Tłumaczenie fiński

Super jak skok narciarski na olimpijskie złoto

Tłumaczenia języka fińskiego – biuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Kierujemy się zasadą, że dobry tłumacz języka fińskiego musi rozumieć język i ludzi. Jako doświadczona firma mamy przyjemność zaoferować doskonałej jakości tłumaczenia z języka fińskiego i na język fiński, na które udzielamy gwarancji!

Supertłumacz to usługa zaprojektowana tak, abyś niczym Matti Nykänen – fiński skoczek narciarski, wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach – mógł odnieść sukces przez wielkie „S”.

Chcesz „skoczyć”? Na szczęście lęk o to, że upadniesz, ponieważ ktoś Cię nie zrozumie w Finlandii, jest bezpodstawny. Wsparcie najlepszych specjalistów w tłumaczeniach to wyeliminowanie już na początku wszelkich błędów. Trenuj „skoki” z supertłumaczem i odnieś zwycięstwo. Darmowa wycena w ciągu 30 minut.

Dlaczego warto skorzystać z oferty naszego tłumaczenia z i na język fiński?

Chcesz wykonać „skok”? Pamiętaj o tym, że tłumaczenie na fiński w wersji „super” to usługa, która gwarantuje Ci najwyższą jakość. Jest ona tak samo pewna, jak bezpieczeństwo w Finlandii.

Masz już wszystko to, czego potrzeba, aby mieszkańcy tego kraju przekonali się do Twoich produktów /usług. A jest to połączenie doświadczenia, umiejętności i pasji.

Teraz przyszła pora nauczyć się czegoś od człowieka uznawanego za jeden z największych talentów w historii skoków narciarskich i wreszcie odważyć się na to, aby stanąć na miejscu startowym, a potem „skoczyć”.

Zrób to z supertłumaczem, a odnosisz efekty oceniane na super!

Plusy współpracy z biurem tłumaczeń SuperTłumacz®:

 • Współpraca z tłumaczami, których efekty pracy oceniane są przez klientów na superpoziomie!
 • Doświadczenie w tłumaczeniu z i na fiński tekstów medycznych, prawniczych, technicznych, marketingowych i wielu innych. Wykonujemy przekłady zwykłe, przysięgłe (przygotowuje je zawsze uprawniony do tego tłumacz przysięgły) i specjalistyczne. Jesteśmy na „ty” z różnymi typami dokumentów i treści: przetłumaczymy Ci artykuły naukowe, faktury, teksty techniczne, materiały biznesowe i marketingowe czy content na stronę internetową.
 • Znamy Finlandię. Rozumiemy Finki i Finów. Potrafimy poruszać się po obcej ziemi i tak „mówić”, aby zostać właściwie odebranym przez miejscowych.
 • Wiemy, jak osiągnąć sukces po fińsku! Z nami „skoczysz” tam, gdzie tego chcesz!
 • Tłumaczymy w Twoim języku. Wykonujemy przekłady pisemne z i na 42 języki!
 • Mamy superopinię wśród klientów!

Co tłumaczymy z i na język fiński? Rodzaje oferowanych przez nas tłumaczeń

Ei” to nie żadne „ej”, a tłumaczenie na polski fińskiego słowa „nie”. Pozory potrafią mylić.

Finowie uchodzą za bardzo zimnych ludzi. Kiedy pozna się ich bliżej, okazuje się, że uwielbiają się przytulać. Do tego kochają kawę, tango i mają świetną pizzę. To prawda, że tutejsze zimy są długie, ciemne i mroźne, ale za to lato jest ciepłe i pełne słońca.

Nikt nie chce wywołać małej afery w stylu premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który w 2005 roku zażartował z lokalnej kuchni, mówiąc o „marynowanych reniferach”. Supertłumaczenia nie mają nic wspólnego z eksperymentami, pierwszymi wprawkami początkujących czy pracą amatorów.

Wiemy o języki fińskim wszystko (o polskim też), uwielbiamy kulturę Finlandii i znamy się na mentalności Finów. To połączenie sprawia, że nasze tłumaczenia specjalistyczne języka fińskiego są na perfekt, idealnie skrojone pod Twoje potrzeby i oczekiwania.

Tłumaczenia fińskie obejmują m.in.:

 • tłumaczenia medyczne języka fińskiego,
 • tłumaczenia prawnicze i prawne,
 • inżynierię,
 • tłumaczenia finansowe języka fińskiego,
 • tłumaczenia marketingowe,
 • treści na social media,
 • dokumenty samochodowe,
 • CV i listy motywacyjne,
 • specjalistyczne tłumaczenia informatyczne.

Z Twoimi treściami pracuje zawsze zawodowy tłumacz fińsko-polski online, polsko-fiński lub ktoś, kto specjalizuje się w innej (potrzebnej Ci) parze językowej. Współpraca z fachowcem to zawsze pewność, że otrzymasz supertłumaczenie!

Ile kosztuje tłumaczenie języka fińskiego i co składa się na jego cenę?

Ile zapłacisz tłumaczowi polsko-fińskiemu? Co wpływa na cenę tłumaczenia języka fińskiego? Te pytania najczęściej słyszy nasz konsultant, który jest pierwszą osobą, z którą kontaktują się klienci.

W biurze tłumaczeń SuperTłumacz® nie mamy uniwersalnego cennika, u nas każdemu zleceniu przyglądamy się z osobna. Patrzymy na tematykę tekstu, rodzaj tłumaczenia (zwykłe, przysięgłe, specjalistyczne) i rodzaj dokumentów lub treści, nagromadzenie fachowej terminologii, potrzebę współpracy z ekspertem i oczywiście na poziom skomplikowania zlecenia.

Jeżeli chcesz przetłumaczyć swoje dokumenty /teksty /treści /publikacje /inne z nami, zapytaj o wycenę. W tym celu wejdź na naszą stronę i skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz e-mail z zapytaniem o koszt usługi, która Cię interesuje. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego!

Jak wyglądają koszty tłumaczenia fińskiego u nas?

 • Wycena jest indywidualna – nie mamy uniwersalnych stawek. Zanim podamy Ci konkretną kwotę, przyglądamy się Twoim tekstom.
 • Cena za tłumaczenie z fińskiego na polski czy z polskiego na fiński (lub w innej parze językowej) jest adekwatna do poziomu trudności materiałów, które masz do przetłumaczenia.
 • Nasze stawki są realne i na każdą kieszeń.

W przypadku długofalowych projektów lub bardzo dużych zleceń możesz liczyć na rabat.

Inni wciskają Ci kit, my dziękujemy za zaufanie: Tłumaczenia fińskie odporne na siarczysty mróz i letnie upały

Fińskie słowo „kiitos” nie oznacza tego samego, co polski „kit”. Choć może skojarzyć się z nazwą jakiegoś greckiego miasteczka, nie ma z tym też nic wspólnego. Tłumaczymy je jako „dziękuję”. Co nie zmienia faktu, że tu naprawdę zakazano Kaczora Donalda. Nie wciskamy kitu, tak było!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz solidnego przekładu z lub na fiński w sprawach prywatnych, zawodowych lub tłumaczenia, które pomoże Ci w interesach – dziękujemy Ci nie tylko za tekst, ale i zaufanie, które przekazujesz w nasze ręce.

Fiński to piękny, ale i bardzo trudny język. Stanowiący wyzwanie także dla tłumaczy. Na Twoje szczęście u nas pracują najlepsi specjaliści w branży, supertłumacze.

Tłumaczenia fińskie online FAQ

Naszą wycenę przygotowujemy w sposób przejrzysty dla Ciebie, abyś nie miał poczucia niepewności co do kosztu. W związku z tym podajemy Ci cenę netto, należy do niej doliczyć jeszcze 23% VAT.

Oczywiście, możemy zabronować Ci najwyższej jakości tłumaczenia specjalistyczne na język fiński. Przygotowują je zawodowi tłumacze i wysokiej klasy eksperci.

Prześlij skan lub czytelne zdjęcie dokumentu na nasz e-mail lub używając do celu celu formularza znajdującego się na stronie internetowej. Do 30 minut przygotujemy Ci całkowicie bezpłatną oraz niezobowiązującą  wycenę.

Oczywiście. Do poufności wszelkich danych podchodzimy bardzo poważnie. Dostęp do wszelkich przesłanych przez Ciebie informacji ma wyłącznie tłumacz i pracownik biura tłumaczeń, który czuwa nad bezpieczeństwem i sprawnością przebiegu procesu tłumaczeniowego.

Nie „sumo” a „suomi”, czyli zapasy z językiem fińskim

Słyszysz „sumo” i od razu Twoje skojarzenie niesie Cię do Japonii, gdzie jest to sport narodowy. Tymczasem to językowy psikus. Przyjrzyj się uważnie… Tu nie chodzi o „sumo”, a o „suomi”.

„Suomi” to w tłumaczeniu z fińskiego na polski „język fiński”. Należy on do podgrupy języków bałtycko-fińskich, ta podgrupa z kolei zaliczana jest do podrodziny języków ugrofińskich z rodziny uralskiej.

W Finlandii liczącej ok. 5,5 mln mieszkańców, 4,7 mln osób uważa fiński za język ojczysty. Ma on status języka urzędowego w Finlandii, a także w Unii Europejskiej. Jest również językiem mniejszości w Szwecji oraz w Republice Karelii w Rosji. Usłyszymy go też w norweskiej prowincji Finnmark i w Estonii. To są ważne dane, pokazują Ci zasięgi, jakie możesz mieć, wykorzystując tłumaczenie polski-fiński.

Szukasz profesjonalnego tłumaczenia języka fińskiego na język polski? Lub z polskiego na język fiński? Nasza oferta jest dla Ciebie! Pogoda nie rozpieszcza Finów, tak samo, jak zresztą wszystkich Skandynawów. Ilość słońca i pięknej pogody jest tu jak na lekarstwo. Nie przeszkadza nam to jednak w tworzeniu odpornych na mróz i niepogodę tłumaczeń fińskiego.

Co więcej, choć trudne sprawy wymagają zawsze czasu, to jednak możemy Ci zaproponować także usługę ekspresowych tłumaczeń, w których potrafimy osiągać wyniki takie, jak najlepsi kierowcy Formuły 1.

Chcesz być szybki jak Mika Häkkinen i Kimi Räikkönen? Nie ma sprawy! Od tego masz supertłumaczy!

Lista powodów, dla których fiński i tłumaczenia fińskie uchodzą za trudne

Chcesz spróbować swoich sił jako tłumacz z fińskiego na polski? Spróbuj wymówić „Huurreruusu” (są to wzory na szybie „wymalowane” przez mróz i przywodzące na myśl kwiaty) albo takie „pyöräillä” („jeździć na rowerze”). Dajesz radę?

Jeśli nie, spokojnie. Od załatwiania wszelkich spraw masz w końcu supertłumacza, człowieka, który jak nikt inny zna się na fińskich słówkach, i nie tylko.

A lista powodów, dla których jest to język niezwykle trudny, jest długa. Oto kilka z nich:

 • aglutacyjność,
 • 15 przypadków,
 • metatonia /harmonia samogłosek,
 • wymiana stóp /wymiany spółgłoskowe,
 • nie ma rodzaju gramatycznego,
 • brak czasu przeszłego.

Te informacje nie dziwią ani tym bardziej nie szokują tłumacza języka fińskiego. Supertłumacz swobodnie porusza się w przestrzeni języka fińskiego w wielu tematach, branżach i dziedzinach. Śmiało mu możesz zaufać w każdej sprawie.

Zapis języka fińskiego: Czas zacząć telenowelę językową w wydaniu fińskim

Dla nikogo nie jest żadnym odkryciem stwierdzenie, że fiński uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków – zarówno do nauki, jak i do tłumaczenia. W końcu rzeczownik może mieć tutaj ponad 200 form… I to nie żaden żart z naszej strony wprost z Finlandii.

Telenowela językowa w wydaniu fińskim wygląda zawile, jak na typowego tasiemca przystało: „lentokonesuihkuturbiinimoottoriapumekaanikkoaliupseerioppilas”.

A co to jest? To słynny wyraz oznaczający inżyniera stażystę specjalizującego się w silnikach odrzutowych samolotów. Rzeczywiście, po wymówienia tego łamańca językowego, można odlecieć!

Ale jak w ogóle zapisujemy fiński? Alfabet składa się z 26 liter pisma łacińskiego oraz dodatkowych znaków. Litery B, C, F, G, Q, W, X, Z, Å są używane tylko w zapożyczeniach.

Potrzebujesz przetłumaczyć się z lub na język fiński? SuperTłumacz® Ci pomoże!

Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Tłumaczenia fiński 2

Tłumaczenia

Tłumaczenia fiński 3

„Näkemiin!” – „Do zobaczenia!”

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na