Tłumaczenie bułgarski - profesjonalne tłumaczenia z bułgarskiego i na bułgarski

Tłumaczenia języka bułgarskiego – biuro tłumaczeń z gwarancją jakości SuperTłumacz®. Mamy wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach tekstów z języka bułgarskiego i na język bułgarski.

Szacuje się, że bułgarski ma ok. 9 mln użytkowników. Chcesz wykorzystać ten zasięg? Supertłumacz z bułgarskiego i na bułgarski to fachowiec, któremu możesz zaufać. Z jego pomocą dotrzesz do tych ludzi.

Wykonujemy tłumaczenia pisemne – specjalistyczne, biznesowe, medyczne i farmaceutyczne, techniczne i wiele więcej. Przetłumaczymy akty urodzenia, teksty informacyjne o Twojej firmie czy wszelkie dokumenty szpitalne. Jako biuro tłumaczeń języka bułgarskiego mamy ponad 35 000 zadowolonych klientów!

Supertłumaczenia to:

kalendarz.png

Zespół doświadczonych fachowców - tłumaczymy bułgarski od 2008 roku.

online.png

Nowoczesna usługa - wszystko załatwisz online!

translation.png

Dostęp do tłumaczy znających 42 języki świata.

30-minut-1.png

Krótki czas wyceny tłumaczenia bułgarskiego - potrzebujemy około 30 minut na przedstawienie Ci naszej oferty.

iso-1.png

Najwyższa jakość całego procesu tłumaczeń - mamy między innymi certyfikat ISO 9001:2015

five-stars.png

Usługa ceniona przez klientów - nasze tłumaczenia na Google oceniane są na 5.0.

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia z i na bułgarski?

Ponad 1800 km, tyle dzieli Polskę i Bułgarię. Nie patrz jednak na odległość, barierę językową czy nieznajomość terenu. Od tego masz supertłumacza – specjalistę, który pomoże Ci z tłumaczeniem z polskiego na bułgarski oraz z tłumaczeniem bułgarskiego na polski.

Z nim odbędziesz bezpieczną „podróż” na Bałkany. Pomoże Ci zrealizować plany związane z dotarciem do użytkowników Internetu z Bułgarii. „Oprowadzi” Cię po Sofii. Wesprze Twoje interesy w Burgas. Zweryfikuje dokumenty do pracy w mieście o nazwie Płowdiw.

Z supertłumaczeniami w każdym przypadku i każdej sytuacji załatwisz sprawę i osiągniesz cel! Szczególnie wtedy, kiedy trzeba wykonać tłumaczenie przysięgłe języka bułgarskiego. „Mówimy” językiem Bułgarów, to „działa”! To właśnie dlatego warto powierzyć nam tłumaczenie języka bułgarskiego.

To jak, jesteś gotowy superprzetłumaczyć swoje teksty?

Tłumaczenia bułgarski 3
Gwarancje, które otrzymujesz:
 • dostęp do sieci supertłumaczy języka bułgarskiego,
 • superjakość – nasze tłumaczenia doceniane są za dokładność i rzetelność,
 • indywidualna wycena tekstów,
 • poufność wszystkich danych i informacji.

Cennik tłumaczeń języka bułgarskiego

rodzaj tłumaczeniacena nettocena bruttojednostka rozliczeniowa
cena tłumaczenia z języka polskiego na język bułgarski79 zł97,17 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia z języka bułgarskiego na język polski79 zł97,17 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka polskiego na język bułgarski110,6 zł136,04 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka bułgarskiego na język polski110,6 zł136,04 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena proofreadingu tłumaczenia bułgarskiego31,68 zł38,97 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Tak działa usługa supertłumaczenia bułgarskiego

1.png

Klient kontaktuje się z naszym biurem tłumaczeń.

2.png

Prośba o wycenę tłumaczenia bułgarskiego.

3.png

Analiza przesłanych materiałów, które klient potrzebuje przetłumaczyć z lub na bułgarski.

4.png

Propozycja współpracy - po jej akceptacji zaczyna się „właściwy” proces przekładu.

5.png

Wybór tłumacza, który ma odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

6.png

W umówionym terminie wykonuje tłumaczenie bułgarskiego. Z chwilą przekazania w Twoje ręce możesz je wykorzystać zgodnie z jego przeznaczeniem.

1. Nasze biuro tłumaczeń może pochwalić się superszybką wyceną zleceń – większość klientów otrzymuje ją w czasie krótszym niż 30 minut.

2. Naszych klientów fizycznych prosimy o przedpłatę. Płatności można dokonać zwykłym przelewem lub skorzystać z płatności online.

Tłumaczenie pisemne zwykłe lub tłumaczenie przysięgłe bułgarskiego niezbędne jest Ci w pracy? Szukasz firmy, która dba o jakość każdego tłumaczenia z bułgarskiego na polski i tłumaczenia z polskiego na bułgarski?

Biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® to zespół tłumaczy cenionych przez klientów za solidność i dbałość o każdy detal.

To możemy dla Ciebie zrobić:

Tłumaczenia bułgarski 4

Przetłumaczymy tekst specjalistyczny

Szukasz tłumaczeń naukowych, medycznych, prawniczych lub innych tekstów specjalistycznych? W naszym biurze tłumaczeń zajmują się nimi specjaliści!

Tłumaczenia bułgarski 5

Korekta języka tłumaczenia

Dzięki naszym usługom, tekst może być znacznie łatwiejszy w odbiorze. Oferujemy korektę pod względem stylistycznym i składniowym.

Tłumaczenia bułgarski 6

Tłumaczenie tekstów zwykłych

Przetłumaczenie listu motywacyjnego, CV czy życiorysu nie stanowi dla nas żadnej bariery. Zaprezentuj pracodawcy profesjonalne pismo.

Tłumaczenia bułgarski 7

Tłumaczenie uwierzytelnione (przysięgłe)

Powierz nam dokumenty wymagające troski najlepszych tłumaczy – zleć nam tłumaczenia przysięgłe.

Tłumaczenie, które potrzebujesz wykonać wpłynie na Twoją przyszłość? Wyślij nam teksty.

Rekomendują nas

Tłumaczymy sens, a nie tylko słowa

Dobre tłumaczenie to więcej niż zmiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu jak i jego intencje.

Jakość udokumentowana

Tłumaczenia bułgarski 8

Tłumaczenia bułgarski FAQ

Decydując się na współpracę z nami otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości tłumaczenia języka bułgarskiego. Jest możliwe dzięki wysokiej klasy zawodowym tłumaczom starannie dobranym do branży, dziedziny czy tematu treści do przekładu. Ponadto posiadamy międzynarodowy certyfikat jakości QS Zurich AG. Spełniamy też wszystkie wymagania ISO 9001:2015.

Po przesłaniu nam tekstu do wyceny przedstawiamy Ci ofertę zawierającą dokładna cenę netto, doliczyć do niej trzeba 23% podatek VAT. Precyzyjna wycena przekłada się to Twój spokój i pewność, zawsze wiesz, ile zapłacisz.

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia bułgarskiego w trybie pilnym, możemy zaproponować Ci skorzystanie z usługi ekspresowych przekładów. Choć termin realizacji jest krótszy niż standardowo, gwarantujemy Ci najwyższą jakość wszystkich treści. Jest to możliwe dzięki temu, że np. zamiast jednego eksperta nad tekstami pracuje dwóch lub kilku specjalistów.

Tłumaczenie z języka lub na język bułgarski w naszym biurze tłumaczeń zawsze wykonują zawodowi tłumacze, najlepsi eksperci w Twojej branży czy dziedzinie, specjaliści, którym zaufało już wielu klientów.

Nasze specjalizacje

tlumaczenia-cv.png

Tłumaczenia CV

Dostosowujemy Curriculum Vitae i inne dokumenty do wymogów rynku pracy w Bułgarii. Z pomocą naszych tłumaczy dosłownie przełożysz swój sukces zawodowy na język bułgarski.

tlumaczenia-dla-firm-1.png

Tłumaczenia dla firm

Umożliwiamy nie tylko wejście na zagraniczny rynek, ale i wspieramy w uskutecznieniu działań firm.

tlumaczenia-stron-internetowych-1.png

Tłumaczenia stron internetowych

Pomagamy firmom, organizacjom i osobom prywatnym zaistnieć w bułgarskiej przestrzeni Internetu.

tlumaczenia-prawnicze.png

Tłumaczenia prawnicze

Wspieramy w sprawnym przejściu przez formalności urzędowe, zrozumieniu pism sądowych oraz działaniach związanym z wejściem firm na rynek w Bułgarii.

tlumaczenia-medyczne.png

Tłumaczenia medyczne

Umożliwiamy porozumienie się pacjentów z lekarzami i specjalistów z ekspertami z innego kraju.

tlumaczenia-techniczne.png

Tłumaczenia techniczne

Z pomocą naszych tłumaczy możesz „przemówić” głosem specjalisty do fachowców z Bułgarii czy zrozumieć to, co mają Ci do przekazania eksperci z tego kraju.

tłumaczenia biznesowe

Tłumaczenia biznesowe

Od lat wspieramy przedsiębiorstwa w kreowaniu ich biznesów. Przekładamy dokumenty biznesowe we wszelkim zakresie branż oraz stopniu skomplikowania treści. Zadbamy o każdy szczegół przekładu i sprawimy, że stanie się zrozumiały w języku docelowym.

tłumaczenia naukowe

Tłumaczenia tekstów naukowych

Tłumaczenie bułgarskich tekstów naukowych to trudne i wymagające zadanie. Zapewniamy pomoc w zrozumieniu skomplikowanych artykułów naukowych, publikacji oraz prac specjalizacyjnych tłumacząc je na różne języki.

tłumaczenia dokumentów samochodowych

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Staranne i rzetelne tłumaczenie dokumentów samochodowych bułgarskich ułatwia legalizację auta na terenie kraju. Współpracujemy z zespołem doświadczonych tłumaczy, którzy na przekładach dokumentacji pojazdów znają się jak nikt inny.

tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Wspieramy w sprawnym przeprowadzeniu formalności związanych z legalizacją motocykla sprowadzonego z Bułgarii. Zapewniamy tłumaczenia dokumentów motocyklowych dopasowanych do wymagań prawnych.

tłumaczenia budowlane

Tłumaczenia budowlane

Pomagamy w przekładach treści o charakterze budowlanym. Dbamy, aby każdy projekt stał się w pełni zrozumiały, jasny i precyzyjnie opisany dzięki naszym tłumaczeniom budowlanym.

tłumaczenia chemiczne

Tłumaczenia chemiczne

Wspieramy przedsiębiorstwa kompletowaniu dokumentacji chemicznej produktów, które mają zostać wprowadzone na rynek. Tłumaczenia chemiczne wymagają nie tylko znajomości języków, ale także doskonałej wiedzy z zakresu chemii.

tłumaczenia instrukcji obsługi

Tłumaczenia instukcji obsługi

Od 2008 roku skutecznie wspieramy Klientów, tłumacząc instrukcje obsługi maszyn i urządzeń, przez co stajemy się częścią ich biznesu. Zapewniamy precyzyjne przekłady stworzone przez najlepszych specjalistów w branży.

tłumaczenia dokumentów

Tłumaczenia dokumentów

Nieustannie wspieramy osoby prywatne i firmy w osiąganiu założonych celów. Zapewniamy profesjonalne przekłady wszelkich dokumentów, które pomogą w ich realizacji. Współpracujemy z zespołem doświadczonych tłumaczy, którzy są gwarancją bezbłędnej translacji.

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Warto, abyś zapoznał się z tymi informacjami:

Ponad 1800 km, tyle dzieli Polskę i Bułgarię. Nie patrz jednak na odległość, barierę językową czy nieznajomość terenu. Od tego masz supertłumacza – specjalistę, który pomoże Ci z tłumaczeniem z polskiego na bułgarski oraz z tłumaczeniem bułgarskiego na polski.

Z nim odbędziesz bezpieczną „podróż” na Bałkany. Pomoże Ci zrealizować plany związane z dotarciem do użytkowników Internetu z Bułgarii. „Oprowadzi” Cię po Sofii. Wesprze Twoje interesy w Burgas. Zweryfikuje dokumenty do pracy w mieście o nazwie Płowdiw.

Z supertłumaczeniami w każdym przypadku i każdej sytuacji załatwisz sprawę i osiągniesz cel! „Mówimy” językiem Bułgarów, to „działa”! To właśnie dlatego warto powierzyć nam tłumaczenie języka bułgarskiego.

To jak, jesteś gotowy superprzetłumaczyć swoje teksty?

Tłumaczenia z bułgarskiego na polski są proste? To zdecydowanie nie brzmi podobnie do polskiego…

 • „Съжалявам” /„syżaljawam” – „Przepraszam. Przykro mi”.
 • „Извинете” /„izwinete” – „Przepraszam!” (np. zaczepiając osobę nieznajomą).
 • „Благодаря” /„błagodarja” lub „Mерси” /„merli” – „Dziękuję!”.

Na szczęście nie musisz zgłębiać tajników bułgarskiego. Od tłumaczenia bułgarskiego na polski tekstów na perfekt masz supertłumacza.

Tłumaczymy na bułgarski kontrakt po to, abyś go dostał. Tłumaczymy z polskiego na bułgarski CV po to, abyś otrzymał propozycję wymarzonego stanowiska pracy w Bułgarii. Tłumaczymy instrukcję obsługi urządzeń, aby ich użytkownik mógł sprawnie i bezpiecznie użytkować urządzenie. Tak to widzimy. To nasza supermisja.

Jeśli chcesz dojść do celu, rozwinąć się, wejść na nowy rynek, osiągnąć sukces – sprawa jest prosta. Tłumaczenie z języka polskiego na język bułgarski musi być na perfekt i super. Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany. Jest na to tylko jeden doskonały sposób. Współpraca z odpowiednim i zaufanym specjalistą.

Superludzie od supertłumaczeń są do Twojej dyspozycji. To nie słownik tłumaczy tylko człowiek – z wyobraźnią, pasją i odpowiednim podejściem do każdego zlecenia.

W naszej ofercie znajdziesz:

 • bułgarskie tłumaczenia z dziedziny medycyna i zdrowie człowieka,
 • tłumaczenia prawnicze języka bułgarskiego,
 • tłumaczenie materiałów z inżynierii,
 • tłumaczenia techniczne,
 • tłumaczenia marketingowe,
 • bułgarskie tłumaczenia materiałów specjalistycznych z informatyki i IT,
 • tłumaczenia contentu na strony internetowe,
 • profesjonalne tłumaczenia dokumentów z bułgarskiego oraz na język bułgarski.

Nasz tłumacz polsko-bułgarski i tłumacz bułgarsko-polski to specjalista, w którego ręce możesz powierzyć każdy projekt, zlecenie czy sprawę. Ważna informacja dla Ciebie: supertłumaczymy na 42 języki świata! Wśród języków, które obsługujemy, znajdziesz np. angielski, niemiecki, włoski czy węgierski. Bariera językowa? Nie musisz się już o nią martwić!

Bułgarzy mają takie powiedzenie: „pomóż sobie sam, żeby ci Pan Bóg pomógł”. Supertłumaczenia to usługa, która owszem kosztuje, ale jest inwestycją.

Współpracujemy z klientami prywatnymi, firmami, organizacjami i instytucjami. Są projekty dedykowane na rynek bułgarski, ale i te przeznaczone na nasze rodzime podwórko. Nie tak rzadko zdarza się, że jesteśmy proszeni o przetłumaczenie treści na strony www, aby pomóc komuś zwiększyć zasięgi i oczywiście dotrzeć do docelowej grupy odbiorców.

Przy realizacji tłumaczeń bułgarskich pracują tłumacze zwykli, tłumacze przysięgli i specjalistyczni. W wielu przypadkach nie wystarczy być tłumaczem – zaprojektowaliśmy więc tak naszą usługę, abyś miał „2 w 1”. Tak przy zleceniach wymagających udziału specjalisty pracuje tłumacz i fachowiec w jednym.

Lot do np. Burgas zajmuje 1:55, ale już podróż pociągiem wiąże się z przesiadką w Budapeszcie i kilkunastoma godzinami w pociągu. Którą opcję preferujesz? Podobnie jest z tłumaczeniami – mogą być szybkie i czasochłonne. Jeśli standardowy czas wykonania przekładu jest dla Ciebie niezadowalający, możesz zapytać o usługę ekspresowych tłumaczeń. Oczywiście szybkość połączona z tą samą najwyższą jakością to koszty, ponieważ tłumacz pracuje intensywniej lub do projektu przydzielamy więcej profesjonalistów. Objętość przesyłanych nam tekstów jest bardzo różna, co też różnicuje ceny.

Ile zapłacisz za supertłumaczenia bułgarskiego? Skontaktuj się z nami! Na e-maile i wiadomości przesłane przez formularz kontaktowy na stronie internetowej odpowiadamy do 30 minut! Wycena da Ci rozeznanie w kosztach.

Tłumaczenia z języka bułgarskiego i na język bułgarski, które będą w pełni naturalne to suma kilku elementów: trafności, stosowności, dokładności, kreatywności i szybkości.

Każdy może uczyć się języka bułgarskiego i nawet nieźle się nim posługiwać, ale nie każdy jest w stanie przygotować profesjonalne przekłady. Dlaczego? W gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji trzeba znaleźć słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i dobrze odnajdą się w rzeczywistości kultury drugiego języka.

Supertłumacz to ktoś, kto myśli w dwóch językach. Czuje znaczenie i niuanse zarówno po polsku, jak i po bułgarsku. Nie są mu także obce zapożyczenia z greckiego i tureckiego obecne w języku bułgarskim. Wie więc, że:

 • nazwa dla liczby „tysiąc” została zastąpiona greckim „hiliada” /„хиляда”,
 • z tureckiego pochodzą takie słowa jak: „джоб” – „kieszeń”, „шише” – „butelka”, „мушама” – „cerata”, „баджанак” – „szwagier” czy „балдъза” – „siostra żony”.

Znajdziesz u nas takich specjalistów jak tłumacze języka bułgarskiego. Ich przekłady to zawsze praca wykonana na super.

Tłumacz z bułgarskiego na polski czy odwrotnie – to zadanie nie należy do najłatwiejszych! Tak zwani fałszywi przyjaciele, różnice kulturowe, odmienność języka, inna mentalność ludzi – to wszystko i o wiele, wiele więcej musi przełożyć tłumacz bułgarskiego, aby stworzyć supertłumaczenie.

Ilość informacji, faktów, ciekawostek i danych do ogarnięcia jest ogromna.

Sofia to nie imię, a stolica Bułgarii. Lew w kontekście tego państwa, to nie lew z wielką paszczą i ogromnymi zębami, a waluta kraju. Nazwa najwyższego szczytu z kolei ma dużo wspólnego z nazwiskiem znanego polskiego aktora młodego pokolenia Maćka Musiała, a jest to Musała pnąca się na wysokość 2 925 m n.p.m.

Co ciekawe, na Starym Kontynencie jest to trzecie państwo z największą ilością zabytków archeologicznych. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że kraj ten uchodzi za ojczyznę jogurtu… Podliczono także, że Bułgarię przecina aż 540 rzek.

Inny język to jak inna wizja świata, życia, myślenia. Potrzebujesz tłumaczenia języka bułgarskiego na język polski? Masz ważny projekt? Powierz go poważnym ludziom – supertłumacz to przekłady na perfekt!

Mamy bogate doświadczenie w tłumaczeniach języka bułgarskiego, dzięki czemu możemy zaoferować wysokiej jakości przekład bułgarski. Próbuj samodzielnie mówić po bułgarsku i gościć swoich partnerów biznesowych przy rakiji, jedząc z nimi tarator (ogórkowy chłodnik na bazie jogurtu z dodatkiem czosnku), gjuwecz (gulasz serwowany w glinianym naczyniu), sarmi (ryż z mięsem w liściach kapusty lub papryce), a na deser delektując się smakiem baklawy czy banicą.

Wszędzie tam, gdzie chodzi o Twoje być czy nie być, szanse, możliwości, sprzedaż i rozwój – tłumaczenie na język bułgarski lub z języka bułgarskiego musi być profesjonalne, na perfekt, po prostu super! Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany.

Podejmij superdecyzję!

Tłumaczenie „z” lub „na” bułgarski wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstem.

Kukierzy lub kukeri (кукери lub Kukieri), także czauszi, babugeri, stanczinari, derwiszi, starci, surati lub dżamałari to nazwa grupy przebierańców, która w czasie karnawału i przed Wielkim Postem chodzi po bułgarskiej wsi.

W materiałach, które wymagają przekładu pełno takich ciekawostek, informacji czy kulturowych odniesień, które nic nie powiedzą laikowi. Chcesz zrobić coś naprawdę super, nie masz wyjścia. Po prostu wybierz tłumaczenia w wersji super, aby zapisać się w historii swojej branży!

Skorzystaj z naszej wiedzy

Oksford – najlepszy uniwersytet na świecie 1 Ciekawostki

Oksford – najlepszy uniwersytet na świecie

8 maja 2024

University of Oxford, znany również jako Oksford, to jedna z tych uczelni, która jest

Wywiad z Beatą PiotrowskąZ życia firmy

Zrozumienie różnic kulturowych to podstawa skutecznej współpracy na arenie międzynarodowej. Wywiad z Beatą Piotrowską

27 września 2023

Publikujemy wywiad z Beatą Piotrowską, finance assistant w SUPERTŁUMACZ®. Pani Beata opowie nam o

13 przesądów z różnych krajów świata 2 Ciekawostki

13 przesądów z różnych krajów świata

10 stycznia 2023

Geneza różnych przesądów jest mniej lub bardziej znana. Przykładowo, skąd zła sława piątku trzynastego?