Tłumaczenie chorwacki

žgodne ž zamówieniem, đokładne ćo đo akčentu

Tłumaczenia chorwackie – biuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Gwarantujemy jakość naszych tłumaczeń z języka chorwackiego i na język chorwacki. Mamy ponad 12-letnie doświadczenie. Pomogliśmy przeszło 35 tysiącom firm, instytucji, a także osobom prywatnym!

Tłumaczenie chorwackie, jak to działa? Wysyłasz do nas tekst np. tłumaczenia audiowizualne języka chorwackiego. Przesyłamy Ci wycenę do akceptacji. Wszystko trwa ok. 30 minut! Na końcu otrzymujesz supertłumaczenie z chorwackiego na polski lub tłumaczenie z polskiego na chorwacki. Dlaczego działa to tak dobrze? Bo jest zaprojektowane pod Ciebie, a usługa tworzona przez superludzi od supertłumaczeń.

Dlaczego warto skorzystać z tłumaczeń z i na język chorwacki, które znajdziecie w naszej ofercie?

Język chorwacki jest skuteczny w Chorwacji. Przydaje się w Bośni i Hercegowinie i w Czarnogórze. Do tego, pozwala być lepiej zrozumianym w Serbii. Mówiąc śmiało, jest dobrym kompanem na Bałkanach. „Bok” to słowo, które warto poznać, aby powiedzieć „cześć” po chorwacku na powitanie i pożegnanie. Z kolei „hvala” to „dziękuję”. Zaś „Živjeli!” to „na zdrowie”Słownik chorwacko-polski i słownik polsko-chorwacki Ci to podpowie, a tłumacz polski-chorwacki potwierdzi w 100%.

Interesuje Cię tylko najlepszy tłumacz chorwacko-polski? „Da, naravno!” („tak, oczywiście!”), Supertłumacz to najlepszy wybór w podróż do i z Chorwacji.

Historia języka chorwackiego pokazuje nam, że pochodzi on z grupy zachodniej języków południowosłowiańskich należących do języków słowiańskich. Pierwsze źródła o nim mówiące datowane są na IX wiek. Zapisuje się go alfabetem łacińskim. To język urzędowy w Chorwacji, jeden z języków urzędowych w Bośni i Hercegowinie oraz Unii Europejskiej. W języku chorwackim masz okazję dostać więcej zleceń, sprzedać więcej produktów czy po prostu dotrzeć do większej liczby osób, na których Ci zależy.

Tłumacz języka chorwackiego wie, że współcześnie na poziomie politycznym hrvatski jezik budzi kontrowersje o odrębność względem serbskiego. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz rozmowę dotyczącą języka serbsko-chorwackiego. To dyskusja dla znawców języka serbskiego i chorwackiego. Chorwat powie „oprosti”, z kolei Serb „izvini”, a supertłumacz dopowie Ci, że słowo to oznacza „przepraszam”. Na szczęście nie musisz się tym martwić. Warto jednak, abyś miał ogląd na sytuację i wiedział, że diabeł tkwi w szczegółach. Niuanse są istotne w przekładzie dokumentów biznesowych, technicznych, marketingowych, a także w prozie i poezji.

Czy tłumaczenia języka chorwackiego na polski są trudne? Choć „da” i „ne”, „nema na čemu” („nie ma za co”) czy „zovem se…” („nazywam się”) nie powinny przysporzyć większych trudności w odszyfrowaniu Polce i Polakowi, ale czym innym jest wymiana i zrozumienie podstawowych grzecznościowych wyrażeń czy nawet próba porozumienia się z mieszkańcami Chorwacji na wakacjach, a czym innym tłumaczenia pisemne tłumaczenia ustne lub tłumaczenia przysięgłe, które mają realny wpływ na dobrostan Twojego życia osobistego i zawodowego.

Podejmij superdecyzję. Tłumaczenie wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstem. Supertlumacz polsko-chorwacki to najlepszy wybór.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

 • Tłumaczymy język chorwacki na superpoziomie – jakość jest tym, na czym budujemy nasze tłumaczenia.
 • Oferujemy przekłady z i na 42 języki świata. Pomożemy Ci w przetłumaczeniu tekstu z i na angielski, niemiecki, włoski czy gruziński.
 • Chorwacki jest językiem, w którym specjalizują się nasi tłumacze – znają wszystkie jego tajemnice, są wrażliwi na najdrobniejsze niuanse skryte między słowami, swobodnie poruszają się w przestrzeni słownictwa charakterystycznego dla Twojej branży.
 • Mamy ekspertów, którzy dbają nie tylko o poziom językowy, ale i merytoryczny każdej treści.
 • Znamy miejscowych i lokalną kulturę – z supertłumaczami zawsze będziesz taktowny, do tego zyskasz sympatię i szacunek.
 • Chwalą nas klienci – opinie firm i osób prywatnych, które skorzystały z naszych usług, mówią same za siebie.

Jakiego rodzaju tłumaczenia języka chorwackiego znajdziesz w naszej ofercie?

Jak działa usługa z chorwackiego i z polskiego na chorwackiWycena w 30 minut. Tłumaczenie co do przecinka, termin co do godziny. Każdy supertłumacz to mistrz języka (a nawet dwóch) i mistrz organizacji. Czas to nie tylko pieniądz, czas to jakość. Dlatego możesz trzymać nas za słowo.

Oferujemy:

 • tłumaczenia medyczne i farmaceutyczne,
 • tłumaczenia prawne i prawnicze,
 • tłumaczenia CV i listów motywacyjnych,
 • tłumaczenia przysięgłe,
 • tłumaczenia audiowizualne języka chorwackiego,
 • tłumaczenia techniczne chorwackiego,
 • tłumaczenia contentu na strony internetowe,
 • tłumaczenia marketingowe i reklamowe,
 • tłumaczenia naukowe,
 • tłumaczenia z chorwackiego na 42 języki.

Sprawa jest prosta. Tłumaczenia z chorwackiego lub tłumaczenie na chorwacki może przynieść Ci superefekty. Wszystko pod warunkiem, że podejmiesz dobrą decyzję i zatrudnisz supertłumacza. To ktoś, z kim możesz dojść daleko, osiągnąć sukces i na końcu cieszyć się chwilą zwycięstwa. Niezależnie od dziedziny, w której działasz, gwarantujemy poprawność stylistyczną, zachowanie żargonu branżowego, dobre ceny, a także atrakcyjne terminy. Z supertłumaczem dokładność i superjakość zawsze idą w parze. Podejmuj już teraz decyzję, którą potem uznasz za super!

Vidimo se– Do zobaczenia!

Ceny tłumaczeń języka chorwackiego – ile to kosztuje i co składa się na jego cenę?

Ile kosztuje tłumaczenie na chorwacki lub z języka chorwackiego? To jedno z pytań, które najczęściej słyszy nasz konsultant. Tłumacz polsko-chorwacki ma różne zlecenia. Nie ma odpowiedzi uniwersalnej, którą moglibyśmy udzielić każdemu klientowi.

Tłumaczenia dotyczą materiałów z dziedziny medycyny, ale i prawa, techniki, marketingu czy literatury. Mogą być to przekłady zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe. Tłumacz chorwacko-polski pracuje także z wieloma rodzajami tekstów – wśród nich są np. dokumenty medyczne, umowy przygotowane przez prawników, publikacje i badania naukowe, treści reklamowe, książki.

Supertłumacze są specjalistami, którzy znają Twoją branżę, swobodnie posługują się terminologią danej dziedziny, a do tego wiedzą, w jaki sposób osiągnąć określony odbiór treści u odbiorcy docelowego. Przede wszystkim to osoby, które znają Chorwatów i potrafią „poruszać się” po Chorwacji. To właśnie za to płacisz.

Cena tłumaczeń to suma wielu czynników. Sprawdź, co się na nią składa!

 • Para języków. Nie zawsze Twoja potrzeba dotyczy pary językowej: chorwacki i polski. Być może właśnie dziś szukasz tłumacza online chorwackiego, który pracuje z norweskim, węgierskim czy japońskim. Miej świadomość, że im trudniej o specjalistę obsługującego potrzebne Ci języki, tym zwykle rosną ceny za tłumaczenie.
 • Tłumacz języka chorwackiego przekłada teksty z wielu branż (na przykład prawo, medycyna, marketing, IT i informatyka, przemysł ciężki, nauki ścisłe, literatura). Tłumaczenie, które nie wymaga znajomości specjalistycznej terminologii i wiedzy z danej dziedziny, kosztuje mniej, niż te, które narzuca wymóg bycia ekspertem.
 • Czas potrzebny na realizację zlecenia. Tłumaczenie polsko-chorwackie czy tłumaczenie chorwacko-polskie to zarówno strona instrukcji napisanej przez managera i skierowana do pracowników, jak i dwieście stron wyników badań laboratoryjnych. W obu przypadkach mamy do czynienia z treściami, z którymi pracuje tłumacz, ale które różnią się czasem potrzebnym na zrealizowanie tłumaczenia. Liczba stron czy ilość znaków ze spacjami jest składową ceny.
 • Dodatkowe usługi. Nasz tłumacz polsko-chorwacki online może wykonać przekład w trybie ekspresowym. Klienci chętnie też korzystają np. z proofreadingu czy lokalizacji.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas! Chętnie udzielimy Ci odpowiedzi i wycenimy Twoje zlecenie.

Język chorwacki – Tłumaczenia z języka chorwackiego i na język chorwacki. Słownik chorwacko-polski to nie człowiek, a już na pewno nie supertłumacz

Nie trzeba być tłumaczem z chorwackiego czy wybitym znawcą Chorwacji, aby móc rzec, że Republika Hrvatska to jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie, a nawet na świecie! Jest tu jedyny w swoim rodzaju, pełen czaru i urody Dubrownik. Split zachwyca swym urokiem. Park Narodowy Krk fascynuje, a z kolei Park Narodowy Jezior Plitwickich to bodaj najpopularniejsza atrakcja kraju. Trogir przypomina widok z pocztówki. Wybrzeże Adriatyku koi zmysły. Zapach lawendy umila dzień. A rakija sprawia, że posiłek przy stole ma w sobie coś z magii.

Chorwacki tłumacz musi umieć patrzeć i widzieć. Efekt supertłumacza polega na tym, że potrafi przefiltrować wszystko to, co wie i zawrzeć w tłumaczeniu z lub na chorwacki. Umie ukazać prawdziwą Chorwację, wejrzeć w umysły Chorwatów, stosownie przedstawić najbardziej delikatne i zawiłe sprawy kulturowe czy historyczne. Jeśli więc język chorwacki i tłumacz, to tylko dobry specjalista, który zna się na swoim rzemiośle.

Supertłumacz wie, że efekt pełnej naturalności, dokładności, trafności i stosowności jest ważny w kontekście tłumaczenia technicznego chorwackiego, tłumaczenia zwykłego czy także w przypadku tłumaczenia przysięgłego języka chorwackiego. Możemy oferować tłumaczenia w wersji super, ponieważ nasz supertłumacz polski-chorwacki działa na perfekt.

Profesjonalne tłumaczenia z języka chorwackiego i na język chorwacki. Kako se nalazi Supertłumacza?

Czy wiesz, czym różni się chorwacki przekład na superpoziomie od pracy amatora? Tym, że w tym pierwszym przypadku usługi tłumaczeniowe wykonuje dobry specjalista, który udźwignie ciężar najtrudniejszych wyzwań, a w drugim laik mogący spowodować różne problemy; od małych błędów po coś o katastrofalnych skutkach.

Tłumacz języka chorwackiego musi myśleć w dwóch językach. Czuć znaczenia i niuanse zarówno po polsku, jak i chorwacku. Tylko wówczas otrzymasz to, co nazywamy profesjonalnym przekładem.

Chorwacki ma zwrot: „kako se nalazi”, oznacza „jak znaleźć”. My pytamy „jak znaleźć” supertłumacza? Już go znalazłeś! Wystarczy podjąć dobrą decyzję! Sprawa jest prosta. Tłumaczenie ustne i pisemne musi być super. Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany i dojdziesz tam, gdzie chcesz, osiągniesz sukces i będziesz mógł wygrzewać się w promieniach słońcach na plaży Zlatni Rat. Jest na to jeden doskonały sposób. Jaki? Biuro tłumaczeń SuperTłumacz® i nasi specjaliści.

Tłumaczenia języka chorwackiego FAQ

Prześlij nam tekst. Do 30 minut wyślemy Ci wyliczoną całkowitą cenę tłumaczenia chorwackiego. Wycena jest przejrzysta i bez ukrytych kosztów.

Razem z wyceną otrzymasz także termin, w jakim możemy wykonać tłumaczenie chorwackiego. W ofercie mamy także ekspresową usługę tłumaczenia, ale za jakość i krótszy termin realizacji trzeba będzie zapłacić więcej.

Tak, możesz nam powierzyć dokumenty wymagające uwierzytelnienia. Nasi Supertłumacze wykonują tłumaczenia przysięgłe języka chorwackiego. Obsługujemy warianty tłumaczenia z chorwackiego na polski, tłumaczenia z polskiego na chorwacki, a także tłumaczenia z chorwackiego na 42 języki świata.

Tak. Tłumaczenia wykonują u nas native speakerzy, tłumacze po studiach lingwistycznych, specjaliści, którzy pracowali w Chorwacji, a także tłumacze we współpracy z ekspertami.

Chorwackie łamańce językowe, a także najpopularniejsze chorwackie imiona

 • Cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče.
 • Na vrh brda vrba mrda.
 • Učvršćivajući učvršćivač.

Zastanawiasz jak to wymówić albo co to znaczy?

Dobry tłumacz języka chorwackiego zna nie tylko słowa — zna też kraj, a często i ludzi. Jeśli np. w tekście ktoś nawiąże do znanych wydarzeń, piosenki czy postaci z telewizji, dobry tłumacz od razu wie, o co chodzi.

Nie tłumaczy słów, tylko sens.

 • Luka
 • David
 • Ivan
 • Mia
 • Sara
 • Lucija
 • Ema
 • Jakov

Przynajmniej tutaj z tłumaczeniem języka chorwackiego nie ma problemu. Wiele imion ma swoje polskie odpowiedniki, chociażby dzięki wspólnemu chrześcijańskiemu czy łacińskiemu dziedzictwu Europy. Są też imiona, które występują wyłącznie na Chorwacji, np. Neven, Zoran, Draga czy Vlasta.

Położenie właściwie w centrum Europy sprzyja turystyce i rozwojowi kraju. Port w Splicie przyciąga ruch z całego świata, Rijeka ma znaną w branży stocznię oraz jest ważnym punktem tranzytowym np. dla Austrii i Węgier.

Chorwacja to kraj spotkań, odpoczynku i handlu. Jest piękna, pełna słońca i dobra do wszystkiego. No i ten język!

Jeśli chciałbyś odkryć ze swoją firmą południe Europy, na Chorwacji znajdziesz dobrych klientów i kontrahentów, z którymi na pewno dojdziesz do porozumienia.

SuperTłumacz® pomoże Ci się z nimi dogadać!

Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Tłumaczenia chorwacki 2

Tłumaczenia

Tłumaczenia chorwacki 3

Zapraszamy / dobrodošli!

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na