Strony do nauki angielskiego dla dzieci

6 czerwca 2020

Chciałbyś, aby Twoje dziecko szybko i prosto nauczyło się języka angielskiego? Chyba każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko nauczyło się tego języka obcego. Dziś znajomość angielskiego jest tak oczywista jak języka polskiego. Chyba nikt w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie nie znać języka angielskiego. Dlatego już od najmłodszych lat uczymy się go, aby w dorosłym życiu perfekcyjnie się nim posługiwać. To świetny pomysł. Dzięki temu nasze dziecko będzie miało zapewniony lepszy start w życiu.

Jednak, aby pomóc dziecku i ułatwić mu naukę angielskiego, warto poznać najlepsze metody uczenia się przez dzieci. Pamiętajmy, że dziecko uczy się spontanicznie, poprzez zabawę i kontekst sytuacyjny. Maluch podczas nauki języka nie będzie wkuwał słówek i zasad gramatyki. On uczy się intuicyjnie.

Szukasz dobrych stron do nauki angielskiego dla dzieci? Nie wiesz, które metody nauki języka najlepiej się sprawdzą? Poznaj więc najlepsze strony do nauki języka angielskiego dla dzieci! Podpowiemy też, jakie metody nauki angielskiego najlepiej sprawdzają się u najmłodszych lingwistów. Dzięki nim Twoje dziecko poćwiczy słówka, wymowę i może osiągnąć naprawdę dobry poziom zaawansowania w języku angielskim.

Potrzebujesz profesjonalnego tłumaczenia na języka angielski lub z języka angielskiego? Jesteśmy biurem tłumaczeń z gwarancją najwyższej jakości!

Najlepsze strony do nauki angielskiego dla dzieci – nauka przez zabawę

Warto wiedzieć, że dziecko nie lubi nużących i długich lekcji. Dlatego nauka języka angielskiego u dzieci wygląda inaczej niż u dorosłych. Dziecko uczy się spontanicznie, przez zabawę. To najlepsza metoda nauki dla dzieci, zwłaszcza młodszych. W ten sposób maluch uczy się najefektywniej. Dlaczego? Każdy rodzic wie, jak trudno jest zwrócić uwagę dziecka i utrzymać ją dłużej niż kilka minut. Dlatego jeśli chcemy nauczyć dziecko języka obcego, ta nauka powinna być atrakcyjna i wciągająca. I nie może trwać zbyt długo.

Jeśli zaproponujemy maluchowi zabawę, z pewnością z ochotą weźmie w niej udział. Wybór słownictwa i ciekawy kontekst językowy to unikalna metoda nauki przez zabawę.

Jak uczyć dziecko angielskiego przez zabawę? Można wykorzystać w tym celu najciekawsze kanały online, jak chociażby na YouTube czy skorzystać z najlepszych stron do nauki  angielskiego dla dzieci.

Trudne słówko? Nie potrafisz samodzielnie wytłumaczyć dziecku jego znaczenia? Z pewnością strony do nauki angielskiego dla dzieci pomogą Ci rozwiązać ten problem. Te materiały dostępne online pomogą zaawansować poziom znajomości angielskiego u dziecka.

Oprócz nauki online doskonale również sprawdzi się u dziecka nauka obrazkowa. Warto wypróbować fiszki obrazkowe z angielskimi słówkami. Są świetnym materiałem na quiz i konkurs. Nie zapominajmy, że dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju quizy. Tym bardziej, gdy mogą wygrać! Fiszki obrazkowe dla dzieci to kolorowe ilustracje. Na nich znajduje się dane słówko w postaci kolorowego obrazka. Dzięki niemu dziecko szybciej zapamięta – na zasadzie skojarzenia – słówko z ilustracją. Zabawa będzie tym przyjemniejsza, im więcej słówek będzie do odgadnięcia. Spróbujcie, to naprawdę działa.

Czytaj również:

Jakie są najlepsze strony do nauki angielskiego dla dzieci?

Przede wszystkim, wybierając kurs angielskiego dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przed wszystkim na wiek malucha oraz stopień jego zaawansowania w angielskim. Stron do nauki angielskiego jest naprawdę mnóstwo. Od naszego wyboru będzie zależeć, czy nasze dziecko z przyjemnością będzie się go uczyć.

Dlatego zanim zaproponujemy dziecku konkretną stronę do nauki angielskiego, sprawdźmy ją sami. Poznajmy materiały do nauki proponowane przez stronę, poziom zaawansowania oraz rekomendacje. Te ostatnie są bardzo ważne. Powinniśmy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych stron, czyli takich , które są stworzone lub polecane przez najlepsze firmy edukacyjne.

Jak wygląda dobra strona do nauki angielskiego dla dzieci? Przede wszystkim jest kolorowa i zachęcająca do poznania jej. Ponadto taka strona powinna być prosta w obsłudze, intuicyjna. Pamiętajmy, że dziecko nie będzie szukać ukrytych w zakładkach tematów lekcji ani quizów. One powinny być bardzo czytelnie ukazane na stronie głównej. Jeśli chcesz, aby dziecko z radością i zainteresowaniem uczyło się angielskiego, koniecznie wybierz prostą i łatwą w obsłudze stronę.

Poznaj najlepsze strony do nauki angielskiego dla dzieci

Szukasz świetnych stron do nauki języka angielskiego dla dzieci? Poznaj koniecznie najlepsze, edukacyjne i wartościowe strony dla dzieci. Nauka angielskiego online to doskonały sposób na utrwalenie, ale także na poznanie nowego słownictwa i prosta metoda na naukę gramatyki języka angielskiego. Szczególnie polecamy strony opracowane przez British Council. To sprawdzone wydawnictwo edukacyjne. Poznaj najlepsze strony do nauki języka angielskiego dla dzieci.

Jeśli szukasz dobrej strony do nauki angielskiego dla dzieci, sprawdź Games to Learn English. To stronka zawierająca fantastyczne gry dla dzieci. Dzięki nim dziecko może uczyć się angielskiego poprzez utrwalanie słownictwa. Bardzo kolorowa i intuicyjna strona. Zadania są tak dobrane do poziomu zaawansowania, że każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie.

Inną wartościowa stroną do nauki języka angielskiego dla dzieci jest babadum.com. Strona zawiera 5 gier edukacyjnych, dopasowanych do różnego stopnia zaawansowania gracza.

Jeśli chcecie, aby Twoje dziecko szybko i spontanicznie uczyło się angielskiego online, poznajcie LearnEnglish Kids. Jest to strona należąca do British Council. Znajdziemy tu bezpłatne materiały do nauki angielskiego dla dzieci. Na stronie dzieci mogą korzystać z różnego rodzaju dostępnych materiałów. Są to:

  • bezpłatne gry językowe na różnym poziomie zaawansowania (Play a game)
  • nauka poprzez słuchanie piosenek i opowiadań po angielsku (Listen and watch)
  • nauka podstawowych zasad gramatycznych języka angielskiego (Grammar)
  • przyswajanie wymowy angielskich słówek (Speak and spell)
  • szkolić pisanie i czytanie (Read and write)

Każdy z dostępnych modułów zawiera materiały dopasowane do wieku i stopnia zaawansowania dziecka. Z pewnością każdy młody lingwista znajdzie tu coś, co go zainteresuje i pochłonie bez reszty. Dzięki temu dziecko szybko, spontanicznie i co najważniejsze – bez przymusu uczy się angielskiego.

Pamiętajmy jednak, że dziecko podczas kursu angielskiego nie powinno być samo. Wspólna nauka języka angielskiego to świetny sposób na wspólne spędzenia czasu. Dzięki wsparciu, które daje dziecku rodzic, maluch ma dodatkową motywację do uczenia się. Nauka języka obcego wcale nie musi być nudna i banalna. Dzięki najlepszym stronom do nauki angielskiego dla dzieci nie tylko nasza pociecha zdobywa wiedzę. My, dorośli poniekąd też. Taki trening językowy z dzieckiem nam, dorosłym pomoże usystematyzować wiedzę i przypomnieć najciekawsze słówka w tym języku. Wspólna nauka angielskiego w domu może być ciekawa i pasjonująca. I do tego fantastycznie zacieśnia więzi rodzinne…

Może Cię także zainteresować:

 

Podobne artykuły

Jak nauczyć się chińskiegoNauka języków obcych

Jak nauczyć się chińskiego?

29 lipca 2022

Dziś znajomość języków obcych to podstawa. Wielu z nas potrafi posługiwać się angielskim, niemieckim

Faktura w języku obcym czy obowiązek przetłumaczeniaPoradnik klienta biura tłumaczeń

Faktura w języku obcym – obowiązek przetłumaczenia?

29 lipca 2022

Dzięki globalizacji oraz otwartym granicom dziś wielu z nas może prowadzić swoją firmę nie

Język międzysłowiański przykładyNauka języków obcych

Język międzysłowiański przykłady

28 lipca 2022

Zastanawialiście się kiedyś, czy jest jakiś uniwersalny język, którym możemy się porozumiewać? Okazuje się,

0
Would love your thoughts, please comment.x