Tłumaczenia kazachskie:
skuteczne w Kazachstanie, Chinach, Rosji i Mongolii

Słowo „kazachski” przetłumaczymy na polski jako „niezależny” czy „wędrowiec”. Tak się składa, że samo znaczenie tego słowa ma odniesienie do działań, których teraz chcesz się podjąć. Chcesz udać się do Kazachstanu, Supertłumacz to superpartner na podróż. Z nim wyprawa do kraju położonego w 88% w Azji Środkowej i w 12% w Europie nie będzie nieprzyjemnym staniem w rozkroku między jednym, a drugim kontynentem; a zrealizowaniem ustalonego planu. Wszystko po to, abyś doszedł tam, gdzie chcesz i był odpowiednio zrozumiany.

Kök türk to nie kazachska wersja słynnej aplikacji mobilnej Tik Tok, a system pism: Czyli wiele oblicz tłumaczeń kazachskiego

Na przestrzeni wieków mieszkańcy Kazachstanu posługiwali się wieloma typami systemów pisma. Początki piśmiennictwa to pismo orchońskie lub orchońsko-jenisejskie, zwane też runami tureckimi lub kök türk. Później był alfabet arabski, łaciński i cyrylica, która aktualnie jest oficjalnym systemem pisma.

Tłumacze muszą jednak nadążać za zmianami z zapisem kazachskiego. Według oficjalnych informacji w 2025 roku zmodyfikowany alfabet łaciński ma zastąpić cyrylicę. Taki profesjonalista jak Supertłumacz trzyma rękę na pulsie, jest na bieżąco z kazachskim i nawet przy projekcie długofalowym przygotuje Ci supertłumaczenie zgodne z obowiązującymi standardami technicznymi.

Specyfikacje podróży z Supertłumaczem:

  • Perfekcyjnie przygotowane tłumaczenia kazachskie.
  • Super skuteczne dotarcie do 8,3 mln osób mówiących po kazachsku.
  • Dobre ceny.
  • Atrakcyjne terminy.

(Ał!)maty: Czyli tłumacz patrzący na świat oczami Kazachów

Czy to siadając razem do stołu z mieszkańcem Kazachstanu, czy to kierując do niego reklamę produktu ważne jest zachowanie efektu pełnej naturalności. Mówisz do człowieka z innego kraju i z innej kultury. Jako naród zaliczani są do ludów tureckich. W dawnych czasach znani byli z polowań z sokołami czy niesamowitej zręczności podczas jazdy konnej. Mało tego. Na ich kulturę miały wpływ inne kultury; w tym mongolska, perska, rosyjska, a także arabska.

Supertłumacz wie, że tu trzeba myśleć w dwóch językach. Co więcej, czuć znaczenia i niuanse zarówno po polsku, jak i po kazachsku. Znajdziesz u nas takich specjalistów. Dla nich nawet najtrudniejsze projekty, skomplikowane terminy i zawiłości związane ze sprawami kulturowymi nie są problemem.

Dobry specjalista wie, jak ogromną rolę odgrywa trafność, stosowność i szybkość doboru słów. Jeden błąd i zamiast wizyty w Ałamatach i uściśnięcia dłoni na zawarcie nowego kontraktu, będzie bolesne „Ał!”. Nie potrzeba Ci tego.

Tłumaczenia co do przecinka, termin co do godziny. Każdy Supertłumacz to mistrz języka (a nawet dwóch) i mistrz organizacji. Czas to nie tylko pieniądz, czas to jakość. Dlatego możesz trzymać nas za słowo. Super jakość to nasza specjalność!

Supertłumacz jak Bajkonur, z którego polecisz w kosmos

Czy zdawałeś sobie sprawę, że to nie w Rosji, ale w Kazachstanie znajduje się najstarszy i największy ośrodek kosmiczny na świecie? To właśnie w tym państwie, w okolicy miejscowości Töretam (Tiuratam) jest słynny kosmodrom Bajkonur, a dokładniej 5 GIK „Bajkonur”. Stąd wystartował Sputnik i Wostok 1 z Jurijem Gagarinem, który był pierwszym człowiekiem w kosmosie.

Supertłumacz jest takim kosmodromem Bajkonur, który wyniesie Cię ponad konkurencję. Sprawi, że będziesz najlepszym, najbardziej skutecznym czy pierwszym, który ma tak superefekty. Brzmi dobrze, prawda?

Aby nie być gołosłownym. W Kazachstanie jest 120 grup etnicznych i narodowości. Dla kogoś nie z tego świata to jak lot w kosmos. Wymaga wiedzy, umiejętności, znajomości terenu, przygotowania i dużego doświadczenia, aby już na samym starcie nie zafundować sobie wielkiej katastrofy.

Supertłumacz rozumie gry słów i potrzeby klientów. Tłumaczy sens, a nie tylko słowa. Wie, jak myślą Kazachowie. Ma też świadomość, co spowoduje faux pas, a co będzie posunięciem, które przyniesie Ci sukces.

Podejmij Superdecyzję. Tłumaczenie wykorzystuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się supertekstem.