Tłumaczenie łotewski - profesjonalne tłumaczenia z łotewskiego i na łotewski

Tłumaczenia języka łotewskiego – biuro tłumaczeń SuperTłumacz®. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka łotewskiego i na język łotewski.

Dobry plan, regularne działania na najwyższym poziomie i porady oraz współpraca z ekspertami może dać Ci owoce, których normalnie nikt nie może oczekiwać. Wystarczy nawiązać kontakt z odpowiednim specjalistą, człowiekiem, który zna się na rzeczy, i przed którym język łotewski i tajniki sztuki przekładu nie mają żadnych tajemnic.

Profesjonalny tłumacz łotewskiego to klucz do tego, aby supertłumaczyć się co dnia z języka łotewskiego na język polski i z polskiego na język łotewski. Jeśli wiesz, że Twoja drogi prowadzi na Łotwę czy przez Łotwę, zasiejmy ziarno, aby zebrać plon!

To przemawia za supertłumaczeniami:

kalendarz.png

Doświadczenie – wykonujemy tłumaczenia od 2008 roku.

online.png

Proces zamawiania online - wszystko załatwisz zdalnie.

translation.png

Tłumaczenia łotewskiego na 42 języki.

30-minut-1.png

Superszybki czas oczekiwania na wycenę - potrzebujemy maksymalnie 30 minut.

iso-1.png

Jakość potwierdzona certyfikatem ISO 9001:2015.

five-stars.png

Bardzo dobra opinia - klienci na Google oceniają nas na 5.0!

Powierz nam tłumaczenia z i na język łotewski – dlaczego warto z nami współpracować?

„Čau!”/ „Sveiki!” to jak zapewne nie trudno Ci się domyślić polskie „cześć!”.

Pora przejść do rzeczy! Na sam początek kilka ważnych informacji, które uświadomią Ci, że warto mieć odpowiedniego tłumacza po swojej stronie w przypadku tego jednego z najstarszych języków świata.

Łotewski ma ok. 2 miliony użytkowników, głównie na Łotwie, gdzie jest językiem urzędowym. Przyda się Ci tu w biznesie, handlu, na studiach i w poszukiwaniu pracy na lokalnym rynku, ale też i w każdej sytuacji, kiedy potrzebujesz porozumieć się z miejscowymi. To także jeden z oficjalnych języków UE. Co więcej? Warto mieć świadomość, że łotewski należy do grupy języków bałtyckich, które są podgrupą rodziny języków indoeuropejskich.

Dostrzec można w nim silny wpływ języków germańskich, ugrofińskich i słowiańskich. Znajdziemy tu zapożyczenia z niemieckiego, szwedzkiego i rosyjskiego. Obecnie największy wpływ na łotewski ma angielski. Co jeszcze warto wiedzieć? Ma 2 rodzaje (męski i żeński), rzeczownik odmienia się przez 7 przypadków. Zapisuje się go przy pomocy zmodyfikowanego alfabetu łacińskiego. Oczywiście dla Ciebie prawdziwy zawrót głowy to fakt, że ten jeden z najstarszych języków ma 3 dialekty – liwoński, środkowy i łatgalski – a także liczne gwary, np. tamijskie, inflanckie czy zemgalskie.

Działaj jednak śmiało i nie martw się o dialekty, ilość gwar. Pracując w zespole ze sprawdzonym, rzetelnym i zdolnym supertłumaczem, nawet największe trudności są jedynie trudnościami, spokojnie da się je pokonać. Działamy?

Zalety współpracy z supertłumaczem:

 • mówi w języku łotewskim i czuje język mieszkańców Łotwy. To dzięki temu przekłady są „super”, a nie tylko „dobre”,
 • ma wszystkie „narzędzia” kompetentnego tłumacza. Nie tylko zna język łotewski, ale ma również warsztat tłumacza, bogate portfolio oraz umiejętności, które przekładają się na to, że poradzi sobie nawet ze skomplikowanym projektem, jak tłumaczenie przysięgłe języka łotewskiego.
 • jest dokładny. Wiele branż i dziedzin to tematy, które wymagają niezwykłej skrupulatności w przekładzie. Nasz tłumacz łotewsko-polski czy tłumacz polsko-łotewski żongluje terminami prawniczymi, medycznymi, ale i tymi związanymi z budownictwem, inżynierią czy IT. Zawsze, kiedy wymaga tego sytuacja, nie ma mu równych w rzetelnym przekładzie,
 • pomaga osiągnąć Twój cel. Supertłumaczenie tekstów jest naprawdę skuteczne! To dzięki temu umowy handlowe są tak starannie przygotowane, CV dopieszczone w każdym detalu, a content na strony internetowe dostosowany do tego, jak myślą oraz co lubią Koreańczycy,
 • pomoże Ci w tłumaczeniach 42 języków. Chcesz przetłumaczyć folder reklamowy z łotewskiego na angielski? A może chodzi o przekład umowy handlowej z fińskiego na łotewski? Tłumaczymy w wielu językach, także w Twoim!
Tłumaczenia łotewski 2
Gwarantujemy:
 • Wsparcie supertłumaczy – każdy nasz tłumacz to ekspert w prawdziwym tego słowa znaczeniu.
 • Superjakość – klienci cenią nas za dokładność i staranność.
 • Krótki czas realizacji tłumaczeń łotewskiego.
 • Uczciwe ceny – płacisz za to, co zamawiasz. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.
 • Bezpieczeństwo wszystkich danych, które są nam powierzane na potrzeby procesu przekładu.

Cennik tłumaczeń języka łotewskiego

rodzaj tłumaczeniacena nettocena bruttojednostka rozliczeniowa
cena tłumaczenia z języka polskiego na język łotewski97 zł119,31 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia z języka łotewskiego na język polski97 zł119,31 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka polskiego na język łotewski135,8 zł167,03 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka łotewskiego na język polski135,8 zł167,03 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena proofreadingu tłumaczenia łotewskiego59,76 zł73,5 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Dbamy o tak zwane „doświadczenie klienta”, stąd proces zamawiania supertłumaczeń jest prosty i szybki!

1.png

Klient dzwoni lub wysyła wiadomość do Biura Klienta.

2.png

Przesłanie konsultantowi materiałów, które potrzebujesz przetłumaczyć.

3.png

Analizujemy dokumenty i teksty, aby ocenić stopień ich trudności.

4.png

Przedstawiamy Ci wycenę. Jeśli akceptujesz warunki współpracy, przystępujemy do tłumaczenia.

5.png

Wybieramy tłumacza, który ma najlepsze kompetencje do wykonania zlecenia.

6.png

Realizujemy tłumaczenie z lub na łotewski.

1. W naszym biurze tłumaczeń dbamy o Twój czas, dlatego maksymalny czas oczekiwania na wycenę to 30 minut od momentu wysłania nam zapytania.

2. Zamawiasz jako osoba fizyczna? W takiej sytuacji uprzejmie Cię poprosimy o przedpłatę. Masz do wyboru: płatności online lub tradycyjny przelew bankowy.

Potrzebne są Ci tłumaczenia pisemne zwykłe, tłumaczenia specjalistyczne lub tłumaczenia przysięgłe łotewsko-polskie i polsko-łotewskie? Najważniejsza jest dla Ciebie jakość tłumaczeń łotewskiego? W naszym biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® gwarantujemy Ci jakość i terminowość.

Tłumacze łotewskiego dopilnują każdego szczegółu zarówno w tłumaczeniu łotewskiego na polski jak i polskiego na łotewski.

To możemy dla Ciebie zrobić:

Tłumaczenia łotewski 3

Przetłumaczymy tekst specjalistyczny

Szukasz tłumaczeń naukowych, medycznych, prawniczych lub innych tekstów specjalistycznych? W naszym biurze tłumaczeń zajmują się nimi specjaliści!

Tłumaczenia łotewski 4

Korekta języka tłumaczenia

Dzięki naszym usługom, tekst może być znacznie łatwiejszy w odbiorze. Oferujemy korektę pod względem stylistycznym i składniowym.

Tłumaczenia łotewski 5

Tłumaczenie tekstów zwykłych

Przetłumaczenie listu motywacyjnego, CV czy życiorysu nie stanowi dla nas żadnej bariery. Zaprezentuj pracodawcy profesjonalne pismo.

Tłumaczenia łotewski 6

Tłumaczenie uwierzytelnione (przysięgłe)

Powierz nam dokumenty wymagające troski najlepszych tłumaczy – zleć nam tłumaczenia przysięgłe.

Tłumaczenie, które potrzebujesz wykonać wpłynie na Twoją przyszłość? Wyślij nam teksty.

Rekomendują nas

Tłumaczymy sens, a nie tylko słowa

Dobre tłumaczenie to więcej niż zmiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu jak i jego intencje.

Jakość udokumentowana

Tłumaczenia łotewski 7

Tłumaczenia języka łotewskiego FAQ

Tłumacz języka łotewskiego standardowo wykonuje 6 stron /1 strona rozliczeniowa to 1600 znaków ze spacjami na dobę. To maksymalny czas potrzebny na przygotowanie najwyższej jakości przekładu. Jeśli potrzebujesz tłumaczenia większej ilości tekstu lub chcesz zorientować się jak wygląda współpraca przy projekcie długoterminowym, tu termin realizacji ustalamy indywidualnie. 

Oczywiście, istnieje taka możliwość. W naszej ofercie znajdziesz usługę tłumaczeń ekspresowych na język łotewski, którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie i wielu klientach, dla których liczy się czas. Termin realizacji w takim przypadku ustalamy indywidualnie.  

Działamy przejrzyście, zgodnie z prawem i uczciwie. Na początkowym etapie współpracy wyceniamy Twój tekst do tłumaczenia na język łotewski. Podajemy cenę netto (doliczany jest 23% VAT). W ten sposób masz pewność, ile wynosi całkowity koszt usługi. 

Przygotujemy Ci tłumaczenia z języka łotewskiego ogólne i specjalistyczne. Nasi eksperci mogą wesprzeć Cię swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w takich branżach i dziedzinach jak np.: biznes i finanse, ekonomia, prawo, medycyna czy technika i inżynieria. Wykonujemy również tłumaczenia stron internetowych, dokumentów samochodowych czy CV. Pełna lista specjalizacji dostępna jest na Supertlumacz.pl w zakładce „specjalizacje”. 

Nasze specjalizacje

tlumaczenia-cv.png

Tłumaczenia CV

Praca na Łotwie jest w zasięgu Twojej ręki – przetłumaczymy Ci Curriculum Vitae i list motywacyjny, certyfikaty językowe, uprawnienia zawodowe czy portfolio.

tlumaczenia-dla-firm-1.png

Tłumaczenia dla firm

Wykonujemy tłumaczenia umów biznesowych czy materiałów reklamowych, które realnie wesprą Cię we wszystkich działaniach na Łotwie.

tlumaczenia-stron-internetowych-1.png

Tłumaczenia stron internetowych

Realizujemy tłumaczenia treści dedykowanych do Internetu – blogów, sklepów internetowych, stron www.

tlumaczenia-prawnicze.png

Tłumaczenia prawnicze

Tłumaczą dla nas wyłącznie specjaliści, którzy są gwarantem najwyższej jakości.

tlumaczenia-medyczne.png

Tłumaczenia medyczne

Pomagamy zadbać o Twoje zdrowie. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe z wielu dziedzin medycyny.

tlumaczenia-techniczne.png

Tłumaczenia techniczne

Nasi specjaliści to ludzie techniki, stąd każde tłumaczenie charakteryzuje się dokładnością i solidnością.

tłumaczenia biznesowe

Tłumaczenia biznesowe

Realizujemy tłumaczenia biznesowe, które ułatwiają międzynarodową komunikację przedsiębiorców. Przekładamy kontrakty, prezentacje oraz wszelkie treści związane z szeroko pojętym biznesem.

tłumaczenia naukowe

Tłumaczenia tekstów naukowych

Od lat wspieramy Klientów, zapewniając profesjonalne tłumaczenia tekstów naukowych. Dzięki temu formuły matematyczne, publikacje naukowe i wszelkie materiały związane z nauką stają się jasne i zrozumiałe.

tłumaczenia dokumentów samochodowych

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Zapewniamy profesjonalne tłumaczenia dokumentów samochodowych, które pomogą szybko i bez zbędnych komplikacji zalegalizować pojazd w kraju. Dbamy o jakość i spójność tłumaczenia z językiem oryginału.

tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Tłumaczymy dokumenty motocyklowe precyzyjnie, spójnie i na czas. Dzięki temu otrzymujesz od nas legalizowane dokumenty, które pomogą szybko przejść przez formalności urzędowe.

tłumaczenia budowlane

Tłumaczenia budowlane

Fachowe tłumaczenia budowlane ułatwiają komunikację międzynarodową pomiędzy stronami zaangażowanymi w realizację projektu. Wspieramy naszych Klientów, zapewniając profesjonalne usługi tłumaczenia dokumentów budowlanych.

tłumaczenia chemiczne

Tłumaczenia chemiczne

Od 2008 roku pomagamy w zrozumieniu treści z zakresu chemii, które wymagają nie tylko znajomości języków obcych, ale także wiedzy chemicznej. Dbamy, aby każdy fragment tłumaczenia był spójny terminologicznie, jasny i zrozumiały.

tłumaczenia instrukcji obsługi

Tłumaczenia instukcji obsługi

Realizujemy tłumaczenia instrukcji obsługi, które pomagają firmom zdobyć nowe rynki zbytu. Przekładamy szybko, profesjonalnie i dokładnie współpracując z najlepszymi ekspertami językowymi.

tłumaczenia dokumentów

Tłumaczenia dokumentów

Tłumaczenia dokumentów są niezwykle ważne dla wielu dziedzin takich jak prawo, medycyna czy finanse. Przekładamy wszelkie dokumenty, które pomagają osiągnąć zamierzony cel.

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Poznaj lepiej naszą usługę:

Właściwie nazywał się Jacob Youphes. Urodził się w 1831 roku w Rydze, ale jego historia zaczyna się w USA, dokąd wyemigrował w 1854 roku. Po zmianie nazwisko, już jako Davis, w różnych miejscach pracował jako krawiec. W 1870 roku otrzymał zamówienie, które miało zmienić całe jego dotychczasowe życie. Oto pojawiła się u niego żona drwala i złożyła zamówienie na spodnie. Postawiła jednak dwa warunki: spodnie mają być mocne i kosztować 3 dolary.

Davis wziął się do pracy. Pracę wykonał na tyle zadowalająco, że szybko otrzymał zamówienie na 200 par spodni! Ze względu na to, że inni krawcy próbowali ukraść mu pomysł, postanowił szybko opatentować swój pomysł. Nie miał na to pieniędzy, ale nie poddał się. Zwrócił się do Leviego Straussa, aby ten pomógł. Oczywiście między panami doszło do porozumienia, zresztą do długoletniej współpracy. Tak zaczęła się historia jeansów, które większość z nas dziś lubi nosić, zresztą Ty być może także.

Po co Ci wspominamy tu Jacoba Davisa? Pasja i profesjonalizm + współpraca z profesjonalistami, którzy mogą Ci pomóc = sukces.

Gotowy na tłumaczenia języka łotewskiego, które pozwolą Ci załatwić sprawę, dojść do celu lub zostać człowiekiem sukcesu?

Oferujemy:

 • tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne,
 • tłumaczenia przysięgłe (wykonuje je tłumacz przysięgły łotewskiego),
 • tłumaczenia języka łotewskiego w różnych kombinacjach językowych (tłumaczenia na łotewski, tłumaczenia z języka łotewskiego, tłumaczenia pisemne łotewski językz i na 42 języki świata),
 • tłumaczenia dokumentów z języka polskiego na język łotewski oraz tłumaczenia z łotewskiego na polski,
 • tłumaczenia na język łotewski i profesjonalne tłumaczenia z języka łotewskiego z wielu branż, dziedzin i na wiele tematów (np. budownictwo, inżynieria, IT, marketing i reklama, podróże i turystyka, sektor hotelarski, inne),
 • tłumaczenia technicznei inne tłumaczenia specjalistyczne z udziałem zawodowego tłumacza i specjalisty w danym sektorze.

Tłumaczenia łotewskiego wykonywane przez najlepszych ekspertów w branży. Do tego: najwyższa jakość, uczciwy i atrakcyjny koszt tłumaczenia, termin realizacji dopasowany do Twoich potrzeb, bezpłatna wycena do 30 minut – po otrzymaniu akceptacji oferty przechodzimy do działania i wykonujemy przekład spełniający Twoje potrzeby i oczekiwania.

Kiedy potrzebne tłumaczenie warto skontaktować się z supertłumaczem!

Liczba słów, termin realizacji tłumaczenia języka łotewskiego, temat treści potrzebnych do przekładu, dostępność tłumaczy, a także kombinacja języków. Potrzeba współpracy z ekspertem. Znajomość nie tylko ogólnego języka, ale i specjalistycznego słownictwa. Dostosowanie tekstów do kilku dialektów. Wszystko to ma przełożenie na cenę tłumaczeń.

Bardzo często pada pytanie o konkretne ceny za usługę wykonywaną przez naszych supertłumaczy. Za każdym razem udzielamy tej samej odpowiedzi: wycenę Twojego projektu podamy dopiero po wglądzie do tekstów, które potrzebujesz przetłumaczyć. Prosimy o przesłanie tekstów i dokumentów, opis wymagań. Do 30 minut podajemy Ci cenę za tłumaczenie języka łotewskiego.

Co wpływa na cenę tłumaczeń? Oto ważne czynniki:

 • kombinacja języków – najpopularniejszą parą jest polski i łotewski, ale wspieramy klientów w tłumaczeniach z i na 42 języki świata,
 • objętość tekstów – książka kulinarna, strona firmowa, akt urodzenia dziecka czy umowa biznesowa różnią się ilością stron i łączną liczbą znaków, co ma znaczenie i przełożenie na cenę,
 • teksty wymagające udziału specjalisty – bardzo często przy tłumaczeniach łotewskiego pracuje tłumacz, który jest równocześnie ekspertem w Twojej branży. Płacisz za jego wiedzę i umiejętności,
 • ekspresowy tryb wykonania tłumaczenia – coraz częściej klienci życzą sobie, aby przekład był wykonany „na jutro”. Oczywiście możemy pracować w przyspieszonym tempie, ale wiąże się to z większymi kosztami (zwykle nad przekładem pracuje więcej tłumaczy lub jeden tłumacz poświęca więcej czasu pracy Twoim tekstom).

Chcesz poznać całkowity koszt usługi tłumaczeń łotewskiego? Zapraszamy do skontaktowania się z naszym konsultantem – prześlij swoje dokumenty lub teksty. Do 30 minut przesyłamy wycenę!

Uljana Semjonova to nazwisko znane wśród Łotyszów. W końcu mieszkańcy tego kraju znani są z miłości do koszykówki. A przywołane tu nazwisko to legenda. Niemal przez całą karierę wspomniana przez nas koszykarka grała w zespole FK Daugava Rya. Zdobyła 2 złote medale olimpijskie, 3 złote medale mistrzostw świata i 10 złotych medali mistrzostw Europy. Mało tego, w 1993 roku została pierwszą kobietą spoza USA wybraną do Basketball Hall of Fame (Koszykarskiej Galerii Sławy). W 2007 roku do FIBA Hall of Fame (Europejskiej Galerii Sław). Nieźle, co?

Chcesz też znaleźć się wśród zwycięzców, ludzi sukcesu i tych, którzy zawsze realizują swoje cele? Supertłumacz się na łotewski i z łotewskiego. Wykonuj tłumaczenia z tymi, którzy wiedzą jak rzucić piłkę do kosza, aby nie tylko zdobyć punkt, ale i wygrać mecz.

Wiedziałeś, że dąb to narodowe drzewo Łotwy? Dąb przez wiele ludów był uznawany za drzewo święte i przedmiot kultu. Jego symbolika podpowiada nam, że to drzewo królewskie, władca drzew i lasów. Jest symbolem majestatu i potęgi. Cechuje je długowieczność i twardość, które z kolei sprawiły, że stał się symbolem siły, stałości, a także wytrzymałości. Liście dębu symbolizują odwagę i są odznaką bohaterstwa.

Cóż, myśląc o załatwieniu jakichkolwiek spraw na Łotwie, trzeba działać solidnie, wykazać się siłą i odwagą. Z nami wszystko jest możliwe! Zawodowy tłumacz języka łotewskiego może Ci oferować jedyną w swoim rodzaju możliwość realizacji każdego działania, o którym ośmielisz się pomyśleć. Z naszej oferty tłumaczeń łotewskiego (litewskiego też) korzystają najlepsi, ludzi sukcesu, ale i każdy, kto szybko chce załatwić swoją sprawę.

Biuro tłumaczeń SuperTłumacz® to ktoś, kto pomoże Ci urosnąć w siłę. Wybierz mądrze i dojdź, gdziekolwiek potrzebujesz!

Czytelnia dla każdego, kto chce wiedzieć jeszcze „więcej” o tłumaczeniach

Wywiad z Beatą PiotrowskąZ życia firmy

Zrozumienie różnic kulturowych to podstawa skutecznej współpracy na arenie międzynarodowej. Wywiad z Beatą Piotrowską

27 września 2023

Publikujemy wywiad z Beatą Piotrowską, finance assistant w SUPERTŁUMACZ®. Pani Beata opowie nam o

13 przesądów z różnych krajów świata 1 Ciekawostki

13 przesądów z różnych krajów świata

10 stycznia 2023

Geneza różnych przesądów jest mniej lub bardziej znana. Przykładowo, skąd zła sława piątku trzynastego?

Szybkie tłumaczenie CVArtykuły na temat tłumaczeń

Szybkie tłumaczenie CV – jak to zrobić?

30 lipca 2022

Profesjonalne curriculum vitae to pierwszy krok w kierunku zdobycia wymarzonej pracy i jeden z