Tłumaczenie grecki

Nie skazuj się na gilotynę, wybierz sukces z „he Hellenikè glõtta”

Tłumaczenia języka greckiego – biuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka greckiego i na język grecki. Udzielamy gwarancji na jakość naszych tłumaczeń! Darmowa wycena w ciągu 30 minut.

Już sam zapis terminu „język grecki” /„język helleński” stanowi wyzwanie: „ἡ Ἑλληνικὴ γλῶττα” / „he Hellenikè glõtta” (starogrecki dialekt attycki), „η Ελληνική γλώσσα” / „i Ellinikí glóssa” lub „τα Ελληνικά” / „ta Elliniká” (język nowogrecki).

Grecki jest jak inny świat. Oczywiście ekscytująca jest podróż do nieznanego brzegu i poznawanie wszystkiego tego, co inne, obce i zarazem tak bardzo fascynujące. Kiedy jednak chodzi o sprawy ważne, dobrze mieć oparcie w supertłumaczu. To Twój przewodnik po języku i świecie greckim. Z nim masz gwarantowany sukces.

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenia z i na język grecki?

Rzetelne tłumaczenia na grecki – szybko i profesjonalnie! Fajnie nauczyć się kilku słów, a może nawet zgłębić podstawy języka. Miło zrobić zdjęcia w Atenach, popłynąć na Rodos, odpocząć na wyspie Santoryn. Świetnie usiąść z miejscowym do stołu i zjeść pyszne greckie jedzenie.

Czym innym jest jednak dotarcie do ludzi posługujących się greckim, a czym innym bycie przez nich zrozumianym.

Wbrew pozorom sprawa jest prosta. Jeśli potrzebujesz wysokich lotów tłumaczenia greckiego, oddaj tekst w zaufane ręce supertłumacza. Tylko dobry specjalista pomoże Ci szybko i efektywnie przejść przez proces przekładu. Przemówisz w języku Dedala, Solona, Peryklesa i Arystotelesa do 15 mln ludzi. Dotrzesz do mieszkańców Grecji, Cypru, a także załatwisz wiele spraw w UE (to jeden z języków Unii Europejskiej).

Nasz tłumacz grecki swobodnie posługuje się językiem Greków. Zna słownictwo architektów, notariuszy, prawników, lekarzy i marketingowców. Rozumie treści dokumentów i tekstów, z którymi pracuje. Tworzy przekłady, które „działają”. Wie, jakich słów używać, aby wywrzeć określone wrażenie na Twoim odbiorcy docelowym. Często to także tłumacz i ekspert w jednej osobie, który udźwignie ciężar nawet tych najbardziej skomplikowanych projektów.

Ponadto: supertłumaczymy teksty na i z 42 języków świata. Mamy doświadczenie i kompetentnych ludzi na swoim pokładzie. Wśród ekspertów znajdziesz specjalistów z wielu branż i dziedzin. Do tego działamy tak, abyś szybko i skutecznie załatwił swoje sprawy lub mógł efektywnie prowadzić działania. Jesteśmy terminowi i cenią nas klienci – możemy podzielić się z Tobą referencjami, zachęcamy też do zapoznania się z opiniami dostępnymi w sieci.

Stąd SuperTłumacz® to właściwy wybór!

Ile kosztują tłumaczenia języka greckiego i od czego zależy jego cena?

Broszura dla turystów odwiedzających Ateny i przewodnik po Grecji. Dokumenty związane z rekrutacją w greckiej firmie (CV, list motywacyjny, portfolio, certyfikaty, uprawnienia zawodowe). Treści akademickie dla studentów. Specjalistyczne materiały dotyczące przemysłu ciężkiego. Dokumenty medyczne, prawnicze i techniczne.

Jak sam widzisz, przez tłumaczenia języka greckiego można rozumieć naprawdę różne teksty. Koszt usługi tłumaczeń zależy więc od tego, co jest przedmiotem zlecenia.

To wpływa na cenę tłumaczenia:

 • języki, których dotyczy przekład. Interesuje Cię tłumaczenie grecko-polskie i tłumaczenie polsko-greckie, a może chodzi o inne języki, na przykład angielski, francuski, fiński, chiński czy gruziński (?). Para językowa jest jednym z kluczowych czynników, które mają wpływ na koszt usługi. Zasada jest prosta: im mniej specjalistów, którzy zajmują się danymi językami, tym trzeba liczyć się z wyższymi stawkami,
 • rodzaj tłumaczenia. Tłumacz języka greckiego może przygotować tłumaczenia zwykłe, przysięgłe czy specjalistyczne. W przypadku tych drugich należy mieć uprawnienia do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego. Ostatnie z nich wymagają od osoby tłumacza wiedzy z konkretnego tematu, branży czy dziedziny. To są czynniki różnicujące przekłady – znajdziesz więc tu zarówno prywatną korespondencję, akty małżeństwa, pisma prawnicze, teksty reklamowe, jak i dokumenty medyczne czy publikacje naukowe,
 • współpraca z ekspertem. Czasem nie wystarczy oddać treści do przetłumaczenia w ręce tłumacza polsko-greckiego czy tłumacza grecko-polskiego. Artykuł naukowy dotyczący najnowszej wiedzy z dziedziny fizyki czy umowy handlowe to takie teksty, które wymagają „dotyku” specjalisty. Krótko mówiąc: potrzebny jest tłumacz i fachowiec w jednej osobie,
 • objętość tekstu. Tłumaczymy zarówno artykuł przeznaczony do magazynu podróżniczego liczący trzy tysiące znaków ze spacjami, jak i materiały biznesowe na kilkaset stron. Standardowo rozliczamy się na podstawie łącznej liczby zzs,
 • życzenia klienta. Zdarza się, że osoba lub firma chce zamówić nie tylko tłumaczenie z polskiego na grecki, ale i na przykład prosi o proofreading czy przyspieszony termin realizacji zlecenia.

W biurze tłumaczeń SuperTłumacz® oferujemy uczciwe i atrakcyjne stawki – mamy ceny przyjazne Twojej kieszeni. Jeżeli chcesz poznać dokładny koszt zlecenia, napisz lub zadzwoń do nas! Już na etapie wyceny poznasz cennik tłumaczenia i najszybszy termin wykonania przekładu.

Jakiego rodzaju tłumaczenia języka greckiego znajdziesz w naszej ofercie?

Wspięcie się na sam szczyt to nie takie „hop-siup”. Droga jest długa i męcząca. Słońce parzy skórę, a inni próbują podstawić Ci nogę, abyś upadł. Zanim więc wejdziesz na Twój Olimp, jest cała lista rzeczy, spraw i tematów, które należy „ogarnąć”.

Grecja to spadkobierczyni starożytnej Hellady. Jest kolebką cywilizacji zachodniej. To także miejsce, w którym narodziła się demokracja, filozofia, igrzyska olimpijskie oraz setki terminów funkcjonujących dziś w nauce, zachodniej literaturze, teatrze, politologii czy historiografii.

Dużo tego, a jest o wiele więcej. Amator może nie podołać greckiemu, a z dużym prawdopodobieństwem wyłoży się na niuansach. Dla supertłumacza to świat języka greckiego, w którym czuje się jak ryba w wodzie. Ma świadomość, że jest tu dużo słów tureckich, cała lista neologizmów, a także wiele wyrazów, których znaczenie i wymowa nie zmieniły się od tysiącleci. Nic go nie zdziwi, w końcu to specjalista, o którego pracy mówi się zwięźle „super”.

Oferujemy:

 • tłumaczenia zwykłe i przysięgłe języka greckiego,
 • greckie tłumaczenia specjalistyczne,
 • tłumaczenia techniczne,
 • tłumaczenia medyczne i farmaceutyczne języka greckiego,
 • tłumaczenia dokumentów (wiele branż i różne typy treści),
 • tłumaczenia prawnicze,
 • tłumaczenia marketingowe,
 • i wiele więcej.

Wszystkie drogi prowadzą do… Aten: Tłumaczenia greckie łączące siłę marzeń Ikara i retoryczność Arystotelesa

Oprócz standardu literackiego w języku nowogreckim istnieje wiele dialektów wzajemnie dla siebie zrozumiałych, np. dialekty staroateńskie, Peloponezu, Cypru czy Macedonii i Tracji. Są one kłopotliwe, wprowadzają zamieszanie i wymagają uwagi.

Oczywiście dla profesjonalisty to nie problem, a element pracy. Tworząc tłumaczenie greckiego na polski lub z polskiego na grecki należy wziąć wszystko pod uwagę, aby nie zaliczyć wpadki. Przynajmniej tak to widzi supertłumacz.

Na pewno znasz historię upadku Ikara. Choć pięknie jest dążyć do spełnienia swojego celu, poważne sprawy i profesjonalne tłumaczenia na język grecki nie mogą być obarczone ryzykiem. Tu lepiej wykazać się znajomością retoryki i mądrością, z której słynął Arystoteles, prawda?

Tłumaczenia języka greckiego FAQ

Oczywiście, możemy przygotować dla Ciebie tłumaczenie przysięgłe języka greckiego. Przetłumaczy je dla Ciebie nasz tłumacz przysięgły greckiego.

Przewidujemy rabaty na większe zamówienia języka greckiego. Prześlij nam tekst, który chcesz przetłumaczyć. Zapoznamy się z nim i przedstawimy Ci naszą ofertę.

Pracują u nas wyselekcjonowani tłumacze języka greckiego. Specjaliści wysokiej klasy, którzy zawodowo zajmują się przekładaniem, a dodatkowo są świetnymi ekspertami w konkretnych branżach, dziedzinach i tematach. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz pełnowartościowe tłumaczenie, które spełni Twoje oczekiwania.

Możemy wykonać dla Ciebie tłumaczenia pisemne zwykłe, specjalistyczne oraz tłumaczenia przysięgłe. Obsługujemy różne branże, od informatyki i IT, przez medycynę, prawo i finanse, aż po reklamę i marketing. Wykonujemy również tłumaczenia z i na język greckich różnych dokumentów, np. CV, kart rejestracji pojazdu czy aktów urodzenia.

Tłumaczenia z greckiego i na grecki – Nie udawaj Greka: „Ne” nie oznacza „nie, „Ohi” nie ma nic wspólnego z „tak”

Język mykeński, grecki archaiczny, grecki klasyczny, greka koine, greka bizantyjska, greka oczyszczona i nowogrecki (demiotyk) to fazy rozwoju greckiego. Jasne, ty nie musisz zaprzątać sobie nimi głowy, ale już Twój tłumacz na grecki, tak.

Nie da się osiągnąć perfekcji w tłumaczeniu greckiego bez perfekcyjnego opanowania tego języka, a także wszystkiego tego, co wiąże się z rzeczywistością, z którą jest on związany.

Na szczęście wybierając supertłumacza, masz pewność, że stawiasz na mistrza z faktorem zwycięzcy. Rozumie on gry słów i potrzeby klienta. To człowiek z pasją, wyobraźnią i właściwym podejściem do każdego zlecenia. Posiada też niezbędne doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Jak nikt inny potrafi zadbać o to, co chcesz powiedzieć i jak to, chcesz osiągnąć.

Oto krótka ściągawka od supertłumacza, dzięki której będziesz w stanie powiedzieć kilka słów do swojego partnera biznesowego, przyszłego pracodawcy czy znajomego z Grecji.

 • „καλημέρα”/„kalimera” – „Dzień dobry”
 • „αντίο” /„adio” – „Do widzenia”
 • „παρακαλώ” /„parakalo” – „Proszę”
 • „ευχαριστώ” /„efharisto” – „Dziękuję”

O roli alfabetu greckiego w tłumaczeniach i inne ciekawostki na temat języka greckiego

Pismo greckie powstało w IX wieku p.n.e. Zapisywano nim język grecki, liczby, a nawet notacje muzyczne. Używane jest również w matematyce i fizyce. Zapisuje się je od lewej do prawej.

Niezależnie od tematu, supertłumacz potrafi przełożyć wszystko, co potrzeba i zrobić to w taki sposób, aby przekład języka greckiego był poprawny pod względem zapisu, sensu ogólnego i szczegółowego. Po prostu super.

Sława Marii Callas i Nikosa Kazandzakisa (autora niesamowitego „Greka Zorby”) nie wzięła się z powietrza. Greczynka i Grek ciężko zapracowali na swój sukces, oczywiście nikt im nie może odmówić pasji i talentu.

Podobnie wygląda sprawa z tłumaczeniami greckiego. Jeśli chcesz, aby Twój głos miał siłę, a słowa moc, nie obejdzie się bez wsparcia supertłumacza. To człowiek, który pomoże Ci powiedzieć dokładnie to, co chcesz i zrobić to w taki sposób, w jaki chcesz być pokazany. Mało tego, sprawi, że Twój przyszły pracodawca, klient czy partner biznesowy, po prostu Cię pokocha!

Superzasada jest taka: jeśli tłumaczenie jest ważne, wyślij je do biura tłumaczeń SuperTłumacz®. Proste!

Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Tłumaczenia grecki 2

Tłumaczenia

Tłumaczenia grecki 3

Zacznij od Supertłumaczenia

Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów 1 Artykuły na temat tłumaczeń

Ciekawe, dziwne i śmieszne tłumaczenia tytułów filmów

20 września 2021

Wzbudzają wiele emocji, czasem śmiech, a czasem zażenowanie. Mowa o tłumaczeniach tytułów filmów. Wydaje

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na