Tłumaczenie macedoński

Tłumaczenia języka macedońskiego – biuro tłumaczeń SuperTłumacz®.

Językoznawcy macedońscy uważają, że współczesna literacka macedońszczyzna to spadkobierczyni języka staro-cerkiewno-słowiańskiego (s-c-s), w Macedonii Północnej nazywana językiem starosłowiańskim, czasem językiem staromacedońskim.

Już na wstępie czujesz się niekomfortowo? Kiedy potrzebna jest pomoc w tłumaczeniu macedońskiego na polski czy chcesz wykonać tłumaczenia na język macedoński – nadajesz SOS – pomoc jest lada moment. Supertłumacz Ci pomoże. To takie proste!

Jak to działa? Kontaktujesz się z nami (dzwonisz, wysyłasz e-mail lub kierujesz do nas zapytanie przez formularz kontaktowy na stronie internetowej). Po wglądzie do tekstu z języka polskiego lub macedońskiego przesyłamy Ci ofertę. Zwykle trwa to do 30 minut! Bezpłatna wycena do niczego Cię nie zobowiązuje, obejmuje koszt i najszybszy termin realizacji tłumaczenia macedońskiego, który możemy Ci oferować w danym okresie. Kiedy dajesz nam zielone światło, supertłumacz może przejść do działania!

Powierz nam tłumaczenia tekstów z i na język macedoński. Dlaczego warto oddać je w nasze ręce?

Więc jak to jest: macedoński czy bułgarski? W Bułgarii kwestia ta urosła do niebotycznych rozmiarów, jest tematem kontrowersji politycznych. Uważa się, że macedoński to dialekt bułgarskiego, ewentualnie regionalna norma tego języka. Oczywiście w Macedonii Północnej ten pogląd jest delikatnie ujmując; nieco inny.

Dla Ciebie to raczej coś na kształt sporu przeznaczonego dla językoznawców. Ty po prostu chcesz, aby tłumaczenie było przygotowane profesjonalnie, bezbłędnie, na perfekt.

Kilka podstawowych informacji o macedońskim: język macedoński należy do grupy języków południowosłowiańskich, a dokładniej do tych z grupy bułgarsko-macedońskiej. Posługuje się nim 2 mln użytkowników, głównie w Macedonii Północnej, gdzie ma status języka urzędowego.

Przyda się również w krajach takich jak Serbia, Czarnogóra, Grecja, Bułgaria czy Albania. Usłyszysz go też wśród emigrantów macedońskich w Niemczech, USA, Kanadzie i Australii. W każdym z tych miejsc profesjonalne tłumaczenia z języka macedońskiego i na macedoński to pewność, że dotrzesz do interesujących Cię osób, i to w ten właściwy sposób.

Nadaj SOS:

 • Kiedy potrzebny jest Ci tłumacz języka macedońskiego(tłumacz polsko-macedoński lub tłumacz macedońsko-polski).
 • Kiedy niezbędne są profesjonalne tłumaczenia macedońskiego (pisemny przekład z lub na macedoński).
 • Kiedy chcesz wykonać tłumaczenie zwykłe lub specjalistyczne czy tłumaczenie przysięgłe (wykona je dla Ciebietłumacz przysięgły języka macedońskiego).
 • Kiedy potrzebne są tłumaczenia pisemne z języka macedońskiego i na macedońskiwykonane przez tłumacza i eksperta w jednej osobie z np. przekład treści z prawa, medycyny, informatyki i IT, budownictwa czy marketingu.

Supertłumacz nie tylko tłumaczy, on pomaga Ci „przedstawić się”, „pokazać się”, „zaprezentować” ofertę, „zbudować” pomost komunikacyjny. Jako ktoś, kto ma doświadczenie wie, w jaki sposób zabrać się za zlecenie, abyś otrzymał najwyższą jakość przekładu. Zna się na tłumaczeniu dokumentów urzędowych i biznesowych, materiałów reklamowych i marketingowych, a także treści związanych z tematem pracy. Co ważne, zna Macedonię i Macedończyków, co sprawia, że wykonane przez niego tłumaczenia są zawsze super.

Tłumaczenia macedońskiego – jakiego rodzaju tłumaczenia znajdziecie w naszej ofercie?

Zwyciężać możesz korzystając z koneksji, ale i bez nich! Oczywiście to drugie smakuje o wiele wyborniej, a i czasem trzeba być zdanym wyłącznie na własne siły. Choć… nie do końca musisz działać sam.

Biuro tłumaczeń języka macedońskiego SuperTłumacz® od 2008 roku wykonuje tłumaczenia z macedońskiego oraz na macedoński, które pozwalają zrealizować plany, spełnić marzenia i osiągnąć sukces. Wspieramy Cię tam, gdzie nie masz wsparcia. Pomagamy tam, gdzie trzeba podać dłoń. Współpracujemy z Tobą, abyś doszedł do swojego celu.

Wszystko jest w Twoim zasięgu. Więc co powiesz na to, aby tłumacz macedońskiego oceniany przez klientów jako świetny ekspert przygotował dla Ciebie przekład? Wykonujemy tłumaczenia na język macedoński i z języka macedońskiego, które naprawdę działają, robią różnicę i są efektywne (efektowne również!).

Tak swoją drogą, Brałże Koneski to jeden z kodyfikatorów macedońskiego języka standardowego. Nie tylko zebrał reguły pisowni macedońskiego literackiego języka, ale i zredagował „Słownik języka macedońskiego”. To za jego sprawą na Uniwersytecie Świętych Cyryla i Metodego w Skopje pojawiła się macedonistyka. Był również pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Pisarzy Macedońskich.

Wspomnieliśmy nazwisko człowieka, który dla języka macedońskiego jest bardzo ważny, aby zwrócić Ci uwagę na to, że zawodowy tłumacz to Twoja szansa na zwycięstwo wszędzie tam, gdzie nie poradzisz sobie bez profesjonalisty. Laik zwykle „wykłada się” na detalach, ale nie tylko. Bez wiedzy o języku i kulturze Macedonii osoba tworząca przekład będzie niczym ślepiec błądzący w ciemności. Supertłumacz to fachowiec, wie, dokąd zmierza. Nie zawiedziesz się na nim.

W naszej ofercie znajdziesz:

 • tłumaczenie z języka macedońskiego na 42 języki,
 • tłumaczenia na macedoński z 42 języków,
 • tłumaczenia języka macedońskiego na język polski i tłumaczenia z polskiego na macedoński,
 • macedońskie tłumaczenia z różnych branż, dziedzin i tematów (obsługujemy m.in. prawo, medycynę, budownictwo, inżynierię, informatykę i IT, marketing i reklamę, inne),
 • wykonujemy profesjonalne tłumaczenia macedońskiego publikacji naukowych, stron internetowych, materiałów przeznaczonych na social media,
 • pomożemy uwierzytelnić każdy dokument wymagający udziału tłumacza przysięgłego.

Koszty tłumaczeń na i z języka macedońskiego – ile kosztują takie tłumaczenia i co wpływa na ich cenę?

Twoja firma chce dotrzeć do mieszkańców Macedonii. Choć macie rzetelnie przygotowane materiały w języku polskim, potrzeba tłumaczenia macedońskiego, które pozwoli skomunikować się z mieszkańcami tego kraju. Supertłumacz zna się na tym! Myśli jak miejscowy, nie pozwoli Ci popełnić faux-pas. Z nim prowadzenie interesów jest o wiele przyjemniejsze i przede wszystkim skuteczne.

Kiedy trzeba poproś o wsparcie supertłumacza! Potrzebujesz tłumaczenia macedońskiego CV, uprawnień zawodowych, aktu urodzenia dziecka czy dokumentacji medycznej? Nie ma sprawy! Przetłumaczymy Ci to w dowolnej kombinacji – możemy Ci pomóc w 42 językach świata!

Taka pomoc jest bezcenna. To właśnie za to płacisz. Ile konkretnie zapłacisz? Skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojego zlecenia. Napisz do nas, skorzystaj z formularza lub zadzwoń. Nie operujemy kwotami bez wcześniejszego wglądu w to, co potrzebujesz przetłumaczyć z lub na macedoński. Dopiero po „przyjrzeniu się” Twoim tekstom, podajemy cenę oraz przybliżony termin realizacji. Co ważne, u nas wycena jest darmowa, do niczego Cię nie zobowiązuje.

Ceny w biurze tłumaczeń SuperTłumacz®:

 • podajemy indywidualnie – nie mamy uniwersalnych stawek, każde zlecenie jest inne,
 • są uczciwe i realne – płacisz za poziom trudności zlecenia,
 • są atrakcyjne – staramy się, aby nasze stawki były konkurencyjne,
 • na Twoją kieszeń.

Tłumaczenia języka macedońskiego FAQ

Tak, w naszej ofercie jest także usługa ekspresowego tłumaczenia macedońskiego. Dedykowana osobom prywatnym i klientom biznesowym, którzy potrzebują przekładu na „już”. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie tekstów do przetłumaczenia na nasz e-mail lub poprzez formularz kontaktowy. Prześlemy Ci najszybszy realny termin realizacji.

 

Nasi tłumacze to zawodowcy, zwykle są to osoby po studiach lingwistycznych oraz z dodatkową specjalizacją – np. tłumaczenia macedońskie z dziedziny prawa wędrują do osoby wyspecjalizowanej w prawie lub osoby zawodowo związanej z prawem, która dodatkowo wykonuje profesjonalne tłumaczenia. Na i z macedońskiego tłumaczą dla nas również native speakerzy.

Zależy nam na przejrzystości naszej oferty i jej uczciwości. Stąd zawsze przedstawiamy Ci cenę netto + doliczasz do niej VAT w wysokości 23%.

Zazwyczaj tłumaczmy na i z macedoński 6 stron na dzień, przy czym 1 strona to 1600 zzs. Dokładny termin realizacji zawsze podajemy wraz z wyceną tłumaczenia w ofercie. Prześlij teksty do przetłumaczenia, a do 30 minut wyślemy Ci wszystkie informacje.

Myśl jak Aleksander Macedoński: Supertłumacz macedońskiego

Historia Macedonii Północnej i Macedończyków jest zawiła, skomplikowana, a wiele kwestii budzi do dziś dnia gorące dyskusje.

Nazwa państwa nasuwa skojarzenie ze słynnym Aleksandrem Wielkim –  państwo, które stworzył było potęgą, jakiej wówczas nie widział świat; a sam Aleksander (określany też jako Niezwyciężony) do dziś uchodzi za jednego z najwybitniejszych strategów, a także za jednego z największych zdobywców w historii naszej planety. Warto pamiętać o tym, że to syn równie wielkiego człowieka, Filipa II, tego samego, który podporządkował sobie niemal całą Grecję i zreformował Macedonię.

Chcesz być jak Aleksander Wielki? Pragniesz zrealizować cele i dosięgnąć marzeń? Zróbmy to razem! Sprawnie, solidnie i przede wszystkim supertłumacząc macedoński. Jest tylko jedna droga do celu, ta z odpowiednim specjalistą.

Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Krzysztof Świder
Krzysztof Świder
18:24 20 Jun 21
wysoka jakosc+szybka realizacja+profesjonalna obsluga = SUPERTLUMACZ
Tłumaczenia macedoński 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia macedoński 2

Realizuj swoje cele w każdym języku

Artykuły na temat tłumaczeń

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na

język prawny a prawniczy Artykuły na temat tłumaczeń

Czym różni się język prawny od prawniczego?

19 maja 2021

W branży tłumaczeniowej można napotkać treści nawiązujące do dziedziny prawa. Tłumaczenia takich tekstów wymagają