Tłumaczenie macedoński

Tłumaczenia języka macedońskiego – biuro tłumaczeń SuperTłumacz®.

Językoznawcy macedońscy uważają, że współczesna literacka macedońszczyzna to spadkobierczyni języka staro-cerkiewno-słowiańskiego (s-c-s), w Macedonii Północnej nazywana językiem starosłowiańskim, czasem językiem staromacedońskim.

Już na wstępie czujesz się niekomfortowo? Kiedy potrzebna jest pomoc w tłumaczeniu macedońskiego na polski czy chcesz wykonać tłumaczenia na język macedoński – nadajesz SOS – pomoc jest lada moment. Supertłumacz Ci pomoże. To takie proste!

Jak to działa? Kontaktujesz się z nami (dzwonisz, wysyłasz e-mail lub kierujesz do nas zapytanie przez formularz kontaktowy na stronie internetowej). Po wglądzie do tekstu z języka polskiego lub macedońskiego przesyłamy Ci ofertę. Zwykle trwa to do 30 minut! Bezpłatna wycena do niczego Cię nie zobowiązuje, obejmuje koszt i najszybszy termin realizacji tłumaczenia macedońskiego, który możemy Ci oferować w danym okresie. Kiedy dajesz nam zielone światło, supertłumacz może przejść do działania!

Filary supertłumaczeń:

kalendarz.png

Wykwalifikowany zespół tłumaczy i specjalistów z różnych dziedzin - realizujemy tłumaczenia macedońskiego od 2008 roku!

online.png

Nowoczesna usługa online - wszystko załatwisz z biura lub domu.

translation.png

Tłumaczenia macedońskiego na 42 języki.

30-minut-1.png

Szybka wycena - analiza materiałów zajmuje nam do 30 minut.

iso-1.png

Najwyższa jakość ISO 9001:2015.

five-stars.png

Klienci oceniają nas na 5.0. - średnia z Google.

Powierz nam tłumaczenia tekstów z i na język macedoński. Dlaczego warto oddać je w nasze ręce?

Więc jak to jest: macedoński czy bułgarski? W Bułgarii kwestia ta urosła do niebotycznych rozmiarów, jest tematem kontrowersji politycznych. Uważa się, że macedoński to dialekt bułgarskiego, ewentualnie regionalna norma tego języka. Oczywiście w Macedonii Północnej ten pogląd jest delikatnie ujmując; nieco inny.

Dla Ciebie to raczej coś na kształt sporu przeznaczonego dla językoznawców. Ty po prostu chcesz, aby tłumaczenie było przygotowane profesjonalnie, bezbłędnie, na perfekt.

Kilka podstawowych informacji o macedońskim: język macedoński należy do grupy języków południowosłowiańskich, a dokładniej do tych z grupy bułgarsko-macedońskiej. Posługuje się nim 2 mln użytkowników, głównie w Macedonii Północnej, gdzie ma status języka urzędowego.

Przyda się również w krajach takich jak Serbia, Czarnogóra, Grecja, Bułgaria czy Albania. Usłyszysz go też wśród emigrantów macedońskich w Niemczech, USA, Kanadzie i Australii. W każdym z tych miejsc profesjonalne tłumaczenia z języka macedońskiego i na macedoński to pewność, że dotrzesz do interesujących Cię osób, i to w ten właściwy sposób.

Nadaj SOS:

 • Kiedy potrzebny jest Ci tłumacz języka macedońskiego (tłumacz polsko-macedoński lub tłumacz macedońsko-polski).
 • Kiedy niezbędne są profesjonalne tłumaczenia macedońskiego (pisemny przekład z lub na macedoński).
 • Kiedy chcesz wykonać tłumaczenie zwykłe lub specjalistyczne czy tłumaczenie przysięgłe (wykona je dla Ciebie tłumacz przysięgły języka macedońskiego).
 • Kiedy potrzebne są tłumaczenia pisemne z języka macedońskiego i na macedoński wykonane przez tłumacza i eksperta w jednej osobie z np. przekład treści z prawa, medycyny, informatyki i IT, budownictwa czy marketingu.

Supertłumacz nie tylko tłumaczy, on pomaga Ci „przedstawić się”, „pokazać się”, „zaprezentować” ofertę, „zbudować” pomost komunikacyjny. Jako ktoś, kto ma doświadczenie wie, w jaki sposób zabrać się za zlecenie, abyś otrzymał najwyższą jakość przekładu. Zna się na tłumaczeniu dokumentów urzędowych i biznesowych, materiałów reklamowych i marketingowych, a także treści związanych z tematem pracy. Co ważne, zna Macedonię i Macedończyków, co sprawia, że wykonane przez niego tłumaczenia są zawsze super.

Tłumaczenia macedoński 2
Zapewniamy:
 • Tłumaczenia wykonywane przez supertłumaczy.
 • Jakość – potwierdzają ją klienci, którzy skorzystali z naszych usług.
 • Sprawną realizację zamówień.
 • Indywidualną wycenę zleceń.
 • Poufność danych i informacji, które są nam powierzane w ramach procesu przekładu.

To możemy dla Ciebie zrobić:

Tłumaczenia macedoński 3

Przetłumaczymy tekst specjalistyczny

Szukasz tłumaczeń naukowych, medycznych, prawniczych lub innych tekstów specjalistycznych? W naszym biurze tłumaczeń zajmują się nimi specjaliści!

Tłumaczenia macedoński 4

Korekta języka tłumaczenia

Dzięki naszym usługom, tekst może być znacznie łatwiejszy w odbiorze. Oferujemy korektę pod względem stylistycznym i składniowym.

Tłumaczenia macedoński 5

Tłumaczenie tekstów zwykłych

Przetłumaczenie listu motywacyjnego, CV czy życiorysu nie stanowi dla nas żadnej bariery. Zaprezentuj pracodawcy profesjonalne pismo.

Tłumaczenia macedoński 6

Tłumaczenie uwierzytelnione (przysięgłe)

Powierz nam dokumenty wymagające troski najlepszych tłumaczy – zleć nam tłumaczenia przysięgłe.

Tłumaczenie, które potrzebujesz wykonać wpłynie na Twoją przyszłość? Wyślij nam teksty.

Rekomendują nas

Tłumaczenia macedoński 7
Tłumaczenia macedoński 8
Tłumaczenia macedoński 9

Tłumaczymy sens, a nie tylko słowa

Dobre tłumaczenie to więcej niż zmiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu jak i jego intencje.

Mechanizm działania supertłumaczeń z i na język macedoński

1.png

Kontakt z Biurem Klienta.

2.png

Przekazanie materiałów do przetłumaczenia.

3.png

Analiza dokumentów i tekstów.

4.png

Wycena. Po akceptacji warunków współpracy zaczynamy działać!

5.png

Wybór tłumacza z odpowiednimi kompetencjami zawodowymi.

6.png

Wykonujemy przekład.

Cennik tłumaczeń języka macedońskiego

rodzaj tłumaczeniacena nettocena bruttojednostka rozliczeniowa
cena tłumaczenia z języka polskiego na język macedoński103 zł126,69 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia z języka macedońskiego na język polski103 zł126,69 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka polskiego na język macedoński144,2 zł177,37 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka macedońskiego na język polski144,2 zł177,37 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena proofreadingu tłumaczenia macedońskiego54 zł66,42 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami

Jakość udokumentowana

Tłumaczenia macedoński 10

Tłumaczenia języka macedońskiego FAQ

Tak, w naszej ofercie jest także usługa ekspresowego tłumaczenia macedońskiego. Dedykowana osobom prywatnym i klientom biznesowym, którzy potrzebują przekładu na „już”. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie tekstów do przetłumaczenia na nasz e-mail lub poprzez formularz kontaktowy. Prześlemy Ci najszybszy realny termin realizacji. 

Nasi tłumacze to zawodowcy, zwykle są to osoby po studiach lingwistycznych oraz z dodatkową specjalizacją – np. tłumaczenia macedońskie z dziedziny prawa wędrują do osoby wyspecjalizowanej w prawie lub osoby zawodowo związanej z prawem, która dodatkowo wykonuje profesjonalne tłumaczenia. Na i z macedońskiego tłumaczą dla nas również native speakerzy. 

Zależy nam na przejrzystości naszej oferty i jej uczciwości. Stąd zawsze przedstawiamy Ci cenę netto + doliczasz do niej VAT w wysokości 23%. 

Zazwyczaj tłumaczmy na i z macedoński 6 stron na dzień, przy czym 1 strona to 1600 zzs. Dokładny termin realizacji zawsze podajemy wraz z wyceną tłumaczenia w ofercie. Prześlij teksty do przetłumaczenia, a do 30 minut wyślemy Ci wszystkie informacje. 

Nasze specjalizacje

tlumaczenia-cv.png

Zwróć uwagę rekrutera

Pomagamy w tłumaczeniu dokumentów rekrutacyjnych – z pomocą naszego specjalisty zwiększasz szanse na otrzymanie wymarzonej pracy!

tlumaczenia-dla-firm-1.png

Zadbaj o sukces swojej firmy

Z naszymi tłumaczeniami masz możliwość pokazać się tak, jak chcesz być widziany przez swoich klientów i partnerów biznesowych.

tlumaczenia-stron-internetowych-1.png

Wyróżnij swoją stronę www

Tłumaczenie stron internetowych to podstawa działalności nowoczesnej firmy. Z naszą pomocą staniesz się „widoczny” w Internecie.

tlumaczenia-prawnicze.png

Zadbaj o każdy detal w umowie

Znamy i rozumiemy prawo. Z naszą pomocą przetłumaczysz dokumenty urzędowe, umowy o współpracy i wiele innych treści.

tlumaczenia-medyczne.png

Oddaj dokumentację medyczną w zaufane ręce specjalisty

Tłumaczą u nas wyłącznie zawodowi tłumacze, lekarze i naukowcy.

tlumaczenia-techniczne.png

„Mów” językiem techniki

Znamy macedoński i posługujemy się językiem techniki, stąd nasze tłumaczenia słyną z dokładności i staranności.

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Przeczytaj jeszcze:

Zwyciężać możesz korzystając z koneksji, ale i bez nich! Oczywiście to drugie smakuje o wiele wyborniej, a i czasem trzeba być zdanym wyłącznie na własne siły. Choć… nie do końca musisz działać sam.

Biuro tłumaczeń języka macedońskiego SuperTłumacz® od 2008 roku wykonuje tłumaczenia z macedońskiego oraz na macedoński, które pozwalają zrealizować plany, spełnić marzenia i osiągnąć sukces. Wspieramy Cię tam, gdzie nie masz wsparcia. Pomagamy tam, gdzie trzeba podać dłoń. Współpracujemy z Tobą, abyś doszedł do swojego celu.

Wszystko jest w Twoim zasięgu. Więc co powiesz na to, aby tłumacz macedońskiego oceniany przez klientów jako świetny ekspert przygotował dla Ciebie przekład? Wykonujemy tłumaczenia na język macedoński i z języka macedońskiego, które naprawdę działają, robią różnicę i są efektywne (efektowne również!).

Tak swoją drogą, Brałże Koneski to jeden z kodyfikatorów macedońskiego języka standardowego. Nie tylko zebrał reguły pisowni macedońskiego literackiego języka, ale i zredagował „Słownik języka macedońskiego”. To za jego sprawą na Uniwersytecie Świętych Cyryla i Metodego w Skopje pojawiła się macedonistyka. Był również pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Pisarzy Macedońskich.

Wspomnieliśmy nazwisko człowieka, który dla języka macedońskiego jest bardzo ważny, aby zwrócić Ci uwagę na to, że zawodowy tłumacz to Twoja szansa na zwycięstwo wszędzie tam, gdzie nie poradzisz sobie bez profesjonalisty. Laik zwykle „wykłada się” na detalach, ale nie tylko. Bez wiedzy o języku i kulturze Macedonii osoba tworząca przekład będzie niczym ślepiec błądzący w ciemności. Supertłumacz to fachowiec, wie, dokąd zmierza. Nie zawiedziesz się na nim.

W naszej ofercie znajdziesz:

 • tłumaczenie z języka macedońskiego na 42 języki,
 • tłumaczenia na macedoński z 42 języków,
 • tłumaczenia języka macedońskiego na język polski i tłumaczenia z polskiego na macedoński,
 • macedońskie tłumaczenia z różnych branż, dziedzin i tematów (obsługujemy m.in. prawo, medycynę, budownictwo, inżynierię, informatykę i IT, marketing i reklamę, inne),
 • wykonujemy profesjonalne tłumaczenia macedońskiego publikacji naukowych, stron internetowych, materiałów przeznaczonych na social media,
 • pomożemy uwierzytelnić każdy dokument wymagający udziału tłumacza przysięgłego.

Twoja firma chce dotrzeć do mieszkańców Macedonii. Choć macie rzetelnie przygotowane materiały w języku polskim, potrzeba tłumaczenia macedońskiego, które pozwoli skomunikować się z mieszkańcami tego kraju. Supertłumacz zna się na tym! Myśli jak miejscowy, nie pozwoli Ci popełnić faux-pas. Z nim prowadzenie interesów jest o wiele przyjemniejsze i przede wszystkim skuteczne.

Kiedy trzeba poproś o wsparcie supertłumacza! Potrzebujesz tłumaczenia macedońskiego CV, uprawnień zawodowych, aktu urodzenia dziecka czy dokumentacji medycznej? Nie ma sprawy! Przetłumaczymy Ci to w dowolnej kombinacji – możemy Ci pomóc w 42 językach świata!

Taka pomoc jest bezcenna. To właśnie za to płacisz. Ile konkretnie zapłacisz? Skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojego zlecenia. Napisz do nas, skorzystaj z formularza lub zadzwoń. Nie operujemy kwotami bez wcześniejszego wglądu w to, co potrzebujesz przetłumaczyć z lub na macedoński. Dopiero po „przyjrzeniu się” Twoim tekstom, podajemy cenę oraz przybliżony termin realizacji. Co ważne, u nas wycena jest darmowa, do niczego Cię nie zobowiązuje.

Ceny w biurze tłumaczeń SuperTłumacz®:

 • podajemy indywidualnie – nie mamy uniwersalnych stawek, każde zlecenie jest inne,
 • są uczciwe i realne – płacisz za poziom trudności zlecenia,
 • są atrakcyjne – staramy się, aby nasze stawki były konkurencyjne,
 • na Twoją kieszeń.

Historia Macedonii Północnej i Macedończyków jest zawiła, skomplikowana, a wiele kwestii budzi do dziś dnia gorące dyskusje.

Nazwa państwa nasuwa skojarzenie ze słynnym Aleksandrem Wielkim –  państwo, które stworzył było potęgą, jakiej wówczas nie widział świat; a sam Aleksander (określany też jako Niezwyciężony) do dziś uchodzi za jednego z najwybitniejszych strategów, a także za jednego z największych zdobywców w historii naszej planety. Warto pamiętać o tym, że to syn równie wielkiego człowieka, Filipa II, tego samego, który podporządkował sobie niemal całą Grecję i zreformował Macedonię.

Chcesz być jak Aleksander Wielki? Pragniesz zrealizować cele i dosięgnąć marzeń? Zróbmy to razem! Sprawnie, solidnie i przede wszystkim supertłumacząc macedoński. Jest tylko jedna droga do celu, ta z odpowiednim specjalistą.

Czytaj i korzystaj z wiedzy specjalistów

13 przesądów z różnych krajów świata 1 Ciekawostki

13 przesądów z różnych krajów świata

10 stycznia 2023

Geneza różnych przesądów jest mniej lub bardziej znana. Przykładowo, skąd zła sława piątku trzynastego?

Szybkie tłumaczenie CVArtykuły na temat tłumaczeń

Szybkie tłumaczenie CV – jak to zrobić?

30 lipca 2022

Profesjonalne curriculum vitae to pierwszy krok w kierunku zdobycia wymarzonej pracy i jeden z

Jak nauczyć się chińskiegoNauka języków obcych

Jak nauczyć się chińskiego?

29 lipca 2022

Dziś znajomość języków obcych to podstawa. Wielu z nas potrafi posługiwać się angielskim, niemieckim