Tłumaczenie słowacki

Dopracowane co do słowa, w superterminie i w superjakości

Biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® – profesjonalne tłumaczenia języka słowackiego.

Słowacja to nasz sąsiad, geograficznie i językowo. Mamy wspólny kawałek historii i sporo wspólnej gramatyki. Są jednak w języku słowackim tzw. fałszywi przyjaciele (przedstawiamy ich na końcu tekstu).

Dobre tłumaczenie ze słowackiego na polski lub tłumaczenie z polskiego na słowacki uwzględnia to wszystko i dużo więcej. Język słowacki jest bardziej słoneczny, bo południowy. Polski za to pięknie szeleści i ma mniej utrudnień przy samogłoskach. Supertłumacz oprócz „urody” języków ma „narzędzia”, które pozwalają mu wykonać tłumaczenie słowackiego na poziomie, którzy określa się jako „super”!

Dlaczego warto współpracować z naszymi tłumaczami języka słowackiego?

Słowacki to język bliski polszczyźnie nie tylko poprzez nazwisko narodowego wieszcza. Polski i słowacki należą do grupy języków zachodniosłowiańskich i mają dość podobną gramatykę (choć język czeski jest nam jeszcze bliższy).

Język słowacki dzieli się na trzy mocno zróżnicowane dialekty: zachodniosłowacki, środkowosłowacki, wschodniosłowacki (najbliższy polskiemu). Literacka, oficjalna odmiana języka ukształtowała się dopiero w XIX wieku.

Jedna z łatwiejszych do zauważenia różnic między polskim a słowackim to tzw. iloczas, czyli długa lub krótka wymowa samogłosek (np. a/å). W polskim takie długie i krótkie głoski zanikły ok. XVI wieku. Na szczęście dobry tłumacz polski-słowacki doskonale zna te różnice i bez problemu zastosuje je w swojej pracy.

Dużo silniejszy niż w przypadku polszczyzny jest związek słowackiego z czeskim. Mówiący tymi językami rozumieją się wzajemnie, a ich odrębność wynika bardziej z kwestii historycznych niż językowych. Czeski ma więcej użytkowników, ale to słowacki bywa zwany „słowiańskim esperanto”, tak dobrze jest rozumiany przez Polaków, Rosjan czy przez narody bałkańskie.

Jako biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ® oferujemy pisemne tłumaczenia z języka słowackiego na język polski i odwrotnie oceniane jako „super”.

Obawiasz się bariery językowej? Niepotrzebnie! Od tego masz fachowców – specjalistów z Twojej branży! Z nami „dogadasz się” ze Słowakami. Sprzedaż usługę użytkownikom słowackiego w Internecie. Wesprzemy Cię także w promocji książki na Słowacji.

Zapewniamy jakość, doświadczenie i wiedzę. Wykonujemy przekłady dokumentów urzędowych, tłumaczymy teksty ekonomiczne, pracujemy z materiałami z dziedziny medycyny, prawa czy reklamy. Swoją pracę wykonujemy na superpoziomie, stąd masz pewność, że nasze przekłady naprawdę „działają”!

Jakiego rodzaju tłumaczenia na i ze słowackiego znajdziesz w naszej ofercie

Polska zawiera w swoich granicach mały „kawałek” Słowacji. To tzw. polski Spisz, ok. 200 km² między rzekami Białką a Dunajcem. Posiada unikalną w skali Polski kulturę i architekturę, np. murowane kościoły czy specyficzne stroje. Legenda mówi, że na spiskim zamku w Niedzicy w XVIII ukrywali się uciekający przed Hiszpanami… Inkowie!

Tylko tłumacz polski-słowacki, który ceni i dobrze zna kulturę kraju, z którego językiem pracuje, przełoży tekst naprawdę wiernie — nie tylko zamieniając słowa z jednego języka na drugi, ale tak dopasowując skojarzenia, przysłowia, a czasem nawet żarty, by tekst działał tak samo po obu stronach granicy — choć każde słowo jest przecież zupełnie nowe.

Oferujemy następujące tłumaczenia z języka słowackiego:

  • słowackie tłumaczenia zwykłe,
  • słowackie tłumaczenia specjalistyczne (psychologia, reklama itp.),
  • tłumaczenia przysięgłe języka słowackiego,
  • tłumaczenia medyczne języka słowackiego (różne rodzaje dokumentów, treści i tekstów),
  • słowackie tłumaczenia umów i dokumentacji (ubezpieczenia, kredyty, sprawy sądowe itp.),
  • tłumaczenia finansowe języka słowackiego,
  • słowackie tłumaczenia do pracy (CV, referencje itp.),
  • słowackie tłumaczenia tekstów i rysunków technicznych,
  • tłumaczenia z języka słowackiegona 42 języki,
  • tłumaczenia z 42 języków na słowacki.

Koszty tłumaczeń języka słowackiego – ile to kosztuje i od czego zależy cena?

Wykonujemy tłumaczenia na słowacki i ze słowackiego. W języku Słowaków potrafimy „powiedzieć” cokolwiek zechcesz i potrzebujesz!

„Słowacki” to w 62% „słowa” (5 na 8 liter). Mało która nazwa kraju tak kojarzy się z mówieniem, językiem czy literaturą. „Słowa” po słowacku to „slota”, więc to znaczenie zachowane jest również w oryginale. Nic dziwnego, że nasi tłumacze języka słowackiego tak bardzo lubią swoją pracę!

Supertłumacze wiedzą, jak wykorzystać te detale w pracy nad tekstem biznesowym, prawnym, umową, CV do słowackiej firmy, pracą naukową czy dowolną treścią, którą chciałbyś zaprezentować Słowakom lub Polakom (zależnie od tego, który rodzaj tłumaczenia zamawiasz).

Słowacja to piękny kraj i piękny język. Warto ją/go zwiedzić. Najlepiej z dobrym tłumaczem polsko-słowackim.

Chcesz, aby Słowacy pokochali produkty, które sprzedaje Twoja firma? Zależy Ci na pracy w Bratysławie? A może myślisz o dotarciu do użytkowników sieci? Skontaktuj się z nami w celu uzyskania wyceny. Prześlij nam teksty do przetłumaczenia – odpowiadamy do 30 minut!

Zapraszamy na Słowację / Vitajte na Slovensku!

FAQ tłumacz języka słowackiego

Koszt tłumaczenia zależny jest od kilku czynników: języka, terminu i specjalizacji. Na cenę wpływa także obszerność tekstu. Im masz więcej do tłumaczenia, tym większy rabat otrzymasz. Zachęcamy do przesłania tekstu do bezpłatnej wyceny tłumaczenia. Otrzymanie wyceny do niczego Cię nie zobowiązuje. Ofertę zawierającą cenę i proponowany termin realizacji otrzymasz w ciągu 30 minut (w dni robocze w godz. 8-18). 

Każde tłumaczenie na język słowacki wykonywane jest przez zawodowego tłumacza dobranego pod względem specjalizacji tekstu. System zarządzania w zakresie tłumaczeń wdrożony w naszej firmie poddawany jest corocznie audytowi międzynarodowej jednostki certyfikującej QS Zurich AG i spełnia wymagania normy ISO 9001:2015.

Tak, jeśli potrzebujesz tłumaczenia na szybko, zadzwoń do nas lub od razu wyślij tekst do wyceny, a sprawdzimy na kiedy możliwe będzie jak najszybsze wykonanie tłumaczenia.

Możesz zamówić tłumaczenie tekstu specjalistycznego – zawierającego terminologię techniczną, medyczną lub prawniczą. Dostępne są również tłumaczenia CV, dokumentów i stron internetowych firm działających w przeróżnych branżach.

Czy wiesz, że tłumacze z języka słowackiego i na język słowacki też miewają fałszywych przyjaciół?

Fałszywi przyjaciele tłumacza albo słowa zdradliwe — tak mówi się na słowa, które mają to samo brzmienie, ale odmienne znaczenie w danych językach. Tłumacz słowackiego również musi na nie uważać!

języku słowackim są to np. wyrazy „czerstwy” (pol. świeży), „diván” (pol. kanapa), „nápad” (pol. pomysł), „žito” (pol. pszenica). To pułapki językowe nie tylko dla tłumaczy, ale i dla zwykłych turystów widzących, że w każdej piekarni można kupić wyłącznie „czerstwy” chleb.

Różnica między tłumaczem a turystą jest taka, że tłumacz języka słowackiego w takie pułapki nie wpada. Zna je doskonale, nie są one dla niego większą zagadką niż to, że po polsku „zamek” oznacza zarówno budowlę, jak i mechanizm drzwi.

Angelika Wiżyn
Angelika Wiżyn
13:10 29 Dec 21
Bezproblemowy kontakt z firmą. Szybka i rzetelna realizacja zlecenia. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z usług. Bardzo polecam.
Julia B
Julia B
09:24 16 Sep 21
Bardzo szybka wycena tłumaczenia, a także sama jego realizacja, przystępne ceny, polecam
Aleksandra Korczynska
Aleksandra Korczynska
07:30 13 Jul 21
Szybki oraz bezproblemowy kontakt. Realizacja zlecenie już na drugi dzień! Dostawa dokumentów w formie elektronicznej. Na pewno skorzystam jeszcze z usług firmy 🙂
Dominik Rozwarski
Dominik Rozwarski
15:17 08 Jul 21
wszystko wykonane w określonym czasie i formiepolecam
Piotr Skowroński
Piotr Skowroński
10:53 27 Jun 21
Z pełnym przekonaniem rekomenduję biuro SUPERTŁUMACZ, które ostatnio bardzo mi pomogło. Korzystałem z usług tłumaczeń medycznych, których potrzebowałem bardzo szybko. Biuro zrobiło wszystko, żeby tak się stało. Zarówno pracownicy biura, jak i tłumacz postarali się, aby w jak najkrótszym czasie wykonać usługę. Do samego tłumaczenia zaś nie mam uwag: dobre i profesjonalne.
Sebastian Sendra
Sebastian Sendra
13:30 26 Jun 21
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Tłumaczenie dobrej jakości wykonane w terminie.
Jerzy Herbowski
Jerzy Herbowski
12:43 26 Jun 21
Tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalną usługę.
Greg Lyzwa
Greg Lyzwa
13:34 25 Jun 21
Tłumaczenie CV wykonane w ciągu 24h. Wszystko przetłumaczone zgodnie z zaleceniami. Jestem bardzo zadowolony. I to wszystko w dobrej cenie.Polecam.
Julia Kuzevych
Julia Kuzevych
08:19 25 Jun 21
Ale dziękuję!Zawsze robicie szybko, ale tym razem jest błyskawicznie. Jesteście niesamowici!
Dominika Topa-Bryniarska
Dominika Topa-Bryniarska
20:05 24 Jun 21
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Tłumaczenie wykonane bardzo dobrze i na czas. Kontakt z biurem także na wysokim poziomie. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Polecam!
js_loader

Tłumaczenia

Tłumaczenia słowacki 1

Zapraszamy do współpracy po polsku i słowacku.

O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową O tłumaczeniach

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

19 maja 2021

Na całym świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, którzy posługują się około 7 tys.

Czym zajmuje się Language Leader O tłumaczeniach

Czym zajmuje się Language Leader?

19 maja 2021

Kim jest Language Leader? Na czym polega jego praca i jakie znaczenie ma w

Kim są native speakerzy O tłumaczeniach

Kim są native speakerzy? Czy warto uczyć się z nimi języka obcego?

13 kwietnia 2021

Warto uczyć się języków obcych chociażby po to, aby wykonać samodzielnie tłumaczenia języka angielskiego.