Strona główna 1 5,0 – średnia ocena 173 opinii w Google

Tłumaczenia gruzińskie:
Super jak udana wyprawa na Kazbek

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia gruzińskiego i język gruziński – biuro tłumaczeń z gwarancją jakości Supertłumacz. Tłumaczenia gruzińskie potrafią być naprawdę wymagające. Czasem są jak przygotowania do wprawy górskiej, której zwieńczeniem ma być wejście i szczęśliwe zejście ze szczytu.

Supertłumacz widzi trudności i wie, że one istnieją, ale nie stanowią one dla niego bariery czy granicy nie do pokonania. Amator może nie wziąć wielu rzeczy pod uwagę i zaliczyć wypadek, profesjonalista zawsze bezpiecznie doprowadzi Cię na Twój symboliczny Kazbek, abyś mógł osiągnąć swój cel i podziwiać widoki z góry, a te są bajkowe!

Jeśli i Ty chcesz zdobyć swój szczyt w Gruzji, wesprze Cię w tym Supertłumacz. Wykonujemy tłumaczenia języka gruzińskiego i na język gruziński.


  Biuro tłumaczeń języka gruzińskiego - gruzińskie zasięgi w Twoim zasięgu

  Potrzebujesz przetłumaczyć tekst online z języka gruzińskiego lub na język gruziński? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! „Kartuli ena” / ქართული ენა, czyli gruziński pochodzi z rodziny języków kartwelskich obejmujących zasięgiem Kaukaz Południowy, głównie Gruzję.

  To, co dla Ciebie ważne, to jego zasięgi. Fakty są takie: posługuje się nim łącznie ok. 7,5 mln ludzi. 4,2 mln użytkowników gruzińskiego mieszka w Gruzji; a 2,5 mln znajduje się w Turcji, Rosji, USA, Europie, a także w Iranie i Azerbejdżanie. Weź jeszcze pod uwagę, że jako język literacki używany jest też przez grupy etniczne zamieszkujące Gruzję, są to: Swanowie, Megrelowie i Lazowie.

  Chcesz wykorzystać zasięg języka gruzińskiego? Najlepiej zrobić to ze wsparciem specjalisty, którego klienci określają jako Supertłumacz. Tylko wtedy możesz być pewien, że Twoje tłumaczenie z gruzińskiego na polski lub inny język pójdzie sprawnie, skutecznie i będzie wykonane na super poziomie.

  Tłumaczenie gruziński na polski - nie mędrkuj, a poznaj mchedruli: O tym, co każdy tłumacz (i nie tylko) powinien wiedzieć o alfabecie gruzińskim

  Szukasz dobrego tłumaczenia języka polskiego na język gruziński? Supertłumacze są do Twojej dyspozycji! O piśmie gruzińskim wiele osób powie: „pięknie wygląda, ale nic z tego nie rozumiem”. Tu, jak wszędzie, trzeba je poznać i zgłębić jego tajniki. A nie ma łatwo. Dlaczego? Wyróżnia się tu trzy różne kroje pisma:

  • asomtawruli („majuskuła”), zwany też mrgwlowani („zaokrąglony”),
  • nuschuri („minuskuła”) określany niekiedy jako chucuri („kościelny”),
  • mchedruli („rycerski”).

  Na szczęście, nie musisz się kłopotać tym, że nigdy nie osiągniesz takiego poziomu, aby biegle pisać po gruzińsku. Od wskoczenia na tak zwany najwyższy poziom masz tłumacza języka gruzińskiego, który zna ten język, historię kraju, a także wie wszystko o tutejszej kulturze.

  My Polacy kochamy Gruzję, to piękny kraj, a tamtejsi ludzie są przemili. To fakt. Czym innym jednak jest relaks, wakacje i sprawy prywatne, a czym innym interesy. Tu profesjonalista jakim jest tłumacz polski-gruziński, któremu można zaufać i pracuje na perfekt, jest niczym skarb.

  Superzasada jest taka – jeśli Twoje tłumaczenie jest ważne, wyślij je do Supertłumacza. Proste, prawda?

  Tłumaczenia gruzińskie to zadanie dla Supertłumacza - daleko jeszcze?: Dialektologia nie musi być barierą nie do pokonania

  Tłumacz gruziński online? Skorzystaj z oferty Supertłumaczeń! Mamy dla Ciebie złą i dobrą wiadomość. Zaczniemy od tej pierwszej. Gruziński to język mocno zróżnicowany pod względem dialektalnym, co może być barierą, ale nie musi. Współcześnie w Gruzji istnieje aż 18 dialektów. Wśród mich znajdują się m.in.: chewsurecki, pszawecki, tuszecki, adżarski czy raczyjski.

  A teraz dobra wiadomość! Nie musisz się bać, że Twój projekt czy sprawa jest nie do wykonania, ponieważ nie poradzisz sobie z tłumaczeniem języka gruzińskiego. Fakt, w gąszczu dziesiątek możliwych interpretacji trzeba znaleźć słowa, które idealnie oddadzą intencje oryginału i nieskazitelnie oddadzą gruzińską kulturę. Czasem to naprawdę jak symboliczna wspinaczka na Kazbek czy inny szczyt, na który nie wejdzie się tak „hop-siup”.

  Tu trzeba myśleć i czuć jak Gruzinka czy Gruzin. Patrzeć w niebo i wiedzieć, że lada moment rozpęta się straszliwa burza. Słuchać kogoś i wiedzieć, że to, co dosłownie zostało wypowiedziane to zaledwie połowa tego, co powiedział przed chwilą Twój rozmówca, bo drugie znaczenie zostało przekazane w podtekście. To również umiejętność patrzenia na coś i dostrzeżenia tego, czego niewprawione oko zobaczyć nie może. Oczywiście też umiejętność obcowania z alfabetem, w którym nie ma rozróżnienia na wielkie i małe litery.

  Od zadań trudnych, wymagających i skomplikowanych masz Supertłumacza. To specjalista, tłumacz na gruziński, który stworzy Ci pomost, po którym dojdziesz, tam, gdzie chcesz.

  Oferujemy:

  • tłumaczenia medyczne języka gruzińskiego,
  • tłumaczenia gruzińskie dotyczące dziedziny prawa,
  • tłumaczenia gruzińskie IT,
  • tłumaczenia gruzińskie materiałów reklamowych i marketingowych,
  • tłumaczenia gruzińskie opisów produktów,
  • tłumaczenia specjalistyczne pisemne.

  Co ma wspólnego „ara” z Gruzją: Czyli o tym, jak nie wpleść pewnej papugi do tłumaczenia gruzińskiego

  Tłumaczenie zwykłe i tłumaczenia przysięgłe języka gruzińskiego? Tylko z Supetłumaczem! To nie koniec trudności, a ciąg dalszy! Gruziński to język aglutacyjny. Typowa dla niego jest bogata fonetyka. Często spotkać tu można zbitki spółgłoskowe. Łącznie ma 28 spółgłosek i 5 samogłosek. Jest tu 7 przypadków. Przymiotniki są identyczne formą jak rzeczowniki. Z kolei koniugacja czasowników jest bardzo złożona.
  Pewnie w tej chwili myślisz sobie „madlobt” „dziękuję”, to nie dla mnie.

  To prawda, że gruziński to jak podróż na zupełnie inną planetę. Trudno odmówić urody Kazbekowi, piękna i klimatu Tbilisi, czaru położonej na północnych zboczach Kaukazu Tuszetii czy nie skomplementować lokalnych win i chinkali. Bez wątpienia to fascynująca przygoda.

  Jest jednak pewne „ale”… Jeśli prowadzisz poważne interesy, chcesz załatwić ważną sprawę czy po prostu potrzebujesz wsparcia z tym językiem; nie ma miejsca na eksperymenty czy luz.

  Podejmij superdecyzję, tłumaczenie gruzińskie wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstami.

  Tłumaczenia gruziński FAQ

  Wycena tłumaczenia na język gruziński i tłumaczenia z gruzińskiego to cena podawana netto, do której należy doliczyć 23% podatek VAT. Całkowity koszt usługi masz przedstawiony jasno, bez ukrytych kosztów. Zawsze wiesz, ile zapłacisz.

  Najważniejsza jest dla nas satysfakcja klienta. W związku z tym dajemy gwarancje najwyższej jakości na każde wykonane u nas tłumaczenie na język gruziński. Jest to możliwe dzięki wysokiej klasy tłumaczom i specjalistom wykonującym przekład treści. Ponadto świadczą o tym certyfikaty jakości QS Zurich AG czy ISO 9001:2015.

  Tak, w naszej ofercie znajdziesz tłumaczenia techniczne języka gruzińskiego. Wykonują je zawodowi tłumacze języka gruzińskiego wyspecjalizowani w konkretnej dziedzinie, specjaliści zajmujący się tłumaczeniem, a także tłumacze we współpracy z ekspertami. Obsługujemy takie branże jak np.: informatyka i IT, inżynieria, obronność, elektromobilność, transport /TSL czy karty charakterystyk.

  Standardowo realizujemy 6 stron (1 strona rozliczeniowa to 1600 znaków ze spacjami) na dobę. Jest to czas maksymalny niezbędny tłumaczowi na wykonanie najwyższej jakości przekładu spełniającego wszystkie Twoje wymagania. W przypadku projektów dotyczących większej ilości treści, termin wykonania tłumaczenia z języka gruzińskiego ustalamy indywidualnie.

  olka b.
  olka b.
  13:59 26 Nov 20
  Bardzo miła obsluga, profesjonalizm i konkretne informacje. Mieszkam zagranicą, dokument bardzo szybko przesłany i duzy plus że dokument rowniez mailów otrzymałam. POLECAM
  Damian Be
  Damian Be
  12:40 29 Oct 20
  Dobrze wykonane tłumaczenie oraz szybka realizacja. Polecam
  A.
  A.
  07:48 17 Sep 20
  Tanio i dobrze
  Michal Bilinski
  Michal Bilinski
  09:01 05 Aug 20
  Szybko i sprawnie
  Krystian Jarosz
  Krystian Jarosz
  16:59 03 Aug 20
  Jestem bardzo zadowolony z tłumaczenia! Bardzo profesjonalne podejście. Tekst techniczny- praca magisterska została przetłumaczona w sposób bardzo staranny. Jeśli chodzi o czas oczekiwania to było to zrobione bardzo sprawnie. Gorąco polecam!
  Justyna Lustig
  Justyna Lustig
  07:15 16 Jun 20
  Jestem bardzo zadowolona z tłumaczenia wykonanego przez Biuro tłumaczeń "Super Tłumacz". Nazwa firmy wcale nie jest przypadkowa, bo zapewnia ona naprawdę profesjonalne usługi. Byłam zaskoczona szybkością wykonanego tłumaczenia. Tłumacz skontaktował się ze mną dosłownie po chwili od złożonego zapytania, a gotowe tłumaczenie otrzymałam już następnego dnia. Jest to godna polecenia firma, która oferuje wysokiej jakości usługi w naprawdę korzystnej cenie. Szczerze polecam!
  Anna Żuchowska-Bednarz
  Anna Żuchowska-Bednarz
  14:14 15 Jun 20
  Szybka reakcja, profesjonalne tłumaczenie, dobra cena. Serdecznie polecam!
  DOMINIK BIEL
  DOMINIK BIEL
  17:20 07 Jun 20
  Bardzo porządna firma chcę aby tłumaczyli ludzie z zagraniczny a nie polscy tłumaczeI tak jest dobrze po prawnie bardzo super drogo jest ale profesjonalne podziwiam tych ludzi
  Daniel S.
  Daniel S.
  09:10 12 May 20
  Mialem skomplikowany tekst do przetlumaczenia, dokumenty po powrocie z pracy w Anglii. Biuro Supertlumacz wykonalo zadanie bardzo szybko(praktycznie w jeden dzien). Tlumaczenie bylo perfekcyjne i pomoglo ubiegac sie o zwrot podatku.Polecam i zajrze znowu do tego biura, bo mam jeszcze jedno tlumaczenie do zrobienia.
  Piotr Makowski
  Piotr Makowski
  09:50 05 May 20
  Mogę szczerze polecić firmę SUPERTŁUMACZ. Zlecałem tam już drugie tłumaczenie i zostało ono profesjonalnie wykonane, kontakt był bardzo dobry jak również czas realizacji. Po dwóch dniach miałem tłumaczenie w pdf na poczcie e-mail, a po trzech lub czterech oryginały dotarły listem poleconym.
  Tłumaczenia gruziński 1

  Tłumaczenia

  Tłumaczenia gruziński 45

  Kargad brandzebodet! /Do zobaczenia!

  Artykuły na temat tłumaczeń

  Hebrajski bez tajemnicArtykuły na temat tłumaczeń

  Hebrajski bez tajemnic

  2 listopada 2020

  Hebrajski jest starożytnym i unikalnym językiem. Przywrócenie jego formy mówionej było czymś niesamowitym, a

  poliglota musi sie stale ksztalcicArtykuły na temat tłumaczeń

  Ci poligloci wywrócą twój świat do góry nogami

  28 października 2020

  Nie każdy z nas ma zdolności do nauki języków obcych, nie każdy ma też

  rynek tlumaczen w usaArtykuły na temat tłumaczeń

  Rynek usług językowych i tłumaczeń w Stanach Zjednoczonych

  16 października 2020

  Raport „Observatorio Reports” przygotowany przez Cervantes Institute Harvard University w 2017 roku wskazuje, że