Tłumaczenia bułgarskie:
Byłgarski ezik i wejściówka do Bałkańskiej Ligi Językowej

Język bułgarski (български език, byłgarski ezik) należy do grupy języków południowosłowiańskich i Bałkańskiej Ligi Językowej. Oprócz Bułgarii usłyszeć go można też np. w Macedonii Północnej, Rumunii, Serbii czy na Węgrzech. Zapisuje się go cyrylicą, a alfabet składa się z 30 liter.

Szacuje się, że ma ok. 9 mln użytkowników. Chcesz wykorzystać ten zasięg? Supertłumacz to fachowiec, któremu możesz zaufać. Z jego pomocą dotrzeć do tych ludzi.

Bułgarska „hiliada” – ani to „Iliada”, ani „Hellada”: Zapożyczeń tysiące z greckiego i tureckiego

Tłumaczenia „z” i „na” bułgarski, które będą w pełni naturalne to suma kilku elementów: trafności, stosowności, dokładności, kreatywności i szybkości.

Każdy może uczyć się bułgarskiego i nawet nieźle się nim posługiwać, ale nie każdy jest w stanie przygotować profesjonalne przekłady. Dlaczego? W gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji trzeba znaleźć słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i dobrze odnajdą się w rzeczywistości kultury drugiego języka.

Supertłumacz to ktoś, kto myśli w dwóch językach. Czuje znaczenie i niuanse zarówno po polsku, jak i po bułgarsku. Nie są mu także obce zapożyczenia z greckiego i tureckiego obecne w języku bułgarskim. Wie więc, że:

  • nazwa dla liczby „tysiąc” została zastąpiona greckim „hiliada” /„хиляда”,
  • z tureckiego pochodzą takie słowa jak: „джоб” – „kieszeń”, „шише” – „butelka”, „мушама” – „cerata”, „баджанак” – „szwagier” czy „балдъза” – „siostra żony”.

Znajdziesz u nas takich specjalistów. Ich przekłady to zawsze praca wykonana na super.

„Добър ден!” /„Dobyr den” – Dzień dobry!: Tłumaczenia bułgarskie – nasza oferta dla Ciebie

To zdecydowanie nie brzmi podobnie do polskiego…

  • „Съжалявам” /„syżaljawam” – „Przepraszam. Przykro mi.”
  • „Извинете” /„izwinete” – „Przepraszam!”(np. zaczepiając osobę nieznajomą)
  • „Благодаря” /„błagodarja” lub „Mерси” /„merli” – „Dziękuję!”

Na szczęście nie musisz zgłębiać tajników bułgarskiego. Od przekładania tekstów na perfekt masz Supertłumacza.

Tłumaczymy na bułgarski kontrakt po to, abyś go dostał. Tłumaczymy na bułgarski CV po to, abyś otrzymał propozycję wymarzonego stanowiska pracy w Bułgarii. Tłumaczymy instrukcję obsługi urządzeń, aby ich użytkownik mógł sprawnie i bezpiecznie z nich korzystać. Tak to widzimy. To nasza Supermisja.

Jeśli chcesz dojść do celu, rozwinąć się, wejść na nowy rynek, osiągnąć sukces – sprawa jest prosta. Tłumaczenie musi być na perfekt i super. Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany. Jest na to tylko jeden doskonały sposób. Współpraca z odpowiednim i zaufanym specjalistą.

Superludzie od Supertłumaczeń są do Twojej dyspozycji. To nie słownik tłumaczy tylko człowiek – z wyobraźnią, pasją i odpowiednim podejściem do każdego zlecenia.

W naszej ofercie znajdziesz tłumaczenia bułgarskie z takich sektorów jak m.in.:

  • medycyna,
  • prawo,
  • inżynieria,
  • technika i technologia,
  • content na strony internetowe.

„Можете ли да ми запишете това?” /”Możete li da mi zapiszete towa?” – „Czy mógłby pan / mogłaby pani to zapisać?”: Superważne sprawy oddaje się Supertłumaczom

Tak zwani fałszywi przyjaciele, różnice kulturowe, odmienność języka, inna mentalność ludzi – to wszystko i o wiele, wiele więcej musi przełożyć tłumacz bułgarskiego, aby stworzyć supertłumaczenie. A przemieć tylko takie Cię interesuje.

A ilość informacji, faktów, ciekawostek i danych do ogarnięcia jest ogromna.

Sofia to nie imię, a stolica Bułgarii. Lew w kontekście tego państwa, to nie lew z wielką paszczą i ogromnymi zębami, a waluta kraju. Nazwa najwyższego szczytu z kolei ma dużo wspólnego z nazwiskiem znanego polskiego aktora młodego pokolenia Maćka Musiała, a jest to Musała pnąca się na wysokość 2925 m n.p.m.

Co ciekawe, na Starym Kontynencie jest to trzecie państwo z największą ilością zabytków archeologicznych. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że kraj ten uchodzi za ojczyznę jogurtu… Podliczono także, że Bułgarię przecina aż 540 rzek.

Inny język, to jak inna wizja świata, życia, myślenia. Masz poważny projekt? Powierz go poważnym ludziom – Supertłumacz to przekłady na perfekt!

Kupierów się gości, Kupuje się Supertłumaczenie

Możesz próbować samodzielnie mówić po bułgarsku i gościć swoich partnerów biznesowych przy rakiji, jedząc z nimi tarator (ogórkowy chłodnik na bazie jogurtu z dodatkiem czosnku), gjuwecz (gulasz serwowany w glinianym naczyniu), Sarmi (ryż z mięsem w liściach kapusty lub papryce), a na deser delektując się smakiem bakławą czy banicą.

Ale wszędzie tam, gdzie chodzi o Twoje być czy nie być, szanse, możliwości, sprzedaż i rozwój – tłumaczenie musi być profesjonalne, na perfekt, po prostu super! Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany.

Podejmij superdecyzję!

Tłumaczenie „z” lub „na” bułgarski wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstem.

Ciekawostka:

Kukierzy lub kukeri (кукери lub Kukieri), także czauszi, babugeri, stanczinari, derwiszi, starci, surati lub dżamałari to nazwa grupy przebierańców, która w czasie karnawału i przed Wielkim Postem chodzi po bułgarskiej wsi.

W materiałach, które wymagają przekładu pełno takich ciekawostek, informacji czy kulturowych odniesień, które nic nie powiedzą laikowi. Chcesz zrobić coś naprawdę super, nie masz wyjścia. Po prostu wybierz tłumaczenia w wersji super, aby zapisać się w historii swojej branży!