeri (кукери lub Kukieri), także czauszi, babugeri, stanczinari, derwiszi, starci, surati lub dżamałari to nazwa grupy przebierańców, która w czasie karnawału i przed Wielkim Postem chodzi po bułgarskiej wsi.

W materiałach, które wymagają przekładu pełno takich ciekawostek, informacji czy kulturowych odniesień, które nic nie powiedzą laikowi. Chcesz zrobić coś naprawdę super, nie masz wyjścia. Po prostu wybierz tłumaczenia w wersji super, aby zapisać się w historii swojej branży!

Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Tłumaczenia bułgarski 2

Tłumaczenia

Tłumaczenia bułgarski 3

Czekamy na Ciebie. „Довиждане!” /„dowiżdane” – „Do widzenia!”

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na