Tłumaczenia gruzińskie:
Super jak udana wyprawa na Kazbek

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia gruzińskiego i język gruziński – biuro tłumaczeń z gwarancją jakości Supertłumacz. Tłumaczenia gruzińskie potrafią być naprawdę wymagające. Czasem są jak przygotowania do wprawy górskiej, której zwieńczeniem ma być wejście i szczęśliwe zejście ze szczytu.

Supertłumacz widzi trudności i wie, że one istnieją, ale nie stanowią one dla niego bariery czy granicy nie do pokonania. Amator może nie wziąć wielu rzeczy pod uwagę i zaliczyć wypadek, profesjonalista zawsze bezpiecznie doprowadzi Cię na Twój symboliczny Kazbek, abyś mógł osiągnąć swój cel i podziwiać widoki z góry, a te są bajkowe!

Jeśli i Ty chcesz zdobyć swój szczyt w Gruzji, wesprze Cię w tym Supertłumacz. Wykonujemy tłumaczenia języka gruzińskiego i na język gruziński.


   

  Biuro tłumaczeń języka gruzińskiego - gruzińskie zasięgi w Twoim zasięgu

  Potrzebujesz przetłumaczyć tekst online z języka gruzińskiego lub na język gruziński? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! „Kartuli ena” / ქართული ენა, czyli gruziński pochodzi z rodziny języków kartwelskich obejmujących zasięgiem Kaukaz Południowy, głównie Gruzję.

  To, co dla Ciebie ważne, to jego zasięgi. Fakty są takie: posługuje się nim łącznie ok. 7,5 mln ludzi. 4,2 mln użytkowników gruzińskiego mieszka w Gruzji; a 2,5 mln znajduje się w Turcji, Rosji, USA, Europie, a także w Iranie i Azerbejdżanie. Weź jeszcze pod uwagę, że jako język literacki używany jest też przez grupy etniczne zamieszkujące Gruzję, są to: Swanowie, Megrelowie i Lazowie.

  Chcesz wykorzystać zasięg języka gruzińskiego? Najlepiej zrobić to ze wsparciem specjalisty, którego klienci określają jako Supertłumacz. Tylko wtedy możesz być pewien, że Twoje tłumaczenie z gruzińskiego na polski lub inny język pójdzie sprawnie, skutecznie i będzie wykonane na super poziomie.

  Tłumaczenie gruziński na polski - nie mędrkuj, a poznaj mchedruli: O tym, co każdy tłumacz (i nie tylko) powinien wiedzieć o alfabecie gruzińskim

  Szukasz dobrego tłumaczenia języka polskiego na język gruziński? Supertłumacze są do Twojej dyspozycji! O piśmie gruzińskim wiele osób powie: „pięknie wygląda, ale nic z tego nie rozumiem”. Tu, jak wszędzie, trzeba je poznać i zgłębić jego tajniki. A nie ma łatwo. Dlaczego? Wyróżnia się tu trzy różne kroje pisma:

  • asomtawruli („majuskuła”), zwany też mrgwlowani („zaokrąglony”),
  • nuschuri („minuskuła”) określany niekiedy jako chucuri („kościelny”),
  • mchedruli („rycerski”).

  Na szczęście, nie musisz się kłopotać tym, że nigdy nie osiągniesz takiego poziomu, aby biegle pisać po gruzińsku. Od wskoczenia na tak zwany najwyższy poziom masz tłumacza języka gruzińskiego, który zna ten język, historię kraju, a także wie wszystko o tutejszej kulturze.

  My Polacy kochamy Gruzję, to piękny kraj, a tamtejsi ludzie są przemili. To fakt. Czym innym jednak jest relaks, wakacje i sprawy prywatne, a czym innym interesy. Tu profesjonalista jakim jest tłumacz polski-gruziński, któremu można zaufać i pracuje na perfekt, jest niczym skarb.

  Superzasada jest taka – jeśli Twoje tłumaczenie jest ważne, wyślij je do Supertłumacza. Proste, prawda?

  Tłumaczenia gruzińskie to zadanie dla Supertłumacza - daleko jeszcze?: Dialektologia nie musi być barierą nie do pokonania

  Tłumacz gruziński online? Skorzystaj z oferty Supertłumaczeń! Mamy dla Ciebie złą i dobrą wiadomość. Zaczniemy od tej pierwszej. Gruziński to język mocno zróżnicowany pod względem dialektalnym, co może być barierą, ale nie musi. Współcześnie w Gruzji istnieje aż 18 dialektów. Wśród mich znajdują się m.in.: chewsurecki, pszawecki, tuszecki, adżarski czy raczyjski.

  A teraz dobra wiadomość! Nie musisz się bać, że Twój projekt czy sprawa jest nie do wykonania, ponieważ nie poradzisz sobie z tłumaczeniem języka gruzińskiego. Fakt, w gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji trzeba znaleźć słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i nieskazitelnie oddadzą gruzińską kulturę. Czasem to naprawdę jak symboliczna wspinaczka na Kazbek czy inny szczyt, na który nie wejdzie się tak „hop-siup”.

  Tu trzeba myśleć i czuć jak Gruzinka czy Gruzin. Patrzeć w niebo i wiedzieć, że lada moment rozpęta się straszliwa burza. Słuchać kogoś i wiedzieć, że to, co dosłownie zostało wypowiedziane to zaledwie połowa tego, co powiedział przed chwilą Twój rozmówca, bo drugie znaczenie zostało przekazane w podtekście. To również umiejętność patrzenia na coś i dostrzeżenia tego, czego niewprawione oko zobaczyć nie może. Oczywiście też umiejętność obcowania z alfabetem, w którym nie ma rozróżnienia na wielkie i małe litery.

  Od zadań trudnych, wymagających i skomplikowanych masz Supertłumacza. To specjalista, tłumacz na gruziński, który stworzy Ci pomost, po którym dojdziesz, tam, gdzie chcesz.

  Oferujemy:

  • tłumaczenia medyczne języka gruzińskiego,
  • tłumaczenia gruzińskie dotyczące dziedziny prawa,
  • tłumaczenia gruzińskie IT,
  • tłumaczenia gruzińskie materiałów reklamowych i marketingowych,
  • tłumaczenia gruzińskie opisów produktów,
  • tłumaczenia specjalistyczne pisemne.

  Co ma wspólnego „ara” z Gruzją: Czyli o tym, jak nie wpleść pewnej papugi do tłumaczenia gruzińskiego

  Tłumaczenie zwykłe i tłumaczenia przysięgłe języka gruzińskiego? Tylko z Supetłumaczem! To nie koniec trudności, a ciąg dalszy! Gruziński to język aglutacyjny. Typowa dla niego jest bogata fonetyka. Często spotkać tu można zbitki spółgłoskowe. Łącznie ma 28 spółgłosek i 5 samogłosek. Jest tu 7 przypadków. Przymiotniki są identyczne formą jak rzeczowniki. Z kolei koniugacja czasowników jest bardzo złożona.
  Pewnie w tej chwili myślisz sobie „madlobt” „dziękuję”, to nie dla mnie.

  To prawda, że gruziński to jak podróż na zupełnie inną planetę. Trudno odmówić urody Kazbekowi, piękna i klimatu Tbilisi, czaru położonej na północnych zboczach Kaukazu Tuszetii czy nie skomplementować lokalnych win i chinkali. Bez wątpienia to fascynująca przygoda.

  Jest jednak pewne „ale”… Jeśli prowadzisz poważne interesy, chcesz załatwić ważną sprawę czy po prostu potrzebujesz wsparcia z tym językiem; nie ma miejsca na eksperymenty czy luz.

  Podejmij superdecyzję, tłumaczenie gruzińskie wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstami.

  Tłumaczenia gruziński FAQ

  Wycena tłumaczenia na język gruziński i tłumaczenia z gruzińskiego to cena podawana netto, do której należy doliczyć 23% podatek VAT. Całkowity koszt usługi masz przedstawiony jasno, bez ukrytych kosztów. Zawsze wiesz, ile zapłacisz.

  Najważniejsza jest dla nas satysfakcja klienta. W związku z tym dajemy gwarancje najwyższej jakości na każde wykonane u nas tłumaczenie na język gruziński. Jest to możliwe dzięki wysokiej klasy tłumaczom i specjalistom wykonującym przekład treści. Ponadto świadczą o tym certyfikaty jakości QS Zurich AG czy ISO 9001:2015.

  Tak, w naszej ofercie znajdziesz tłumaczenia techniczne języka gruzińskiego. Wykonują je zawodowi tłumacze języka gruzińskiego wyspecjalizowani w konkretnej dziedzinie, specjaliści zajmujący się tłumaczeniem, a także tłumacze we współpracy z ekspertami. Obsługujemy takie branże jak np.: informatyka i IT, inżynieria, obronność, elektromobilność, transport /TSL czy karty charakterystyk.

  Standardowo realizujemy 6 stron (1 strona rozliczeniowa to 1600 znaków ze spacjami) na dobę. Jest to czas maksymalny niezbędny tłumaczowi na wykonanie najwyższej jakości przekładu spełniającego wszystkie Twoje wymagania. W przypadku projektów dotyczących większej ilości treści, termin wykonania tłumaczenia z języka gruzińskiego ustalamy indywidualnie.

  Anna Skowronek
  Anna Skowronek
  15:11 29 Apr 21
  Jestem bardzo zadowolona z usług tego biura tłumaczeń. Zareagowano bardzo szybko na mojego maila-wysłany późnym popołudniem tekst już drugiego dnia rano był przetłumaczony. Profesjonalna i miła obsługa oraz bardzo dobra jakość. Polecam!
  fezoj rentnil
  fezoj rentnil
  17:52 25 Mar 21
  Bardzo profesjonalne podejście , kontakt z klientem natychmiastowy. Co do jakości tłumaczenia w skali do 10 daje 10plus.Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ich usługi.
  Karolina
  Karolina
  11:28 25 Mar 21
  100% satysfakcji, bardzo szybki kontakt. Polecam.
  Яна Михайлик
  Яна Михайлик
  11:06 25 Mar 21
  Jestem pod wrażeniem!Jeszcze nigdy nie miałam na tyle kwalifikowanej , szybkiej i miłej obsługi.A ceną, jestem przyjemnie zdziwiona , ponieważ większość biur oferowała cenę o 2 razy większą niż zapłaciłam za tłumaczenie w SUPERTŁUMACZ.Naprawdę jesteście warte polecenia!Z przyjemnością skorzystam jeszcze z Państwa usług.
  Sebastian Badurski
  Sebastian Badurski
  10:34 25 Mar 21
  Po zamówionym tłumaczeniu i opłacaniu należności, okres oczekiwania na realizację był dokładnie taki jak w umowie. Bezproblemowa usługa i jakość wykonania na najwyższym poziomie. Polecam
  Julia Piotrowska
  Julia Piotrowska
  01:05 02 Mar 21
  Tłumaczenie bardzo szybko wykonane i rzetelne. Pełen profesjonalizm. Potrzebowałam tłumaczenia dokumentu na poziomie akademickim i się nie zawiodłam. Szczerze polecam!
  Krzys Krzys
  Krzys Krzys
  18:41 20 Jan 21
  Bardzo polecam szybko i dokładnie Na pewno skorzystam jeśli zajdzie więcej potrzeba.
  Przewodnik Praski
  Przewodnik Praski
  15:45 20 Jan 21
  REWELACJA!!! Gorąco polecam, profesjonalizm, szybko i taniej niż u konkurencji! Jako bonus świetne Panie w biurze- P. Małgorzata i P. Izabela!
  Dariusz Kosierkiewicz
  Dariusz Kosierkiewicz
  07:47 06 Dec 20
  Bardzo sprawnie , dziękuję
  Aleksandra Szałek
  Aleksandra Szałek
  13:54 03 Dec 20
  Gorąco polecam to biuro tłumaczeniowe. Bardzo sprawny kontakt, miła obsługa i szybki czas realizacji. Pełen profesjonalizm 🙂
  Tłumaczenia gruziński 1

  Tłumaczenia

  Tłumaczenia gruziński 2

  Kargad brandzebodet! /Do zobaczenia!

  Artykuły na temat tłumaczeń

  Hebrajski bez tajemnic Artykuły na temat tłumaczeń

  Hebrajski bez tajemnic

  2 listopada 2020

  Hebrajski jest starożytnym i unikalnym językiem. Przywrócenie jego formy mówionej było czymś niesamowitym, a

  poliglota musi sie stale ksztalcic Artykuły na temat tłumaczeń

  Ci poligloci wywrócą twój świat do góry nogami

  28 października 2020

  Nie każdy z nas ma zdolności do nauki języków obcych, nie każdy ma też

  rynek tlumaczen w usa Artykuły na temat tłumaczeń

  Rynek usług językowych i tłumaczeń w Stanach Zjednoczonych

  16 października 2020

  Raport „Observatorio Reports” przygotowany przez Cervantes Institute Harvard University w 2017 roku wskazuje, że