Tłumacz języka niemieckiego to osoba, która przeszła też przez system oświaty. A wszystko po to, aby zdobyć wiedzę niezbędną do wykonywania tego zawodu. Platon był zdania, że „kto usilnie chce każdej zakosztować nauki, z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość”. Ignacy Paderewski powiedział kiedyś: „wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać”. Sofokles twierdził, iż „uczenie się jest rzeczą najszlachetniejszą nawet dla serca”. Chyba nikt nie będzie dyskutował z tym, że wykształcenie jest ważne i realnie wpływa na życie człowieka. Nauka w szkole o dobrym poziomie to lepszy start młodej osoby w dorosłe życie zawodowe. A jak wygląda odpowiednik polskiego systemu edukacyjnego u naszych zachodnich sąsiadów? Czym różni się system edukacji w Niemczech od polskich metod? Sprawdźmy!
Ignacy Balińskie powiedział „chcesz być czymś w życiu, to się ucz, abyś nie zginął w tłumie. Nauki to potęgi klucz, w tym moc, co więcej umie”. Nie da się polemizować z tymi słowami. Obowiązek szkolny być może wydaje się czymś nieprzyjemnym, szczególnie dla młodej osoby, ale sprawia, że już od najmłodszych lat mamy dostęp do edukacji. Szkoła to nie tylko podręczniki, klasówki, ale duża dawka wiedzy. Co więcej, wszystko pod okiem nauczyciela matematyki, geografii czy historii. Dzięki temu od najmłodszych lat każdy z nas ma dostęp do wiedzy i do ludzi, którzy pomagają nam ją przyswoić. Horacy mawiał, że „nauka umacnia wrodzoną siłę”. Z kolei Benjamin Franklin zawsze podkreślał, iż „inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski”. A czym różni się system edukacji w Niemczech od polskich metod? Sprawdźmy to!
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Byłeś w Niemczech? Ktoś z Twoich bliskich ma dzieci uczące się w niemieckiej szkole? Na pewno więc zauważyłeś różnice między polskim a niemieckim systemem szkolnictwa. To zupełnie naturalne. Uczniowie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii czy w Indiach, Chinach lub w Brazylii nie uczą się według jednego i tego samego wzorca. Oświata w każdym miejscu na świecie wygląda zupełnie inaczej. Co najgorsze, wciąż na świecie jest wiele takich miejsc, gdzie dzieci nie mają dostępu do edukacji lub ta dostępna jest tylko dla tych, które mają pieniądze. Na szczęście w Polsce i w Niemczech wszystkie dzieci mogą się uczyć i już od najmłodszych lat zdobywać nową wiedzę na wiele tematów z geografii, historii, języka ojczystego czy matematyki.
Jak działa niemiecki system szkolnictwa? Oto informacje, które warto poznać!
Kiedy myślisz o Niemczech w kontekście edukacji, co przychodzi Ci na myśl? Z czym kojarzy Ci się hasło – niemiecki system edukacji. Zwykle większość z nas posługuje się stereotypowymi skrótami myślowymi. A jak jest w tym przypadku? Najlepiej skonfrontować Twoje wyobrażenia z rzeczywistością. Sprawdźmy więc czym się charakteryzuje niemiecki styl nauczania w szkole? Przede wszystkim są tu inne etapy kształcenia niż w Polsce. Jakie? Oto one!
Na skróty ukryj 1 Republika Federalna Niemiec – jeden kraj, jeden język? 2 Niemiecki
Wiele osób uważa, że język rosyjski i ukraiński niewiele się różnią. To nieprawda. Owszem,
Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy istnieje uniwersalny język, którym można się porozumiewać? Okazuje się, że
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku od 7:00 do 19:00
Copyright © 2008-2025 SUPERTŁUMACZ®
Zastanawiasz się czy tłumaczymy teksty z Twojej branży lub na niszowy język? Skontaktuj się z nami! Pracujemy od poniedziałku do piątku od 07:00 do 19:00.