Tłumaczenia macedoński

Tłumaczenia języka macedońskiegobiuro tłumaczeń SuperTłumacz®.

Językoznawcy macedońscy uważają, że współczesna literacka macedońszczyzna to spadkobierczyni języka staro-cerkiewno-słowiańskiego (s-c-s), w Macedonii Północnej nazywana językiem starosłowiańskim, czasem językiem staromacedońskim. Jeśli masz potrzebę lub potrzebna Ci pomoc w tłumaczeniu macedońskiego na polski czy tłumaczenia na język macedoński – nadajesz SOS – pomoc jest lada moment. To takie proste!

Jak to działa? Kontaktujesz się z nami (dzwonisz, wysyłasz e-mail lub kierujesz do nas zapytanie przez formularz kontaktowy na stronie internetowej). Po wglądzie do tekstu z języka polskiego lub macedońskiego przesyłamy Ci ofertę. Zwykle trwa to do 30 minut! Bezpłatna i niezobowiązująca Cię do niczego wycena obejmuje koszt lub najszybszy termin realizacji tłumaczenia słoweńskiego, który możemy Ci oferować w danym okresie czasu. Kiedy dajesz nam zielone światło, supertłumacz staje się superbohaterem.

Biuro tłumaczeń języka macedońskiego: Macedoński czy bułgarski?: I bądź tu mądry... Zawsze możesz być sprytny i supertłumaczyć swoje teksty

Więc jak to jest: macedoński czy bułgarski? W Bułgarii kwestia ta urosła do niebotycznych rozmiarów, jest tematem kontrowersji politycznych. Uważa się, że macedoński to dialekt bułgarskiego, ewentualnie regionalna norma tego języka.

Oczywiście w Macedonii Północnej ten pogląd nie delikatnie ujmując; nieco inny. Dla Ciebie to raczej coś na kształt sporu przeznaczonego dla językoznawców, Ty po prostu chcesz, aby wszystko było przygotowane profesjonalnie, bezbłędnie, na perfekt.

Kilka podstawowych informacji o macedońskim: język macedoński należy do grupy języków południowosłowiańskich,a dokładniej do tych z grupy bułgarsko-macedońskiej. Ma ok. 2 miliony użytkowników, głównie w Macedonii Północnej, gdzie ma status języka urzędowego.

Przyda się również w krajach takich jak Serbia, Czarnogóra, Grecja, Bułgaria czy Albania. Posługują się nim również emigranci macedońscy w Niemczech, USA, Kanadzie i Australii. W każdym z tych miejsc profesjonalne tłumaczenia z języka macedońskiego i macedoński to pewność, że dotrzesz do interesujących Cię osób, i to w ten właściwy sposób.

Nadaj SOS:

 • Kiedy potrzebny jest Ci język macedoński tłumacz (tłumacz polsko-macedoński lub tłumacz macedońsko-polski).
 • Kiedy tłumacz języka macedońskiego to ekspert, który musi uczestniczyć w ważnym projekcie tłumaczeniowym.
 • Kiedy niezbędne są Ci profesjonalne tłumaczenia macedoński (pisemny przekład “z” lub “na” macedoński).
 • Kiedy chcesz wykonać tłumaczenie zwykłe lub specjalistyczne czy tłumaczenie przysięgłe (wykona je dla Ciebie tłumacz przysięgły języka macedońskiego).
 • Kiedy potrzebujesz profesjonalne tłumaczenia pisemne z języka macedońskiego i na macedoński z np. prawa, medycyny, informatyki i IT, budownictwa czy marketingu.

Tłumacz macedoński: Bez koneksji też da się zwyciężać!: Błaże Koneski i lekcja profesjonalizmu

Zwyciężać możesz korzystając z koneksji, ale i bez nich! Oczywiście to drugie smakuje o wiele wyborniej, a i czasem trzeba być zdanym wyłącznie na własne siły. Choć… nie do końca musisz działać sam.

Biuro tłumaczeń języka macedońskiego Supertlumacz.pl od 2008 roku wykonuje tłumaczenia z macedońskiego oraz na macedoński, które pozwalają dojść do celu, zrealizować plany, spełnić marzenia i osiągnąć sukces. Wspieramy tam, gdzie nie masz wsparcia. Pomagamy tam, gdzie trzeba podać dłoń. Współpracujemy z Tobą, abyś doszedł tam, gdzie chcesz i mógł robić, to, co chcesz.

Wszystko jest w Twoim zasięgu. Więc co powiesz na to, aby tłumacz macedoński oceniany przez klientów na świetnego eksperta został wykonawcą przekładu dla Ciebie? Wykonujemy tłumaczenia na język macedoński i z języka macedońskiego, które naprawdę działają, robią różnicę i są efektywne (efektowne również!).

Tak swoją drogą, Brałże Koneski to jeden z kodyfikatorów macedońskiego języka standardowego. Nie tylko zebrał reguły pisowni macedońskiego literackiego języka, ale i zredagował “Słownik języka macedońskiego”. To za jego sprawą na Uniwersytecie Świętych Cyryla i Metodego w Skopju pojawiła się macedonistyka. Był również pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Pisarzy Macedońskich.

Wspomnieliśmy nazwisko człowieka, który dla języka macedońskiego jest bardzo ważny, aby zwrócić Ci uwagę na to, że zawodowy tłumacz to Twoja szansa na zwycięstwo wszędzie tam, gdzie nie miałbyś ich bez pomocy profesjonalisty.

 • Tłumaczenie z języka macedońskiego na 42 języki obce.
 • Tłumaczenia na macedoński z 42 języków obcych.
 • Tłumaczenia języka macedońskiego na język polski i tłumaczenia z polskiego na macedoński.
 • Macedoński tłumaczenia z różnych branż, dziedzin i tematów (m.in. obsługujemy prawo, medycynę, budownictwo, inżynierię, informatykę i IT, marketing i reklamę, język literacki).
 • Wykonujemy profesjonalne tłumaczenia z i na macedoński publikacji naukowych, stron internetowych, materiałów przeznaczonych na social media.
 • Pomożemy uwierzytelnić każdy dokument wymagający udziału tłumacza przysięgłego.

Myśl jak Aleksander Macedoński: Supertłumacz słoweński

Historia Macedonii Północnej i Macedończyków jest zawiła, skomplikowana , a wiele kwestii budzi do dziś gorące dyskusje. Nie da się zapomnieć, że w czasach słynnego Aleksandra Wielkiego państwo było potęgą, jakiej wówczas nie widział świat; a sam Aleksander (określany też jako Niezwyciężony) do dziś uchodzi za jednego z najwybitniejszych strategów, a także za jednego z największych zdobywców w historii naszej planety. Nie można zapomnieć, że to syn równie wielkiego człowieka, Filipa II, tego samego, który podporządkował sobie niemal całą Grecję i zreformował Macedonię.

Chcesz być jak ten wielki człowiek, jak Aleksander Wielki? Pragniesz zrealizować cele i dosięgnąć marzeń? Zróbmy to razem! Sprawnie, solidnie i przede wszystkim supertłumacząc słoweński. Jest tylko jedna droga do celu, ta z odpowiednim specjalistą.

Tłumaczenia języka macedońskiego FAQ

Tak, w naszej ofercie jest także usługa ekspresowego tłumaczenia macedońskiego. Dedykowana osobom prywatnym i klientom biznesowym, którzy potrzebują przekładu na „już”. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie tekstów do przetłumaczenia na nasz e-mail lub poprzez formularz kontaktowy. Prześlemy Ci najszybszy realny termin realizacji.

 

Nasi tłumacze to zawodowcy, zwykle są to osoby po studiach lingwistycznych oraz z dodatkową specjalizacją – np. tłumaczenia macedońskie z dziedziny prawa wędrują do osoby wyspecjalizowanej w prawie lub osoby zawodowo związanej z prawem, która dodatkowo wykonuje profesjonalne tłumaczenia. Na i z macedońskiego tłumaczą dla nas również native speakerzy.

Zależy nam na przejrzystości naszej oferty i jej uczciwości. Stąd zawsze przedstawiamy Ci cenę netto + doliczasz do niej VAT w wysokości 23%.

Zazwyczaj tłumaczmy na i z macedoński 6 stron na dzień, przy czym 1 strona to 1600 zzs. Dokładny termin realizacji zawsze podajemy wraz z wyceną tłumaczenia w ofercie. Prześlij teksty do przetłumaczenia, a do 30 minut wyślemy Ci wszystkie informacje.

Anna Skowronek
Anna Skowronek
15:11 29 Apr 21
Jestem bardzo zadowolona z usług tego biura tłumaczeń. Zareagowano bardzo szybko na mojego maila-wysłany późnym popołudniem tekst już drugiego dnia rano był przetłumaczony. Profesjonalna i miła obsługa oraz bardzo dobra jakość. Polecam!
fezoj rentnil
fezoj rentnil
17:52 25 Mar 21
Bardzo profesjonalne podejście , kontakt z klientem natychmiastowy. Co do jakości tłumaczenia w skali do 10 daje 10plus.Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ich usługi.
Karolina
Karolina
11:28 25 Mar 21
100% satysfakcji, bardzo szybki kontakt. Polecam.
Яна Михайлик
Яна Михайлик
11:06 25 Mar 21
Jestem pod wrażeniem!Jeszcze nigdy nie miałam na tyle kwalifikowanej , szybkiej i miłej obsługi.A ceną, jestem przyjemnie zdziwiona , ponieważ większość biur oferowała cenę o 2 razy większą niż zapłaciłam za tłumaczenie w SUPERTŁUMACZ.Naprawdę jesteście warte polecenia!Z przyjemnością skorzystam jeszcze z Państwa usług.
Sebastian Badurski
Sebastian Badurski
10:34 25 Mar 21
Po zamówionym tłumaczeniu i opłacaniu należności, okres oczekiwania na realizację był dokładnie taki jak w umowie. Bezproblemowa usługa i jakość wykonania na najwyższym poziomie. Polecam
Julia Piotrowska
Julia Piotrowska
01:05 02 Mar 21
Tłumaczenie bardzo szybko wykonane i rzetelne. Pełen profesjonalizm. Potrzebowałam tłumaczenia dokumentu na poziomie akademickim i się nie zawiodłam. Szczerze polecam!
Krzys Krzys
Krzys Krzys
18:41 20 Jan 21
Bardzo polecam szybko i dokładnie Na pewno skorzystam jeśli zajdzie więcej potrzeba.
Przewodnik Praski
Przewodnik Praski
15:45 20 Jan 21
REWELACJA!!! Gorąco polecam, profesjonalizm, szybko i taniej niż u konkurencji! Jako bonus świetne Panie w biurze- P. Małgorzata i P. Izabela!
Dariusz Kosierkiewicz
Dariusz Kosierkiewicz
07:47 06 Dec 20
Bardzo sprawnie , dziękuję
Aleksandra Szałek
Aleksandra Szałek
13:54 03 Dec 20
Gorąco polecam to biuro tłumaczeniowe. Bardzo sprawny kontakt, miła obsługa i szybki czas realizacji. Pełen profesjonalizm 🙂
Tłumaczenia macedoński 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia macedoński 2

Realizuj swoje cele w każdym języku

Artykuły na temat tłumaczeń

Hebrajski bez tajemnic Artykuły na temat tłumaczeń

Hebrajski bez tajemnic

2 listopada 2020

Hebrajski jest starożytnym i unikalnym językiem. Przywrócenie jego formy mówionej było czymś niesamowitym, a

poliglota musi sie stale ksztalcic Artykuły na temat tłumaczeń

Ci poligloci wywrócą twój świat do góry nogami

28 października 2020

Nie każdy z nas ma zdolności do nauki języków obcych, nie każdy ma też

rynek tlumaczen w usa Artykuły na temat tłumaczeń

Rynek usług językowych i tłumaczeń w Stanach Zjednoczonych

16 października 2020

Raport „Observatorio Reports” przygotowany przez Cervantes Institute Harvard University w 2017 roku wskazuje, że