Tłumaczenia portugalski: Bom dia! Niech ten dzień zacznie się bombowo. Co Ty na to?

Tłumaczenia języka portugalskiegobiuro tłumaczeń SuperTłumacz®. “Bom dia!” to forma “dzień dobry” używana rano, po południu Portugalczycy powiedzą już “Boa tarde!”. Oczywiście w kontaktach nieformalnych mówią “Olá!”, co w tłumaczeniu z portugalskiego na język polski oznacza “cześć!”.

Skoro tu jesteś na pewno zdajesz sobie sprawę, że portugalski to 9. najczęściej używany język na świecie. Ethnologue oszacowało, że posługuje się nim 252 mln ludzi. Liczba użytkowników to szanse i możliwości dla Ciebie. Profesjonalne tłumaczenia portugalskiego określane jako “super”, “extra”, “bomba”, to Twoja przepustka do realizacji planu, dojściu do celu i osiągnięciu sukcesu w świecie portugalskim. Gotowy do działania?

Wejdź do świata języka portugalskiego: Tłumacz języka portugalskiego to za mało. Potrzebujesz przebojowego Supertłumacza

Jeśli spojrzysz na mapę, dostrzegasz zasięgi portugalskiego. Język ten usłyszysz nie tylko w Portugalii, ale i w byłych koloniach portugalskich. A są to: Brazylia, Mozambik, Angola, Gwinea Bissau, Gwinea Równikowa, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Republika Zielonego Przylądka, Timor Wschodni, Makau (Makao /Specjalny Region Administracyjny Makau).

Tu stwierdzenie “jeden język, wiele możliwości” możesz interpretować dosłownie. We wszystkich tych państwach ma status języka urzędowego. Co więcej, istnieje nawet Wspólnota Państw Portugalskojęzycznych.

Przeciętny tłumacz pisemny nie jest w stanie oferować przekładu z faktorem zwycięzcy. To trzeba mieć, ale i zapracować na to “coś więcej”, co sprawia, że wykonane tłumaczenie określane jest jako super. Superludzie os Supertłumaczeń to mistrzowie języka (lub dwóch: polskiego i portugalskiego), specjaliści od kultury portugalskiej i przede wszystkim Twoi sprzymierzeńcy. Z ich pomocą i wsparciem dokonasz sprawnie wszystkiego, czego pragniesz lub potrzebujesz.

Biuro tłumaczeń języka portugalskiego: Jeden język, dwa standardy i wiele nieznormalizowanych dialektów. Czyli o supermocach Supertłumacza

Jeden język, dwa standardy i wiele nieznormalizowanych dialektów brzmi przerażająco? Spokojnie. Dobry tłumacz polski-portugalski wie o tym wszystkim. Mało tego, podpowie Ci czy w przypadku Twojego przekładu użyty będzie tylko standard europejski portugalskiego, czy niezbędna jest także brazylijska odmiana portugalskiego.

 • Język portugalski należy do grupy języków romańskich, wywodzi się z dialektu galisyjskiego oraz pośrednio z łaciny.
 • Znajdziesz w nim pewne wpływy języków arabskich.
 • Wymowa portugalskiego charakteryzuje się obfitością głosek nosowych i syczących, innymi słowy – portugalski to język miękki i śpiewny.

Tłumacz portugalskiego na polski i tłumaczenia na język portugalski określany jako superspecjalista gwarantuje Ci najwyższą jakość, superdokładność, superterminowość i efekty oceniane na super. Podejmij Superdecyzję.

Tłumaczenia z i na język portugalski wykonuje się raz, dlatego powinno być doskonałe od początku. Powierz je nam i ciesz się Supertekstami, które pozwolą Ci szybciej dotrzeć do celu, zrealizować marzenia, zwiększyć sprzedaż, dostać upragnioną pracę czy odnieść szeroko pojęty sukces.

Bądź jak Portugalczyk i zamień marzenia w konkretne działania: Wesprzyj się supermocami naszego tłumacza portugalskiego

Portugalia może poszczycić się wieloma sławnymi osobami, które zasłynęły z tego, że nie tylko marzyły o wielkich rzeczach, każda z tych osób po prostu przeszła do działań i dziś tworzy historię. Wśród nich znajdują się Jose Saramago, jeden z najwybitniejszych pisarzy na świecie, laureat Nagrody Nobla z 1998 roku. Grzechem byłoby nie wspomnieć o Luisie Figo i Cristianie Ronaldo – dwóch najbardziej sławnych portugalskich piłkarzach.

Oczywiście w tej grupie Wielkich Portugalczyków jest Ferdynand Magellan, a tak naprawdę Fernão de Magalhães, żeglarz, któremu przypisuje się, że jako pierwszy odbył podróż dookoła Ziemi. Zakończmy na Nelly Furtado, która choć urodziła się w Kanadzie jest córką portugalskich imigrantów.

Wymieniliśmy tu wielu różnych ludzi sukcesu mających związek z Portugalią, aby pokazać Ci, że nie wystarczy chcieć, trzeba działać. Wziąć sprawy w swoje ręce. Zrobić dobry plan działania, a część związaną z procesem tłumaczenia portugalskiego oddać w ręce zaufanego specjalisty. Tłumacz portugalski-polski określany jako superekspert to ktoś, kto wykorzysta swoje supermoce, abyś mógł dojść tam, gdzie chcesz i osiągnął, to, co chcesz. Co Ty na to?

Tłumaczenia w wersji super: Jeśli tłumaczymy kontrakt z języka polskiego na portugalski, to po to, abyś go dostał! Jeśli tłumaczymy z polskiego na portugalski Twoje CV, to po to, abyś dostał wymarzoną pracę w Portugalii. Jeśli tłumaczy content na Twoją stronę internetową, to po to, abyś zwiększył zasięgi, zainteresował swoich odbiorców i odnotował większą sprzedaż.

Sprawa jest prosta! Nie ważne czy mówimy o tłumaczeniach finansowych języka portugalskiego, tłumaczeniach dokumentów osobistych z polskiego na portugalski czy o współpracy z tłumaczem przysięgłym portugalskiego; tłumaczenie musi być super! Tylko wtedy będziesz właściwie zrozumiany. Jest na to jeden doskonały sposób. Współpraca z biurem tłumaczeń SuperTłumacz®. Co Ty na to?

Supertłumaczenia języka portugalskiego: Bądź jak Vasco da Gama i odkryj drogę do sukcesu

W egzotycznej Portugalii poczujesz wielowiekową tradycję. Wiąże się ona głównie z epoką wielkich odkryć geograficznych. Dodać warto też, że to właśnie Portugalia była pierwszym państwem na świecie, które prowadziło politykę kolonialną. A dlaczego, o tym Ci przypominamy? Przywołaliśmy nazwisko pewnego Portugalczyka.

Vasco da Gama był portugalskim odkrywcą, który jako pierwszy człowiek dotarł drogą morską z Europy do Indii. Był tym, który przyczynił się do wzrostu potęgi kolonialnej Portugalii. W dużej części jego losy opisuje portugalska epopeja narodowa “Luzjady” napisana przez Luísa Vaz de Camõesa.

Jeśli chcesz być pierwszym, wyprzedzić konkurencję; znaleźć więcej nowych potencjalnych klientów, odbiorców czy jak czytelników musisz być jak Vasco da Gama. Odkryj swoją drogę do sukcesu. A do realizacji swojego planu wybierz Supertłumacza, człowieka, który wie jak szybko doprowadzić Cię do celu.

Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne z wielu branż, dziedzin, sektorów i tematów. Zawsze oferujemy tłumaczenia portugalskie, których misją jest realne wsparcie Twojej firmy, instytucji lub osoby. W drodze do sukcesu wesprzemy Cię w:

 • tłumaczeniach pisemnych z języka portugalskiego na język polski i z języka polskiego na język portugalski,
 • tłumaczeniach zwykłych – wykonuje je profesjonalny tłumacz portugalskiego, specjalista w konkretnej dziedzinie,
 • tłumaczeniach przysięgłych – zawsze powierzamy je w ręce tłumacza przysięgłego języka portugalskiego,
 • tłumaczeniach specjalistycznych z portugalskiego na polski z polskiego na portugalski,
 • tłumaczeniach technicznych,
 • tłumaczeniach prawniczych,
 • tłumaczeniach medycznych,
 • tłumaczeniach tekstów naukowych i innych publikacji, książek i ebooków,
 • i wielu innych.

Quanto custa isto?": Ile będzie Cię kosztowało tłumaczenie portugalskiego?

Mieszkaniec Portugalii chcąc zapytać, “ile to kosztuje”, powie: “Quanto custa isto?”. Nie dziwimy się, że interesuje Cię koszt tłumaczenia na portugalski lub tłumaczenia z portugalskiego. Przekład to inwestycja. Wybrany przez Ciebie tłumacz portugalski-polski ma za zadanie realnie wspomóc Cię w realizacji celu. Supertłumaczenie wyróżnia się na tle innych usług. Ono pomaga Ci rozwijać się, wprowadzać i sprzedawać nowe produkty i usługi, wyprzedzać i zarządzać.

Superzasada tłumaczenia języka portugalskiego jest prosta: jeśli tłumaczenie z języka portugalskiego i na język portugalski jest superważne, wyślij je do Supertłumacza. Proste! Ofertę otrzymujesz do 30 minut od przesłania tekstu do wyceny. “Bem” (“dobrze”)?

Jose Saramago, które imię i nazwisko przytoczyliśmy już tu wcześniej, napisał kiedyś, że “ludzki umysł podejmuje na pozór niezrozumiałe decyzje, będące wynikiem niezwykle szybkich (niemożliwych do odtworzenia) operacji myślowych”. Wybierz dobrze i na spokojnie. Lepiej sprawdzić dostawcę niż później płakać nad rozlanym mlekiem. Portugalski jest językiem wielu Wielkich Portugalczyków. Myśl i działaj jak ktoś wielki. Supertłumaczenia pozwolą Ci wykorzystać moc portugalskiego w Twoich celach.

“Até logo!” (Do zobaczenia!)

Tłumaczenia języka portugalskiego FAQ

Miło nam Cię poinformować, że w naszej ofercie znajdują się tłumaczenia techniczne z języka portugalskiego lub na język portugalski. Wykonują je profesjonalni tłumacze, świetni eksperci w Twojej branży lub dziedzinie, specjaliści słynący z doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Pełną listę branż, które obsługujemy znajdziesz na naszej stronie w zakładce „specjalizacje – tłumaczenia techniczne”.

Najważniejsza jest dla nas jakość stąd standardowy czas oczekiwania na realizację usługi tłumaczenia portugalskiego wynosi 6 stron na dobę (1 strona to 1600 zzs). W przypadku dokumentów, tekstów czy różnych treści o większej objętości, termin realizacji ustalamy z Tobą indywidualnie.

Oczywiście. Jako renomowane biuro tłumaczeń gwarantujemy Ci najwyższa jakość tłumaczenia. Jest to dla nas ważne, ponieważ od tego zależy powodzenie Twoich działań, realizacja celów i osiągnięcie celu. W tym celu tłumaczą u nas wyłącznie najlepsi zawodowi tłumacze, których starannie wybieramy do konkretnego projektu, branży i tematu. Ponadto możemy pochwalić się posiadaniem certyfikatów jakości QS Zurich AG i ISO 9001:2015.

Działamy uczciwie, przejrzyście, bez ukrytych kosztów. Na wstępie wyceniamy Twoje tłumaczenia portugalskiego. Podajemy Ci cenę netto + 23% VAT. Dzięki temu znasz całkowitą kwotę i zyskujesz gwarancję ceny.

Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
Karol Cyrklewicz
Karol Cyrklewicz
11:43 24 Jun 21
Polecam. Dobrze przetłumaczone CV. Szybko prosto, bezproblemowo i profesjonalnie
Krzysztof Świder
Krzysztof Świder
18:24 20 Jun 21
wysoka jakosc+szybka realizacja+profesjonalna obsluga = SUPERTLUMACZ
Tłumaczenia portugalski 1

Tłumaczenia

Tłumaczenia portugalski 2

Realizuj swoje cele w każdym języku

O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.