Tłumaczenia macedoński

Tłumaczenia języka macedońskiegobiuro tłumaczeń SuperTłumacz®.

Językoznawcy macedońscy uważają, że współczesna literacka macedońszczyzna to spadkobierczyni języka staro-cerkiewno-słowiańskiego (s-c-s), w Macedonii Północnej nazywana językiem starosłowiańskim, czasem językiem staromacedońskim. Jeśli masz potrzebę lub potrzebna Ci pomoc w tłumaczeniu macedońskiego na polski czy tłumaczenia na język macedoński – nadajesz SOS – pomoc jest lada moment. To takie proste!

Jak to działa? Kontaktujesz się z nami (dzwonisz, wysyłasz e-mail lub kierujesz do nas zapytanie przez formularz kontaktowy na stronie internetowej). Po wglądzie do tekstu z języka polskiego lub macedońskiego przesyłamy Ci ofertę. Zwykle trwa to do 30 minut! Bezpłatna i niezobowiązująca Cię do niczego wycena obejmuje koszt lub najszybszy termin realizacji tłumaczenia słoweńskiego, który możemy Ci oferować w danym okresie czasu. Kiedy dajesz nam zielone światło, supertłumacz staje się superbohaterem.

Biuro tłumaczeń języka macedońskiego: Macedoński czy bułgarski?: I bądź tu mądry... Zawsze możesz być sprytny i supertłumaczyć swoje teksty

Więc jak to jest: macedoński czy bułgarski? W Bułgarii kwestia ta urosła do niebotycznych rozmiarów, jest tematem kontrowersji politycznych. Uważa się, że macedoński to dialekt bułgarskiego, ewentualnie regionalna norma tego języka.

Oczywiście w Macedonii Północnej ten pogląd nie delikatnie ujmując; nieco inny. Dla Ciebie to raczej coś na kształt sporu przeznaczonego dla językoznawców, Ty po prostu chcesz, aby wszystko było przygotowane profesjonalnie, bezbłędnie, na perfekt.

Kilka podstawowych informacji o macedońskim: język macedoński należy do grupy języków południowosłowiańskich,a dokładniej do tych z grupy bułgarsko-macedońskiej. Ma ok. 2 miliony użytkowników, głównie w Macedonii Północnej, gdzie ma status języka urzędowego.

Przyda się również w krajach takich jak Serbia, Czarnogóra, Grecja, Bułgaria czy Albania. Posługują się nim również emigranci macedońscy w Niemczech, USA, Kanadzie i Australii. W każdym z tych miejsc profesjonalne tłumaczenia z języka macedońskiego i macedoński to pewność, że dotrzesz do interesujących Cię osób, i to w ten właściwy sposób.

Nadaj SOS:

 • Kiedy potrzebny jest Ci język macedoński tłumacz (tłumacz polsko-macedoński lub tłumacz macedońsko-polski).
 • Kiedy tłumacz języka macedońskiego to ekspert, który musi uczestniczyć w ważnym projekcie tłumaczeniowym.
 • Kiedy niezbędne są Ci profesjonalne tłumaczenia macedoński (pisemny przekład “z” lub “na” macedoński).
 • Kiedy chcesz wykonać tłumaczenie zwykłe lub specjalistyczne czy tłumaczenie przysięgłe (wykona je dla Ciebie tłumacz przysięgły języka macedońskiego).
 • Kiedy potrzebujesz profesjonalne tłumaczenia pisemne z języka macedońskiego i na macedoński z np. prawa, medycyny, informatyki i IT, budownictwa czy marketingu.

Tłumacz macedoński: Bez koneksji też da się zwyciężać!: Błaże Koneski i lekcja profesjonalizmu

Zwyciężać możesz korzystając z koneksji, ale i bez nich! Oczywiście to drugie smakuje o wiele wyborniej, a i czasem trzeba być zdanym wyłącznie na własne siły. Choć… nie do końca musisz działać sam.

Biuro tłumaczeń języka macedońskiego Supertlumacz.pl od 2008 roku wykonuje tłumaczenia z macedońskiego oraz na macedoński, które pozwalają dojść do celu, zrealizować plany, spełnić marzenia i osiągnąć sukces. Wspieramy tam, gdzie nie masz wsparcia. Pomagamy tam, gdzie trzeba podać dłoń. Współpracujemy z Tobą, abyś doszedł tam, gdzie chcesz i mógł robić, to, co chcesz.

Wszystko jest w Twoim zasięgu. Więc co powiesz na to, aby tłumacz macedoński oceniany przez klientów na świetnego eksperta został wykonawcą przekładu dla Ciebie? Wykonujemy tłumaczenia na język macedoński i z języka macedońskiego, które naprawdę działają, robią różnicę i są efektywne (efektowne również!).

Tak swoją drogą, Brałże Koneski to jeden z kodyfikatorów macedońskiego języka standardowego. Nie tylko zebrał reguły pisowni macedońskiego literackiego języka, ale i zredagował “Słownik języka macedońskiego”. To za jego sprawą na Uniwersytecie Świętych Cyryla i Metodego w Skopju pojawiła się macedonistyka. Był również pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Pisarzy Macedońskich.

Wspomnieliśmy nazwisko człowieka, który dla języka macedońskiego jest bardzo ważny, aby zwrócić Ci uwagę na to, że zawodowy tłumacz to Twoja szansa na zwycięstwo wszędzie tam, gdzie nie miałbyś ich bez pomocy profesjonalisty.

 • Tłumaczenie z języka macedońskiego na 42 języki obce.
 • Tłumaczenia na macedoński z 42 języków obcych.
 • Tłumaczenia języka macedońskiego na język polski i tłumaczenia z polskiego na macedoński.
 • Macedoński tłumaczenia z różnych branż, dziedzin i tematów (m.in. obsługujemy prawo, medycynę, budownictwo, inżynierię, informatykę i IT, marketing i reklamę, język literacki).
 • Wykonujemy profesjonalne tłumaczenia z i na macedoński publikacji naukowych, stron internetowych, materiałów przeznaczonych na social media.
 • Pomożemy uwierzytelnić każdy dokument wymagający udziału tłumacza przysięgłego.

Myśl jak Aleksander Macedoński: Supertłumacz słoweński

Historia Macedonii Północnej i Macedończyków jest zawiła, skomplikowana , a wiele kwestii budzi do dziś gorące dyskusje. Nie da się zapomnieć, że w czasach słynnego Aleksandra Wielkiego państwo było potęgą, jakiej wówczas nie widział świat; a sam Aleksander (określany też jako Niezwyciężony) do dziś uchodzi za jednego z najwybitniejszych strategów, a także za jednego z największych zdobywców w historii naszej planety. Nie można zapomnieć, że to syn równie wielkiego człowieka, Filipa II, tego samego, który podporządkował sobie niemal całą Grecję i zreformował Macedonię.

Chcesz być jak ten wielki człowiek, jak Aleksander Wielki? Pragniesz zrealizować cele i dosięgnąć marzeń? Zróbmy to razem! Sprawnie, solidnie i przede wszystkim supertłumacząc słoweński. Jest tylko jedna droga do celu, ta z odpowiednim specjalistą.

Tłumaczenia języka macedońskiego FAQ

Tak, w naszej ofercie jest także usługa ekspresowego tłumaczenia macedońskiego. Dedykowana osobom prywatnym i klientom biznesowym, którzy potrzebują przekładu na „już”. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie tekstów do przetłumaczenia na nasz e-mail lub poprzez formularz kontaktowy. Prześlemy Ci najszybszy realny termin realizacji.

 

Nasi tłumacze to zawodowcy, zwykle są to osoby po studiach lingwistycznych oraz z dodatkową specjalizacją – np. tłumaczenia macedońskie z dziedziny prawa wędrują do osoby wyspecjalizowanej w prawie lub osoby zawodowo związanej z prawem, która dodatkowo wykonuje profesjonalne tłumaczenia. Na i z macedońskiego tłumaczą dla nas również native speakerzy.

Zależy nam na przejrzystości naszej oferty i jej uczciwości. Stąd zawsze przedstawiamy Ci cenę netto + doliczasz do niej VAT w wysokości 23%.

Zazwyczaj tłumaczmy na i z macedoński 6 stron na dzień, przy czym 1 strona to 1600 zzs. Dokładny termin realizacji zawsze podajemy wraz z wyceną tłumaczenia w ofercie. Prześlij teksty do przetłumaczenia, a do 30 minut wyślemy Ci wszystkie informacje.

Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Krzysztof Świder
Krzysztof Świder
18:24 20 Jun 21
wysoka jakosc+szybka realizacja+profesjonalna obsluga = SUPERTLUMACZ
Tłumaczenia macedoński 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia macedoński 2

Realizuj swoje cele w każdym języku

Artykuły na temat tłumaczeń

tłumaczenie dokumentów samochodowych Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

19 maja 2021

Sprowadzając samochód z zagranicy, trzeba się liczyć, iż należy przetłumaczyć dołączoną do niego dokumentacje.

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski Artykuły na temat tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie na angielski i co wpływa na jego cenę?

19 maja 2021

Tłumaczenia w języku angielskim to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych tłumaczeń językowych. Zapotrzebowanie na

język prawny a prawniczy Artykuły na temat tłumaczeń

Czym różni się język prawny od prawniczego?

19 maja 2021

W branży tłumaczeniowej można napotkać treści nawiązujące do dziedziny prawa. Tłumaczenia takich tekstów wymagają