Tłumaczenie portugalski - profesjonalne tłumaczenia z portugalskiego i na portugalski

Tłumaczenia języka portugalskiego – biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®.

„Bom dia!” to forma „dzień dobry” używana rano, po południu Portugalczycy powiedzą już „Boa tarde!”. Oczywiście w kontaktach nieformalnych mówią „Olá!”, co w tłumaczeniu z portugalskiego na język polski oznacza „cześć!”.

Skoro tu jesteś na pewno zdajesz sobie sprawę, że portugalski to 9. najczęściej używany język na świecie. Ethnologue oszacowało, że posługuje się nim 252 mln ludzi. Liczba użytkowników to szanse i możliwości dla Ciebie.

Profesjonalne tłumaczenia portugalskiego określane jako „super”, „extra”, „bomba”, to Twoja przepustka do realizacji planu, dojścia do celu i osiągnięciu sukcesu w świecie portugalskim.

Gotowy do działania?

Supertłumaczenia portugalskiego to:

kalendarz.png

Doświadczenie - Realizujemy tłumaczenia od 2008 roku.

online.png

Zamawianie tłumaczenia portugalskiego online.

translation.png

Dostęp do specjalistów tłumaczących na 42 języki świata.

30-minut-1.png

Do 30 minut oczekiwania na wycenę zlecenia.

iso-1.png

Certyfikat jakości ISO 9001:2015.

five-stars.png

5.0. na Google - mamy dobrą opinię wśród klientów, którzy skorzystali z naszych usług.

Dlaczego warto oddać w nasze ręce tłumaczenia języka portugalskiego?

Jeśli spojrzysz na mapę, dostrzeżesz zasięgi portugalskiego. Język ten usłyszysz nie tylko w Portugalii, ale i w byłych koloniach portugalskich. A są to: Brazylia, Mozambik, Angola, Gwinea Bissau, Gwinea Równikowa, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Republika Zielonego Przylądka, Timor Wschodni, Makau (Makao /Specjalny Region Administracyjny Makau).

Tu stwierdzenie „jeden język, wiele możliwości” możesz interpretować dosłownie. We wszystkich tych państwach ma status języka urzędowego. Co więcej, istnieje nawet Wspólnota Państw Portugalskojęzycznych.

Przeciętny portugalski tłumacz pisemny nie jest w stanie oferować przekładu z faktorem zwycięzcy albo profesjonalnego tłumaczenia przysięgłego języka portugalskiego. To trzeba mieć, ale i zapracować na to „coś więcej”, co sprawia, że wykonane tłumaczenie określane jest jako super.

Supertłumacze to mistrzowie języka (lub dwóch: polskiego i portugalskiego), specjaliści od kultury portugalskiej i przede wszystkim Twoi sprzymierzeńcy. Z ich pomocą i wsparciem dokonasz sprawnie wszystkiego, czego pragniesz lub potrzebujesz.

Tłumaczenia portugalski 3
To przemawia za naszą usługą tłumaczenia portugalskiego:
 • Osoba supertłumacza – współpracując z nami dajemy Ci dostęp do sieci naszych specjalistów.
 • Najwyższa jakość – nasze przekłady sprawdzają się w każdej sytuacji i „pracują” na Twoje cele.
 • Szybkość – rozumiemy, że ważny jest dla Ciebie czas.
 • Ceny na Twoją kieszeń – indywidualna wycena.
 • Zaufanie – gwarancja bezpieczeństwa wszystkich poufnych danych.

Cennik tłumaczeń języka portugalskiego

rodzaj tłumaczeniacena nettocena bruttojednostka rozliczeniowa
cena tłumaczenia z języka polskiego na język portugalski69 zł84,87 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia z języka portugalski na język polski69 zł84,87 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka polskiego na język portugalski96,6 zł118,82 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena tłumaczenia przysięgłego z języka portugalskiego na język polski96,6 zł118,82 zł1 strona = 1125 znaków ze spacjami
cena proofreadingu tłumaczenia portugalskiego41,76 zł51,36 zł1 strona = 1600 znaków ze spacjami

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Zobacz, jak działają supertłumaczenia portugalskiego!

1.png

Zaczyna się od kontaktu z naszym Biurem Klienta.

2.png

Prosimy o przesłanie wszystkich dokumentów i tekstów, które chcesz przetłumaczyć.

3.png

„Przyglądamy się” przesłanym materiałom.

4.png

Otrzymujesz wycenę - jeśli zgadasz się na naszą propozycję współpracy, przystępujemy do pracy.

5.png

Uważamy, że kluczowy jest wybór tłumacza, stąd poświęcamy czas wyborowi odpowiedniego specjalisty.

6.png

Realizujemy tłumaczenie z lub na język portugalski.

1. Mamy superkrótki czas odpowiedzi na zapytania o wycenę – nasi Klienci czekają maksymalnie 30 minut na wycenę.

2. Jesteś Klientem fizycznym? Zgodnie z przyjętymi standardami w naszym biurze tłumaczeń uprzejmie poprosimy Cię o przedpłatę. Możemy Ci zaproponować wygodne płatności online lub tradycyjny przelew bankowy.

Tłumaczenia pisemne zwykłe i tłumaczenia pisemne przysięgłe portugalsko-polskie i polsko-portugalskie to coś, co Cię interesuje? Chcesz zamówić usługę tłumaczeń portugalskiego u kogoś, kto wykonuje wyłącznie profesjonalne przekłady?

Możesz polegać na naszym biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®! Nasi tłumacze portugalskiego to gwarancja jakości zarówno tłumaczeń z portugalskiego na polski jak i z polskiego na portugalski.

To możemy dla Ciebie zrobić:

Tłumaczenia portugalski 4

Przetłumaczymy tekst specjalistyczny

Szukasz tłumaczeń naukowych, medycznych, prawniczych lub innych tekstów specjalistycznych? W naszym biurze tłumaczeń zajmują się nimi specjaliści!

Tłumaczenia portugalski 5

Korekta języka tłumaczenia

Dzięki naszym usługom, tekst może być znacznie łatwiejszy w odbiorze. Oferujemy korektę pod względem stylistycznym i składniowym.

Tłumaczenia portugalski 6

Tłumaczenie tekstów zwykłych

Przetłumaczenie listu motywacyjnego, CV czy życiorysu nie stanowi dla nas żadnej bariery. Zaprezentuj pracodawcy profesjonalne pismo.

Tłumaczenia portugalski 7

Tłumaczenie uwierzytelnione (przysięgłe)

Powierz nam dokumenty wymagające troski najlepszych tłumaczy – zleć nam tłumaczenia przysięgłe.

Tłumaczenie, które potrzebujesz wykonać wpłynie na Twoją przyszłość? Wyślij nam teksty.

Rekomendują nas

Tłumaczymy sens, a nie tylko słowa

Dobre tłumaczenie to więcej niż zmiana wyrazów. Oddaje zarówno znaczenie tekstu jak i jego intencje.

Jakość udokumentowana

Tłumaczenia portugalski 8

Tłumaczenia języka portugalskiego FAQ

Miło nam Cię poinformować, że w naszej ofercie znajdują się tłumaczenia techniczne z języka portugalskiego lub na język portugalski. Wykonują je profesjonalni tłumacze, świetni eksperci w Twojej branży lub dziedzinie, specjaliści słynący z doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Pełną listę branż, które obsługujemy znajdziesz na naszej stronie w zakładce „specjalizacje – tłumaczenia techniczne”.

Najważniejsza jest dla nas jakość stąd standardowy czas oczekiwania na realizację usługi tłumaczenia portugalskiego wynosi 6 stron na dobę (1 strona to 1600 zzs). W przypadku dokumentów, tekstów czy różnych treści o większej objętości, termin realizacji ustalamy z Tobą indywidualnie. 

Oczywiście. Jako renomowane biuro tłumaczeń gwarantujemy Ci najwyższa jakość tłumaczenia. Jest to dla nas ważne, ponieważ od tego zależy powodzenie Twoich działań, realizacja celów i osiągnięcie celu. W tym celu tłumaczą u nas wyłącznie najlepsi zawodowi tłumacze, których starannie wybieramy do konkretnego projektu, branży i tematu. Ponadto możemy pochwalić się posiadaniem certyfikatów jakości QS Zurich AG i ISO 9001:2015.

Działamy uczciwie, przejrzyście, bez ukrytych kosztów. Na wstępie wyceniamy Twoje tłumaczenia portugalskiego. Podajemy Ci cenę netto + 23% VAT. Dzięki temu znasz całkowitą kwotę i zyskujesz gwarancję ceny. 

Nasze specjalizacje

tlumaczenia-cv.png

Tłumaczenia CV

Tłumaczymy i weryfikujemy tłumaczenia dokumentów do pracy. Dbamy o jakość oraz troszczymy się o dostosowanie wszystkich detali do norm przyjętych w Portugalii.

tlumaczenia-dla-firm-1.png

Tłumaczenia dla firm

Pomagamy wejść na rynek w Portugalii. Wykonamy dla Ciebie wszystkie potrzebne tłumaczenia – biznesowe, dokumentów, marketingowe.

tlumaczenia-stron-internetowych-1.png

Tłumaczenia stron internetowych

Przetłumaczymy Twój sklep internetowy, stronę www, blog i inny potrzebny content po to, abyś miał możliwość zaistnieć na w świadomości użytkowników Internetu z Portugalii.

tlumaczenia-prawnicze.png

Tłumaczenia prawnicze

Od początku istnienia naszego biura tłumaczeń kładziemy nacisk na wysokiej klasy tłumaczenia z dziedziny prawa. Przetłumaczymy dokumenty przetargowe, decyzje sądowe, umowy handlowe i wiele innych.

tlumaczenia-medyczne.png

Tłumaczenia medyczne

Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe z dziedziny medycyny. Naszymi klientami są zarówno osoby prywatne, lekarze i naukowcy, jak i przedstawiciele szpitali oraz prywatnych klinik.

tlumaczenia-techniczne.png

Tłumaczenia techniczne

Myślimy jak inżynierowie, tłumaczymy jak zawodowcy. To połączenie sprawia, że wykonywane przez nas tłumaczenia techniczne są dokładne i spełniają wszystkie branżowe standardy.

tłumaczenia biznesowe

Tłumaczenia biznesowe

Wspieramy w osiąganiu celów biznesowych firmy, które chcą zaistnieć na rynku portugalskim. Przekładamy wszelkie kontrakty, broszury oraz prezentacje, aby ułatwić biznesową komunikację na każdym szczeblu działań.

tłumaczenia naukowe

Tłumaczenia tekstów naukowych

Pomagamy zrozumieć specjalistyczną terminologię, formuły matematyczne oraz wszelkie treści naukowe zapewniając rzetelne i spójne tłumaczenia tekstów naukowych.

tłumaczenia dokumentów samochodowych

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Zapewniamy profesjonalne usługi tłumaczenia dokumentów samochodowych, które pomogą w legalizacji dokumentacji oraz rejestracji pojazdu w naszym kraju.

tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Tłumaczenia dokumentów motocyklowych

Realizujemy tłumaczenia dokumentów motocyklowych, dbając o zrozumiały przekaz i zapewniając spójność z językiem oryginału.

tłumaczenia budowlane

Tłumaczenia budowlane

Oferujemy fachowe tłumaczenia budowlane, które pomogą zrozumieć projekt na każdy etapie realizacji. Ułatwiamy międzynarodową komunikację dla wszystkich stron zaangażowanych w działania.

tłumaczenia chemiczne

Tłumaczenia chemiczne

Tłumaczenia chemiczne wymagają precyzji, znajomości języków oraz wiedzy z zakresu chemii. Współpracujemy z ekspertami, którzy na tłumaczeniach chemicznych znają się jak nikt inny.

tłumaczenia instrukcji obsługi

Tłumaczenia instukcji obsługi

Profesjonalne tłumaczenia potrafią skutecznie wspierać działania firm o zasięgu globalnym. Zapewniamy rzetelne tłumaczenia instrukcji obsługi, które pomogą zaistnieć na rynku portugalskim.

tłumaczenia dokumentów

Tłumaczenia dokumentów

Od lat wspieramy naszych Klientów w ich działaniach, zapewniając profesjonalne tłumaczenia dokumentów różnych dziedzin, takich jak prawo, finanse czy szkolnictwo.

Supertłumaczenia zamówisz wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, wysyłając e-mail lub bezpośrednio dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Chcesz wiedzieć więcej o tłumaczeniach z i na portugalski?

W egzotycznej Portugalii poczujesz wielowiekową tradycję. Wiąże się ona głównie z epoką wielkich odkryć geograficznych. Dodać warto też, że to właśnie ten kraj był pierwszym państwem na świecie, które prowadziło politykę kolonialną. A dlaczego, o tym Ci przypominamy?

Przywołujemy nazwisko pewnego Portugalczyka. Vasco da Gama był portugalskim odkrywcą, który jako pierwszy człowiek dotarł drogą morską z Europy do Indii. Był tym, który przyczynił się do wzrostu potęgi kolonialnej Portugalii. W dużej części jego losy opisuje portugalska epopeja narodowa „Luzjady” napisana przez Luísa Vaz de Camõesa.

Jeśli chcesz być pierwszym, wyprzedzić konkurencję; znaleźć więcej nowych potencjalnych klientów, odbiorców czy czytelników musisz być jak Vasco da Gama. Odkryj swoją drogę do sukcesu. A do realizacji swojego planu wybierz Supertłumacza, człowieka, który wie jak szybko doprowadzić Cię do celu.

Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne z wielu branż, dziedzin, sektorów i tematów. Zawsze oferujemy tłumaczenia portugalskie, których misją jest realne wsparcie Twojej firmy, instytucji lub osoby.

W drodze do sukcesu wesprzemy Cię w:

 • tłumaczeniach pisemnych z języka portugalskiego na język polski i z języka polskiego na język portugalski,
 • tłumaczeniach zwykłych – wykonuje je profesjonalny tłumacz portugalskiego, specjalista w konkretnej dziedzinie,
 • tłumaczeniach przysięgłych – zawsze powierzamy je w ręce tłumacza przysięgłego języka portugalskiego,
 • tłumaczeniach specjalistycznych z portugalskiego na polski z polskiego na portugalski (tłumaczymy różne teksty i dokumenty),
 • tłumaczeniach technicznych (np. instrukcje obsługi maszyn i urządzeń, dokumentacje techniczne czy katalogi),
 • tłumaczeniach prawniczych (umowy, pozwy, dokumenty kredytowe, akty prawne),
 • tłumaczeniach medycznych (np. wypisy ze szpitala, zalecenia medyczne, recepty),
 • portugalskich tłumaczeniach reklamowych i tekstów marketingowych,
 • portugalskich tłumaczeniach stron internetowych (m.in. pisemne przekłady contentu),
 • tłumaczeniach tekstów naukowych i innych publikacji, książek i ebooków,
 • i wielu innych.

Wśród Supertłumaczy mamy nie tylko tłumaczy polsko-portugalskich, ale i specjalistów wykonujących tłumaczenia z i na inne języki, np. angielski, francuski, słoweński czy włoski. Tłumaczymy w Twoim języku! Z pomocą naszych portugalskojęzycznych fachowców przetłumaczysz się z i na 42 języki świata.

Mieszkaniec Portugalii chcąc zapytać, „ile to kosztuje”, powie: „Quanto custa isto?”. Nie dziwimy się, że interesuje Cię koszt tłumaczenia na portugalski lub tłumaczenia z portugalskiego. Przekład to inwestycja. Wybrany przez Ciebie tłumacz portugalski-polski ma za zadanie realnie wspomóc Cię w realizacji celu. Supertłumaczenie wyróżnia się na tle innych usług. Ono pomaga rozwijać się, wprowadzać i sprzedawać nowe produkty i usługi, wyprzedzać i zarządzać.

Zasada tłumaczenia języka portugalskiego jest prosta: jeśli tłumaczenie z języka portugalskiego i na język portugalski jest superważne, wyślij je do Supertłumacza. Ofertę otrzymujesz do 30 minut od przesłania tekstu do wyceny. „Bem” („dobrze”)?

Jose Saramago, którego imię i nazwisko przytoczyliśmy już tu wcześniej, napisał kiedyś, że „ludzki umysł podejmuje na pozór niezrozumiałe decyzje, będące wynikiem niezwykle szybkich (niemożliwych do odtworzenia) operacji myślowych”. Wybierz dobrze i na spokojnie. Lepiej sprawdzić dostawcę niż później płakać nad rozlanym mlekiem. Portugalski jest językiem wielu Wielkich Portugalczyków. Myśl i działaj jak ktoś wielki. Supertłumaczenia pozwolą Ci wykorzystać moc portugalskiego w Twoich celach.

Ile będzie Cię to kosztowało? Tłumaczenie z polskiego na portugalski czy tłumaczenie z portugalskiego na polski to zarówno akt urodzenia dziecka, pismo procesowe, wypis ze szpitala, jak i książka podróżnicza, slogan reklamowy i treść wiadomości elektronicznej. Zlecenia są różne także pod względem liczby słów /stron, co ma też wpływ na wycenę. Kiedy chcesz przetłumaczyć materiał źródłowy na bardzo rzadki język, licz się z tym, że pomoc profesjonalisty będzie Cię tu zapewne kosztować więcej niż za, chociażby popularny angielski.

W biurze tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® gwarantujemy: doświadczenie, umiejętności językowe i fachowców z wiedzą. Ta współpraca się opłaca, ponieważ daje Ci pewność, że otrzymasz np. tłumaczenie portugalski-polski spełniające wszystkie standardy i „pracujące” na Twój cel.

„Até logo!” (Do zobaczenia!)

Jeden język, dwa standardy i wiele nieznormalizowanych dialektów brzmi przerażająco? Spokojnie. Dobry tłumacz polski-portugalski wie o tym wszystkim. Mało tego, podpowie Ci czy w przypadku Twojego przekładu użyty będzie tylko standard europejski portugalskiego, czy niezbędna jest także brazylijska odmiana portugalskiego.

 • Język portugalski należy do grupy języków romańskich, wywodzi się z dialektu galicyjskiego oraz pośrednio z łaciny.
 • Znajdziesz w nim pewne wpływy języków arabskich.
 • Wymowa portugalskiego charakteryzuje się obfitością głosek nosowych i syczących, innymi słowy – portugalski to język miękki i śpiewny.

Tłumacz portugalskiego na polski i tłumacz na język portugalski określany jako superspecjalista gwarantuje Ci najwyższą jakość, dokładność, terminowość i efekty oceniane na super.

Tłumaczenia z i na język portugalski wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się tekstami, które pozwolą Ci szybciej dotrzeć do celu, zrealizować marzenia, zwiększyć sprzedaż, dostać upragnioną pracę czy odnieść szeroko pojęty sukces.

Podejmij superdecyzję.

Portugalia może poszczycić się wieloma sławnymi osobami, które zasłynęły z tego, że nie tylko marzyły o wielkich rzeczach, każda z tych osób po prostu przeszła do działań i dziś tworzy historię. Wśród nich znajdują się Jose Saramago, jeden z najwybitniejszych pisarzy na świecie, laureat Nagrody Nobla z 1998 roku. Grzechem byłoby nie wspomnieć o Luisie Figo i Cristianie Ronaldo – dwóch najbardziej sławnych portugalskich piłkarzach.

Oczywiście w tej grupie Wielkich Portugalczyków jest Ferdynand Magellan, a tak naprawdę Fernão de Magalhães, żeglarz, któremu przypisuje się, że jako pierwszy odbył podróż dookoła Ziemi. Zakończmy na Nelly Furtado, która, choć urodziła się w Kanadzie jest córką portugalskich imigrantów.

Wymieniliśmy tu wielu różnych ludzi sukcesu mających związek z Portugalią, aby pokazać Ci, że nie wystarczy chcieć, trzeba działać. Wziąć sprawy w swoje ręce. Zrobić dobry plan działania, a część związaną z procesem tłumaczenia portugalskiego oddać w ręce zaufanego specjalisty. Tłumacz portugalski-polski określany jako superekspert to ktoś, kto wykorzysta swoje umiejętności, abyś mógł dojść tam, gdzie chcesz i osiągnął, to, co chcesz. Co Ty na to?

Tłumaczenia w wersji super: Jeśli tłumaczymy kontrakt z języka polskiego na portugalski, to po to, abyś go dostał! Jeśli tłumaczymy z polskiego na portugalski Twoje CV, to po to, abyś dostał wymarzoną pracę w Portugalii. Jeśli tłumaczy content na Twoją stronę internetową, to po to, abyś zwiększył zasięgi, zainteresował swoich odbiorców i odnotował większą sprzedaż w krajach portugalskojęzycznych.

Sprawa jest prosta! Nie ważne czy mówimy o tłumaczeniach finansowych języka portugalskiego, tłumaczeniach dokumentów osobistych z polskiego na portugalski czy o współpracy z tłumaczem przysięgłym portugalskiego; tłumaczenie musi być super! Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany. Jest na to jeden doskonały sposób. Współpraca z biurem tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Co Ty na to?

Czytelnia dla klientów, którzy chcą wiedzieć „więcej”

Oksford – najlepszy uniwersytet na świecie 1 Ciekawostki

Oksford – najlepszy uniwersytet na świecie

8 maja 2024

University of Oxford, znany również jako Oksford, to jedna z tych uczelni, która jest

Wywiad z Beatą PiotrowskąZ życia firmy

Zrozumienie różnic kulturowych to podstawa skutecznej współpracy na arenie międzynarodowej. Wywiad z Beatą Piotrowską

27 września 2023

Publikujemy wywiad z Beatą Piotrowską, finance assistant w SUPERTŁUMACZ®. Pani Beata opowie nam o

13 przesądów z różnych krajów świata 2 Ciekawostki

13 przesądów z różnych krajów świata

10 stycznia 2023

Geneza różnych przesądów jest mniej lub bardziej znana. Przykładowo, skąd zła sława piątku trzynastego?