Przez tłumaczenie na angielski menu do serc Twoich klientów? Oscar Wilde napisał: „po dobrym obiedzie nie ma się pretensji do nikogo – nawet do własnej rodziny”. Anthelme Brillat-Savarin jest zdania, że „odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkryciem nowej gwiazdy”. Salvador Dali z kolei powiedział „można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle”. Trudno wśród z nas znaleźć osobę, która nie lubi zjeść czegoś pysznego. Wiele i wielu z nas decyduje się wybrać do restauracji czy baru po pracy, tuż po zajęciach na uniwersytecie czy będąc poza granicami Polski. Restauratorzy coraz częściej muszą się też liczyć z gośćmi z innych krajów. Większość z nich chce przeczytać menu restauracji po angielsku i poznać informacje o danej potrawie czy deserze. W takiej sytuacji warto pomyśleć o tym, aby wykonać profesjonalny przekład karty dań na język angielski. Jak się za to zabrać, aby Twoi klienci byli zadowoleni? Jak zrobić fajne menu po angielsku? Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę!
Georg Christoph Lichtenberg powiedział: „posiłki mają ogromny wpływ na człowieka, choć wino szybciej uwidacznia swoje działanie, a jedzenie wolniej, ale równie skutecznie”. Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę Google hasło „restauracja” pojawi Ci się przed oczami około 104 mln, „menu restauracji” daje ponad 49 mln wyników. Nie da się ukryć, że niezależnie od miejsca zamieszkania, wykształcenia, statusu społecznego czy poglądów, lubimy dobrze zjeść. Restauracje i bary dają nam miejsce, w którym możemy nie tylko zjeść coś dobrego, ale i przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi. Są więc całkiem ważną strefą odpoczynku dla nas. Jednak bez tłumaczenia menu osoba odwiedzająca knajpkę może poczuć się nieco zagubiona. Wyobrażasz sobie reakcję na polskie nazwy potraw bez chociażby informacji w innym języku? Właśnie! Żaden restaurator nie chce wywołać rozczarowania, zagubienia czy jakiegokolwiek dyskomfortu. Przekład na angielski jest więc świetnym rozwiązaniem. Nie trzeba od razu zmieniać wszystkiego. Dobrze, aby zmiany na język angielski skonsultować z zawodowym tłumaczem. Bo to nie chodzi o to, aby zmienić język na drugi, ale by słowa w menu były mądrze dobrane, zrozumiałe dla użytkownika języka obcego. Do tego menu powinno być zachętą dla osób głodnych, spragnionych czegoś pysznego lub nowych doznań kulinarnych.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Benjamin Franklin zauważył kiedyś, że „od czasu wynalezienia sztuki kulinarnej ludzie jedzą dwa razy więcej niż wymaga tego od nich natura”. Nie będziemy dyskutowali z tymi słowami. Z drugiej strony delektowanie się tymi wszystkimi pysznymi daniami i deserami, to przyjemność. Warto nie pozbawiać jej osób, które nie znają polskiego, a decyzję o zamówieniu w danej restauracji podejmują na podstawie menu po angielsku. Jak je zrobić, aby było praktyczne i interesujące? Oto kilka wskazówek!
Jak tłumaczyć nazwy potraw? A co jeśli dana potrawa nie ma swojej nazwy w języku angielskim? Zawodowy tłumacz w każdej sytuacji wie, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego menu. Poniżej trzy ważne wskazówki, którymi warto kierować się przy tworzeniu menu po angielsku.
George Bernard Shaw powiedział „nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”. Stwórz menu created with passion. Jak? Z zawodowcem. To Twój klucz do serc klientów. Przemyślane, ze starannie dobranymi słowami, a do tego interesująco wykonane – to coś, czego będzie zazdrościła Ci konkurencja. Oczywiście takiego menu po angielsku nie wykonasz sam. Tu potrzeba połączenia pasji, wiedzy i warsztatu tłumacza. Złe menu po angielsku to nawet natychmiastowe wyjście osób, które przed chwilą usiadły przy stoliku w Twojej restauracji.
Jak zatrzymać klientów? Zachęć ich poprzez menu po angielsku. Niech brzmi tak, że na samo wyobrażenie dań chce się palce lizać. Niech wyśmienicie pachnie. Dobrze, aby pobudzało wyobraźnię i sprawiało, że jak najszybciej każdy chce coś zamówić, aby zjeść. Tworzenie tekstów kulinarnych, nawet kart dań, to sztuka. Wystarczy odwiedzić kilka różnych miejsc, aby przekonać się, że wciąż są restauratorzy, którzy traktują tą sferę po macoszemu. Szkoda, bo dobre menu to jak zaproszenie do stołu. To zachęta.
Profesjonalne curriculum vitae to pierwszy krok w kierunku zdobycia wymarzonej pracy i jeden z
Każde tłumaczenie powinno być nieskazitelne i dobre. Jak mówił Nikołaj Gogol „tłumaczenie powinno przypominać
Dla wielu osób zawód tłumacza to spełnienie marzeń. Nie tylko zawodowych, ale także i
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku od 7:00 do 19:00
Copyright © 2008-2024 SUPERTŁUMACZ®
Zastanawiasz się czy tłumaczymy teksty z Twojej branży lub na niszowy język? Skontaktuj się z nami! Pracujemy od poniedziałku do piątku od 07:00 do 19:00.