Tłumaczenia białoruskie:
Czyli беларуская мова /biełaruskaja mowa bez tajemnic

Białoruś (Biełaruś /Беларусь) graniczy z Polską na zachodzie (naszym wschodzie). Mówi się tu po białorusku. Uwaga: Choć jest to język naszych sąsiadów, tłumaczenia „z” i „na” białoruski to nie „hop-siup”. Biełaruskaja mowa to 2 grupy dialektów (północno-wschodnie i południowo-zachodnie), a pomiędzy są jeszcze tak zwane dialektu przejściowe.

Te bariery i trudności nie odgrodzą Cię od Twoich celów i tworzenia tłumaczeń na perfekt, jeśli obok masz Supertłumacza. Tak to widzimy. Postaw na Supertłumacza.

O łacince, bynajmniej nie tej podwórkowej: Podstawy zapisu alfabetu białoruskiego

Tłumaczenia białoruskie z racji bliskości naszych krajów wykonuje się w różnych celach. Niezależnie od nich naszą misją jest realnie pomóc Ci rozwinąć się, dojść do celu, osiągnąć sukces.

Jeśli ten wschodniosłowiański język, który ma od 3 do 6,5 mln użytkowników ma Cię wspomóc w sprawach prywatnych lub zawodowych, zawsze tłumacz na perfekt.

Samodzielnie nie jest jednak to takie „hop-siup”. Dlaczego?

Obecnie alfabet języka białoruskiego zapisuje się niemal zawsze za pomocą cyrylicy. Trzeba jednak dodać, że stosowano tu także alfabet łaciński – tzw. łacinkę białoruską zwaną także łacinką / лацінка.

Dla zobrazowania przedstawiamy krótki fragment wiersza Natalli Arsieńniewy pt. „Mahutny Boża” w łacince, cyrylicy i oczywiście jego tłumaczenie z języka białoruskiego na polski.

  • Łacinka:

„Mahutny Boža

Mahutny Boža, ŭładar suśvietaŭ,
Vialikich soncaŭ i serc małych!”

  • Cyrilica:

„Магутны Божа

Магутны Божа, ўладар сусьветаў,
Вялікіх сонцаў і сэрц малых!”

Rozumiesz coś z tego? Przerażona lub przerażony? Spokojnie! Przekaż nam tłumaczenie „na” lub „z” białoruskiego, a nad wszystkim będzie czuwał ktoś, kto potrafi wznieść się z tłumaczeniem na superpoziom.

Ważne jest to tym bardziej, że białoruski jest językiem pomocniczym w 5 gminach województwa podlaskiego (gmina miejska i wiejska Hajnówka, gmina miejska Orla, gmina Narewka, gmina Czyże).

Jeśli więc szukasz tłumacza, superzasada mówi: przekład „z” lub „na” białoruski jest dla Ciebie ważny, wyślij tekst do Supertłumacza. Proste!

„Mi liçim” na Was: Superdecyzja! Tłumaczymy co do przecinka, termin co do godziny

Ambasada Białorusi w Polsce podaje, że w 2019 roku obrót handlowy między naszymi krajami osiągnął poziom ponad 2,6 mld dolarów. Nie dziwi więc nikogo, że wiele firm chce prowadzić z naszym sąsiadem interesy.

Tu jednak ważne jest, aby tłumacz znał się na swoim fachu. Na perfekt!

Zobacz:

  • „mi liçim” to „nie liczymy”, a „my wierzymy”,
  • „mi baçim” nie ma nic wspólnego ze słowem „baczymy”. Oznacza „my widzimy”.

Ale już:

  • „mi idzyem” to naturalnie nasuwające się „my idziemy”,
  • „mi çitayem” – my czytamy.

Oczywiście to przykłady wprost z podręcznika do nauki języka białoruskiego, które zna i rozpozna każdy uczeń i student. Sytuacje, z którymi zmierza się tłumacz są o wiele bardziej zawiłe, skomplikowane, trudne, a często wiążą się z branżowym żargonem czy naukową terminologią.

To wymaga całego pakietu „narzędzi” – doświadczenia, wiedzy i praktycznych umiejętności. Stąd stawiamy na perfekcyjność. Tłumaczenie co do przecinka, termin co do godziny.

Każdy Supertłumacz to mistrz języka (a nawet dwóch) i mistrz organizacji pracy. Czas to nie tylko pieniądz, czas to jakość. Dlatego możesz trzymać nas za słowo.

„Пасьпех – людзям на сьмех” /”Pośpiech – ludziom na śmiech”: Superdokładność wymaga czasu lub… większej ilości tłumaczy pracujących nad przekładem

Supertłumaczenia to nie kwestia przypadku, szczęścia czy tak zwanego farta. To nic z tych rzeczy. Najwyższych lotów przekłady mają swój początek w wyborze odpowiedniego dostawcy usługi tłumaczeń „z” lub „na” białoruski.

Od tego się zaczyna.

Oczywiście możesz uczyć się białoruskiego po to, aby podczas obiadu czy kolacji z białoruskim partnerem nie tylko zajadać się specjałami tutejszej kuchni (zrazami, kołdunami, maczanką z bylinami, dranikami ze śmietaną, syrnikami, żurem, a także popijając sok brzozowy czy kwas chlebowy), ale i umieć się wysłowić. A na koniec wypić na szczęście kieliszek wódki Hlebnikov lub innej, którą wytwarza się w tym kraju.

Na pewno znajomość języka to ukłon w stronę drugiej strony.

Do poważnych i priorytetowych spraw nawet dobra znajomość białoruskiego nie wystarczy, tu potrzeba zawodowego tłumacza. Najlepsze tłumaczenia wymagają jednak czasu – supertłumaczenie to proces, a nie pstryknięcie palcem. Nie przyniesie Ci ich też w dziobie bocian (symbol Białorusi).

Oczywiście czas sam w sobie nie jest dla nas przeszkodą. Potrzebujesz przekładu w ekspresowym tempie? Możemy Ci pomóc! Tekst nie ucierpi na jakości, po prostu przy Twoim tłumaczeniu „na” lub „z” białoruskiego będzie pracowało więcej specjalistów. Rzecz jasna, równa to się wyższej cenie.

„Загляне сонца i ў наша ваконца” /„Zaświeci słoneczko i w nasze okieneczko”: Nie licz na farta, podejmij za to superdecyzję

W 2019 roku na terenie Białorusi było zarejestrowanych więcej niż 330 przedsiębiorstw z udziałem kapitału polskiego. Okazuje się, że najchętniej działamy tam w takich sektorach jak: budownictwo i produkcja materiałów budowlanych, meblarstwo, przetwory produkcji rolniczej, infrastruktura kolejowa czy sektor bankowy.

Chcesz być częścią tego rynku? Nie licz na farta, podejmij superdecyzję.

Dobre tłumaczenia białoruskie to Twoja przepustka na Białoruś. Przekład wykonuje się raz, dlatego powinien być doskonały od początku. Powierz go nam i ciesz się supertekstami.

Zawsze z tyłu głowy pamiętaj o tym, że choć to Twoje produkty czy usługi mają być dobre, praktyczne czy atrakcyjne dla klientów, to bez solidnego tłumaczenia:

  • nikt o Tobie się nie dowie,
  • nikt Cię nie zrozumie,
  • nikt nie kupi tego, co masz do zaoferowania.

Superludzie od supertłumaczeń to Twój bilet do sukcesu.

Tłumaczenie, o którym klienci mówią „dobre”, „doskonałe”, „perfekt” czy „super” to zawsze praca wykonana przez godnego zaufania specjalistę. To nie słownik tłumaczy tylko człowiek – z wyobraźnią, pasją i super-podejściem do każdego zlecenia.

Supertłumacz to ktoś, kto rozumie zarazem gry słów i potrzeby klienta. Ma dużą wiedzę o Białorusi i wie, że np. jaja sprzedawane na receptę w aptece to nie żart, a fakt. Ma to miejsce w mieście o nazwie Lelczyce.

Dlaczego korzystać z usług profesjonalnego tłumacza? Bo wykształcony specjalista zadba zarówno o to, co chcesz powiedzieć, jak i o to, co chcesz osiągnąć.

Podejmij superdecyzję! Oddaj tłumaczenie „z” lub „na” białoruski w ręce Supertłumacza.